Jak cestovat s kočárkem v MHD? Jak nastoupit?

dit
16. dub 2008

ahoj holky, dneska se chystám jet poprvý s malou v kočárku mhd. Musím busem i tramvají a nějak z toho mám vítr. Chci se poradit - jak se nastupuje s kočárkem do tramvaje? jdu do vozu jako první a držím rukojeť nebo je to naopak? a co při výstupu? díky moc za rady 🙂

jabber
16. dub 2008

dit - já si vybírám jen nízkopodlažní spoje, ale když už musím vysokým, tak nastupuju první já s rukojetí a někdo jiný to nese zespoda. A při výstupu to samé, akorát pozpátku - nejdřív někdo za spodek a pak já s rukojetí 😉 . Neboj to zvládneš 😉

minea
16. dub 2008

JJ, jak píše jabber. Většinou si přímo vyhledám spojení na www.dpp.cz a zaškrtnu jen nízkopodlažní spoje.
jabber: A ten "někdo jiný" je někdo, kdo jede s tebou nebo žádáš ostatní cestující?

jabber
16. dub 2008

minea - no jsem radši, když je to někdo kdo jede se mnou 😉 , ale když musím, tak holt i žebrám....ale fakt nerada 😖 . Jednou jsem zažila, jak nějaká maminka požádala asi 20letýho kluka a ten jí řekl, že když si to umí sama udělat, tak ať si s tím sama poradí 😠 - na pěst, fakt

jumik
16. dub 2008

dit - vždycky tak aby ses ty sama co nejméně nadřela, takže při nastupování nejprve ty s rukojetí a při vystupování naopak 😉 jinak bys musel kočárek zvedat moc vysoko...

unka7
16. dub 2008

Tak jak to tady čtu, tak všude stejný. Jezdím vždy sama a buď mi pomohl důchodce nebo maminka s kočárkem, zbytek se vždy chová jako, že nevidí. Párkrát mě poslal někdo někam, takže hned jak to šlo pořídila jsem si lehkej sporťáček, abych to zvládla sama

nobody
16. dub 2008

s kočárkem v mhd nejezdit, ale stát 😀

(ber to s rezervou, ale je to vlastně tak)

andelka
16. dub 2008

No u nás moc nízkopodlažních vozů nejezdí a dětí je tu fůra. Většinou maminky požádají nějakého muže ve středním věku (puberťáky ne, ženy taky ne, ty se bojí, že by se mohly umazat a mladé dívky zas s kočárkem neumí a bojí se aby ho nepřevrhly). Muži většinou taky nemají kabelky, kabely, tašky, děštníky, takže při pomáhání s kočárkem nemusí hlídat ještě tohle. Mně jednou požádala paní dost narychlo a já měla kabelu a ještě tašku s knížkama v rukou, tak jsem jí musela říct, že ne. Copak jsem chobotnice, abych unesla a uhlídala všechno? Naštěstí nastupoval hned za ní mladý muž, který jí pomohl.

ladunka
16. dub 2008

Ahoj Dituško 🙂
Výstup určitě ty s rukojení a předníma kolečkama napřed, ale u vstupu to střídám, chodím tak i tak, trochu lepší se mi to zdá nastoupit první s rukojetí a zezdola mi s předním kolečkem někdo pomůže - v opačném případě můj tříkolový kočárek visí chvíli jen na jednom nezaaretovaném kolečku .
A't se váš první výlet povede!

paolin
16. dub 2008

no, ja jsem taky radeji vyhledavala nizkopodlazni spoje. prijet s kocarkem na zastavku MHD ma docela zajimavy efekt-najednou je okolo liduprazdno..tak jsem to pak taky pak resila lehkym golfacem. ted se mi kolikrat stalo, ze jsem nastoupila do MHD-male dite, velky pupik a nikdo nas nepustil sednout! co ja, ale co male dite, ktere se samo neudrzi..?! ignoranstvi proste nekdy nezna mezi.. 🙄 pevne nervy, vsem cestujicim maminkam.

pattie
16. dub 2008

Holky, tuhle jsem v sobotu jela autobusem, bylo to celkem po rovině a mamince se převrhl (!) kočárek tříkolka i s dítětem!!! Děcko řvalo, ale nic se mu nestalo, řidič zastavil, jestli se něco nestalo (ale skutečně nejel nijak prudce), ale po tomhle zážitku jsem si řekla, tříkolku skutečně NE!

med
16. dub 2008

Já se snažím jezdit jenom nízkopodlažníma vozidlama, ale někdy to nejde... Ještě se mi nestalo, že by mě někdo poslal do ..., ale lidi teda nejsou zrovna ochotný, že by se sami nabízeli k pomoci.
Pattie - nám se jednou stalo, že jsme jeli z kopce a řidič musel prudce brzdit. Kdybych kočárek nedržela, tak se taky převrátil a to máme čtyřkolku. Úplně se ty dvě kola nadzvedly. Oni jsou tam pásy, kterýma můžeš ten kočárek připoutat, ale kdo by se s tím za jízdy patlal.

kristynka2009
16. dub 2008

Teda tak to tady čtu a vidím, že je to stejné všude. Říkám si, až budu mít pupíno, tak se nastojím, protože u nás zásadně nikdo těhotnou ženu sednout nepustí, viděla jsem to několikrát, důchodci si sedí a dívají jinam, prostě nazájem. Oni mají svá oblíbená místečka a těch se prostě nevzdají. Můj přítel vždy když vidí kočárek, tak ochotně pomáhá, má sestrušku, která má dvě malé děti, tak ví, jaké to je, cestovat s kočárkem, měli jsme je kolikrát na procházce a když jsme se nestíhali vrátit, tak jsme jeli busem, tak jsem byla ráda, že jsme na to byli dva, jinak se lidé spíše vyhýbají 😒 Nebo kolikrát ani nechtějí prostor pro kočárky opustit ☹

pattie
16. dub 2008

med: plánuju jezdit MHD hodně (jak jinak v Praze) a začínám se toho děsit.... Nejen neochoty lidí (kamarádka si stěžuje, že v nízkopodlažních jí lidi kolikrát odmítají s kočárem pustit na tu plošinu určenou pro kočárky), ale i ostatních věcí. Co jsem těhotná, nějak víc si uvědomuju, jak jsou lidi bezohlední. Takhle ráno si chráním břicho, protože v narvanym metru je to fakt krize ☹ A polovina lidí je nastydlá a prská bacily, brrrr.... docela síla.

minea
16. dub 2008

Mně to teď už nepřijde tak hrozný, jde o pár prvních jízd, než si člověk vychytá kde jsou jaký výtahy a co může a nemůže. Dokonce mě příjemně překvapilo, když jsem přijela na Muzeum a ve vestibulu jsem zjistila, že ke koni vedou jen pevný schody. Než jsem stačila vyhodnotit situaci, už mi někdo z kolemjdoucích popadl kočárek a bylo to. Stalo se mi to víckrát, že jsem ani nemusela nikoho žádat, vždycky se někdo nabídl. Někdy je to ale zbytečné - třeba dneska mi chtěli dvakrát pomáhat do nízkopodlažního busu 🙂 .
Daleko horší to bylo, když jsem byla těhule. Ke konci jsem už sotva stála, tvrdlo mi břicho a měla jsem panickou hrůzu z toho, že se o něco praštím. Zejména ve špičce lidi dělali, že mě nevidí. Taky mám zkušenost, že spíš mě pustili sednout v metru než v busu.

lenkabu
16. dub 2008

kristynko: potvrzuju že v HK těhuli nikdo nepustí sednout...já jezdila celý těhu dost a ani jednou mně nepustili.

Mám za sebou prvníc cestu vysokopodlažním busem(spěchala jsem a nemohla čekat na nízkopodlažní) a ochytla jsem si mladíka při nastupování i vystupování..byli moc ochotný, příjemně překvapili. 🙂

morusa
16. dub 2008

pattie: A můžeš popsat, jak k tomu převrhnutí došlo??

pattie
16. dub 2008

morusa: nevím, prostě najednou se ten kočárek převrhl a děcko bylo na zemi ☹ psala jsem to spíš jako trochu varování, že ty trojkolky asi nejsou nestabilnější, ale fakt nevím...

morusa
16. dub 2008

pattie: No já se právě ptám, protože trojkolku mám a nedám na ní dopustit, tak mi to není jasný, jak se to mohlo jen tak zničehonic převrhnout, že možná v tomhle připadě nejde o to, kolik má kočár kol, ale o šikovnost- nešikovnost mámy...

pattie
16. dub 2008

morusa: fakt nevím, paní seděla po směru a měla to "jedno kolo" směrem k sobě, aby koukala na prcka....

ila12
16. dub 2008

Já taky jezdím radši nizkopodlažním autobusem,ale teď je tolik kočárků,že skoro pokaždé je bus už obsazený.Tak jezdím zrovna tím co přijede,sem docela držka 😝 ,tak si prostě řeknu a když,tam zrovna nikdo nestojí,tak zařvu do tramvaje,nebo do busu.Lidi jsou opravdu neochotní pomoct,nebo jen udělat místo na kočárek,tak taky někdy dělám bezohlednou a najíždím na nohy.Jednou se mi dokonce stalo,že přijel autobus a lidi stáli jak tvrdý y a neudělali místo,tak řidič zařval na celej bus "UVOLNĚTE MÍSTO NA KOČÁREK",pak se konečně hnuli a já mohla nastoupit.Fakt záleží na řidiči a na lidech.Holky hlavně pevné nervy v MHD a hlavně se nebát. 😵 😉

dit
autor
17. dub 2008

holky, moc vám všem děkuju za rady, jste zlatý 😉

kajule
17. dub 2008

No tak ja vyvracim to, ze v HK nikdo nepusti tehuli sednout, ale zaroven mam jednu i celkem otresnou prihodu, ktera se mi stala.

carlisse
17. dub 2008

Ahoj holky, supr téma, zítra se chystám přes Prahu MHD, tak jsem se tu dozvěděla co bylo třeba🙂Pořídila jse si x landera, ale xa, přemýšlela jse i o tříkolce, ale přišla mi nestabilní a na vycházky např. do lesa naprosto nevhodná a teď to tu čtu a jsem ráda, že jsem nakonec nepodlehla🙂
Chtěla jsem se ještě zeptat jak je to s platbou? Platí se za kočárek, za mimi?

kajule
17. dub 2008

Kristy, jinac jako duchodci nepustej ani nahodou, to je jasny. To vis, ale oni jsou preci jenom uz starsi. No hlavne, ze po Tescu litaj jak kdyby jim bylo dvacet. 😅
Mne se teda jednou stalo, kdyz uz jsem byla tak v 30.tt, ze jsem jela mhd, nebylo mi zrovna nejlip, coz na mne muselo byt videt. Sedla jsem si do temer poloprazdnyho busu, na dalsi zastavce nastoupily nejaky mensi deti a na dalsi starsi pani a jedna holcina tak 17 s batohem a nohou asi v sadre. Ta starsi pani na ni hnedka, jen se posadte, tady pani vas urcite pusti sednout a koukala smerem ke mne. Ja s jednim batohem pred sebou, dalsim v ruce, spatne mi bylo, kze jsem se nezmohla na to ji neco rict, ale jinac bych to udelala. Pritom v autobuse sedeli asi 14ti lety kluci, tak ji snad mohli pustit oni ne??? Kazdopadne ta holka rekla, ze na dalsi zastavce vystupuje, ze to vydrzi.

kajule
17. dub 2008

Tak ja jsem se ptala jestli se plati i za kocarek a zeptala se me jestli tam mam miminko, to byla podle me vazne hloupa otazka, pac s kocarkem jentak po HK nejezdim. 😅 Pry kdyz mam miminko, tak se neplati. Kze kdyz bych mela jenom kocarek, tak bycha si platila.

dit
autor
17. dub 2008

carlisse: za kočárek ani mimino se neplatí, ne za sebe, já využiju tu službu jízdné přes sms-stojí to 26,-, přestupní a doba 90min.

dit
autor
17. dub 2008

kajule: je to tak, za prázdný kočárek se platí, nevím kolik, ale nevím kdo jen tak pro potěšení jezdí s prázdným, že🙂

dit
autor
17. dub 2008

koukám na svůj překlep: samozřejmě že se platí za sebe 😉

kajule
17. dub 2008

Dit, jj taky jsem na ni koukala jak puk. 😀 Ja jsem si to do ty doby vubec neuvedomila, jsem si rikala jestli nahodou nejezdim celou tu dobu nacerno. 😅

ila12
17. dub 2008

carlisse,když máš v kočárku mimi,tak neplatíš,ale když převážíš prázdný kočárek tak mu musíš taky koupit jízdenku.