Jak čistit dítě při přebalování?

Dobrý den.

Už dvě porodní sestry na kurzu předporodní přípravy nám říkaly, že by se děťátko nemělo při přebalování čistit jen vlhčenými ubrousky. Ba naopak, vlhčené ubrousky by se prý měli používat jen na cestách,... Chtěla bych se tedy zeptat, jak čistit při přebalování bez vlhčených ubrousků, když budu mít přebalovací pult vedle postýlky daleko od umyvadla? Ta jedna sestra nám totiž akorát ukázala, jak si dítě chytit a umýt mu zadeček pod kohoutkem s tekoucí vodou. Ovšem nejsem si jista, zda bude vhodné v noci na každé přebalování chodit z ložnice až do koupelny, abych naší holčičce umyla zadeček pod tekoucí vodou.

Děkuji.

coolik
25. čer 2014

@kasparci jsem se asi špatně zeptala .. takže asi tak, když přebalím, tak vím, že za dvě hodiny kojím a budu přebalovat zase .. tak můžu stejně fungovat i s látkovkama?nebo vydrží míň. nebo když jdeme ven, tak malá spí v kočárku 3-4 hodiny ... nevím, zda vydrží jedna AIO plena nebo do ní musím vložit něco navíc?

espada
21. črc 2014

@lenickalenickalenicka Moje malá trpí na opruzeniny, takže u nás nepřipadají vlhčené ubrousky v úvahu. Jakmile jej použiji byť jednou, hned má červenou dupu. Já každé ráno uvařím termosku s hodně silným černým čajem, úplně obyčejným, tím nejlevnějším. Při přebalování použiji kuchyňskou utěrku namočenou právě v tom čaji. Malá má prdelku jak alabastr a je to pohoda. Akorát se mě návštěvy občas ptají proč chodím doma furt s termoskou 🙂 Vlhčené ubrousky používám jen na cestách a to pouze není li v dosahu voda. A to je téměř vždycky. Třeba ta, co mám k pití. Namočím papírový kapesník, který mám vždycky.

brusinka12
21. črc 2014

Podle potřeby jednou tak, jednou tak, zatím značkou Pampers sensitive, jiné jsem ještě nevyzkoušela. Ubrouskama prcka utírám důkladně, ale když se jdeme spláchnout, tak to malý už cítí a jásá. U nás je blbý to, že když pustím teplou vodu, tak do patra to trvá delší dobu a malý by se ve studené vodě zbláznil. Jinak by jsme chodili pod vodu doma pořád.

brusinka12
21. črc 2014

@coolik Malému zadek mažu v tomhle horku dermazulenem, protože mu kůže ve slabinkách praská a dupka hodně opruzená, a pomáhá nám to moc, máme hezký zadek bez pupínků a prasklinek. Jinak rybilka.

nisulka
21. črc 2014

@lenickalenickalenicka Zdravím, hlídám holčičku, ktorá mala v květnu 1 rok a skoro od narodenia má kožné problémy a ekzémy (preto je látkovaná) ... keď ju prebalujem používam čistú vodu(pravidelne treba meniť), ktorú mám nachystanú pri prebalovacom pulte v miske a je v nej kvapnutých pár kvapiek roztoku určeného na umývanie pri prebaovaní (myslím, že sa to volá medvídek, v lekárni alebo v drogérii by ti určite niečo podobné poradili...) utieram kúskami látky, ktoré sa po použití perú a sú k látkovým plienkam, potom utriem dosucha. Na noc si myslím,že by si mohla používať vlhčené obrúsky, ak nebude na ne alergia.

lucka662006
21. črc 2014

Ahoj, vlhceny ubrousek vymacham ve vode a tim ocistim, pak jemne do sucha plenou.

alneka
21. črc 2014

Opláchnout pod kohoutkem vody, na cesty naskládané vlastní ubrousky vlhčené medvídkem. Kupované ubrousky jsou moc velký chemický koktejl na dětskou citlivou kůži, navíc je to opravdu dost zbytečné vyhazování peněz (i když na to mám).
Při problémech pak místo čisté vody odvar z heřmánku, černého čaje...

kasparci
21. črc 2014

@coolik promiiin,nejak jsem nepostrehla,ze jsi se ptala. Nevim. 4 hodiny jsem asi nenechala,ale kdo latkuje i v noci,tak to asi taky vydzi. Kazdy dite je jiny. Nekdo nevydrzi ani pul hodky..... nas Vojta ted doma chodi casto nahatej,ale jinak je dost kadici,takze prebaluju casto🙂 jinak 3 hodiny v klidu

kocour1
29. říj 2014

Já jsem z počátku umývala zadeček vlhčenými ubrousky, protože jsem se bála omýt mimi pod tekoucí vodou...ale během měsíce jsem čím dál častěji myla raději vodou, protože ubrousky to akorát rozpatlám a dnes už si bez toho neumím přebalování po stolici představit. Při počůrané pleně většinou nemyji, někdy jen otřu a většinou ani to ne, jen namažu bepanthenem. V noci stolici nemáme, takže to neřeším a přebaluji až ráno.

bluedevils
27. kvě 2015

nečetla jsem předchozí odpovědi... Já jsem pro dceru od narození používala Měsíčkovou kojeneckou koupel od Weledy (smíchala jsem s vodou v lahvičce s rozprašovačem) a to nastříkám na suchý ubrousek z perlanu (běžně v lékárně) nebo látkový ubrousek. Je to v podstatě na principu Medvídka od Eoné. Ale tuhle Weledu můžu využít i jako koupelový olej - na což je původně určena. 😀

sonjuletka
28. kvě 2015

@baris jen rychlá reakce na to že sestry byly "eko" a že utíráš dcery i teď chem.vlhčenýma ubrouskama - mě je 23 a kdybych si pipku utřela kosm.ubrouskem, tak mám do rána asi pořádnej zánět 😀 prostě je to chemie a nevidím důvod proč si ji na sebe patlat, kor na malý holčičky... jasně, kdyby nebylo zbytí a byla bych na poušti, ale dokud je voda a nechemie, proč to tak nedělat... jen rychlý názor 🙂

baris
29. kvě 2015

@sonjuletka už jsem to tady jednou psala. ale teď i pro tebe - nikdy neutírám "unitř", ale vždy jen kraje, kde končí kalhotky a zadek. Obě dvě dcery mají citlivou kůži a vlhčené ubrousky jim nic nedělají.

Moje ruce po kontaktu s vodou okamžitě popraskají do krve. A věř mi, bolí to jak čert. Po vhlčených ubrouskách to není až tak strašné. Ano, myji se, nejsem prase. Ale bez pořádně mastného krému, kterým si mažu ruce asi tak 30x by to nešlo. Proto, pokud můžu, se vodě výhýbám. Ale to je jen rychlá odpověď, proč to nedělám 🙂

A dcery jsem přebalovala po necelých 2 hodinách - v létě i častěji. Vadilo mi, vadí mi a vadit bude, když chodí dítě v pročůrané plínce a je jedno, zda je to látkovka nebo jedorázovka.

maaariii
6. srp 2016

asi blbej dotaz - ale jak mám mimčo umýt pod tekoucí vodou? když ho vezmu "na tygříka" a teda asi dost vyhrnu bodýčko a dupajdy a pripadne kabatek (coz se mi zda nepohodlne - ale asi jde o zvyk) - strikam mu vodu na zadecek - tak pak tece na predek, coz je u holcicky spatne, ne? ptam se, protoze hledam alternativu k vlhc.ubrouskum 😉 a latkove ubrousky nebo nastrihana plena - to musim po kazdym kakani vyprat - moje mimco furt kaka :-O

odula
6. srp 2016

@maaariii ja jsem nasi holčičku prostě myla zepředu aby vodicka tekla od pipky na prdku. Jen si vymysli jak ji chytnout. 😉 to tady asi fakt nepopisu. Drzela jsem ji nejak oprenou o sebe jednou nozickou, za druhou jsem ji drzela rukou. 😲 lip to popsat neumim....

maaariii
6. srp 2016

@odula díky, vyzkouším... 🙂

olusenka
6. srp 2016

@maaariii dceru jsem občas otírala vlhč. ubrousky nebo Perlanem s roztokem mycího oleje Medvídek, Perlan jsem vyhazovala, a pak ji nesla doumýt nad vanu na jedné ruce. To už tam žádná hovínka nemá, takže asi nevadí, že jí to teče přes pipku. Žádný problém.
Spíš pak na přebalováku osušit, vyčistit a příp. promazat okolí pipky olejíčkem, aby jí to nesrostlo. My s tím máme problém. :-/

maaariii
7. srp 2016

teď jsem na netu našla převratnou informaci :-O utřít toaleťákem 😀 ta tekoucí voda - jak píšete - je taková nejpřirozenější - ale než vyzkouším - přijde mi to komplikované... dvě mimča jsem utírala jen vlhč.ubrousky, tak jsem asi líná 😔 ten toaleťák na mokrý bobíky a doutřít plínkou namočenou ve vodě mi přijde docela dobrý... ten perlan bych koupila kde prosím? 😎

markyska88
7. srp 2016

@maaariii já malou (půlroční) chytnu tak, že ji mám na levém předloktí , držím ji levou rukou pod jejím pravým podpažím a hrudníčkem mi vlastně leží na mém levém zápěstí a předloktí. Pravou rukou držim prdelku. Takhle si ji přenesu do umyvadla a vim, že se mi nevysmýkne. V umyvadle pravou ruku pustim a ona tam čupí (jen si ji přidržuju levou rukou pod tim hrudníčkem) a tou rukou pak sundám plínku a umyju prdelku i pipinku pod silným proudem tekoucí vody. Uplně upřímně - neřešim, jakým směrem voda teče.. Prostě to všechno spláchnu a umyju dětským umývacím olejem (mám mandlový od Hadka- super!) já nevim, jestli jsem to dobře popsala, snad to bylo srozumitelné 😀

anandoham
24. bře 2017

My máme přebalovák v koupelně, takový pojízdný i s vaničkou (osvědčil se, občas ho někam vyvezem). Na umývání zadečku jsem nakonec rozstříhala 3 bambusové plínky (po vyprání se scvrkly tak, že už normáně nešly použít. Mám teď z nich hadříky, které namočím do vody, případně použiju i mycí olej Medvídek. Ze všech možných pratelných hadříků jsou tyhle rozstříhané plínky nejlepší. Pokud je hodně pokakaná, opláchnu pod tekoucí vodou v umyvadle.

danny36
24. bře 2017

My máme koupelnu také daleko. Takže na přebalováku nachystána ředící lahvička s mycí emulzí Medvídek od Eoné a k tomu látkové ubrousky haipa-daipa. Rozepla plínku, pod zadeček dala ubrousek haipa, zadeček našplíchala medvídkem, utřela a ubrousek dala do plínky a do pytle na pleny, který jsem měla pověšený na přebalovacím pultu. Ráno jsem plenu dala do kbelíku na špinavé pleny. Pokud nemáte látkovky, tak k mycí emulzi jsou suché ubrousky perlička nebo různé eko ubrousky 🙂