Jak dlouho jste používali kojeneckou vodu?

domiz
2. črc 2011

malá má 9.měsíců a někdo mi říká,že ji mám převařit už normální vodu a někdo zase naopak,že mám dále používat tu balenou kojeneckou..tak opravdu nevím..

lavazza
2. črc 2011

Někdo mi řekl že do roka,ale já převářím z kohoutku,ono totiž když ty balený vody dávaj z náklaďáku na sluníčko a pak se ty láhve nafouknou tak to asi není nic moc a kdo ví jak to dlouho trvá než to uskladní.Ale co člověk to názor.

eloana
2. črc 2011

Ahoj malemu je rok a pouzivame normalni vodu a uz ani neprevaruji

denousek
2. črc 2011

balené vodě sluníčko nevadí 🙂) já jsem používala do 18m. do roku určitě... pak už to bylo spíš asi jen pro jistotu.. 🙂

cernalu
2. črc 2011

Přímo ve zdravotním ústavě mi bylo řečeno, že převařovat do roka, a pokud máte městský vodovod tak v pohodě používat vodu z něj, zbytečné kupovat balenou....

petkave
2. črc 2011

Ja som kojeneckú vodu nepoužívala vôbec, iba preváram...

ivasad.
2. črc 2011

Záleží co ti teče z kohoutku. Tady je městská voda blééé 😝 Záleží hlavně na obsahu dusičnanů a jiných látek, které se převařením stejně nezničí. Většinou jde najít na netu rozbor městské vody. Doma vařím dcerce z balené vody, u našich asi od osmi měsíců z kohoutkové - mají dobrou 😉

katule01
2. črc 2011

Kojeneckou vodu jsem vůbec nepoužívala, na radu naší dr.. Balené vody jsou nejhorší co může být ať už jde o vodu dobrou, atd. nebo kojeneckou. Právě kvůli transportu a že je v plastu. Takže jsem od začátku používala převařenou vodu z kohoutku a teď když už nám je rok pryč, tak jsem se ptala dr. jak dlouho kohoutkovou vodu převářet a prý do roka, pak se nemusí... Teda voda městská, ze studny prý raději převářet, ale tu nemáme, takže už pijeme kohoutkovou vodu bez úpravy... Názor můj a naší dr. 😉

tkanicka
2. črc 2011

opravdu záleží co teče z kohoutku... u nás teče voda, která obsahem iontů vyhovuje po převaření i kojencům. V městě kde jsem rodila, nedoporučujou vodu z vodovodu pro děti do dost vysokého věku, protože je moc tvrdá - pracovala jsem tam a když jsem nechala vodu v hrníčku do druhého dne, tak už tam byl vodní kámen usazený. Konvice po týdnu používání byla pokrytá krustou, takže taková voda pro děti opravdu vhodná není.

kristi
2. črc 2011

vůbec

kalo
2. črc 2011

Asi do 2 let....Vodu z kohoutku máme ale jednu z nejlepších v ČR..teď už pije normální..

michamicha
2. črc 2011

Malýmu bude rok a zatím dáváme balenou vodu (jenom ohřeju v mikrovlnce), ale občas když balená došla, tak jsem dala normoš z kohoutku, převařila v konvici a taky v pohodě 😉 od roka už balenou asi dávat nebudeme

jaa
2. črc 2011

Teda,když to tady čtu,tak se nestačím divit. 😕
Kojenecká voda se dává kojencům proto,že voda z kohoutku je plná dusitanů a dusičnanů,které mohou způsobit i smrt dítěte při předávkování.Min.do 10kg váhy se dopoučuje používat spec.koj.vodu.Moje mamka pracovala v nemocnici na koj.oddělení a byla svědkem ,když jim záchranka přivezla dítě v komatu,které bylo předávkováno ve svých 3 měs.dusičnany z vody z řádu.Podařilo se ho zachránit,ale s následky na mozku.Bohužel nedostatek kyslíku udělal své.Já holkám dávala koj.vodu do 2 let.
Jinak,když kamion doveze palety s vodou,tak se hned vykládají do skladu.Nikde se na slunci nevystavují!

neu.sona
2. črc 2011

My doma pijeme jedině vodu z lahví, jinak převařujeme. Bydlíme na vesnici, voda tady není nic moc, tak pijeme i my. Jinak bych mu nedávala asi nikdy 🙂 .

treperenda
2. črc 2011

Záleží na kvalitě vody v místě, kde bydlíte. My používaly cca do 6. měsíců a pak nám už doktorka doporučila používat normoš, že tu máme kvalitní vodu.

coxa
2. črc 2011

Kojeneckou jsme nepoužívali vůbec, jen převařenou z kohoutku. Teď ještě převařujeme, ale není to pravidlem. 😉

olicek
2. črc 2011

My máme nejlepší vodu z Flájí (Mostecko), takže žádná balená, ale hezky z kohoutku 😉 😉

bufina
2. črc 2011

My jsme používali vodu jen na večení kaše a čaj, protože sme dlouho kojili. A to sem je dělala z obyč vody z vodovodu. Máme tady dobrou... V různých testech nakonec stejně vycházelo, že kolikát je voda z vodovodu lepší než některý balený určený pro kojence 😠 A loni taky stahovali jeden druh vody, že byla nějaká závadná... Takže ani balená kojenecká nemusí být vždy to nejlepší..

karmenta
2. črc 2011

Máme kousek od domu vrt kde se dá kojenecká voda zdarma načepovat, takže budeme kojeneckou vodu používat co nejdéle (určitě 2roky). Co se týče vody balené a z vodovodu tak té z vodovodu věřím víc než balené. Balená voda stojí bůhvíjak dlouho na slunci, ta z vodovodu se aspon pořád točí.

gilotek
2. črc 2011

u prvního syna jsem kojeneckou dávala do roka a něco tuším, pak normoš balenou.
U dvojčat dávám taky kojeneckou - horský pramen, dobrou vodu a taky min. do roka i déle.
Máme tu vodu se studny, kde vycházejí dlouho špatně bakt. testy, takže jasná volba - i pro nás kupuju balené - jinak to nejde

micanek
2. črc 2011

tak u nás se používala do roku malého 🙂

slunickoseznam.cz
2. črc 2011

Já jsem od začátku používala z kohoutku a malé nic není,taky si myslím že ta voda v plastech není zas tak báječná,dělala jsem tři roky v obchodě a vím že i do skladu může na ty lahve svítit sluníčko.

adlos14
2. črc 2011

Já jsem do roku převařovala i kojeneckou vodu.Teď převařuji z kohoutku a do dvou let určitě budu 🙂

dilemma
2. črc 2011

Ahoj my kojeneckou vodu pouzivaly do 4 mesicu a pak jsme uz davaly normalni dobre prevarenou a prdolinkovy z toho nikdy nic nebylo🙂

wenluxima
2. črc 2011

Já kojeneckou vodu piju i pro sebe =D moc mi chutná. =D takže malému budu dávat urcite dlouho 🙂
Používám Aqua Anna , je výborná

ivarei
2. črc 2011

My do roka 🙂

hansed
2. črc 2011

Vůbec. Máme kvalitní vodu z kohoutku (konvici máme skoro 2 roky a bez kamene apod.), takže ji převařím a podávám.
Když jsme byly v nemocnici, tak se tam moc nepárali, šoupli nám nějakou neperlivou vodu v láhvi, kojenecká to určitě nebyla...
Takže, záleží na tom, co ti teče z kohoutku 😉

usounek25
3. črc 2011

Do roku,od té doby z kohoutku

liz1
3. črc 2011

Půl roku,potom převařenou z kohoutku... 😉

raada
3. črc 2011

nikdy, do půlroku jsem jen kojila a pak rovnou z kohoutku.

kris2008
3. črc 2011

do 8mesicu sem plne kojila,pak vodu z kohoutku 🙂