Jak dlouho jste používali kočárek?

martaal
30. říj 2013

Holky jak dlouho jste používali kočárek? do 2 něco do 3 let? Jde mi o to že vybírám sporták a většina je do 15ti cíi 20ti kg.. jestli raději koupit ten do 20ti. Mimčo mám první tak nevím moc jak to chodí. 🙂

ann_87
30. říj 2013

@cinkatko Tak ještě jeden příspěvek - mám "jen" desetiměsíčního syna a vím, co to je, když se dítě vzteká jak ďas. Ano, občas ten řev je slyšet až u tchánovců, možná i venku, ale přesto, že něco zakážu, tak na tom trvám. A ne, že chudáček začal brečet, tak mu to povolím. TAKŽE - řvoucí děti v obchoďácích spíše svědí o rodičích, že nedají dítěti vše, co si zkouší vyřvat a vytrvají a jsou důslední. To jen tak na okraj.
České školství - moje mamka učila dějepis, takže jsem se docela orientovala. My jsme měli na děják učitelku, kde na A4 formátu bylo cca 15-20 letopočtů. Z děj. jsem nosila čtyřky, protože jsem si ty pitomý letopočty nepamatovala. Můj synovec je také na čtyřkách, protože pan profesor potřebuje, aby děti znaly celá jména kdejakých barokních, secesních apod. malířů, sochařů apod! Prostě je to směšný! A pokud se nezmění tento přístup, je jedno kdy se děti začnou učit.
A další příklad, AJ jsem se začala učit v deseti letech. Po devíti letech jsem díky blbým učitelům a ještě blbějším učebnicím (to je samej Oxford, Cambridge, milion obrázků a co z toho?? ) jsem neuměla téměř nic, ani časy. Za další tři roky díky zcela jinému přístupu a učebnicím jsem se naučila perfektně AJ, absolvovala jsem na výbornou a pracovala jsem v nadnárodní společnosti.
Takže si myslím, že jsi vedle jak ta jedle, sorry.

lucieandrlova
31. říj 2013

@cinkatko tak já jenom k názoru poslat dítě co nejdřív do školy... Jsem z generace, kdy byla 8-letá povinná školní docházka. Do školy jsem šla tak, že jsem jeden den oslavila narozeniny 6 let a v podstatě druhý den šla do školy (tedy ani mi pořádně 6 nebylo...) Rodiče sice chtěli odklad, ale já jsem brečela, že chci do školy a chodila po bytě s aktovkou na zádech. Bylo to nezralé rozhodnutí. Samozřejmě. Ve 13-ti jsem se pak rozhodovala, kam jít na střední - tedy, jaké povolání chci jako dospělá dělat a v 17-ti jsem maturovala a dělala přijímačky na vysokou. A musím říct, že jsem na to všechno byla nezralá, vystresovaná a přetížená. I když jsem si to tehdy neuvědomovala. Dětem, které se narodily dříve a ještě šly do školy s ročním odkladem (a tedy byly i o 2 roky starší než já), šlo vše lépe a více v pohodě...
A k vysokým - o vysokých to vůbec není... Jde o to, aby bylo dítě šťastné a dělalo to, co ho baví...

ivanka8485
31. říj 2013

@cinkatko Ano, rozdíl je, protože se otevřely hranice, takže tím pádem starší generace neumí jazyky jako angličtina a němčina a hodně se do nich hustil marxismus a leninysmus. To je ten problém, režim, který byl. Nejde to dopředu, jen se prostě změnil režim a najednou jsou potřeba jiné vědomosti. Já myslím, že si to vzdělání docela idealizuješ a vysokou taky. Vůbec to není tak, jak si asi představuješ. Já osobně bych pro své dítě chtěla, aby především dělalo to, co ho baví, ale hlavně pořádně. Jasně, budu ráda, když se nebude muset dřít a lozit po střechách, ale lepší, jak nezaměstnaný vysokoškolák. Asi proto, že jsem nějakou tu vysokou už absolvovala, tak vím, že je to jen papír, ale o schopnostech, praxi atd. rozhoduje individuální snaživost každého, trocha štěstí a náhody.....

detsmarie
31. říj 2013

Můj prcek (2 roky) se chce pořád vozit v kočárku..někdy mě to už obtěžuje..a po svých se ji prostě vůbec nechce a to umí krásně chodit. Nevím proč 😒

iv123
4. lis 2013

@cinkatko Má svoji vysněnou představu o tom, jaké bude její dítě. Však to sama pozná, až jejímu dítěti budou 2 roky... To nemá smysl se tady rozčilovat. Jen se tomu musím smát 🙂
Taky jsem si říkala, že moje dítě se nebude vztekat v obchoďáku. Atd atd...
Takové názory, jako má ona, jsem měla ještě předtím, než se mi narodila dcera.
No jak jsem psala, sama pozná...

iv123
4. lis 2013

@cinkatko A to, že zná "dokonalé děti", tak k tomu můžu říct jen to, co už tady někdo zmínil. Že jsou děti, které od narození jsou spavé, klidnější... a naopak děti, které se často budí, jsou živé atd.
Prostě každé dítě je jiné.

kocicinka
4. lis 2013

Starší syn do 3 let, spal v něm o obědě.

monad
13. lis 2013

to je individuální, první dcera byla z kočárku pryč ještě před druhým rokem, možná rok a půl už nechtěla do kočáru a tohle další mrně je v něm pořád

blahova_andrea
13. lis 2013

syn byl do 5m hlubokou korbu, do roka sporťák a od roku do roku a půl golfky, tím jsme s kočárek skončili. golfky jsme pořizovali do 20kg, protože syn byl vždycky z těch větších dětí, ale nakonec jsme ho přestali používat cca při 12kg. nevlastní dcerka má 4roky a má 16kg a ještě se nám do něj vejde 😀

antarres
13. lis 2013

Naše mladší dvouletá na kočár není zvyklá, chodí od roka, ale denně v něm spinká po obědě na zahradě, a když jdeme někam na dýl, tak ho pro jistotu beru, malá je v něm vzorná, jak na něj není zvyklá, přeci jen, když potřebujem přidat do kroku, tak ji posadíme a frčíme. 🙂)) Golfky máme do 20ti kil.

nebivka
13. lis 2013

Dcéra má 2 a 4měs. v kočárků se vozi ráda, není zrovna nadšeny chodec. Jelikož máme sourozenecký kočarek tak v něm bude určite i celou zimu. Nejak si nedovedů představit jak ji sebou smykam ve sněhu a po náledi a k tomu kočar s miminkem.

katfan
13. lis 2013

@martaal záleží jak dlouho ho budeš potřebovat.já jsem ho používala přesně do 3 narozenin,protože jelikož mám několik brigád,tak neustále pospíchám.ale některé děti ho začnou odmítat už ve 2.roce,tak uvidíš