Jak často pouštíte děti k televizi? A co jim pouštíte?

zelda007
6. říj 2008

Ahoj maminy a tátové. Jak jste na tom s televizí? Máme 16 měsíčního kluka, pohádky má rád, filmy s dětmi taky (Ať žijí duchové apod.), ale různě se dočítám, že by děti měly mít max. 30 min. denně, ale nevím nevím.
Tak se chci zeptat, jak často pouštíte svoje miláčky před televizi a co jim pouštíte 🙂

Jirka

petraluk
6. říj 2008

Zelda u nás frčí jedině reklamy a počasí na Nově, nic jinýho malýho nezajímá 😀 ˇŽádný kreslený ani hraný pohádky 😅

zelda007
autor
6. říj 2008

No to reklamy ten náš smraďoch taky žere 🙂 Tancuje u nich, zpívá ...

vojtisek2007
6. říj 2008

vojtu zajímá na televizi nejvíc ovladač - přidává hlasitost a přepíná programy - jinak nic....akorát ho upoutá znělka na večerní televizní noviny - to stojí jak přibitej a kouká cca těch 20vteřin, víc nic...

grisgot
6. říj 2008

Ahojky Zeldo..my pouštíme k snídani Krtka, toho Štěpí přímo zbožňuje a je puštěný skutečně déle než 30 minut. Pravdou ale je, že od toho prcek odbíhá..jo a taky Káťa a škubánek 😉
A pak necíleně..k večeru zapínáme telku asi v šest a to spíš jako kulisu. Zaujmou ho reklamy, jinak na to moc nečučí. Kde jsi se dočetla, že by měli koukat jen 30 minut denně??

zelda007
autor
6. říj 2008

ČetL (jsem chlap 🙂) jsem to v jedný z mnoha těch velkých knih o dětech a jejich správný výchově 😖 Jenže kdo dneska vychovává děti podle příruček, že jo 🙂 Tak chci mít srovnání. Mimochodem jak kulisa by televize neměla běžet, hah.

grisgot
6. říj 2008

😀 😀 😀 promiň Jirko, nevšimla jsem si podpisu 😀
No, právě ty příručky..já dělám vše tak, jak jsem sama byla vychovávána. A co mi říkala máma a pak, co si sama pamatuju, tak my jako děti jsme TV zbožňovali..a nemyslím si, že jsem tím teď nějak postižená 😉
Vím, že by TV neměla běžet jako kulisa..myslela jsem to tak, že je to kulisa pro prcka, protože ji ignoruje. Já koukám z kuchyně na Ulici..ať žije konzumní život! 🙂

zelda007
autor
6. říj 2008

Ta výměna manželek jim tam dala, co? Haha ... Že prej u dětí to zvyšuje riziko poruchy koncentrace. Ta televize ... chjo to jsou samý studie a ... a ještě že aspoň tohle nechce Džamila uzákonit.

majaaita
6. říj 2008

Náš starší si televize vůbec nevšímá, výjimečně zaostří deset vteřin na formule 🙂
Osobně bych s koukáním na televizi nespěchala, ještě se nakouká 🙂 Radši koukat do knížky 🙂

karot
6. říj 2008

Náš 17.měsíční Adámek reaguje pouze na počáteční znělku Večerníčka a na vydru,která je v reklamě na Rajec(jak si pucuje kožich ve vodě).Tzn. cca 20 sekund denně. 😀

zelda007
autor
6. říj 2008

To je pravda, ale to taky nejde celý den 🙂

sylvar
6. říj 2008

Sofi taky reaguje jen na reklamu na rajec, pak na cosi, kde běhá šnek,ani nevím, na co to je 😀 a krémy na vrásky 😀 😀 😀

grisgot
6. říj 2008

Jooo, ta výměna byla fááákt dobrá 😀
Riziko poruchy koncentrace? Týýýjo..ale vždyť on na toho Krtka čučí právě plně koncentrován..!?! Neznám jinou jeho činnost, u které vydrží déle jak deset minut 🙂

grisgot
6. říj 2008

Ahoj Sylvar! Krémy na vrásky? Sofi je prostě dáma jedním coulem 😀

grisgot
6. říj 2008

Majaaita..no, knížky jsou fajn a máme jich plnou dost velkou knihovnu. Ale leda tak na cupování ☹

zelda007
autor
6. říj 2008

Jo tak je fakt, že spoustu knížek už jsme taky "potrestali" 🙂 S tou poruchou koncentrace ... jde o to, že právě jsou ty děti schopný se věnovat jenom tomu, co je jim dáno pod nos a samo se hýbe ...

berynka
6. říj 2008

Ahoj, já tedy Výměnu neviděla, ale vím, že tv narušuje pozornost 😉 . Projeví se to u jiných činností třeba v předškolním nebo školním věku. V televizi jde sled událostí rychle za sebou, má to fungovat a působit akčně, děti si na to zvyknou, ale u kreslení nebo čtení to tak nebývá a ony u toho pak nevydrží 😔 . Třeba do 3 let je televize úplně nevhodná. Zvlášť pořady, které pro děti určené vůbec nejsou. Pro ně je to jen sled událostí, kterým nerozumí a je to matoucí.

zelda007
autor
6. říj 2008

Berynko, souhlasím. Jak to děláš s Heduškou? Zná televizi, nebo se ti daří jí zabavit?

akzeret1
6. říj 2008

u nás běží Krtek,Dáda,Lucie postrach ulice,spíš ji baví lidmi hrané pohádky,každý den to samé 😒 Po týdnu měním abych se nezbláznila 😀 Kouká dopo a odpo,byla by šílenej závislák,samozřejmě,že jí omezuju.Nebo když hodně prudí a venku leje tak zabere jenom tv.Spíš se s ní snažím hrát a nebo jít ven a koukáme víc jak půl hodky 😉 přijdou horší věci 😀 😉

grisgot
6. říj 2008

Berynko..ty mě děsíš! Beru pořady, co nejsou pro děti..to nejsem blázen, abych prcka nechala koukat na Terminátora IV 😉 Ale pohádky..za těma stojím 🙂

zelda007
autor
6. říj 2008

kua baby, já s váma souhlasím se všema ... s těma dětma je to tak těžký, vás obdivuju, fakt ...

makelka
6. říj 2008

U nás je limit půl hoďky denně 😉

grisgot
6. říj 2008

makelko..to je asi nejlepší, neomezovat, ale dát si limit 😉

grisgot
6. říj 2008

Zeldo..my zase tebe, že jsi šel do babský diskuze 😀 😀 😀

makelka
6. říj 2008

Já jsem si taky v těhu říkala, jak žádná televize, ale to dost dobře nejde, koukáme ale jen na pohádky, na Krtečka, Maxipsa Fíka a ještě máme Autobusy v jednom kole 😉 😉 😉 snažím se ho zabavit něčím jiným, ale jak byl teď nemocný a musel hodně odpočívat tak to u nás jela televize furt, ale bylo to pro dobro věci 😔

grisgot
6. říj 2008

Makelko..Autobusy v jednom kole - bezkonkurenční! 😀

berynka
6. říj 2008

zelda007, záměrně malé nepouštím vůbec nic. A sama přes den na tv čas nemám, takže se u nás víceméně zapíná, až když spí. Ale lhala bych, když napíšu, že Hedula neviděla ani minutu nějakého pořadu. Občas se natřásá u Óčka 😅 .

grisgot, tak jasně, pohádky jsou pohádky. Ale i třeba scéna, kde někdo pláče nebo se bláznivě směje, které dítě náhodou v tv zahlédne, nemusí být to pravé. Neumí si to nijak vysvětlit a může mít z toho divoké sny.

Určitě si ale myslím, že je to o výběru!!! Ať pohádek - některé jsou drsné a příliš kruté nebo jiných pořadů. Vím, že v některých rodinách televize běží pořád a jsou na to tak prostě zvyklí. Osobně bych to tak mít nemohla, vysává to děsně energie a děti se to učí taky, prostě koukat na cokoli 😔 .

zelda007
autor
6. říj 2008

grisgot, já musím nasát trochu tý babský atmosféry. Tu mojí babu občas peskuju za to, že malej jí párek, kouká na televizi, neposlouchá, jenže když o tom tak přemýšlím, zjistím, že to máte fakt těžký.

zelda007
autor
6. říj 2008

Berynko, že uvidí pláč není nic zlýho, to k životu patří. Před tím kluka zrovna chránit nechci, nerad bych ho rozmazlil.

Holky, co to jsou ty "Autobusy v jednom kole"?

makelka
6. říj 2008

grisgot - u nás je to furt "Semiho" 😀 😀 😀 😀 😀 a vyřvává to tu 😠 😠 😠 😠

Zeldo to je jakási hrozná americká slátanina, hlavní hrdinové jsou Autobusy a jeden z nich je minibus a jmenuje se Semi 😀 😀 😀 a jsou tam příběhy, třeba jak hrajou fotbal a tak, docela sranda 😀 😀 😀

grisgot
6. říj 2008

Berynko..jo, s těma scénama máš jistě pravdu..ale vždyť i na ulici vidí spoustu toho, z čeho může mít špatné sny. Kolikrát je to v centru Prahy horší jak bondovka ☹
Jo, já to beru..dobrý výběr, ale nezakazovala bych to. Když vidím, jak má Štěpí krtečka rád..