Jak dlouho je třeba sterilizovat lahvičky?

lidiab
15. únor 2011

Jak dlouho se maji lahvicky sterilizovat po kazdem pouziti? Nekde jsem cetla ze do 6. mesicu. A co potom? Sterilizovat pouze obcas nebo vubec? Pouzivate na myti lahvicek potom nejaky prostredek? Ja obcas pouziju prostredek od Farlin, kdyz uz jsou ty lahvicky hodne mastne. Kdyz nebudu pokazde sterilizovat musim lahvicku pokazde umyt prostredkem? Dekuji za odpovedi 🙂

veruska007
15. únor 2011

Zpočátku jsme sterilizovali jednou denně, to asi v šestinedělí. A potom cca do roku jednou týdně. Jinak už nesterilizujeme, žádný problém nebyl. Vyplachujeme horkou vodou po každém použití, používáme štětku.

meo
15. únor 2011

Já bych chtěla sterilizovat asi do jednoho roku, mě to nedá moc práce to tam jednou denně dát. Možná je to zbytečně dlouho, ale pro jistotu. Potom to budu jenom vyplachovat horkou vodou a občas použiju něco na odmaštění. Myslim, že se názory na sterilizaci liší, jednou jsem četla, že to není potřeba vůbec.

romana29
15. únor 2011

Už delší dobu nesterilizuji a dítě žije 😎 😀 😎

Propláchnu vřelou vodou. Používám normálně Jar - jejda, jenom mě neukamenujte 🙂)), pořádně vymyju teplou vodou + štětkou, pak přeliju vřelou vodou a hotovo.

collette
15. únor 2011

Já přestala po každém použití sterilizovat v době, kdy jsme přešli na příkrmy. A v době, kdy začal malý lézt a strkat všechno do pusy, jsme přešli na sterilizaci jednou za čas a jen savičky. Dneska to nechávám na myčce. Mléko už z lahve nepije, jen čaj z hrnečku, takže to tam lupnu celé, jen ten silikonový ventil vezmu horkou vodou a jarem (@romana29 já Tě teda kamenovat nebudu 😀 ). Nic se nemá přehánět, ani čistota ne. Organizmus si musí zvykat a trocha špíny a bakterií tříbí imunitní systém 😉

Něco by se na tu lahvičku použít mělo, protože mléko (ať už MM nebo UM) je dost mastné a zbytkový tuk ulpívá na všem, čeho se dotkne. A to je teda potom bakteriální ráj...

kaatulka
16. únor 2011

Ahoj, zrovna taky sháním info....Já teda vždycky večer frknu všechno do kasrolu a vyvařím, když je toho míň, tak to dám do sterilizátoru - mám takovou tu ohřívačku na lahve a potraviny + sterilizátor v jednom...ale zrovna jsem řešila, zda je nutný sterilizovat lahev a lžičky, misky atd. po každém použití, používám to několikrát denně...taky jsem to dneska propláchla horkou vodou a umyla jarem...Tak nevím, přes den to teda asi řešit nebudu a večer budu postupovat tak jako do teď asi do toho roku, ať má člověk jistotu 😉...

babulinkab
16. únor 2011

do půl roku jsem jen kojila, takže jsem to řešit nemusela
po půl roce - lahvičku na pití sterilizuju tak 1x za 14 dni v mikrovlnce, misky, lžičky - vůbec - umyju horkou vodou a jarem
já bych to taky nepřeháněla, u staršího syna jsem to tak dělala taky a zatím žije 🙂 a je docela zdravý, letos jsme např. ještě vůbec nemarodili ťuk, ťuk

dorinek
17. únor 2011

Ahoj, moje 1,5 roční dcera pije mlíko už jen na noc, ale potom vždycky láhev vydrbu štětkou, jarem, dobře vypláchnu a v hrnci vyvařím. Vím, že by se ani nic nestalo, kdybych ji nevyvařovala, ale máme hodně tvrdou vodu a flašky byly opravdu bez vyvaření "hnusný". Takže jsem si zvykla vyvařovat všechny po jednom použití v měkké vodě (jsou jako nový) a dělám to pořád, se savičkou taky tak 😉

pajapoj
17. únor 2011

každej večer strčím láhve i s dudlem do myčky a ráno je připravená k použití 😉 . myslím někdy do 10ti měsíců jsem tak jednou týdně vyvařovala, teď už nevyvařuju, myčka to vyvaří dost a v hodně teplý vodě

takyja
18. únor 2011

Já jsem sterilizovala ve sterilizátoru až do 1 roku po každém použití vše: dudlíky, lžičky, savičky, láhve. Neměli jsme průjmy, nic... ty 2 minuty mi za to stály - práce to moc nebylo: jednou denně sterilizátor vypláchnout, dát novou vodu a pustit 24hodinový sterilizační cyklus...

petruskaaa
18. únor 2011

Já jsem nesterilizovala po každém použití nikdy a dcerka to přežila bez úhony.Když byla maličká,vyvařila jsem lahvičky vždycky večer a postupně jsem ubírala (ob den,jednou za 3 dny,jednou za týden) až jsem přestala vyvářet úplně (cca 6 měs.)Jinak jsem myla obyčejným Jarem,jenom se musí pořádně vypláchnout! 😉Doufán že se tu teď nikdo neurazí,ale podle mě přehnaná hygiena taky není dobrá,musejí mít nějakou imunitu a tu si sterilním zacházením nevytvoří.Jinak jsme nikdy zažívací problémy neměli ani nemocný jsme ještě nebyli a budou nám 2 roky :o)

konik88
18. únor 2011

Já teda zatím pořád kojím, ale dcera pije od prvního týdne čajík a lahvičky jsem také nesterilizovala pokaždé. Myju vřelou vodou s jarem a jednou týdně vyvařím. Nic se nemá přehánět 😉

marti73
19. únor 2011

Taky přemýšlím, jak vlastně dlouho sterilizovat?? Já používám sterilizační tablety MILTON, je to jednoduché stačí umyté vložit na 15.min. do roztoku, nechat okapat a jsou sterilizované. 🙂 Umývám lahve a ostatní taky Jarem.

zdezli
19. únor 2011

Ja poctive vyvarela po kazdem pouziti prvnich 6 mesicu - sice jsem kojila, ale obcas dcerka dostala MM z lahvicky, kdyz jsem nekde byla, popr, fenyklovy cajik. Pote jsme si poridili mycku se specialni funkci na myti detskych lahvi, takze od te doby tak 😉

hamika
21. únor 2011

já si ještě donedávna myslela, že se sterilizovat musí (zblblá ze všech diskusí a nabízených sterilizátorů) a když jsem si šla v porodnici pro sterilní lahev na uchování MM, tak mě PA řekla, že mi teď dá sterilní a pak vždy jen vypláchnu horkou vodou. Trochu jsem se podivila a ona na to, že kde jsem slyšela, že se to musí sterilizovat, že dnes už se to nedělá. Já sterilizuji tak jednou za týden až 10 dní, jinak jen vyplachuji horkou vodou s použitím kartáče a úplně v pohodě. Také si myslím, že přílišná hygiena škodí. Podle mě jsou různé inzerované věci pro mimina jen vytahováním peněz z kapes, je fakt třeba přemýšlet, jestli je třeba zrovna sterilizátor potřeba, to ať si každý rozhodne, za mě teda ne.

lucy222
21. únor 2011

Tak i ja prispeji se svymi zkusenostmi - kojim, ale denne pouzivam odsavacku na MM. Po kazdem pouziti umyji teplou vodou a vecer manzel sterilizuje ve sterilizatoru(do mikrovlnky) co byl v baleni s odsavackou. Kdyby tomu tak nebylo,tak samotny sterilizator nekupuji-prijde mi to zbytecne. Na mensi veci jsou dobre sacky od Medely 😉 postupne budeme po sestinedeli ubirat-kazdy den,obden...

mufinka1
21. únor 2011

nam je 11 mesicu a sterilizuji porad, uz je to takovy zvyk, lahvicky myju v mycce, pak vyplachnu pod kohoutkem, soupnu do sterilizatoru a hotovo, ale taky uz se stalo, ze jsem zapomela takze dosal maly bez problemu jen vymytou flasku nebo vyplachnutou horkou vodou z konvice atd.. Myslim, ze jsem nekde cetla do roka? nebo si to jen myslim a sterilizuju jako blbec dal 🙂

anieanne
22. únor 2011

Každý den vyplachuju horkou vodou, obden umyju v jarové vodě a opláchnu v čisté + strčím do sterilizátoru ( mám do mikrovlnky ). Ale to už je jen ze zvyku, že když už jsou čisté, tak je tam na ty čtyři minuty strčím... Ale teď jsme byli čtyři dny mimo, a sterilizátor jsem s sebou nebrala...
Jinak lahvičky do myčky nedávám, ale lžičky a misky pro malého ano, a v pohodě.

kerolfigi
9. čer 2016

Ahoj holky. Oživuji diskuzi...
Jak to myslíte, ze sterilizujete 1 denne? Ja sterilizuju uplne po každém krmeni :D takze sem blázen?

kuratkol
9. čer 2016

Mně se teda při vyváření lahviček a dudlíku v hrnci udělal vždy na všem bílý nevzhledný povlak, tak jsem to přestala dělat... Ví někdo, proč mi to dělá a jak tomu zabránit ?

luca_hosta
27. bře 2018

@kerolfigi Ja to delam uplne stejne jako vy, tak se taky dost divím :D a to si stojim za nazorem, ze děti si mají tvořit imunitu od malinka, ale tohle mi bylo řečeno, že to musím sterilizovat, tak to poctivě dělám 😅

zuzineckah
27. bře 2018

@luca_hosta člověk se učí cely život 😉jako nic tím určitě nepokazíš, ale je to zbytečné.