Jak dlouho jste používali kojeneckou vodu?

domiz
2. črc 2011

malá má 9.měsíců a někdo mi říká,že ji mám převařit už normální vodu a někdo zase naopak,že mám dále používat tu balenou kojeneckou..tak opravdu nevím..

helaham
3. črc 2011

......stále kojeneckou vodu.....máme téměř 1 1/2 roku, pro jistotu (máme vlastní vodu ze studně - která je výborná). Takže asi tak od dvou let začneme podávat tu naši. Jinak balenou vodu už nepřevařujeme.... 😉.

gabka32
5. črc 2011

vůbec... první dcerce jsem UM dělala už po měsíci, druhé od 5měs a pokaždé jen převařená voda z kohoutku 😉

mart1na
5. črc 2011

nikdy jsem jí nepoužívala, vždycky kohoutkovou převařenou ...

promessa
5. črc 2011

Vadí,když dávám malé ne přímo kojeneckou,ale Naturu modrou,která je nově určena i pro kojence? Je tam značka vhodná pro kojeneckou stravu.A mám ji převařovat či stačí ohřít v mikrovlnce? Díky

aleskap
5. črc 2011

vubec...voda z kohoutku je naprosto nezavadna, je v daleko lepsim "stavu" nez voda balena a i chutove je lepsi. Synovi ji jenom prevarim.

joplin
5. črc 2011

Jedině z kohoutku, u nás (Havířovsko)je voda kvalitní. Baleným nevěřím....stačilo mi, když jsem viděla, co vzniká ve vodě v barelech (ty, co bývají v čekárnách). Voda v nich je stojatá a pokud je někde, kde na ní svítí sluníčko je to to nejlepší prostředí ke množení bakterií. Takže za mě - za nás určo kohotková 🙂.

m.o.u.s.e
6. črc 2011

Používala jsem vždy kohoutkovou a převařila ve varné konvici, cca kolem jednoho roku už jsem dávala i nepřevařenou. Pracovala jsem přímo ve vodárenském odvětví a ty normy jsou opravdu velmi přísné ( předávkování kojenců viz.odpověď výše by si kvůli milionovým pokutám žádná společnost neriskla, a pokud je dejme tomu 1 z 1000 dětí tak maximálně senzibilní , tak to asi není tak úplně na vině jen kohoutková vody 😉, jako spíš jeho celková imunita ). Pro mně je kojenecká voda prostě jen chytrý marketingový tah obchodníků.

romcak2
17. zář 2012

a jaký máte názor na ořívání vody v plastových lahvičkách v mikrovlnce? pořád čtu, že ohříváním plastů se uvolňuje dioxin atd do potravin? já používám značku avent, ale nejradši bych ty flašky hodila z okna 🙄

blahova_andrea
17. zář 2012

já používala do 6m převařenou kojeneckou a teď do roka hodlám používat už nepřevařenou kojeneckou a pak teprve přejdu na kohoutkovou...máme ji tu dobrou, ale v minulém bydlišti se nedala pít ani převařená a to jsem dospělá, takže tam bychom byli na kojenecké určitě dloooouho...

petrusew
17. zář 2012

Já používala vodu z filtrační konvice a převařenou do půl roku, v půl roce mi doktorka říkala, že už můžeme obyč vodu z vodovodu ale převařit. Tak to tak děláme. Jinak ohřívám v mikrovlnce nebo v rych. konvici.

popellka
17. zář 2012

Do roka 😉

kitinka76
17. zář 2012

V Břeclavi teče voda z kohoutku v kojenecké kvalitě, takže ji používáme stále 🙂

zazana81
17. zář 2012

vůbec 🙂

vendullka
17. zář 2012

Taktéž vůbec🙂

monad
17. zář 2012

jsme z prahy a voda je tady dobrá, malé bylo teď půl roku a už asi 10dní pije převařenou z kohoutku a dobrý. příjde mi i chutnější než ta kupovaná

majinka1981
25. zář 2012

My jí nepoužívali nikdy. Převařuji vodu z vodovodu a bez problému. Někde jsem četla, že je zdravější.