Jak často pouštíte děti k televizi? A co jim pouštíte?

zelda007
6. říj 2008

Ahoj maminy a tátové. Jak jste na tom s televizí? Máme 16 měsíčního kluka, pohádky má rád, filmy s dětmi taky (Ať žijí duchové apod.), ale různě se dočítám, že by děti měly mít max. 30 min. denně, ale nevím nevím.
Tak se chci zeptat, jak často pouštíte svoje miláčky před televizi a co jim pouštíte 🙂

Jirka

weri1
29. kvě 2012

@lsx tak nějak řeším to samé....nelíbí se mi, že se dívá na TV-krtka, ale ....doufám ,že ho to časem přejde. Dívá se hlavně večer před spaním. Přes jsme co nejvíc venku, jinak taky řve krtek. Ale nechávám ho se dívat

ia.
30. kvě 2012

@lsx ahoj, měli jsme podobný problém vloni. Syn měl dva roky a kousek a já jsem byla těhotná a měla neskutečné nevolnosti, takže jsem neustále pobíhala mezi WC a jím. Abych ho udržela v klidu, měl zapnutou TV nebo DVD, a pak už to začlo být takové, že sotva se vzbudil, běžel zapnout televizi nebo řval, že chce pustit pohádku. Proto jsem to stopla, začli jsme poslouchat rádio a koupili jsme pohádky na CD. Letos už chodí do školky, když přijde, tak jdeme ven, takže večer okolo sedmé mu pustíme na počítači jeden díl Krtečka než jde spát, jinak nic. Ale přes zimu, když byl marod, tak jsem mu hodně pouštěla DVD, aby vydržel ležet a je fakt že pak ho chtěl taky pořád...

apollo11
30. kvě 2012

Já pouštím jen dvd, v zimě jsem z toho rostla a snažila se to omezovat, ale prostě se doma nudila. Teď na jaře a v létě jsme hodně venku nebo se pořád něco děje a ani si na to několik dní nevzpomene 😵 nebo se asi přejedla 🙂 takže věřím, že je to vždy jen období. Hodně mi taky pomohlo vymyslet pravidelný program, jeden den třeba malujeme, další je hudební, pohybový.., teď třeba sázíme kytky, snažím se ji do všeho zapojovat. A když se přece nudí a chce se dívat, už to tak neřeším, zapnu jí to, ona se za chvilku nabaží a je klid. Mám jediné jasné pravidlo, že se nic nepouští večer a před spaním, to si spíš prohlížíme knížky a jsme všichni spolu 🙂

dana3262
30. kvě 2012

@zelda007 my zas nemáme uz asi 3 nebo 4 roky televizi, tak pouštím pohádky na youtube a někdy těch 30 minut kouká, nekdy možná i důl, výjimečně hodinu s nekdy vůbec. To je tak 50/50. Podle toho jak stiham obed atd.. aktuálně vede potkali se u kolína a pingů. Občas se snažím mu tam podstrčit nějaký dokument o zvířatech 😀

ahojkyy
30. kvě 2012

@ia. no jasne je , ze navykove to je. Ja som ale na maleho sama, manzel je v praci, vacsinou, takze ked chcem uvarit, napr. tu hodku rano, tak potrebujem rovnako nieco co ho zaujme.. a to kocky neee 😒 tak mozno to fakt bude problem v tych 2 - 3 rokoch, ked pojde do skolky a tam tv nebude.. uvidime 😉

ahojkyy
30. kvě 2012

@dana3262 zvierata davaju aj na tom duckt tv a vsimla som si,ze maly na to reaguje. ALe chodia tam aj take popri nich, take kreslene gulicky, stvorceky, kreslene zvieratka a pod. ale aspon kus realneho tam je, no 😀

ia.
30. kvě 2012

@apollo11
@ahojkyy podle mě největší zlo je fakt ta zima, kdy je hnusně, nedá se jít ven, anebo jo, ale tak jen na hodinku...to se fakt děti nudí a pohádky vyžadují. Taky se snažím najít jiný program, ale ne vždy to jde. Teď mi opravdu hodně ulevila školka, uvidím, jak to půjde s druhým synem, toho prvního nebavilo malování ani nějaké tvoření, a hrát si sám taky moc neuměl, takže to byla fuška ho zabavit. Teď už je samostatnější a hlavně když je venku takhle jako teď, tak lítá celé odpoledne na kole nebo skáče na zahradě na trampolíně.

ahojkyy
30. kvě 2012

@ia. ja by som to neriesila. Pokial je dieta schopne komunikovat, ma aj ine zaluby, rado chodi von, tak je logicke, ze ked sa nudi, napr. v zime a nie je mozne venovat sa inemu tak do tv proste cumakuje 😎
v pohode 🙂

lsx
30. kvě 2012

To jsem ráda, co tu čtu, že v tom nejsme sami. Že to není žádný hřích, občas mu tu TV dopřát a sobě ulevit a moct dělat něco jiného.

jpavlu
8. srp 2022

Máte tip na nějaké nové seriály pro děti, které jsou chytré a děti něco naučí? Za nás třeba Bing.