Jak dlouho jste vozily děti v kočárku?

moninka
24. bře 2011

Ahojky 😉 dceři bude za tři týdny rok, chodí za ruce, a pár krůčků ujde sama. Uvažuji o prodeji sporťáku a koupi golfek cybex callisto na denní ježdění a proto by mě zajímalo, jak dlouho budem intenzivně kočárek používat. Proto se tedy ptám, jak dlouho jste vozily děti v kočárku, nebo jak dlouho v nich chtěly být 🙂

Děkuji 🙂

andyalukasek2008
24. bře 2011

Ahojky, po druhých narozkách jsme ho odložili. A vše jsme zvládali bez problémů, i ježdění mhd na plavání 🙂, i cesty zpět z něj, kdy byl hotový 🙂...
Záleží asi na batoleti, jak to bude zvládat. Zatím kočárek určo potřebujete, sporťák nebo golfky (Lukymu byly malé, tudíž jsme měli velkej sporťák)...

eloana
24. bře 2011

Aho zalezi na situaci- me dcera spala jen v kocarku pres den...takze jsme vyuzili az do 2 let. Malemu bude v cervnu rok a pocitak se sportakem jeste pres zimu s golfkama bych asi neprojela🙂

vendulka
24. bře 2011

Dcera má dva roky a stále používáme golfáč, teda jen na delší trasy a v době, kdy má spát a jsme třeba ve městě, tak ho bereme sebou,aby se v něm vyspala, jinak chodí po svých.Takže kočár máme jen na delší vzdálenosti, třeba na celý den do města

micka1
24. bře 2011

Ahoj já jsem golfáč využívala asi tak do 2,5 roku. Od 2 let jenom příležitostně. Většinou když jsme byli ve městě a to měl malý sebou většinou odrážedlo. Hodně záleží na dítěti. 🙂

romana29
24. bře 2011

Skoro tři roky, chlapec byl hold línej. Možná by mu nevadilo se vozit i teď 😀 . Mě to teda nevadilo, protože jsem aspoń měla místo na nákup a nemusela to tahat v rukách. Jenže jak jsem byla těhotná a pak na jaře lilo a byly ty záplavy, tak jako to už se mi fakt nechtělo a šupajdil už po svých.

mamkamarketa
24. bře 2011

do roka a pul sme jezdlili s kocarem od 18m jen na delsi trasy, nebo kdyz je treba po nemoci. jinak pekne slape pesky. (odrazedlo ho nebere) ted ve 2 letech je schopny ujit nekolik kilometru (dobrovolne!) rozhodne ho nenutim, staci rict,ze nechce jit a jedeme tramvaji. ono opravdu zalezi na povaze ditete. nektere deti se rady vozi i po nastupu do skolky 🙂

mauska
24. bře 2011

Naše malá se velice ráda vozí (budou jí dva), na hřiště a okolo domu chodíme pěšky, ale do obchodu, do jesliček nebo kamkoliv dál nebo když máme být někde na čas, tak jedem kočárkem. Začíná se to lepšit, ale myslím, že ho budeme mít ještě dlouho 🙂

karotky
24. bře 2011

Kočárek jsme uklidili ve 2,5.letech Adámka.Od 1,5 roka jsem ho používala jen na delší trasy. 😎

andy80
24. bře 2011

Syn kočár nechtěl už v 1,5 roce. Měli jsme ho doma, ale nepoužívali. Bych ho musela zlomit abych ho dostala do kočárku. Ani na dovolené v Jeseníkách, kdy mu bylo 20 měsíců jsme ho neměli a pěkně ťapal. Malá jezdila v kočáru do cca 2 let. Naposledy byla v kočárku asi ve 2,5 letech, ale to jen proto, že nám nejelo auto a potřebovali jsme na velký nákup, takže do krámu se malá vezla v kočárku, nazpátek se tam vezl nákup :D . Teď jsem se rozhodla sporťák prodat, protože už ho tu máme fakt jen na prach. Záleží na dítěti, jak moc chce chodit a myslím si, že do tří let je kočár zcela normální.

crca
24. bře 2011

V dubnu nám budou dva,ale kočár používám taky jen do města,jinak už od loňska chodí pěšky,nebo se bere auto a nějaký ten kousek někam došli 😅 Na léto mám teda golfky a ještě asi nechám na zimu velký kočár,s golfkama bych tady u nás v zimě daleko nedojela 😅 ,ale už teď mám co dělat je tlačit,nemluvě o tom,že ať pojedu z jakékoliv strany,musím do kopce 🙄

neu.sona
24. bře 2011

Já prodala v roce a půl kočár, že jsem si myslela, že už ho nebudu potřebovat... Ano, je pravda, že chodí většinou sám, ale stejně jsem si pořídila zase levný sporťák (jsem s ním nakonec víc spokojená, než před tím), protože, když se jede někam na výlet na celý den, tak se tam aspoň prospí a tak. Takže ho máme opravdu jen na pár použití i teď.

boobinka
24. bře 2011

Tak Vojtik jezdi v kocarku jeste ted, a to bude mit za 4 mesice 3 roky. Jezdime ale jen do obchodu nebo kdyz potrebuji byt nekde rychleji. V kocarku se mu jeste moc libi, taky rad chodi pesky, ale tahat se s taskama 😝

smardik
24. bře 2011

malý má 2 roky a 5měsíců a v kočárku jezdí rád, takže to používám každý den, bud beru kočár pro dvojčata pokud jdu s klukama ven sama a pokud třeba s manželem bereme každý svůj kočár

anta
24. bře 2011

Honzíkovi jsou dva roky a osm měsíců a jezdíme v kočárku každý den, protože mi v něm odpoledne spinká, jinak doma neusne, zmeťour jeden vyčůranej 😀 😀 😀 Jinak ale samozřejmě rád chodí, lítá, skáče a podobně, má to jen vyloženě ten kočárek jako jezdící postel 😉

veruska007
24. bře 2011

Kocarek jsme pouzivali do 1,5 roku, pote jeste vyjimecne na dlouhe trasy tri mesice. Ted jsme uz tri mesice bez kocarku, vzali jsme ho jednou na celodenni vylet, ze v nem bude maly spat po obede, ale sedet v nem nechtel a spat uz vubec ne. No, a vubec, kocarkarnu nam ted zrusili kvuli zateplovani a skladuji tam material, takze je schovany pro druhe miminko. Jsme z velkeho mesta, venku jsme bezne 3h i dvakrat denne, maly ujde daleko, akorat odbiha, kam se mu zachce 😠

pattie
24. bře 2011

To je hrozně individuální. Někdo je bez kočáru od roku a půl a někdo je ještě ve třech letech v golfkách...My golfáče odbourali před porodem, tj. malé bylo necelých 2,5 roku, ale ve sporťáku jsme jí vozili ještě před vánocema - do terénu. Golfáče jsme měli jen do města

mkr
24. bře 2011

na celodenní výlet ještě používám golfky, jinak tak od 2 let jsme bez kočárku

usounek25
24. bře 2011

ahoj, od 18ti měsíců chodil na vycházkách sám, kočár jsme brali jen pro případ nouze - že už by fakt nemohl, pak jsme ho začli nechávat doma a asi tak za dva měsíce už jsme ho uklidili úplně.

hojda
24. bře 2011

Nám budou dva roky a pamalu už ho taky odkládáme. Zatím jsem ho nechávala hlavně kvůli zimě, kdy se s goflkama ve sněhu moc nedalo, ale většinou stejně capká sám a kočár bereme jen na delší trasy, nebo třeba do obchodu.

kutcher
24. bře 2011

Přesně do 2 let, ale až pojedem na výstaviště a podobný akce, tak zas asi kočár vytáhnu!

bielanevesta
24. bře 2011

Hlboký používaný 7 mesiacov, 2 mesiace šporťák a od 9 mes. do 3 rokov golfky takže u nás plne využité 🙂

korcula
24. bře 2011

Ahojky, tak my do 18 měsíců syna dvojkočár... stejně tam být nechtěl, tak tape, a když je nejhuř vezmu ho do manducy na záda🙂

kacajam
24. bře 2011

Kočár-trojkombinace - do 17 měsíců, pak golfky do napadnutí sněhu (tj. cca do 23 měsíců) - pak boby 🙂 Kočáry jsem už prodala a syn ťape pěšky nebo na motorce-odrážedle.

kikimaruska
25. bře 2011

Do dvou let mi syn pravidelně v kočárku spal po obědě venku a do dvou let se i intenzivně využíval. Nyní mu budou 3 roky a kočárek máme už jen sportovnější lehký...který je v autě a používáme, když jsme celý den mimo domov, kdy mi v něm po obědě opět spinká Také jsme na vesnici, hodně chodím ven i hodněkilometrové trasy, takže kousek ujde, pak se veze. Ještě ho chci nechat na letní dovolenou a celodenní výlety třeba do ZOO atp. a ve 3,5 letech pak pujde schovat pro druhé...Syn byl ale nedonošený, pořádně se rozchodil až ve 20 měsících, do 16 se pouze vozil a obcházel nábytek, za ruku se bál a ani sem ho za ruku nenutila...takže to máme trochu pozadu...Navíc třeba 10 km by mi určitě neušel a odrážedlo se tu nedá používat vůbec,aby se přepravoval sám třeba na motorce 😒 .

sarlotta
25. bře 2011

Do 2,5 roku v něm spal venku, využívali sme hodně na celodenní výlety, do lesa, na dovolené, do kroužků, na cestování vlakem, autobusem - přeci jen je tam dítě bezpečněji přivázané než jen na klíně 😉 ......když se v něm nevezl, tak jsem tam měla nákup, tašku, věci na písek. Mám x-lander a vlezl se tam krásně ve 2,5 v zimě i s fusakem 😉 Golfky jsem naopak nepoužívala skoro vůbec 😉 jen na dovolenou u moře. Záleží tedy jak jste aktivní a na jak dlouhé trasy a jaký terén kočárek potřebuješ 😉

lisanda81
25. bře 2011

Ahoj maminky, možná je kočárek pro vás otrava,ale malé děti do 3 let by neměli chodit delší trasy, není ještě vyvinutá klenba a nohy se neúměrně zatěžují.

berenika39
25. bře 2011

@lisanda nevím ale pokud je dítě od rána do večera na nohou a lítá a běhá a skáče, jak to může zachránit procházka v kořárku? když nechce jet a chce jít pěšky, tak jde.....
kořárek nepoužíváme od přesně dvou let, na podzim jsme ho odložili a v zimě byl v golfkách jen párkrát, když jsem potřebovala někam dál a rychle.
Některé děti se vozí i po třetím roce, některé od roka jen chodí, ale že by chůze škodila....myslím si opak. Nechala bych to na každém dítěti, samo si řekne, kdy už "sám, chci sám"

lamarika
25. bře 2011

syn odmítl kočárek už v 15 měsících. Nějak mu ale kočárek nesedl už od narození, vyloženě ho nesnášel. Takže jsem byla ráda, že nám zkončilo každodenní mordování s kočárem 😉

dendaz
28. bře 2011

rok a půl v kočárku a od té doby pěšky nebo na různých odstrkovadlech. 😉

mircka
31. bře 2011

Syn byl v kočárku do cca 1,5 roku. Pak už drandil na odrážedle nebo pěšky. Doufám, že s druhým synem to bude podobné. 😎