Jak cestovat s dětmi v taxíku?

kristipa
21. črc 2011

ahojte holky, chtěla jsem se zeptat jak je to teď s předpisy pro jízdu dítěte v taxíku, nevíte některá? jedno dítě jezdí už jenom na podsedáku-ten si můžu vzít klidně s sebou ale druhé je zatím v normální autosedačce (má 2 roky). díky za info.

holubice.petra
21. črc 2011

Já myslím že je stejné pravidlo jako v jakém koliv osobním autě...musí mít sedačku a není to jen kvůli pokutě ale i pro bezpečnost dítěte i taxi se může vybourat...

krembonzur
21. črc 2011

ahoj, no me se zda, ze v taxiku ve meste nemusi byt autosedacka

zuzka72
21. črc 2011

Tak to by mě samotnou zajímalo....

luciebx
21. črc 2011

ja co sem vyuzila taxika v praze tak sem rekla zda nahodou nemaji sedacku a meli.. tak to bylo fajn.. sice sem dala myslim o neco malo navic.. ale kvuli stovce nebudu riskovat zivot svyho ditete..

benjik
21. črc 2011

Ahoj,mám stejdu taxikáře a pro taxík platí vyjímka,že autosedačka být nemusí. Ale pokud nechceš riskovat pro případ nehody,dá se u některých taxi-služeb sedačka předem objednat.

lenka_mala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dilemma
22. črc 2011

Ahoj muj bracha dela taxikare a oni jsou od autosedacek a podsedaku osvobozeni je fakt ze musi jet pomaleji nez by jely kdyz tam maji deti ale je to tak 🙂 my jsme jely bez toho a bylo vse v poradku🙂 ale kdyz chces autosedacku da se obednat🙂

mpavlinka
22. črc 2011

Jet pomaleji? Co je to za blbost. Můžeš jet pomalu a stejnak tě někdo napálí. Nikdy bych bez sedačky nejela, vždy se to dá nějak zařídit, určitě i u taxíku.

tercina
22. črc 2011

Já bych taxikem bez sedačky nikdy nejela. Měla jsem bouračku, seděla jsem vzadu (my stáli, auto do nás nabouralo zezadu cca 40cítkou). Kdybych nebyla připoutaná, buď bych vyletěla ven nebo bych byla napláclá na přední sedačce. Nic krásného. A taky jsem byla bohužel viděla "ťuknutí" dvou aut u obchoďáku. Dítě nebylo připoutané (dle rodičů se zřejmě na parkovišti nemohlo nic stát). No a nabouralo do nich auto. Dítě přelítlo dopředu. Fakt hnus.
Pokud jsou taxikáři osvobozeni od sedaček, tak je to fakt divný.

mamkamarketa
22. črc 2011

jet pomaleji? taxikari jsou vseobecne brani jako jedni z nejagresivnejsich ridicu 🙄 ziju v centru prahy a kazdodenne vidim,jak jezdi jak prasata 😠 nekolikrat me na prechodu malem smetl taxik i s kocarem 😠 takze ja osobne bych si zavolala taxika i se sedackou,nebo snad sla pesky, taxikare vseobecne rada nemam

carolivier
22. črc 2011

Jezdime taxikem docela casto, kdyz ho objednavam, dam pozadavek, ze pojede tez bebe a jeho vek 🙂 automaticky prijede s autosedackou ...... tu by nam bebe bez ni do taxiku vubec nevzali 😉

...... probuh! vy byste nektera dala dite do auta bez sedacky??????? 😕
😉

pattie
22. črc 2011

Nám se jí bohužel podařilo objednat jen jednou ☹ takže když potřebuju jet taxíkem, holt s dítětem na klíně.... ☹

anetka1701
22. črc 2011

jela jsem zatím třikrát - pokaždý jsem objednala sedačku i pro toho času tříměsíční mimčo a dvakrát nebyl problém - jenom to auto nedojelo do deseti minut, ale asi do půl hodiny... Potřetí auto "nebylo", paní říkala, že sedačku taxíky mít nemusej, tak jsem se omluvila, že seženu jinou taxislužbu a světe div se, za dvě minutky volala zpět, že auto sehnala a dojelo :oD Bez sedačky ani 100 metrů, to bych radši jela noční prahou sockou, nebo pěšky s kočárem, nejsem hazardér...

weri1
22. črc 2011

když jedeš v taxíku, sedačku mít nemusíš ani podsedák, připásáš si ji na klíně na sebe-manžel je taxikář tak to vím 🙂 já bych to ale nikdy neudělala

katule01
22. črc 2011

V životě bych bez sedačky nejela ani pár metrů! Jezdíme s malým celkem dost a když vidím ty hovada některý jak jezdí, tak to je děs! Natož sednout do auta s nějakým cizím člověkem, taxikářem! Podle mě se dá najít vždy lepší řešení, než jet bez sedačky 😒 😕

svoja
22. črc 2011

To si delate pr*el, ze byste sedly do auta bez sedacky???
Taxi je snad taky auto, ne?
Pro me naprosto neodpustitelna hovadina!
Muj nazor...

aggamma
26. črc 2011

Já bych to taxi nikdy bez sedačky nevlezla...je to auto jako jakékoli jiné....a to že si dítě připásáš na klín a myslíš si jak ho tím ochráníš je totální nesmysl! Když se něco stane tak dítě na páse bud uškrtíš nebo rozmačkáš vlastním tělem.je spoustu taxi služeb tak at se smekaj a přijedou i s autosedačkou....A nebo to holt zařídila jinak....Do auta bez sedačky je hazard!!!!

jennyska
14. bře 2014

Ahoj @weri1 @anetka1701 @pattie @mamkamarketa @mpavlinka @dilemma @luciebx @zuzka72 @holube.petra @krembonzur @svoja @tercina @aggamma @katule01 @benjik @kristipa a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Cestování s dětmi https://www.modrykonik.cz/cestovani-s-detmi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s cestování s dětmi, pomůžete další spoustě maminek, které se na cestu s miminky nebo malými dětmi chystají a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

zelenaesmolda
3. zář 2018

zkusim znova otevrit diskuzi,prece jenom za 7 let se mohlo neco zmenit.jak je to s uberem a autosedackou?muze dite jet i bez ni?