Jak daleko máte postýlku od vaší postele?

klara.t
21. pro 2010

Jak jí máte daleko. Já docela dost. Musím udělat tak 6-8 kroků, než jsem u ní. Občas si říkám, jestli by spíš neměla být blíž, aby se cítila víc v bezpečí, ale tam prý máme geopatogenní zónu, tak jsme tam postýlku nedali.

simonceli
21. pro 2010

Malou mám od sebe jen přes noční stolek. Takže tak krok...... ale pokud ti v klidu spí a ty taky, tak bych to asi nějak moc neřešila.

editah222
21. pro 2010

Já mám postýlku přiraženou k lůžku, protože naše malá potvůrka se budí celkem často a rychlé pohlazení ji uklidní. No a já aspon nemusím vstávat z postele 🙂

lamarika
21. pro 2010

@klara.t obě děcka mám hned u postele, protože to má své výhody a hlavně proto, že máme malou ložnici a dál je dát prostě nemohu. Syn se mi občas vzbudí v noci s brekem (nějaký zlý sen) a stačí jen natáhnout ruku, pohladit ho a hned je v klidu. Dcerce zase když vypadne dudlan, tak taky stačí jen natáhnout ruku a dudlan jí dát.
Jestli se ti ale malá v noci nebudí s brekem nebo nemá nějaké jiné problémy, tak bych to nechala jak to je. Možná se ti pak bude snáz dávat do jejího pokojíčku a taky ji alespoň nerušíš každým svým pohybem v posteli 😉

editah222
21. pro 2010

@lamarika nebudí jedno dítko druhé? Já právě uvažuju jestli malou rychle přestěhovat do pokojičku a nebo jestli zvládnu mít u postele obě děti 🙂

lamarika
21. pro 2010

@editah222 měla jsem z toho taky strach a přemejšlela jsem taky, že synka přestěhuju (respektive nás). Jenže jsem se taky bála aby to v něm neprobudilo žárlivost, že jeho jsme odšoupli a malou si u sebe nechávám, takže jsem to nakonec nechala jak to je a nemůžu si to vynachválit. Jasně prvních pár dní se sem tam syn vzbudil, když se vzbudila malá na kojení, ale hned usnul. Po pár dnech už mu bylo šumák co tam malá v noci dělá a stejně tak je to šumák malý. Ráno když se syn vzbudí, tak hned kouká jestli mimi spinká a jde jí dát pusinku. Večer jak dám spinkat malou a začnu chystat synka, tak hned chce jít dělat hají za mimi. U nás společný spaní má zatím jen samá pozitiva 😉

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kjajule
22. pro 2010

Čím je starší tím ji šoupu dál od naší postele, když byl miminko tak jsem jí měla přímo u postele asi do roka tak na krok a ted už přes celý pokoj... 🙂

shaula
22. pro 2010

Vzdušnou čarou pár centimetrů (přes zeď), ale prakticky je to přes celý byt 😀 Kluci mají od narození svůj pokoj, protože v ložnici s bídou projdu kolem postele, takže postýlky bych musela jedině zavěsit pod strop 😀

tercina
2. led 2011

Měla jsem ji asi 50 cm od postele. Od 6 měsíců spal malý v ložnici sám a my s manželem v obýváku a od 8 měsíce spí sám v pokojíčku. Spí daleko lépe, vlastně celou noc.
Co se týče vzdálenosti postýlky od postele, vůbec bych to neřešila.

lu777
2. led 2011

tak já měla kolíbku hned u postele na začátku, pak kousek dál, protože jsme se vzájemně hrozně budily... a pak tak asi od půl roku spala malá o kousek dál za takovou přepážkou ve stejné místnosti a od asi 7 měsíců spí s bráškou v pokoji....
spí tam mnohem líp
takže asi záleží na dítěti, moje děti jsou po mě, na spaní potřebujou dost klid, tulení vyžadovaly jen jako úplně malá miminka, teď jim stačí tulení přes den 😵

jasminy
2. led 2011

Já mám postýlku přímo u postele, abych dosáhla na malou. Někdy se rozpláče ze spaní a pak stačí dát jí ruku a taky na ni dobře vidím.

betelgeuzz
2. led 2011

Taky jsem měla postýlku hned u postele a sundanou bočnici. Ze začátku tam stejně nechtěla spát, takže postýlka sloužilak tomu, abychom nespadly z postele 🙂 Jak začala lozit, naučila jsem ji spát v postýlce a přidala bočnici. Kolem roku jsme ji přestěhovali do pokojíku.

hpaja
2. led 2011

My máme postýlku asi metr od postele jakoby u našich nohou, takže musím udělat taky tak 6-8 kroků, abych postel obešla. Jinak to udělat nejde, ale naštěstí k dceři vstávám jenom 2x za noc, tak je to celkem OK. A když má horší noc a musím třeba nahazovat dudlíka, vezmu si jí do postele a je vystaráno 🙂
Syna jsme měli v ložnici do 8 měsíců, pak jsme ho zkusili dát do pokojíčku a musím říct, že se mu spánek zlepšil, my jsme ho asi rušili. Dceru taky plánujeme někdy v létě přestěhovat do vlastního pokojíčku.