Jak dítěti vysvětlit, aby se nebálo vrčení mixéru?

moksaska
26. led 2014

ahojte,co mám mé Karin říct,aby se nebála vrčení mixéru,když jdu mixovat? ona se bojí, pláče pokaždé když mixuju.už si nevím rady.poraďte mi prosíím.děkuju.

hanuu
26. led 2014

Syn se taky bal. Pomohlo, kdyz to mohl prozkoumat, manzel ho drzel a divali se, co delam. Jo a pak hodne zabralo, ze vedel, ze delam buchtu, a to on rad 🙂 Pak kdyz slysel mixer, tak za mnou utikal a volal buchta 🙂

lucifereeek
26. led 2014

malá se taky bála tak sem se ji snažila vysvětlit co dělám, teď jak mě vidí jen vytahovat mixér tak říká brn brn 🙂 neboj, časem se bát přestane 🙂

moksaska
autor
26. led 2014

ale co ji mám říct když jdu mixovat,když zapínám mixér?

mrazulkav
26. led 2014

@moksaska popisuj co děláš, proč to děláš, co z toho bude.... Nebo zpívej 🙂 Nech malou ať ti pomůže - podává části, suroviny...

blahova_andrea
26. led 2014

souhlasím s holkama. zapoj ji. náš malej rád sedí na lince a přidržuje mísu nebo něco dosypává, pomáhá držet mixér a mixuje. stejné to bylo kdysi s vysavačem. pak za ním začal jezdit na odrážedle a líbilo se mu, jak na něj ze zadu fouká teplý vzduch a když už ho trošku udržel, tak jsem ho nechávala, ať si po sobě vysaje drobky po jídle nebo když něco vysypal v kuchyni...nejlepší je dítku ukázat, že je to běžná součást domácnosti a ukázat mu k čemu to je a nechat ho to zkusit. pak už se totiž nemá čeho bát. není to hlučný imaginární bubák 😉

ratatooy
26. led 2014

náš se bál hrozně vysavače tak jsme vždycky jeden seděly mely ho na klině a druhej pracoval a vysvětlovaly jsme co to je a k čemu to je,mixeru se taky nekdy bál pak už pomáhal tak to bylo dobry,děti to pochopí stačí normalně říct že budete mixovat at se třeba dívá vedle tebe

moksaska
autor
26. led 2014

jdu mixovat,zavolala sem si ke Karin sousedkinho syna Péťu,je mu 15let, bude s Karin a bude ji říkat co dělám, aby neplakala.už zapínám mixér, Péťa je s Karin při mně.mixuju jablečno-banánové pyré.mixér mi nejdřív dělá:prd.prd,prd,prd.pak s ním trochu jemně zatřesu a pak mixuje normálně.a Karin pláče teď i když je s Péťou.bojí se toho hluku. už ten mixér vypínám.je to hotový.

ivular
26. led 2014

@moksaska Je maličká, racionálnímu vysvětlení těžko porozumí. Pokud máš tu možnost, zkus mixovat např. v jiné místnosti, zkrátka ji tomu hluku zbytečně nevystavuj. Se synem jsem to měla stejné - byl na hluk velice citlivý - ale čím byl starší, tím se to lepšilo. Teď jsou mu 3 roky a stačí, když jej "varuju" předem, že něco hlučného zapínám a nebojí se 🙂

moksaska
autor
26. led 2014

jo,zkusím mixovat v jiné místnosti.

cutie_01
26. led 2014

Malá se taky bojí mixéru...resp. jeden mixér snáší, ale zvuk dalšího (Avent hrnec a mixér v jednom) ji vadí a taky pláče...už jsem zkoušela ji držet v náručí a vysvětlovat, co ten mixér dělá, ale stejně se lekne, když se zapne..tak většinou ji dám na chvilku do vedlejší místnosti. Dneska se pro změnu lekla vrtačky od sousedů (spala, vzbudilo ji to a plakala ☹ )