Jak dlouho jste používali kočárek?

martaal
30. říj 2013

Holky jak dlouho jste používali kočárek? do 2 něco do 3 let? Jde mi o to že vybírám sporták a většina je do 15ti cíi 20ti kg.. jestli raději koupit ten do 20ti. Mimčo mám první tak nevím moc jak to chodí. 🙂

vecernice
30. říj 2013

@martaal jo 1a3/4 roku 😉 od tý doby chodí sami všude 🙂

sarunatko
30. říj 2013

My asi rok a půl, pak už v něm moc nechtěla být.

power700
30. říj 2013

Asi do 2 let, a pak jen , když bylo potřeba se rychle přesunout, když šla s námi i starší dcera. Nám stačil ten do 15ti kg, dcerka teď ve 3 letech má právě těch 15 kg. 😉

mandragora10
30. říj 2013

My ho používali do 2 let, myslím, že opravdu stačí do těch 15 kg....sporťák jsme měli jen do roka a půl a pak už golfky.

berenika39
30. říj 2013

V srpnu mu byly 4 a to léto se večer vozil a usínal v golfkách.

elana
30. říj 2013

@martaal podle mě do těch 15kg opravdu stačí...to vychází tak do těch dvou let maximálně, oni tam už pak jednak nechtějí být, druhak i pro Tebe je pohodlnější takhle velké a stabilní dítě, které si navíc po 100m vymýšlí že chce z kočáru a zas na kočár, naložit kdyžtak spíš do golfek, jsou mnohem lehčí a skladnější, takže nakonec zjistíš, že jim postupně dáváš přednost. Záleží i na ročním období jak to vyjde, samozřejmě když je dítěti rok a půl-třičtvrtě v zimě, tak to s golfkama díru do světa neuděláš.

tvarohacek
30. říj 2013

golfky do tří let (celodenní výlety)

leia1
30. říj 2013

my ho používáme pořád, 2 roky a 4 měsíce, ale máme golfky, taky si myslím, že sporták pak vyměníš na golfky.

mysimama
30. říj 2013

U nás taky obě holčičky do 1,5 roku ve sporťáku. Pak odmítaly. 🙂 Golfky pak jen příležitostně. Do 20 kg je fakt moc. To má ta starší teď ve 2. třídě. 🙂 A tak dlouho snad v kočáře vozit neplánuješ..... 😀

marketnieuw
30. říj 2013

u dcerky do cca 2 let (mozna 2 a ctvrt)... a v tu dobu mela nejakych 13kg
ovsem syn - tomu je 1,5 a ma necelych 14kg a myslim, ze ten si kocar jeste bude chtit uzit ... ale uz teda vozime jen v golfkach

vilibalda
30. říj 2013

Dcerka má 2 roky a 4 měsíce, v kočárku se vždy ráda vozila a stále vozí, i přesto, že od roku umí krásně chodit. Mám kočárek pro 2 děti, který jsem myslela, že využiju jen na chvíli, ale teď jsem přesvědčená, že budu vozit děti i celou zimu. Dcerka loni nerada chodila v kombinéze a zimních botech, tak se ráda vozila. Navíc všude dojdu včas, nemusím dítě popohánět, mám kam dát nákup. 🙂 záleží na dítěti, některé v kočárku být nechce, jinému to nevadí 😉

micka1
30. říj 2013

Dcera má 2,5 a kočár jsem poživali asi do 2 let. Od 1,5 jsem používala golfky, ale jenom minimálně. Naposledky jsem golfky použila v červenci na dovolené. Jinak chodímě pěšky nebo na odrážedle. Myslím že bohatě stačí golfky do 15 kg. Dcera teď váží 11kg. 🙂

vendulka
30. říj 2013

u obou dětí od 18m jen vyjímečně na delší trasy nebo když se šlo někde v době spaní,ale fakt od těch 18m jsem se to snažila odbourávat
nedávno jsme byli i v Beskydech a mladší dcera, která nemá ani dva roky v pohodě ušla cca 10km

sisstin
30. říj 2013

@martaal no myslim, že na to ti nikdo neodpoví. Ono jednak záleží na dítěti, a jednak i na trasách, na kterých se budete pohybovat. Někdo má sice dítě třeba od 18m bez kočárku, ale chodí jenom na hřiště, do obchodu atd, jinak jezdí autem, a pak, kdyby to dítě mělo ujít třeba 5km v roce a půl, tak nemá šanci (samozřejmě jak kdo) 😉

Syn např. do 2,7roku neudělal bez kočárku ani krok, prostě na hřišti běhal atd, ale cíleně ani ň, pak jednoho dne vylezl a od té doby už do něj nešel a zvládal třeba i 12km trasy a byl velký a nadšený chodec.

Jinak u nás ve školce holčička jezdila občas i ve 4 letech, měli školku poměrně daleko, bez auta, autobus jezdil blbě, takže když potřebovala maminka v té školce být v rozumný čas, tak ji prostě naložila a jeli. Kočárek měla pak složený v šatně.

Takže takhle dopředu jako fakt těžko říct 😉

sisstin
30. říj 2013

to samý váha, některý dítě má 18kg ve 2,5 letech, syn má 16kg v šesti letech....ale ted čtu, že jde o sporták, tak ten podle mě stačí bohatě do těch 15kg, a pak případně koupíš golfáče 😉

sisstin
30. říj 2013

jinak z psychologické stránky, dítě je cílesměrno schopné chodit (čili za ruku určitým směrem, ne, že furt někam utíká, zastavuje se atd.) okolo +-2 let. Tak pak samozřejmě záleží, kdy dítě týhle mentální úrovně dospěje...někdo dřív, někdo pozdějc 😉

apfele
30. říj 2013

My jsme kočárek používali do 20.měsíců.

mavanka
30. říj 2013

Dcera se naučila chodit kolem roku a od patnácti měsíců toho v kočáře moc nenaseděla, chtěla pořád běhat... syn chodí od 17 měsíců a teď (20 měsíců) už taky většinu pochůzek dáváme bez kočárku.... do 15 kilo stačí....

cinkatko
30. říj 2013

no ja nevim zensky, ale aby dva a pul, trilete dite sedelo v kocarku mi prijde uz divne - jelikoz to je uz pomalu predskolni vek 😒 a vypada to hrozne... nechci tim samozrejme nikoho urazit, ale parkrat jsem fakt videla uz opravdu velke deti v kocarku, dudel v puse, prst v puse... no ja jsem byla v koncich... 😅 a nej bylo, kdyz nedejbuh nebylo po jeho a zacalo rvat pres cely obchodak... 😕 😅

leni78
30. říj 2013

@cinkatko Tak když se mu to líbí... To je strašně individuální. Záleží i na vzdálenosti a časovém rozložení. Žadne dítě jeste nejelo do školy v kočárku, to se poddá 🙂

moudivlacek
30. říj 2013

@sisstin meli jsme to stejne, maly pravda chodil az v 19mesicich, je hrozne zivy, na hristi pak behal, doma take, ale nebyl schopny dojit par set metru na hriste,v golfkach jezidl do leta do skolky, v srpnu mu byli 4 a od cervence chodime do skolky pesky, ono je to 750m jedna cesta, ale je to hrozne vycerpavajici pro oba 😀
golface jsem dala na balkon, aby na ne nevidel,ale na nejake celodenni tury je musime bohuzel brat i ted

sisstin
30. říj 2013

@cinkatko tak ono tomu velkýmu dítěti třeba taky může být rok a půl, jelikož některý děti jsou prostě vzrůstem velké, vypadají starší, než jsou 😉

Ale mně je teda upřímně jedno, kdo se v kočárku vozí, navíc na hodně postižených detí postižení vidět není (např. autisti) a ti mají s chozením cílesměrným obrovským problém dlouho.

Já teda nevim, proč se to v Cr tak řeší, v cizině klidně jezdí na dlouhý trasy i pětiletý, a co jako? 😕

sisstin
30. říj 2013

@cinkatko nehledě na to, že ne každý 2,5letý dítě je třeba schopný ušlapat celou Zoologickou, když je to výlet na celej den 😕 hodně dětí zdržuje, jde pomalu, zastaví se u každý kytičky a to pak, když člověk potřebuje někam rychle dojít, je docela nemožný. On ne každej všude jezdí autem, jsou holky, co musí všude pěšky nebo MHD, kde ti do dítěte strkaj, nepustěj ho sednout atd, takže furt s tím kočárkem je to pohodlnější.

Jak jsem psala, syn jezdil do 2,7roku (naštěstí on vypadal tak na 18m, takže nikdo blbě nečumě), pak z něl vylezl a už nikdy do nej nevlez, je nadšený chodec, ujde velký tůry, v pohodě celej Adršpach atd, žádný následky na něm ježdení v kočárku do 2,5 fakt nezanechalo.

ann_87
30. říj 2013

@cinkatko Sorry, ale tři roky není snad předškolní věk, ne?? A prosímtě nesuď ostatní, ono to, že dítě řve, že dle tebe "není po jeho" je kolikrát úplně jinak.

sarunatko
30. říj 2013

Já bych to taky nijak neřešila. Přesně, jak píše @sisstin - moje dcerka byla v kočárku cca do roku a půl a pak už nechtěla a klidně ujde pěšky i delší trasu. Ale když potřebuju třeba nakoupit, tak jedu autem, protože si nedovedu představit táhnout tašku (nebo dvě) a do toho běhat za dítětem. Kdyby dcerka chtěla jezdit v kočárku, klidně bych ji vozila tak dlouho, jak bude chtít a vůbec bych neřešila, jak to vypadá. Však do patnácti v kočáru zdravé dítě jezdit nebude, ne? Připadá mi to stejně zbytečné jako debata o tom, že některé dítě chodí na nočník od osmi měsíců a některé dítě až od dvou let. Vždyť je to přece úplně jedno! Každé dítě je jiné a podle mě je potřeba jej respektovat.
A teda já si nemyslím, že 2,5 až 3 roky je předškolní věk, když už, tak předškolkový, ne?

sisstin
30. říj 2013

No to je taková ta česká specialita se předhánění, že moje dítě už v roce a půl nejezdí v kočárku, moje dítě už v roce a půl nemá pleny, moje dítě od roka nemá dudák atd. Tady to je taková soutěž, kdo je víc 😅 😅 😅 😅 Mě z tohohle rychle vyléčilo moje dítě, a dneska i díky mému zaměstnání, kdybych měla další dítě, tak už mě nerozhodí teda opravdu nic 😀

cinkatko
30. říj 2013

@sisstin no prave ze ja jsem z ciziny a tady se jde od 3 let do skolky a uci cist a psat... a ja jsem nikoho nechtela urazit, prece nejsem blazen a vim, ze postizene deti jsou neco jineho - avsak rozmazlene deti take 😅 samozrejme, ze jsem videla URCITE starsi dite cca 3,5 4 roky v kocarku!!! a chapu dlouhe trasy, kdy nozicky boli, ale kdyz je dite zvykle jenom na kocarek je vec druha ne? 🙄

sisstin
30. říj 2013

@cinkatko no ona druhá věc je, že postižené dítě prostě poznat nemusíš, spousta dětí vypadá naprosto normálně, ale působěj jako rozmazlený smradi 😉 takže pokud jde o úplně cizí dítě, které jen tak vidíš, tak vůbec nemusíš nic poznat. A vzhledem k tomu, že autistické dítě je už jedno ze 100, tak šance, že někde nějaké potkáš je dost vysoká 🙂 a myslim, že tu nikdo nemluvil o dítěti starším tři roky, které se jenom vozí a vůbec nechodí 😉

cinkatko
30. říj 2013

@ann_87 mimochodem, jenom u nas jsme dost pozadu se skolstvim, avsak v zahranici umi 10-ti lete dite vic, nez u nas 15-ti lety pubertak ! ☹ Je to smutne, avsak i ja se nestacim divit. Je to hlavne o tom, ze se ve vetsine eu statech zacina se skolstvim driv a uci se toho o hodne vic, nez my v jejich veku. Co se oni uci v 11-12 letech, se my ucime cca v 15-16 letech... ☹

sisstin
30. říj 2013

@cinkatko btw. k tomu čtení a psaní, syn měl ve třech letech plíny na zadku a uměl komplet abecedu a čísla a jiný věci, ale pleny prostě měl do 3,2 let, nebyla síla, která by dokázala, aby je neměl. Pak najednou šlus a do týdne byl bez nich naprosto bez nehod a do měsíce i na noc, takže na konec "trumfnu" (blbý slovo), i některý děti, který sice byly bez plen od dvou let, ale v noci ji měly mnohem déle. 😉