Jak často převlékáte miminko?

palma111
15. lis 2010

Už tady byla otázka jak často miminko koupete. Tak mě napadá - jak často oblékáte miminku čisté oblečení - samozřejmě pokud se ušpiní (ublinkne, uteče něco z plínky, poslintá,...), ale co když se nic takového nestane? Dáváte čistý overálek každý den? A dáváte jiný overálek na den a jiný na noc? Přijde mi, že malé miminko se defakto nemá jak ušpinit (pokud se nestane nějaký malér), ale i tak dávám čisté oblečení každý den. Jak jste na tom Vy?

innes
15. lis 2010

Pokud je oblečko čisté, nechávám ho i dva dny (ale to je opravdu málokdy 😅 ), na noc dávám pyžámko (když vydrží čisté, tak taky dva dny)

el267
15. lis 2010

Já dávala čistý na den, čistý na noc 🙂

andelka
15. lis 2010

Já teda nedávám, pokud je to čisté - tj. nestane se nic z toho co jsi psala 🙂 kromě slintání, on slimpe pořád, takže tohle neřeším, to uschne, když je to mokré hodně, tak převleču. Většinou mám tak dvoje body a dvoje polodupačky roznošené a střídám je. Spíš ho převlíkám podle počasí a aby mu to trochu ladilo. Oblečení peru tak jednou týdně. Na noc dávám overaly a měním tak po 3-4 dnech. Ale jsou věci, které jsem zatím prala snad jednou nebo vůbec, když to měl párkrát na sobě a je to něco z vršku - kalhoty, bunda...

margotg
15. lis 2010

po kopání převléknu do čistého a máme ho do dalšího koupání. Dupačky nebo punčošky nechávám i dva dny.

miarosa
16. lis 2010

Od narození dávám nové ráno po koupání zase čisté a to koupem každý den, už je tak zvyklý. Když si ublinkl tak zase čisté a nebo po příkrmech je toho hodně v plánce a načichne od toho oblečeníčko tak ho zase převlíknu. Aby byl pořád voňavý. Jsem trochu maniak, ale miminko by mělo být pořád v čistém a jemu přijemném. Četla sem že i batolátka cítí svojí plenku a někdy jsou protivné už kvuli plné plence a i pachu. 😉

marhulinka
16. lis 2010

Večer po koupání dávám pyžamko /většinou ho má dva dny/,ráno převlékám do čistého každý den už od malinka

marecek4
16. lis 2010

každý den čisté pyžamko i denní oblečení,mimčo se sice samo neušpiní,krom zmíněných nehod,ale taky každý kdo ho jde pochovat si nemyje ořád ruce,miminko se taky potí a starší všude vleze a nevím jak vy,ale já každý den nevytírám každý koutek,při topení v kamnech je pořád prachu všude dost i když ho zrovna utřem

marda
16. lis 2010

take kazdy den ciste obleceni,nedovedu si predstavit ze bych malou po koupani navlekla do neceho co uz mela......a peru obden nebot casto ublinkava a za den se ty hadriky nashromazdi

smardik
16. lis 2010

dávám čisté oblečení po každém koupání - spí v overálku a ráno ho převlíkám do bodyčka a punčocháčku a to taky každý den. Honzíček se hodně potí a i když vytírám co leze každý den stejně to není úplně dokonalé protože vždycky nějakou koutek kde je trošku špinavo najde apod.

pampalini
16. lis 2010

Ahoj, tak já koupu obden a obden také dávám čisté denní oblečení (pokud se nestane nějaká nehoda) 😀 Pyžamko(overálek) má tak na 4 dny.........stále dávat den a noc čisté mi přijde trošku zbytečné, ale je to každého věc. Jinak přes body a punčošky dávám na hraní doma tepláčky a ty mením +- po 4 dnech....pokud si to nezapatlá od křupek a podobně 😀

kikimaruska
16. lis 2010

Tak u nás jsem řešila nedostatek oblečení, když jsem převlíkala vlastně neustále. Malý měl reflux a když se nepoblindil, tak se kdykoliv se počůral nebo po...tak to prodeklo všude. Jelikož nedonošenecké pleny neměli elastické pásky a malý měl obří pupeční kýlu, která at jsem dělala cokoliv vždycky po chvilce plenku vytáhla a jakmile udělal potřebu, šel rovnou na převlečení. Já spíš nestíhala prát, takže jsem dost oblečení dokupovala (overálky, když jich bylo třeba 10 za den 😅 😕 ...a když jsme jezdili po dr, měla sem sebou vždy igelitku náhradního prádla...Takže snad taky budu řešit u příštího mimi, jak často převlíkat, když je mimi čisté 😀 . Jediné co nevím co je, že syn nikdy neslintal, jako třeba jeho kamarádi. Když byla ale malý větší, tak nevím, my jsme prostě zvyklí na spaní dávat jiné oblečení, a proto na spánek po koupeli dostal vždycky čisté body a overálek na spinkání - a přes den měl třeba body a hlavně dupačky...(ty ale v dnešní době už hodně maminek zatracuje).Tak asi tak 🙂

marrakech
16. lis 2010

Uplne souhlasim s Pampalino. Muj prcek jeste neleze, takze si obleceni neuspini. Tricko mu dam klidne 2-3x (ale stejne ho stihne driv poblinkat), teplacky vydrzi 3-4 dny. Body tak dva dny a pyzamko klidne 5 dni (copak vy si berete kazdy den ciste pyzamo??). Body na noc neprevlekam. Prijde mi, ze se cistota v posledni dobe resi az moc. Sama mam citlivou kuzi a ma kozni lekarka vzdycky zduraznuje, ze neni zapotrebi se denne myt. Ze to smyva ochrannou vrstvu a organismus je pak mnohem vic nachylny k nemocem - nejen koznim. Vseho s mirou. 🙂

mpavlinka
16. lis 2010

Každé ráno čisté bodýčko, ponožky. Dupky nebo místo dupek semiš overal nechávám max. dva dny když jsou čistý. Každý večer dávám čistý bavlněný overal.

zako
16. lis 2010

Prcek se zatim jen prekuluje na bricho, takze se nema jak uspinit..pokud se extremne nezaslinta nebo se neublinkne, nechavam mu bodycko tak ty tri dny, teplaky na doma i dyl...pyzamko menime tak co tri dny, pokud se v noci nezpoti...ja se taky kazdy den neprevlikam do noveho 😉 a oblikame spis min vrstev nez zbytecne prehrivat 🙂

janicka006
16. lis 2010

Teď už díky příkrmům máme malou špindírku,takže se nenajde den,kdy bych nemusela měnit oblečení,ale když byla úplně malinká,tak jsme to dělali tak,jak nás to naučili v porodnici....čili večer se vykoupala,vzala si čisté bodýnko a dupky a v tom spinkala a pak byla následující den a zase večer se vykoupala a vzala si vše nové....a tak dokola.
Ale třeba teď všechno měnit denně mi přijde zbytečné.....jako denně nový overálek na spaní mi přijde jako zbytečné...obecně,když si oblečení nějak nezamaže,tak myslím že 2-3 dny ho klidně mít může.

zvirka
16. lis 2010

Já teda nerozlišuju oblečení na den a noc, stejně je i přes den občas v postýlce, no a zatím neleze, takže se nazašpiní. Dávám čisté po koupání, což je jednou za dva dny, případně když se poblindí nebo se stane jiná nehoda 😉 . Dávat každý den čisté a ještě na noc převlíkat mi připadá zbytečné, navíc to malý nemá vůbec rád.

dexonka
16. lis 2010

každy večer dávám čistý overalek a každé ráno čisté bodýčko a teplačky...
samozřejmě pokud se miminko poblindí nebo je jiná nehoda,tak častěji......

beruskanula
16. lis 2010

malyho koupeme kazdy den, na spinkani mu davam vzdy novy overalek, a kazdy den ho vzdycky oblecu do cisteho, vetsinou prevlikam exkrat za den- slinty, blinka, nehoda s plinkou, ale ikdyz nejsou tyto nehody- malokdy- davam kazdy den nove obleceni, pak mame veci na doma a na ven- do kocarku, kdyz nekam jedeme 🙂

michamicha
16. lis 2010

Já dávám pyžámko/overálek tak jednou za 2-3 dny podle toho jak moc v noci slintá 😅 bodyčko dávám většinou každé ráno čisté a během dne několikrát převlíkám, protože malej strašně slintá a do toho ublinkává 😅 tepláčky nebo punčošky nechávám taky tak 2-3 dny 😉 pokud se stane "nehoda" tak samozřejmě hned převlíkám 😉

klara.t
16. lis 2010

Holky, musíte ale rozlišovat (třeba to napsat do textu), jak máte stará mimča. Protože já také první 2 měsíce (možná 3) nepřevlíkala na noc do pyžamka, ale byla prostě celý den v tom, co dostala večer předtím po koupání. Mě teda neblinkala, tak byla čistá. Ale každý den jsem dávala čisté. Pak jsem začala dávat na noc pyžamko - overálek, protože z dupaček vyrostla a taky jsem chtěla volnější oblečení na noc - bodyčko jí moc tlačilo plínu na rozkrok. A přes den jsem jí oblékla do něčeho jiného. Když to zůstalo čisté (ještě nelezla), tak jsem jí to dala ještě i další den. Teď když leze, tak dávám každý den čistý. Pyžamko jsem nejdřív dávala každý den čisté, než mi to začalo připadat zbytečný. V něm jí nenechávám lézt, nedávám jí na zem apod. Takže se neumaže. Takže ho mívá 4-5dní.

nejinka
16. lis 2010

Když byl malinkej tak jsem ho převlékala každý den do čistého a večer do pyžamka, které do teď měním tak každé 3-4 dny. Když je už velikej a víc se hýbe, potí, slintá, taky se pobrindá od pití nebo mlíčka a nebo je zalepený od křupek tak třeba dvakrát denně. Někdy se mi poštěstí že se mi pročůrá nebo prokadí tak mám víc bodynek na den. Takže ani pomale neschovám sušák a už peru další pračku 🙂

simonceli
16. lis 2010

Ahoj, malá tak první dva měsíce byla v tom, co měla po koupání od večera, ale oblíkala jsem jí jen ty overálky, připadlo mi to pro ni nejpohodlnější. No když se stala nějaká nehoda, tak dostala čisté oblečení. Teď dostává káždé ráno čisté oblečení. Neobleču ji do věcí třeba ze včerejška. Prostě furt čisté.

blanches
16. lis 2010

Já to nějak neřeším, večer dávám overálek čistý a pokud druhý den nic nemáme, tak ho v tom nechám, když den ven tak tepláčky a mikču navléknu přes to, když jdem někam kde ho budu slíkat (návštěvu atd) tak mu dám čisté body, kalhoty, ale nějak to neřeším, důležité je aby to nebylo špinavé a nesmrdělo to. Takže mu klíďo dám po koupání overálek co měl v noci a celý den, jenže to se většinou nestane protože ho zamaže jídlem, pořád si sahá do pusinky. Overálky mám ráda z toho důvodu, že jsou rychle obléknuté, malej nenávidí bodíčka, tak ho zbytečně nepřevlékám, jen aby unosil oblečení co mám doma 😝 😝

verbalinka
16. lis 2010

To jste me hodne prekvapily. Proc na kazdou noc nove pyzamo? Vzdyt i dospelaci si meni pyzamo az po par dnech. A i tricka nekdy nosim 2 dny a mimino se skoro nespoti a nema se, jak uspinit. Ja jsem menila dle poblinkanosti, ale urcite mel nekdy obleceni i 2-3 dny. Samozrejme ne non stop. Nadmerna hygiena neni dobra, mimino si nemuze tvorit obranne latky.

lidiab
16. lis 2010

Pyzamko menim po dvou nocich, bodycka take po dvou dnech. Domaci kalhoty a dupacky nechavam dele. Svrsky jako mikiny, kombinezky peru sporadicky, podle nalady 🙂 Maly moc neblinka, takze to pro mne neni smerodatny. Spise obleceni menim aby ladilo k sobe. Davat ciste kazdy den povazuji za zbytecne, jeste si toho uziju kdyz bude jist prikrmy atd. To se budeme prevlikat desetkrat za den.

marinka
16. lis 2010

Já jsem na tohle byla ulítlá, ale po koupání jsem musela dávat vždy čisté oblečení, jak psala marda, neumím si představit, že bych ji oblíkla do něčeho, co už měla 😅 Ale klidně jsem pak malé nechala oblečení i přes den, dokud si ho nezašpinila, nepoblinkala apod. Ale po koupání vždy čisté..

luciebx
16. lis 2010

ja teda davam na spani vzdy ciste... a rano ho dam do denniho treba bodycko a teplaky no a kdyz se poblinka ze je mokrej tak ho prevlecu znovu

sunnye
16. lis 2010

pokud má obleční čisté, tak nepřevlékám. Proč? pyžamko jednou za týden. Když se zašpiní od jídla a není to teda nějaký brutus, tak jí v tom prostě nechám do večera a ráno dám čisté. Když jedeme na návštěvu, k doktrorce a pod, tak jí samozřejmě obléknu čisté věci. A převlékám, když je mokrá, ale to je taky samozřejmé. V době, kdy se začala plazit, tak měla šipinavé oblečení téměř neustále, protože nemělo smysl jí neustále převlékat, když to čisté bylo hned šinavé 😀 Ty děti si přeci musí vytvořit nějako imunitu ne?

jijitka
16. lis 2010

podle potřeby 😀 😀 Pyžamko nechávám 2-3 noci, nesmí se mi v něm tedy válet po zemi, to potom nechám došpinit a jde do prádla. A kdybych chtěla mít malého přes den jen v čistém, nedělám nic jiného než převlíkám. Veškerý čas doma stráví lezením po podlaze, i když uklízím často, vždycky něco vymete - funguje jako živý mop 😉
Čisté dávám, když jdeme ven, pak buď převleču do "domácího" nebo nechám došpinit.
A jak tady někdo píše, že s příkrmy bude převlékat i 10x za den - věř mi, že nebudeš 😀 😀 , to už tě nějaký flíček nerozhází, když se za chvíli na novém oblečení objeví další.. a další ... 😉

timbouctou
16. lis 2010

já jsem teda prvního kluka měla jak panenku, klidně jsem ho převlíkala i několikrát denně jen proto, že jsem chtěla vidět, jak v jakým parádním oblečku vypadá 😀 😀 to mě drželo 14 dní, pak si začal pros...rat plíny a tak podle potřeby. Jinak je pravda, že malá miminka není třeba koupat každý den, naopak, je lepší obden, a tak, pokud se neprokadí nebo jinak nezadělá, převlíkám každé dva dny. Je potřeba organismus zvykat na bakterie. Overálky dávám jen když jsou čisté, máme jen dva, které můžeme použít, skoro se nedají sehnat se zapínáním na zádech či boku pro mimča co chtějí spát pouze na bříšku. Takže většinu času je kluk v bodynku a punčocháčcích.