Jak dlouho jste s prckem praktikovali společné spaní?

monasek84
20. čer 2014

Ahoj,
zajimalo by me, jak dlouho jste spolecne spani s prckem praktikovali, jestli se to odnaucil sam, nebo jestli jste tomu nejak pomohli, popr. v kolika mesicich/letech se tak stalo. A taky co vam to dalo, nebo vzalo 🙂

Nechci tu rozvadet zadnou debatu o tom, jestli je spolecne spani prospesne/neprospesne, vhodne/nevhodne, popr. jaky ma na to kdo nazor. Zajimaji me jen zkusenosti tech, co to praktikovali (praktikuji), dekuji 🙂

sacvi
20. čer 2014

Neznám nic hezčího 😵 Po celém dnu k sobě večer přivinout svoje miminko a zabořit si hlavu do těch voňavých vlásků a tak usínat 😵
Mám téměř 5ti letou dceru. Sama začala spávat až mezi třetím-čtvrtým rokem. A to jsem stejně večer ležela s ní a ňuňala ju 🙂 Nyní usíná a celou noc spí sama u sebe v pokoji.
Teď máme malé chlapečky a jen, jak jeden kníkne, tak se raduju,že brečí a hned ho beru k sobě 😀 Až budou větší určitě s náma budou spát víc. Teď jsem přece jen raději, když jsou na monitoru. Narodili se totiž dost předčasně.

teriszek
20. čer 2014

Já mam chlapečka rok u pul starého a také spime spolu.Zatím.to neřeším a užívám si nocni mazleni.Tak ze by me také zajímalo zda si řeknou samy ze chtěj svoji postylku. 🙂

terezas4
20. čer 2014

14 měsíců a stále spí s námi, já ani nevím jak bych jí to měla naučit 😅

jannka15
20. čer 2014

Naší malé jsou dva roky a od narození spí s námi v posteli a doufám, že ještě hodně dlouho bude 🙂

xmarg04
20. čer 2014

3 roky a nikam pryc se zatim nechysta...😉 A ja jsem moc rada... 😵 😵

marecekavendulka
21. čer 2014

našemu klukovi je 5,sice spí ve svý púosteli,ale donedávna spal s náma,dokud mu nezabrala flek Vendulka.A když má třeba horečku nebo je prostě nesvuj,tak se přestěhujou spolu s tatínkem do obýváku na veliký gauč,aby mohl být aspon k jednomu z nás přitulenej,když já musím mít u sebe v noci Vendulku na kojení.

katyxq
21. čer 2014

Něco jsem psala i sem https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani/ ... ale už je to delší dobu, takže aktualizace: kolem druhého roku se těsně u mně víc budila, takže jsme z postýlky sundali bočnici a spí tudíž na "na balkóně" a když chce, tak se přikulí, v noci se kojí minimálně, večer usíná ne při kojení (už při tom nedokázala usnout, takže jsme to zkusily jinak, prostě k tomu dospěla), ale po kojení, ležící mi na hrudi, občas i "jen" přitulená zádama/bokem ... stále se držím toho, že až bude chtít, bude usínat a spát sama. Jako sama od sebe dospěla k jiným věcem v tak dospěje i k tomuto. Vím, že dokáže usnout i beze mě, zvládla dvě noci v pohodě u babičky, ale další týden pak měla problém usnout, jakoby se bála, že uteču, takže prozatím to opakovat nebudeme.
Manželovi to poněkud vadí, na druhou stranu to příčina našich problémů není a s tím, jak je řešíme, tohle ho (aspoň se zdá a tvrdí to) přestává trápit. Čili bych to jako negativum nebrala a jinak vidím jen pozitiva 🙂.

monasek84
autor
21. čer 2014

Holky, diky za odpovedi.
Ja jsem s tim taky spokojena, hlavne v noci je to pro me vysvobozeni, ze nemusim lezt z postele atd 🙂 Navic jdou ted malymu zuby, takze vstava kazdou chvilku. Jen si pak nekdy rikam, jestli ho na druhou stranu nebudim treba ja 😅 🙂

sisstin
21. čer 2014

ahojky, synovi bude sedm na podzim a spíme spolu pořád 😉 ale je schopný usnout i sám už ted, nám zatím brání bytové prostory 🙂

blevinka
21. čer 2014

Dceři bude 7 měsíců a i když s ní trávím celý den, tak večer se na ni hrozně těším do postele, že se k ní přitulím. Je to úžasné vedle ní usínat. Věřím, že si sama řekne, že už chce do své postele. Také plánujeme jí pořídit sourozence, takže jsem sama zvědavá jak to dopadne, jestli uvolní místo menšímu nebo budeme spát v posteli 4 😀

teriszek
23. čer 2014

Jak to berou Vaši partneři?? Nevadím jim prcek v posteli??

zamilovanadonej
23. čer 2014

@teriszek Tak chlap, kterýmu vadí dítě v posteli fakt není chlap pro život. Můj názor 😉

eliska10
23. čer 2014

@zamilovanadonej Kdyz ten muj uz je docela naprdlej. Dceta skoro 4riky v nasi posteli a on v obyvaku na gauci. Vsichni tri se v jedne posteli nevyspime, dcera se dost ve spanku pohybuje. Holjy vy se vsechny v pogi vyspite v jedne posteli? Ti by me taky zajimalo.

nonnni
23. čer 2014

@eliska10 ne, nevyspim a nevidim na tom nic zvlastniho. Uz takhle mam blbe spani a s ditetem spat neumim. Mit dite ve svem vedle mne ano, nasackovane ke me ne a tvemu manzelovi se nedivim.

eficenka
23. čer 2014

@monasek84
dcerce 20 měsíců, druhé dcerce 14dní a zatím spíme všichni spolu... není nic krásnějšího 🙂

vendulka
23. čer 2014

naše holky nikdy s námi v posteli nespaly! jedině s námi spaly v ložnici ve své postýlce a to vždy jen do půl roku věku, pak ve svém pokojíčku... nějak tady to společné spaní nezastávám,přijde mi, že je pak velmi obtížné ho odnaučit a já se potřebuji vyspat v klidu a s dostatkem místa 😀

scheetje
23. čer 2014

Maminky, a nemate strach, ze miminka zalehnete? Ja spim s malou jen k ranu a i tak se bojim ☹

eliska10
23. čer 2014

@nonnni Ja se mu taky nedivim 🙂. Ale on byva sluzebnr casto pryc a dceta pak spi sr mnou, zvykne si, pak ji ovykat, kdyz odvykne, on zase odjede, nejsme v tomhle z tohodle duvodu dusledni. Ale ostatni se tu rozplyvajo, jak je to super, tak bu me zajimalo, jestli se vsichni spolu v posteli dibre vyspi 🙂p.

ffiinnkkaa
23. čer 2014

My někdy spíme v posteli všichni 4 a vyspaní jsme všichni 😉 všechno jde když se chce 🙂

nonnni
23. čer 2014

@eliska10 no ja na tom super nikdy nic nevidela, ac dcery take migrovaly docela dlouho a nikdo je z postele nevyhanel, ale jeden z nas se stehoval do obyvaku, protoze to se proste neda...a to mame postel 200 x 200. A minimalne usinat chci vedle sveho manzela, toho se vzdat nehodlam.
Jako jo, mam znamou, ktera spi se svou 16-letou dcerou..a manzel v obyvaku, maji to takhle od jejiho narozeni, ale to uz je dle meho patologie. Vzdat se nechce vice matka, nez dite. Tedy ted uz nemohu soudit, posuzuji jeste nekolik let nazpet.

nonnni
23. čer 2014

Jeste me napada, ze bych byla ochotna prezit scenar, ktery ma kamaradka a to, ze maji dve velka letiste vedle sebe, ode zdi, ke zdi a tam opravdu spi vsichni ctyrti, ale maji kazdy svuj prostor...

zamilovanadonej
23. čer 2014

@eliska10 Tak to chápu že mu gauč vadí, proč nepřirazíte další postel, aby bylo "trojlůžko"?

ajurka
23. čer 2014

Muj malej semnou spi od narozeni v postylce ani nebyl :D a vecer bych uz bez nej ani neusnula... a bude s nami spat jeste dlouho... 🙂)))

apollo11
23. čer 2014

Vedle mláděte už se taky nevyspím, řešíme to tak, že máme postele do "L" čely k sobě a je to ideál. Styčná kontaktní plocha je dostatečně velká a přitom se neokopáváme; dcera většinou usne s hlavou položenou na mém rameni, po usnutí ji jen lehce posunu a mám klid 😉 Společné spaní je fajn, hlavně to společné probouzení..

monasek84
autor
24. čer 2014

@teriszek muj chlap si teda nikdy nestezoval, naopak kolikrat si malyho vezme k sobe atd.

monasek84
autor
24. čer 2014

@nonnni
@vendulka hoílky, diky za odpoved, ale prosila jsem, at se vyjadruji pouze ty, ktere to praktuji... nechci tu rozvijet debatu jestli je to pohodlne nebo ne, to je kazdeho vec. Diky...

jancip
24. čer 2014

@teriszek Manželovi to nevadí, právě naopak. Ale syn nespí mezi námi (to si myslím, že není ideální), ale na kraji se zábranou. Někdy si s mužem prohodíme místa, protože chce spát vedle něho on🙂 Pokud ale dítě spí v posteli místo muže, to se mi vůbec nezamlouvá.

nonnni
24. čer 2014

@monasek84 ja jsem nereagovala na tebe, ale na Elisku10. Diskuse je verejna, netusila jsem, ze sis nastavila vlastni pravidla...

ined77
24. čer 2014

@monasek84 ...Ahoj, pro mě si chodí Matyášek v noci dodnes a to mu bude v září 6 let 🙂 . Sice třeba usne sám, ale když se v noci vzbudí, tak už sám být nechce. Neříkám, že bych byla bůhvíjak vyspaná, ale nevadí mi to, mám ráda, když se přitulí a spokojeně usne. Myslím, že už to dlouho trvat nebude, tak si to užívám 😉 .

chris_n
24. čer 2014

@nonnni ona to psala jako prosbu v uvodim komentáři