Jak dlouho jste používaly monitor dechu?

nerreidda
30. čer 2011

Přemýšlím nad tím, že už bych monitor z postýlky vydělala ... ale pořád váhám ...

hanysek5
30. čer 2011

My jsme ho puužívali do 9 měsíce.

janaj0
30. čer 2011

půl roku, pak se moc točila

mirisek81
30. čer 2011

Měli jsme jej do roka. Nijak nám nepřekážel, tak proč jej nenechat o něco dýl pro klid duše 🙂

mili84
30. čer 2011

10m, pak už byly plané poplachy, jak se Toník převaloval. 😉

zako
30. čer 2011

do začátku 8.měsíce...pak,jak už tu zaznělo,se už moc točil a různě cestoval,tak nám to hlásilo falešné poplachy a to by se v nás krve nedořezal..tak šel monitor z postýlky pryč 🙂

marketa137
30. čer 2011

My používáme stále a budu asi ještě dlouho 😉 . dokud spí v postýlce tak mu ho tam necham, malej spí od 3m celou noc v kuse takže i já spím v klidu. raději 100 poplachů zbytečně než monitor vyndat a pak aby se něco stalo 😒

skajana
30. čer 2011

Pokud nemáš nějak rizikové miminko (nízká porodní váha, nedonošenec, už neublinkává, nemá zrovna rýmu...) tak už bych ho klidně vyndala, my jsme ho dali pryč v sedmi měsících 🙂 mimo jiné taky proto, že už v postýlce Kačka docela cestovala a to houkání už nás nebavilo ;)

andy80
30. čer 2011

Přesně, jak píšou holky, u nás do cca 6 měsíce, protože malá pak cestovala po postýlce a to neustálý řvaní alarmu mě drtilo, protože jí to budilo a mě zbytečně nervovalo.

beruskanula
30. čer 2011

my monitor máme stále a zatím jsem ani neuvažovala, že bychom ho dali z postýlky pryč🙂

mikulka
30. čer 2011

Půl roku. To je obvyklá doba. Pak se začne dítě v postýlce mlít, cestovat, ev. si stoupat, to pak už nemá cenu, a úmrtí pak ani nehrozí. 😉

ivca_doubek
30. čer 2011

My měli monitor až do roka, a žádné falešné poplachy jsme neměli. I když spinkal Máťa jinde než nad ním (občas taky úplně napasovaný v nohách postýlky, úplně mimo od monitoru), tak to stejně krásně zabíralo jak dýchá. Já bych ještě počkala, ta jistota že je v pořádku za to stojí 😉

lojzina
30. čer 2011

my do roku a asi mesic...

crca
30. čer 2011

My do 15 měsíců 😅 no pak teda 14 dní po vyndání jsem byla v noci na nervy než jsem si zvykla,ale už bylo na čase 😀

coxa
30. čer 2011

do 10ti měsíců

jaa
30. čer 2011

nikdy...a všechny děti spaly na bříšku.... 😉

zuzik24
30. čer 2011

To záleží na každém, jak se cítí 🙂 My ho vyndali nějak v roce a čtvrt, skoro každou noc houkal a já měla infarktový stavy 😀 Ale pár dní po vyndání jsem spala jako na trní, pořád jsem kontrolovala, jestli dýchá 😀

fim
30. čer 2011

Oba kluci ho měli, než se začali suverénně otáčet na bříško a zpět. Říkala jsem si, že pak si už případné nepohodlí v poloze mohou korigovat sami a tak snad nic už nehrozí. 😉

denousek
30. čer 2011

URCITE DO ROKU NECHEJ! do roku hrozi SIDS - náhlé umrtí kojence tak to radsi nepodcen at pak nelitujes... kamarad dela v pohřební službe a nedavno jel pro 7 mesicni holcicku co na to v noci umřela ☹ 😔 takže urcite ho min do 1 roku nechej...

apollo11
1. črc 2011

U zdravého, donošeného dítěte bez jakýchkoli zdravotních komplikací je riziko SIDS po půl roce věku mizivé, téměř vždy je tam nějaká zdravotní příčina. Takže bych se nebála ho vyndat.

ffiinnkkaa
1. črc 2011

V nemocnici řekli do roka, tak ho tam tak nechám..něčemu tam nevadí. Stát se může kdykoliv, cokoliv a já sem určitě klidnější.

rennu
1. črc 2011

My máme stále ještě..¨.i když cestuje, do roka chci nechat, pro klid duše 🙂 Párkrát to řvalo i když na tom ležel, tak nevím, zda falešný poplach, neo byl v hlubokem spánku a nadechl se po delší době, ale když jsem přiběhla, dýchal a spal jak andílek....ted mu zjistili šelesty na srdíčku, tak i pro můj klid nechávám dál a předpoklad astmatu....

anieanne
1. črc 2011

Neměli jsme vůbec. A SIDS do půl roku, po půl roce do dvou let je zase prý největší riziko udušení jídlem.

eloana
1. črc 2011

Ahoj ja mela monitor na plinku do 9 mesice.... pak to malej zacal sundavat. pokud ti nicemu nevadi a malej ti po postylce necestuj, tak bych ho klidne do toho roku nechala....

babulinkab
1. črc 2011

sice ho tam mám, ale poslední dobou je to fakt hrozný, jak cestuje, tak to furt řve, i když mimi je v pohodě, takže bych ho nechala dokud ti nebude cestovat a nebude to důvod planých poplachů

ladybugie
1. črc 2011

monitor jsem odpojila někdy před měsícem. Začala jsem malé vyndavat ty prostřední špricle z postýlky, aby mohla sama vylézt a monitor by houkal. Dceři je 15 měsíců.

med
2. črc 2011

Dcera na něm spala skoro do 3 let 🙂), protože spala v malé postýlce, tak jsme si řekli, proč bychom ten monitor vyndavali. Ale přišlo mi spíš, že se z toho stala naše závislost, když jsem viděla, že bliká, tak je vše OK. Dlouho jsme si nemohli zvyknout, že spí ve vedlejší místnosti a bez něj. Ted na něm spí syn a doufám, že to včas utneme 🙂

michamicha
2. črc 2011

My ho asi necháme taky co nejdýl to půjde. Máme Nanny a přikoupili jsme ještě jednu desku, takže i když si malej stoupá a chodí kolem postýlky, tak monitor snímá. A je to fakt, že když vidím zelený světýlko, tak jsem klidnější 😉

saly
2. črc 2011

Ahoj, my do 14měsíců, pak to furt pípalo, když se malý hýbal a jen ho to budilo 😒 a mě taky 😉

marrakech
3. črc 2011

Do roka. I kdyz maly po postylce dost putoval, s Nanny bylo planych poplachu jen par.

verunka8
3. črc 2011

monitor jsem měla půjčený z porodnice a používali jsme ho 8 měsíců, ani jednou naštěstí nezahoukal. 🙂