Jak často mimču měníte dudlík za nový? Každé 4 týdny?

keckemet
28. srp 2009

Zdravim, chtela jsem se zeptat jak casto stridate svemu miminku dudlik (stary za novy?)Dodrzujete doporuceni vyrobcu, tzn.kazde 4 tydny novy( napr. Avent)? Dodrzujete vekove doporuceni napr. 0-3m, 3-6m, 6-18m atd? Jak casto jej vyvarujete nebo desinfikujete? Predem Diky za odpovedi..... 🙂 😲 😅

dagina
29. srp 2009

Keckemet, my používáme většinou latexové, a na něm jde sakra poznat že už jde třeba výměna 😅 , je totiž lepivý, a má takovou bílou barvu. A také pozor na dudle, do kterých se dostává voda, to jsou právě ty naše oblíbené od Mamu, ty se musí opravdu měnit často, bo ta voda tam pak smrdí 😝 😝 . Jinak já moc často nevyvářela 😒 ...

mousunek
29. srp 2009

dagina - na pribalovem letacku je psane vymackejte vodu ktera se do dudliku dostala pri vyvarovani.

Kupujem silikonove voda se v nich nedrzi a vydrzi bez poskozeni dlouho tvrdosti i na pohmat jsou stale jako pri koupeni. mame od kazde velikosti dudliky dva a stridame obycejny latexovy jsem nechtela

telullah
29. srp 2009

Ahojky, velikost dodržujeme, ale že bych je měnila po 4 týdnech to ne. Koukám na ně a když se mi nezdá, tak je vyhodím. Jinak vyvařuju tak jednou za měsíc

jindri
29. srp 2009

keckemet: dudliky vyvaruji kazdy den 1x, vymenuji tak po mesici pul, jak si vzpomenu. Velikosti nedodrzujeme, porad mame do 6 mescu. Vetsi nechce.

mousunek: i kdyz vymacknes, stejne tam trochu vody zustane 😉 a to s tim klepu jakou dobu.

keckemet
autor
29. srp 2009

Vsechny zdravim a dekuji za odpovedi.....Mam chlapecka 5m, po narozeni jsme meli dudlik od MAM, latexovy, na tom je opotrebeni opravdu dobre poznat, jak pise Dagina. Ale pak jsme presli na Avent a ditko uz MAM ani jine dudliky nechce, vyplivuje je. A me pripadaji ty Avent dudliky porad stejne, jako nove.Obcas je zkontroluju zda nejsou prokousle apod.(ditko uz ma od 4m zub), ale nic. Vyvaruju je tak 1x tydne. Zkousela jsemi MILTON desinfekci, ale vubec to nejde z tech dudliku dostat, strasne to porad smrdi savem, i po x-tem oplachnuti. Mame 0-3 mes 2ks a ty ma porad, ale nevim jestli to neni spatne z orthodontickeho hlediska.....Taky mne napadlo zda to neni jen Marketingovy trik to dodrzovani a vymena dudliku....kdyz si 1000 matek koupi kazdy mesic nove dudliky za 250,- tak hned je z toho slusny obrat....ja nevim.Kdo by to mohl vedet? Pediatr, Ortodontista?

mousunek
29. srp 2009

jindri - to je zvlastni nam vetsinou behem chvilky vyschnou vypacknu vodu a prcek jak dudlik kouse tak to jeste dovymacka zatim se mi nestalo, ze by dudlik nejak podivne zapachal nebo se v nem drzela voda

vojtisek2007
29. srp 2009

taky se mi nestává, že by v dudláku zůstala voda, vyvařuju každý večer, přes den oplachuju, máme latexový MAM, takže asi tak ten měsíc a půl, dýl nevydrží, pak už je takovej slizkej lepivej, ale jiný dudlíky nechtějí a velikosti dodržuju

mousunek
30. srp 2009

vojtisek2007 - malej mel od narozeni silokonovej a kdyz by sedela velikost mohl by ho klidne jeste mit je neporuseny neposkozeny na pohled i dotyk je stejny jako pri koupeni. je fakt ze silikonove jsou malicko tvrdsi

jeudi
30. srp 2009

tak mi nechavame zatim porad ten sami koupila jsem stejny a malej ho nechce ten svuj si pozna..to ma asi po me ja mela taky cele detstvi jeden dudlik a jiny sem nechtela jen ten svuj vytahanej..

cerecka
9. říj 2009

Zdravím , mam 2 mes. holčičku a odmítá dudlík , jedno jaký tvar, materiál, prostě nechce , neznáte někdo nějaky tip jak začít dudlíkovat ?

meleri
9. říj 2009

mousunek,

všecka voda ale z toho dudlíku vymačkat nejde..vždycky tam trochu zůstane...taky měním často, ale zpíš je častěji ztratíme..

je zajímavé že pak ten MAM od 6 nebo 7 měsíců je už jen gumový...lepší byl podle mě ten silikon..ale ten dělají jen na malé miminka..

cerecko,

pokud dudlík nechce, tak možná tím líp, určitě bych ji do toho nepřemlouvala...🙂

ronie
9. říj 2009

meleri to není pravda, máme MAM od nevim kolika ale minimálně od 7.měs(synovi jsou 2 roky) a máme jedině silikon 😉 dělaj je všechny v obou variantách, akorát často v obchodech mívaj jen jednu variantu 😉

senja
9. říj 2009

Myslim, ze NUK delaji i silikonove od 6-12 mesicu. Ze zacatku jsem pokazde dudliky prelila vrouci vodou, ale ted uz jen umyvame pod kohoutkem, delaji to tak i lekari na detskem v Motole, pry at si mimi zvyka na bakterie 🙂

kutcher
9. říj 2009

My teda nedudlikovali do 13 mesicu, ale ted mu zas rostou stolicky a to je jedinej okamzik, kdy ho chce. My ted mame MAM od 7. mesice a podaril se nam tu silikonovej, to skoro pokladam za zazrak, jinak s tim mytim jen v horky vode taky souhlasim, ale pod 1 rok bych 100% dezinfikovala kazdy den!

aponchie
9. říj 2009

nedodrzuji..pouzivam tu obycejnou latexovou kytku a menim casteji nebo uzivam tri najednou pac jak to vic vydudla chtela by jen ten jeden

senja
9. říj 2009

kutcher Tak denne vyvarovat az do roka je podle mne prehnana hygiena, dite si musi pomalu zvyknout na normalni prostredi 😉 Ne ze bych byla nejaka spindira nebo na "radu" sve svihle tchyne spadly dudlik olizovala, ale pochybuji, ze dite potrebuje vse 100% sterilni. Navic prece nedezinfikujeme dennodenne vsechny ty hadrove hracky, ktere si mimino cpe do pusinky a co teprve rucicky, zvlast kdyz zacne lezt po ctyrech 😉

keckemet Rekla bych, ze nase maminky mely pro nas tak leda 2-3 dudliky na cele nase dudlikove obdobi bez rozdilu velikosti. A ze by je nam vyvarovaly denne... a zijeme 😀

Jinak historka pro pobaveni: Videla jsem jednu maminu, ktera v osobaku (!!!) spadly dudlik olizla a strcila ho svemu asi pulrocnimu miminu zpet do pusinky 😝 Normalne se mi z toho zvedl kufr. Ta rodinka musi mit taaakovou imunitu! 😀

luthien.k
9. říj 2009

Souhlasím, přehnaná hygiena je zbytečná a například ty ručičky fakt nejdou vyvařit 😀 , já zezačátku vyvařovala tak jednou za týden a dnes náš jediný oblíbený silikonový NUK 🙂 několikrát denně oplachuju horkou vodou z kohoutku.
Taky si myslím, že ta výměna dudlíků je do značné míry marketingový trik...

klematis
12. říj 2009

cerecka, náš malý nechtěl dudlík do 5,5 měsíce, taky jsme zkoušeli různé materiály a tvary a najednou si skoro v šesti měsících dudel vzal a už skoro tři týdny dudlá

aponchie
12. říj 2009

no min mesic jsem sla s malou na ockovani a naproti nas v cekarne sedela mladounka holka rekla bych vic jak 22nemela a mela miminko no tak 6mesicu max a jeji matka byla s ni a delala na to male silene krecovite prehnane grimasy tutununu hazela s nim divala se jestli se nekdo kouka a porad cumlala jeho cumel jak nejaka tupa lolita a decko se tomu smalo hazela s nim a dumlala vytahla dala mu ho a zase sobe porad dokola me malem natahovalo manzel cumel jak pero co to dela a porad dokola asi ji delalo dobre ze kazdej na ni civel ,ale ne proto ,ze by to bylo uchvatne ,ale sokujici no des bes

bubosek
13. říj 2009

cerecka mě malý dudana vzal asi ve 4 měsících až vzal na milost flašku s vodou nebo čajem, můžu říct, že to byla velká pomoc, je 100x klidnější. Požíváme Nuk silikon, vodu vydudlá, vypadá pořád stejně tak zatím neměmím, sterilizuju 1x denně spolu s flaškama. Souhlasím, že olíznout dudu a dát ho zpátky dítěti je pěkný hnus, většinou mám 2 takže nezůstane bez, no a když se mu věnuju a nepotřebuju aby šel spát tak ani dudana nechce 😉

bunicka
15. říj 2009

Ahojte-moje malá nechtěla dudel asi do měsíce a půl a já ji na něj potřebovala naučit,protože se uklidnila jen u prsa a dělat jí dudlíka mě už nebavilo a taky furt řvala a přes den nechtěla spinkat,natož s ní jít ven,to jsme jely věčně s muzikou 😝

Zkoušela jsem všechny možné-klasický hnědý dudlák,pak Nuk a nakonec jsem koupila silikon Avent a ten stál tolik(prodavačka ho počítala za 2ks,takže skoro 300,-)tak jsem řekla,že ji prostě dudlat naučím. 😅

Dávala jsem na něj ze začátku kapičku Sab simplexu na prdíky a pomohlo to!

My v dudlíku měly taky vodu a šla vymačkat,ale pak se tam začal dělat bílý povlak,nevím co to bylo a nešlo to pryč.Ted měla malá půl roku tak jsem jí koupila zase Aventy a v pohodě a ještě jedna věc-dudlá už kterýkoliv
😀 Takže střídáme 😉 A vyvařuji tak max 2x za měsíc 😉

lisanda
16. říj 2009

Máme Avent silikon velikost celkem dodržuju nebo spíš ve 3 měs jsem zkusila dát malé větší 3-6m a pak už menší nechtěla ani 0-6m. Větší pusinka větší dudlík 😉 Když byla prďolka malá tak jsem vyvařovala každý den, od 3m už jen umývám v teplé vodě a občas vyvařím. Máme dudlíky na určitý období 2-3 a to celkem stačí, opotřebením se stává takovým mléčným 😒 Voda do nich neteče..

xyx
4. únor 2015

Ahoj,prosim mam na vas dotaz.kdyz menim mimcu dudlik,tak si vynucuje ten hnusny stary.nevite nejaky typ?? Jak vymenit zajety bez celodenniho křiku?? 😅

balzhi
20. led 2017

@cerecka nas dudlik vubec nechtel do 4 mesicu, jako u jedny kamaradky. Strasne mi to vadilo, furt jsem musela ho tahat na rukou, a hlavne nosit houpat, nachodila jsem po byte asi desitky kilometru 🙂. A najednou v 5.mesici zacal to brat obcas, a postupne se k tomu zvyk, ale stejne dodneska (8m) moc nedavam, protoze obcas to zacina bojkotovat.

craki
20. led 2017

Ma ho i vic nez 4 tydny ale ma ho jen na uspani. Sterilizuju jednou za 14dni. A velikost ma porad tu nejmensi. Cim mensi, tom lip se odnaucuje ;)