Jak cestovat s kočárkem v MHD? Jak nastoupit?

dit
16. dub 2008

ahoj holky, dneska se chystám jet poprvý s malou v kočárku mhd. Musím busem i tramvají a nějak z toho mám vítr. Chci se poradit - jak se nastupuje s kočárkem do tramvaje? jdu do vozu jako první a držím rukojeť nebo je to naopak? a co při výstupu? díky moc za rady 🙂

kajule
17. dub 2008

Ale to je jenom v mhd, v normalni autobuse se za mimi plati.

carlisse
17. dub 2008

holky díky za info.
Já měla taky dobrou zkušenost, ve 30tt (já vypadala že budu rodit už od 20tt🙂) jsem jela z Prahy, nacpaný autobus, nikdo mě neputstil sednout, až jedna starší paní, řekla jsem jí, že nechci aby mě pouštěla, že mě má pustit někdo mladší, najonec jí řidič usadil vepředu u sebe na té sklopné sedačce a já si nakonec sedla, ale lidi prostě dělali, že mě nevidí... Cestu ve stoje bych nepřežila, to bych fakt asi porodila...🙂

dit
autor
17. dub 2008

kajule: myslíš jako v meziměstským buse že se za mimino platí?

terkajesterka
17. dub 2008

od té doby co jezdím MHD s kočárem po Praze, jsem neměla jediný problém -např. že by mi někdo nechtěl pomoci, naopak, často se nabídne i víc lidí najednou 🙂

Je to velkej rozdíl - když jsem jezdila těhotná, tak mě samozřejmě nikdo nepustil sednout, naopak.....v 10. měsíci mě ještě v tramvaji zvedala ze sedačky nějaká nervní bába, která ani neměla ZTP 😀 😀 😀 😀 lidi okolo jí pouštěli, ale ona chtěla "mojí" sedačku.

kajule
17. dub 2008

Dit, jj jako kdyz mas kocarek s mimi a jedes nekam mimo mesto tak se plati. Ja jela z HK do Bydzova a platila jsem asi tri koruny.

kacka.va
17. dub 2008

kajule: já myslím, že to záleží na dopravci, u některých se mám dojem za kočárek ani mimčo neplatí

kajule
17. dub 2008

Kaci, no ja se na to ptala i znamyho, kterej tam dela a rikal, ze by se melo za ten kocarek s ditetem platit. Na druhou stranu, kolikrat kdyz jedu tak u jednoho platim tri koruny a u dalsiho treba pet, kze tomu taky moc nerozumim. 😅

med
17. dub 2008

Já myslela, že mimo město se za děti do 3 let neplatí... Jen za kočárek, jako za zavazadlo,ne? Možná se to změnilo, nevím 😕
Jinak - minea, na Muzeu je výtah 🙂 jako jeden z mála na Áčku...
Ještě jsem se chtěla zeptat - jak jezdíte po jezdících schodech? Nahoru je to jasný, ale dolu? Rukojetí před sebou nebo tam jdete pozpátku a držíte kočárek nad sebou? Zkoušela jsem oba způsoby, ale oba jsou teda na prd 🙂

vlastovka
17. dub 2008

Ahoj holky, já jezdím v mhd s kočárkem dost často a nemám s tím žádný problém. Neochota ze strany ostatních není, vždy mi někdo pomohl. Buď se nabídne sám a nebo holt poprosím - nevidím v tom žádný problém. A kdyžtak klidně sjedu z tramvaje po zadních kolech ze schodů dolů, ale ještě se mi to snad nikdy nepovedlo, protože se vždycky našla nějaká ruka venku, která kočárek chytla 😀

Jen se mi už asi 2x stalo, že mi řidič zavřel dveře před nosem, to mně bylo fakt líto... 😒

pattie
17. dub 2008

Musím se pochlubit, dneska mě v pražském MHD pustili sednout 3 lidi 😉 Sice ještě nemám až tak velké bříško, ale vidět už to je a když ho ještě trochu vystrčím..... 🙂 Jinak bych to asi v tom narvanym metru fakt nezvládla....

terkajesterka
17. dub 2008

med, já jedu dolů po jezdících schodech pozpátku - před schodama otočím kočár, jdu před něj a držím ho nad sebou. Už mi to docela jde 😉

minea
17. dub 2008

Med, já vím, že tam někde je výtah, ale neměla jsem čas ho hledat - strašně jsem pospíchala a potřebovala jsem se dostat z céčka na Václavák - kde ten výtah je, abych věděla pro příště?
Po eskalátoru jsem si zatím troufla jenom nahoru, dolů se bojím 😒 .