Jak cvičit s 8mi měsíčním mimi, když ještě nesedí?

anty
15. črc 2011

Jsem bezradná, většina 8 měsíčních dětí už sedí a my stále nic. Poradíte mi někdo jak mám se svým synem cvičit?

alamo
15. črc 2011

Mne neprijde, ze by byl pozadu. Kdyztak bych se poradila s detskou doktorkou. Nase mala cvicila Vojtovku od cca 3 mesicu do 9 mesicu, protoze mela slabe brisni svaly. Ale to je neco, co musi naucit na rehabilitaci, ne takhle po internetu. A nejspis ani nic nebude potreba 🙂 .

mila01
15. črc 2011

Já bych bez porady s lékařem a rehabilitační taky necvičila.Myslim si,že v 8 měsících není žádný problém,že ti malej nesedí.Starší dcera si poprvé sedla až na 9 měsících a to jsme nijak necvičili,nijak jsem to neřešila,prostě byla línější a s mladší jsem cvičila Vojtovku ( je extrémní nedonošenec ),ale pod dohledem rehabilitační.Mylím si,že můžeš být klidná,nejste nijak závažně pozadu. 🙂

karol_smajda
15. črc 2011

Já Vojtovku necvičila, v těhu jsem si koupila gymnastický míč a malou jsem na něm učila, třeba jsem jí položila bříškem na balon a ona se snažila rukama držet a zvedat hlavičku...i na nožičky je tento míč dokonalý... stačí jen pár minutek denně....ale my jsme na něm byli asi od 5 měsíce, kdy nám lezla a v 8měsících a 1 týdnu nám už chodila kolem nábytku a v 9 už přebíhala byt sem a tam. Dneska má 13měsíců a chodí sama do schodů i ze schodů. Chce to jen cvičit, zpevňovat...jakmile začla chodut tak před sebou tlačila krabici od mikrovlnky a naučila se s ní zvládat delší vzdálenosti a pak se pustila...dnes už jí jen tlačí ze srandy..

Ale nemyslím si, že Vojtovka je potřeba a navíc, každé dítě je jiné....může ti začít sedět ze dne na den....nepospíchej na ní...stačí když si občas zacvičíte, na dece, na balonku...pozvolna, žádný nucení.

skajana
15. črc 2011

Pokud máte pocit,že je váš syn nějak pohybově pozadu, spíš bych vám doporučila navštivit odborníka (dětského fyzioterapeuta), než zkoušet samodomo nějaké "zaručené" cviky - dost věcí se jimi dá lehce popohnat, ale pokud se provádí špatně, naděláte s nimi spíš škodu. Děti jsou individuality a přijdě mi trochu předčasné řešit, že nesedí 🙂 na to má ještě měsíc minimálně....ze svého okolí znám taky dost případů dětí, které seděly už třeba od šesti měsíců, ale jenom proto, že je rodiče cepovali a sami je posazovali - což je špatně, nutit dělat takhle malé děti něco, na co ještě nejsou fyzicky připraveny (ať už sezení, stání,chození...) jim v budoucnu spíš uškodí. Za křivou páteř a bolavá záda vám miminko nejspíš v budoucnu moc nepoděkuje 🙂

lukza
15. črc 2011

Nesrovnávej děti mě malej začal sám sedět až po 9,5měsíci až se na to bude cítit tak si sedne mě malej dřív stál než si sednul a sama vojtku necvič mužeš malemu hodně ublížit stačí špatné držení a spíš mu ubližuješ než pomuže a vše řeš se svojí doktorkou a nebo si sama zajdi na rehabku se zeptat

weri1
15. črc 2011

malej má rok a ještě si sám nesedl a když ho posadím tak sedět nechce, jen v kočárku a nebo sedí na kolínkách na patičkách a neřeším to. leze, staví se, pozadu určitě není

romana29
15. črc 2011

Já byla na 8 měsíční prohlídce s dcerkou, taky neseděla. Doktorka ji zkoušela nožičky, jestli je má pevné, a dívala se na zádíčka. Říkala, že si myslí, že to bude během týdne, dvou a pokud se do 9 měsíců sama neposadí, mám přijít a pošle mě na rehabilitaci.
Přesně za týden se malá sama posadila, další den začala lozit.
Takže asi tak. Zkusila bych ještě počkat a když tak pak zajít na rehabku, ukážou nějaké cviky.

berenika39
15. črc 2011

ahoj, zaprvé: snaž se co můžeš a nesrovnávej děti mezi sebou, každý je jedinečný a každý má v něčem náskok a v něčem je pozadu, tak to je, byla by na světě nuda, kdybychom byli všichni stejní. to poznáš, až bude větší, bude-nebude mluvit, bude-nebude se vztekat, bude-nebude se ptát proooooč??? v osmi měsících nemusí vůbec sedět, ani v devíti...vůbec nic se neděje. sedne si, až přijde jeho čas. znáš nějaké ok dítě, které nesedí, nechodí? vím, že jsou patologie, kdy jde o nějakou poruchu, zdravotní komplikaci, ale to u vás není. dítě si samo sedne, až je na to dost zralé, až leze a dokáže si z kleku přes bok sednout. dřív je to zbytečné, nemá dost zpevněná záda. takže bud v klidu a užívej si drobka, necvič s ním, on bude ještě cvičit s tebou, fakt 😉 😉 😉 😉
motivuj ho k tomu, aby se přetáčel, aby byl dost často na bříšku, dávej před něj to, co ho láká..ovladač, telefon??? až poleze, sedne si, sám uvidí, že ve vzpřímené poloze uvidí svět z jiné perspektivy a zalíbí se mu to.
petr si sedl sám v devátém měsíci.

ebony222
18. črc 2011

@anty neboj, nijak pozadu nejste. Moje 8mi mesicni dcera taky jeste nesedi, zato plazeni a kutaleni ji jde uzasne. Vubec bych to neresila. Az na to bude mit dostatecne vyvinute zadove a brisni svaly, tak si sedne 😉

sova33
19. črc 2011

To, co tu "zaznělo" je pravda, dítě si musí samo projít ty fáze předtím a pak se posadí samo. Ty ho můžeš co nejvíc motivovat k hraní na bříšku apod. A nejvíc mu uškodíš, když ho budeš posazovat (např. mezi polštáře). Pro zdravé děti je nejdůležitější motivace, když ho dáš do lehátka nebo do autosedačky, nebude ho lákat se do stejné polohy dostat samo.
Přesně, jak psala ebony, až si hraním na bříšku, kutálením nebo posunováním dostatečně posílí svaly, samo si sedne. Dřív na to páteř není připravená.
P.S. Abych ale odpověděla na tvou otázku - docela dobrá je knížka od Evy Kiedroňové Rozvíjej se, děťátko. Je tam popsáno, co by děti měly postupně měly zvládnout během prvního roku a jak jim můžeme pomáhat (nejen hrubá motorika, ale i jemná, sociální vývoj, rozumovy, vývoj řeči apod.) Mluví tam třeba o tom výše zmiňovaném cvičení na míči. Všechno je ale potřeba brát s rozumem a s mírou a přidat svůj vlastní mateřský instinkt. Ale myslím si, že fakt nemusíš mít strach, pozadu nejste 🙂

kammka
19. črc 2011

pokud máš obavy, zepetej se dr. , ta by ti mohla napsat doporučení na rehabku, tam ti ukážou pár cviků, většinou na stimul.. pak je to rychlé. ale nelámala bych si s tím hlavu. asi si to potřebuje všechno dobře rozmyslet, no..

hojda
19. črc 2011

My taky seděli až 10 měsících a svagroblé holčička taky, takže bych se vůbec neděsila, až na to bude tělíčko připravené, tak si sedne.