Jak dlouho jste měli složenou dětskou ohrádku?

kapulet
30. dub 2009

ahoj mamky, jak dlouho jste měli složenou ohrádku? Naší princezničce je 15M a zdá se mi že se z ohrádky pomalu stal odkládací prostor. Pořád si ale říkám, co když bude ještě potřeba?
😅

moniska24
30. dub 2009

Ahojky my jí složily kolem roku,malej dávno chodil a tam ho to nebavilo 🙂

kitty68
30. dub 2009

no my ji pouzivame jedine jako odkladaci prostor 😅 nikdy tam nebyla dele nez 10 min, ale nemuzu si ji vynachvalit diky tomu mame poradek udelany za 10 min vecer tam jen nahazu hracky a je to

peppapig
30. dub 2009

kittaku looooool
my jsme ohradku nikdy nemeli ani o ni neuvazovali, deti nepotrebuji vezeni 😀 😀 😝 😝

jeudi
30. dub 2009

ahojky pro me je ohradka odkladne misto pro ditko..nikdy jsme ji nemely,prijde mi to jako vezeni ditatko ma poznavat svet okolo a ne za drevenymi tyckami 😉

kapulet
autor
2. kvě 2009

my jsme ohrádku pořídili z důvodů bezpečnosti, páč to naše dítko je živé stříbro a když bylo potřeba udělat nějakou práci (slít těstoviny atd., podívat se do trouby) dala jsem malou do ohrádky, určitě bych neriskovala opaření a jiných úrazů. V těchto případech jsem ohrádku užila a byla jsem vděčná za to, že ji máme. Dá se říc, že v ní moc nepobyla 😀 . Je to otázka náhledu, nevidím důvod považovat ohrádku za vězení, pokud se používá jen v nutných případech. Jak by jste řešili situaci, kdy bydlíte v bytovce v patře a potřebujete nutně nanosit věci v zevnku domů a je toho víc? Budete riskovat, že se vám dítko zkutálí ze schodů? to jej raději na těch pár nestřežených minut vložím do ohrádky. Toť jen malý příklad. Jinak si taky myslím, že není potřeba, jen v nezbytně nutných případech 😉

mudr.
2. kvě 2009

to bych na tu chvilku ditko radeji soupla do postylky nez do ohradky, je to jak kdyz bych ho soupla do klece... nechtela bych ohradku... 😖

peppapig
2. kvě 2009

Nase M je teda 6timesicu pekny kvitko, vsude smejdila, vsechno chtela prozkoumat atd. Kdyz jsem varivala, mala si hrala na zemi a kdyz bylo nebezpecno, sedela ve sve stolicce a koukala co dela mama 🙂 Kdyz jsem potrebovala vynest nakup ci byla situace, ze jsem nemela volnou ruku a byla jsem sama doma, mala to vydrzela par minut v postylce s hrackama. Jak rika mudr me ta ohradka prijde jak klec, deti musi rozsirovat sve obzory a zkoumat a mit volnost, samozrejme i bezpeci a ohradka je odkladny prostor bez uniku 😠

moniska24
3. kvě 2009

Nechápu co je špatný na ohrádce? Jestli dám dítě do ohrádky nebo do postýlky my přijde jedno a to samý.Obojí ze dřeva.A pokavaď mám postýlku v patře v ložnici a musím jít ven ať už pro cokoliv,tak ho dám na chvilku do ohrádky dole než ho tahat do patra. 😀

miskastehlikova
3. kvě 2009

Ahojky holky,
já mám opačný dotaz🙂:od kdy dávat mimi do ohrádky.Vivce jsou 4m. kolébka jí nebaví,hrací deka taky ne...Je už čas na ohrádku???díky moc🙂

jeudi
3. kvě 2009

achjo,ja bych je zrusila ty ohrady jedny 😒 😉 taky bych ho dala na chvili do postylky i kdyz je fakt ze je to to same ,ale bydlet nekde v bytovce tak bych ji nechtela uz tak je to tam asi neprostorne,teda co znam bytovky ja,a jeste tam davat ohradku..misko..a mala uz leze????

ygreen
3. kvě 2009

složíme těď cca rok - bez ječení že chce ven je tam 10 minut denně. Spíš bych řekla že nastal čas pro tunely, stan, domeček a jiné aktivity 😉

miska: co nejdřív - jakmile se staví na kolínka a nebo se plazí, dokud se nepohybuje, tak je to zbytečné, tedy pokud neválí sudy 😀 😉 ale pak čím dřív tím líp si zvykne, to je můj názor, my máme ohrádku od cca 6 měsíce a až do teď byla maximálně využívaná. Máme 150x150 a hezky vyzdobenou, aby se mu tam líbilo (mám ji i v albu)

mudr: postýlka nemá 150x150. Náš kluk v ní byl hrozně rád, vydržel si tam hrát i hodinu dvě. Bylo to jeho království. Teď využiju postýlku jen na to, když musim někam vyběhnout, třeba ke dveřím a nebo na wc, aby někam nezdrh.

jeudi
3. kvě 2009

🙄

peppapig
3. kvě 2009

Co maminka, to jiny nazor, to je v poradku, vsak jinak by byl svet hrozne nudny 😉

ygreen, kukla jsem ti teda to foto...ohradka pekna, ze dreva jako postylka, samozrejme vetsi prostor, ale podle meho nazoru totalne zbytecna. Myslim, ze malemu by se to libilo i bez ohrady, jen na zinence s hrackama a maminkou pobliz (kdyby nastal utek do nebezpecneho prostoru). Ja myslim, ze dite by se melo otrkat a prozkoumat svuj domov (samozrejme zasuvku, rohy stolu atd atd musi byt bezpecne vybavene). Je me to proti srsti, ale nevnucuji svuj nazor 🙂

jeudi
3. kvě 2009

pepp:alespon ty mas rozum...ale od toho je diskuze ,aby se diskutovalo 😉

peppapig
3. kvě 2009

jeudi..nekdy je mam rozumu vic nekdy min 😉

jeudi
3. kvě 2009

😉 no jo no,kazdy ma svuj nazor a kazdy na to kouka jinak nekdo v tom vidi vyhody jiny ne.. 🙂

miskastehlikova
3. kvě 2009

ygreen:ohrádka krásná🙂!Já mám takovou tu síťkovanou hlubokou...
Moc děkuju za radu,hndka už to vyměním🙂
Malá se sice na kolena nestaví ani se neplazí,ale musím mít neustále rozložený gauč,protože se už přetáčí sem a tam a člověk jí musí furt hlídat,aby nespadla

f.nina
3. kvě 2009

My to máme naopak,postýlku schovanou a ohrádku máme i na spaní.Malej je totiž taková šikulka,že i když byl rošt v postýlce co nejníže on to uměl přelést a šup ven 😅 Jo a malej bude mít dva ročky a ješte pořád to přes den občas využiji 😉