Jak často Vám batolata kýchají?

petra984
26. únor 2013

Ahoj, mám prosbu. Syn 1,5 roku měl od září 5x rýmu. Na alergo zatím chodit nemáme, až po 2 letech, na ORL vyšetřen byl- vše v pořádku. Ondra mi tak 5x denně kýchne, bere preventivně aerius, aby se mu klidnily sliznice. Jsem už z toho věčného marodění na nervy, že za každým kýchnutím něco vidím. CHtěla jsem se zeptat, jak často Vám dítka kýchají..... Přemýšlím, jestli ho dráždí něco v bytě, nebo jestli je to prostě normální, protože je malej a ten malej nosík mu leccos podráždí..... Ptala jsem se na to MUDry, ale nebyla schopná mi odpovědět. Z nosu mu neteče, z očí také ne, jen prostě 3-5x za den kýchne a trpí častěji na rýmy od toho září. DO roka byl zdravý. Od toho září se to sype, ačkoliv nechodíme nikam, kde někdo marodí a nikdo marodný nechodí k nám..... 2x se mu rýma zvrtla v laryngitidu, bronchitidu, herpeangínu....Jak pořád marodí, přepadá mě z každého kýchnutí zouifalství, že na něj zase něco leze. Proto se ptám, jestli je to normální.

imzadi
26. únor 2013

@petra984 ahoj..Kubicek kychne taky tak 3x denne...a letosni zimu zatim bez nemoce (tuk, tuk, tuk) ...proste ho neco podrazdi no..ale ja taky kychnu aspon jednou denne 😀

petra984
autor
26. únor 2013

Já jsem alergik, ale kýchnu tak jednou za týden, tak jsem z toho už na nerv, jde z nemoci do nemoci a za vším už něco vidím. Trošku jsi mě uklidnila. Děkuji za odpověď🙂

imzadi
26. únor 2013

@petra984 ale chapu te...kychne podezrele vickrat a ja uz se desim rymy😀 myslim ze je to normalni materske chovani 😝

petra984
autor
26. únor 2013

Tak já jsem úplně to samé. oslední dobou mi z toho hrabe, nepřemýšlím nad ničím, než kdy bude zase nemocný. Právě poslední dva dny mám jakoby depku- já, věčný optimista. Nepoznávám sama sebe, neumím si pomoci, je mi do breku. Asi nějaká depka. Proto jsem vlezla sem. Jsem jak vyměněná- nepomáhá říkat sama sobě, co mají dělat jiní rodiče, kteří mají vážně nemocné děti, závažné problémy.... Nevím, co to na mě padlo, ale jako bych ztratila chuť do života, pozoruji každé jeho kýchnutí a děsím se, co zase bude. Vzpomínám na jeho první rok, kdy jsme lítali po venku, vše mě bavilo, užívala jsem si mateřství, těšila se z každé maličkosti. TeĎ mám pocit, že nebude lépe. Je mi líto i manžela- musí být děs na mě koukat, byŤ se to snažím skrývat.

lenicka07
26. únor 2013

@petra984 Ahojky, naše malá bude mít 14 měsíců, rýmu zatím měla jednou, ale velice dobře se s ní vypořádala. Napadá mě, nemáte v bytě moc suchý vzduch, nepřetápíte zbytečně ? My máme většinou tak kolem dvaceti, na spaní 18 stupňů, malou zbytečně nenavlékám ani doma ani na ven (a jinak máme obrovské akvárko, z kterého se musí odpařovat spousta vody, tak možná ten vlhčí vzduch taky dělá dobře na sliznice) . Dokud mi vydržela v kočáře, spala venku, klidně několik hodin denně, bez ohledu na počasí (kromě mrazů). Sem tam taky kýchne, jednou dvakrát denně určitě.

petra984
autor
26. únor 2013

Na každý pád Ti děkuji🙂 Jen mě zajímalo, co je normální🙂

petra984
autor
26. únor 2013

Leni, v bytě máme tak 21,5, na topení dávám mokré pleny, abych vzduch vlhčila, v ložnici netopíme, před spaním důkladně větrám. Při těch 21,5 máme s malým tročko a na něm mikinu- když mu jí sundám, má ledový nos i ruce- já to samé a je mi zima. Pokud vysávám nebo něco dělám, tak to jde, ale jakmile se nehoníme, tak je nám zima🙂

petra984
autor
26. únor 2013

I tobě Leni děkuji za odpověď🙂

usounek25
26. únor 2013

ahoj Peťo, mě obě děti přes den taky kýchají vícekrát, třeba 3x, 4x - nepočítám to a většinou z toho nic není. Ale tvoje deprese a obavy ze nemocí malého plně chápu - syn začal od září navštěvovat školku, mladší dcera v té době měla 7 měsíců. Můžu Ti říct, že od té doby jsem na tom podobně jako Ty - děsím se každého kýchnutí, zakašlání apod. Je to totiž hrůza a děs. Do té doby jsme denně chodili ven na dlouhé procházky, starší syn byl do těch 3,5 roků nemocný třikrát z toho 2x rýma, mladší dcera vůbec. Od té doby co chodí do školky měl 2x angínu tzn. antibiotika, několikrát kašel a o rýmě vůbec nemluvím. Nela většinou chytne vše od něj, už i tu angínu měla 😒 . Takže přeji hodně zdaru a hlavně zdraví.

lenicka07
26. únor 2013

@petra984 To jste asi trochu zimomřiví 🙂 já teda taky jsem, ale holka je po tátovi. Nevydrží mi spát pod ničím a když jsem jí dala do spacího pytle byla zpocená všude, a to nebyl hic. Doma je většinou jen v triku (body) s dlouhým rukávem, když jí toho dám víc, začně být protivná a sundává ponožky 🙂 podle toho poznám že toho má na sobě moc - nemůžu to brát podle sebe. Já jsem na noc nabalené a naše dítě spí v triku (přes to jí většinou dám ještě jedno tenké, ale jinak není přikrytá. Sestřenice si moc chválí homeopatika, já s tím teda žádnou zkušenost nemám.

blahova_andrea
26. únor 2013

já u kýchání taky zpozorním, ale pokud to není vícekrát do hodiny a do 24h se nepřidá i teplota nebo rýma, tak to nechávám plavat. taky občas kýchnu a nic to není 😀 ale je fakt, že nervozní jsem, protože počasí venku přeje nemocem a k nám tedy chodí i nevlastní děti, kteří u nás zdraví snad ještě nebyly ☹ taky malej marodil hned na konci šestinedělí a od té doby prakticky skoro každé dva týdny, no snad to jeho imunitě k něčemu bude, že se už setkal s tolika bacilama 😉

lenicka07
26. únor 2013

S tou školkou to taky slyším pořád - všichni kolem mě říkají, že jakmile dají dítě do školky, tak je problém a mladší dítko to pak chytne taky. Ve škole je to pak o houby lepší - kamarádka mi zrovna říkala že od začátku letošního roku byla holka ve škole cca 14 dní - přijde na jeden den do školy a hned je nemocná a máma to pak chytne od ní.

petra984
autor
26. únor 2013

Tak koukám, že je nás víc,co své dítko najednou pozorují🙂 Holky, to se mi trošku ulevilo🙂 Mě ttiž 2 kamarádky říkaly, že jim dítka vůbec nekýchají, tak už jsem z toho byla taková divná, co teda malému je, jestli ho něco dráždí, nebo tak a tím jak teĎ pořád marodil, tak jsem najednou začala být úzkostná, přitom já byla vždycky optimistka, nic nebyl problém, aŤ se mi v životě přihodilo cokoliv.... Jen teĎ najednou ztrácím pevnou půdu pod nohama a už ztrácím naději, že to s teplejším počasím bude horší. Bojím se, že to tak půjde pořád a neumím si představit, co se bude dít ve třech letech, až půjde do školky.... To budeme doma imrvere a zaměstnavatel mě asi kopne do prdele, když už teĎ takhle marodí. Holky, moc Vám děkuji, jste hodné, že jste mi odpověděly na takovou banální otázku- čekala jsem jadrné příspěvky o hysterické matcee.... 😠 😀

usounek25
26. únor 2013

@petra984 Peťo ber to tak, že teď se setká s bacily a pak už ho ve školce málo co zaskočí a bude mít snad lepší imunity a ten nástup a pobyt tam zvládne na jedničku 🙂 .

petra984
autor
26. únor 2013

Usounku, snad to tak bude🙂 Asi i to počasí se mnou mává- nějak mi ten optimismus teĎ chybí🙂

lenicka07
26. únor 2013

@petra984 Nic si z toho nedělej, na mě teď leze rýma a taky budu pozorovat, kolikrát bude malá kýchat. A neřekla bych že jsem hysterická matka 🙂 .Zrovna jsem si ráno říkala, když malá měla v nose "bubáka" což teď nemívala, že už to na ní asi taky leze..... Letošní zima prostě přeje bacilům, kolem mě jsou pořád všichni nemocní, akorát u nás zatím nic vážného. Myslela jsem že se tomu snad už vyhneme, a asi taky né. Tak se drž a nebuď tak pesimistická, asi se neříká nadarmo "veselá mysl půl zdraví"

lenicka07
26. únor 2013

@petra984 To bude depka z nedostatku sluníčka... zrovna teď čtu na netu, že svítí nejslaběji od roku 1988 a roste počet lidí s depresí. Tak doufám že jaro přijde co nejdřív, už se taky nemůžu dočkat 🙂

kaci1
26. únor 2013

Anička co se narodila pořád kýchá,ale já to přikládám k soplíkům v nose, které se jí neustále tvoří a jelikož se neumí pořádně vysmrkat, tak nějak se to ven dostat musí. Stačí abych stříkla mořskou vodu a je chvilku klid .-) Rýmku taky párkrát měla,ale vždy nám stačila jen mořská voda a byl klid. Taky jak jí rostou zoubky, tak se občas spustí vodnatá rýma. Hlavně kdyby to byla alergie, tak ti kýchne mnohem víckrát než 5x denně .-)

petra984
autor
26. únor 2013

Já při alergické rýmě také kýchám jak šílená, teče mi z nosu, očí..... Ale u těch dětí to prý ze začátku není takové, tak proto jsem se na to ptala. Jen mi hlava nebreala, proč pořád kýchá- jestli to má nějaký vztah k těm častým rýmám.

petra984
autor
27. únor 2013

Dneska třeba kýchá jak šílenej, tak čekám, co z toho bude☹