Jak čistit 17měsíčnímu synkovi zuby?

medvidekmu
9. bře 2017

Koupili jsme dětský zubní kartáček i pastu ,ale čistíme jen chviličku a to jen ,když je tam pasta a on ji může vysát,pak už nechce a vypadá to,jako by ho to bolelo:( začíná mít přední zoubky takové né úplně bílé,zkoušela jsem mu i kartáček dát do ruky ať si šmidlá sám a pak mu to trochu dočistit,ale odmítá to☹

luckiesj
9. bře 2017

A začali jste čistit až teď? My čistíme už tak od 9 měsíců a celkem spolupracuje. Jen když mu roste zub, tak si nenechá do pusy sáhnout. Teď manžel vymyslel blbinu, aby to malého víc bavilo, tak vyčistíme vždycky jednu stranu a čichneme si k puse a děláme, že to tak voní až kýcháme 😀

dokument
9. bře 2017

@medvidekmu to muze mit z te pasty. Cistila jsem od prvnich zubu napred otirani latkovou plinkou, meli jsme i nejaky gumovy kartacek (ne na prst, ten klasicky s rukojeti, ale gumove stetinky, muze byt i na prst), jen vodou nebo nasucho. Pak detskym nejmekcim jen vodou do 3 let a od 3 let jsem koupila pastu bez fluoru a pro deti od 3 do nevim kolika let (asi 6), je to uvedeno na obale. U zubare byl poprve ve 3 letech (ma se chodit hned jak zacnou rust) a dostala jsem papir, kde bylo napsano to same, presne jak jsem to delala. Ve skolce si cisti deti samy po obede, ja cistim nebo docistuju rano po snidani a po veceri, po vycisteni zubu pred spanim uz nic napit ani najist nedostane. Napit jen vodu. Pokud jde o ochotu spolupracovat, tak to se ho neptam. Proste to beru rutinne, od zacatku, je zvykly. Driv jsem mu u toho zpivala pisnicku, vzdy nejakou, co nezna, aby ho zaujala a poslouchal a nemluvil porad a mel otevrenou pusu 😀 (on od roku neustale mluvi, zuby mu zacly rust pred prvnim rokem, takze on neprotestuje, jen by furt mluvil). Nebo to byla pisnicka spojena s tim ritualem cisteni zoubku.

jipe
9. bře 2017

čistíme od prvního zoubku, byly období (asi spojitost s růstem zubů), kdy se bránil, ale smůla, holt jsem použila trochu násilí. Ted krásně spolupracuje, aktuálně si teda chce víc čistit sám, ale dočistit si nechá. Můžete zkusit čistit si zuby společně, že on bude čistit zuby tobě a pak ty jemu, dělat u toho nějaké srandičky, já rozesmívám, abych se dobře dostala ke spodním předním zubům, no a jinak holt použít sílu, časem si zvykne

jipe
9. bře 2017

jinak jsme začínali s kartáčkem na prst a od roka večer používáme dětskou elmex pastu, jinak jen vodou

misulinka44
10. bře 2017

Zub se začínají čistit v době,kdy začnou růst.... Vytvoříš mu návyk už od malička. Synovi čistíme od pěti měsíců. Nejprve silikonovým kartáčkem na prst. Když už měl zoubků víc,tak jsme koupili dětský kartáček měkký. A od doby co má stoličky tak s pastou dětskou Elmex. Zuby má jako perly, vždy se zubařka až diví,jak nádherné má zuby... Prý se právě shledává s tím,že matky dětem zoubky téměř nečistí,protože se nenechají,nebo prostě jim to nepřijde důležité:( také jsme měli období,že jsme prostě čistili přes řev,násilím...Ale pochopil,že se čistit prostě musí a má to rád,vždy otevře pusu a pomáhá. Nikdy jsme nepolevili, nikdy jsme ho nenechali,že nechce tak ho necháme...Prostě pravidelnost,vytrvat a zvykne si🙂

trolik
10. bře 2017

Ahoj taky se stim někdy perem.První zub měl ve 13ti měsících a od té doby mám pocit že rostou furt pryč už má asi 12 a to i komplet stoličky.Asi ho to bolí protože to většinou neni bez boje.Používáme zubní gel od Weledy-může se jíst ale dávám jen malinko a ještě ne pokaždé.Taky u toho musím dělat opičky a on čistí mě(kéž by mi ten kartáček necpal až do krku)a nebo čistíme v leže na přebalováku a tata prdí na bříško nebo na nožičky a to se řehní a já rychle vyčistím.

medvidekmu
autor
10. bře 2017

Ahojky ženy,je jasné že čistíme od prvního zoubku,ale pořád s tím bojuje...také čistíme po snídani a po večeři,ale stejně jako by ho to bolelo...zubni pastu máme z obchodu pro ustni hygienu s jablickem a papajou a zubni kartáček TEpe