Jak často se mají sterilizovat láhve?

dendy03
22. pro 2010

chtěla bych vědět jak často se ma sterilizovat lahev s ktere je podavan čaj a jak často z které je podáváno UM. Musim už přikrmovat a nevím jak často mám ty lahvičky sterilizovat, zda po každém mléce nebo jinak...???? Děkuji za odpovědi!!!!

scai
22. pro 2010

Já bych to brala podle stáří dítěte. POkud se krmí z láhve malé miminko, tak kldině i po každém použití a to bych pak pořídila sterilizátor.
Já dávám malé mléko v láhvi od 4 měsíce a ze začátku jsem vyvařovala 1 krát týdně.
Teď vyvařuju jen občas, tak jednou za 3 týdny...
Přece jen si říkám, na co sterilní lákev, když mi malá líže kola od kočáru, boty, zem... apod 😀 😀

helulela
22. pro 2010

Záleží, jak máš staré mimi. Když dáváš jen UM a čaj z láhve, sterilizovala bych pokaždé. Pak máš jednodušší, když pořídíš víc lahviček a vysterilizuješ je všechny najednou večer. Jak začnou příkrmy a mimčo olízne kde co, tak bych jen myla a proplachovala horkou vodou, vysterilizovat jednou za čas pro dobrý pocit.

luciebx
22. pro 2010

me bylo teda receno ze by se melo sterilizovat po kazdem pouziti.. taky mam vic lahvicek takze sterilizuji jednou za 4 dny vsechny na jednou.. ale moje mamka mi rika.. vsak my taky nesterilizovali a zijete.. coz je taky fakt.. takze ted je malymu 5,5 mesice a sterilizuji jen jak mi to vyjde a malymu nic neni.. podle me kdyz se to poradne umyje a oplachne od jaru tak by tomu nemelo vubec nic byt.. je fakt ze malemu mimi jako novorozenec do toho 2 mesice bych sterilizovala urcite..

miona
22. pro 2010

Tak já miminečku do těch dvou měsíců bych to sterilizovala - respektive vyvařovala - po každém použití, starším miminků 1 x denně - já vždycky ráno vyvařím a pak jen omývám horkou vodou s pomocí štětečku. Až bude prťavce půl roku, už to budu dělat tak jednou týdně. Super sterilní prostředí spíš škodí než prospívá...jak se říká čistota půl zdraví, špína celé 😀 😀 😉

veronikavlaskova
22. pro 2010

Ahojky, já do třech měsíců sterilizovala na každé mlíčko, respektive jednou za den 6 lahviček ve sterilizátoru na celý den. Od třech měsíců používám jen desinfekční tablety - v nich umyté lahvičky opláchnu, osuším a pak průběžně používám. Od 6-ti měsíců už budu asi používat jen Jar, nebo jsem našla, že Farlin dělá speciální mycí prostředek na lahvičky a ten by měl zničit všechny breberky. Ale jak říkají holky, nevím, jestli to má cenu, když děti všechno strkají do pusy. Ale zas na druhou stranu, v hadru na nádobí a houbičce je víc bakterií, než v záchodě, tak se možná lehká dezinfekce hodí.

kikimaruska
22. pro 2010

Souhlasím sscai, podle stáří miminka. Já pro malého nejprv 2,5 měsíce mléko odstříkávala, takže jsem sterilizátor pořídila a sterilovala odsavačku i veškeré lahvičky po každém použití. Když jsme si malého dovezli z nemocnice, tak do roka, kdy byl převážně stále na mléku jsem vše sterilizovala po každém použití, ale hlavně jsem na to dbala do pul roku a přihodila tam občas i dudlíky (šidítka). Když jsme museli jezdit na celý den po doktorech do jiného města, brala sem i tam s sebou určitý počet čistých sterilních lahviček a saviček (malý byl krmen MM a pak UM, ale z lahvičky). Měla sem parní sterilizátor Avent, ten veliký, udělal opravdu spoustu práce a čeká časem na další použití 😉 , pokud krmíš UM a mimi je třeba víc náchylnější na cokoliv, sterilizátor se vyplatí, mě se vrátila cena několikanásobně. Měla sem doma i nějaké ty Milton sterilovací tablety, ale nikdy jsem je nepoužila...K babi na víkend jsem sterilizátor zprvu vozila také, když syn byl větší, vyvařili jsme jednou denně lahvičky v hrnci s vodou a po 2 letech už je jen myji jako běžné nádobí (ale jako první v čisté vodě).