Jak dlouho jste vydrželi kombinovat mateřské m. + dokrm?

ewcik
19. čer 2011

Ahoj maminy, jelikož naše malá přestala přibírat , zastavila se ve 2,5měsích na 4,9kg, tak nám doktorka nařídila dokrm Nutrilonem. Malá se totiž u kojení od narození vzteká a odpojuje, takže je to pro nás spíš trápení. Pořídila jsem si váhu, abych věděla, kolik ode mne vypije a kolik jí mám dát UM. Krmíme 7x denně a v průměru ode mne vypije 50-70ml, což je opravdu asi míň než by měla. Takže jí po každém kojení dávám ještě 30 nebo 60ml. Dělám to tak správně ?
A jak dlouho se to dá takhle praktikovat ? Přeci ji nemůžu vážit donekonečna.

děkuji moc za odpovědi 😉

klarka1
19. čer 2011

ahoj
já jsem začla s UM ve třech týdnech, s kojeních jsme vydrželi do 3 měsíců. Ondra taky špatně jedl od mě a hlavně nepřibíral 😢 a UM mu chutnalo. Kdybych nyní byla ve stejné situaci, rozhodně bych kontaktovala nějakou laktační poradkyni. Já jsem vážila taky nějakou dobu, ale po UM byli vidět hned výsledky, tak jsem to dlouho nepraktikovala 🙂 tak ať váha brzy zaznamená přírůstky 😉

misav
19. čer 2011

@ewcik Ahoj, u prvniho syna jsem musela zacit dokrmovat v 1 mesici. Nejdriv jsem ho nakojila a pak mu dala flasku s umelym mlickem. Ze zacatku jsem ho vazila a umeleho mlicka pridavala tak, aby za den vypil zhruba 150 ml na 1 kg jeho vahy (davala jsem mu trochu vic, potreboval pribrat). Casem jsem to mnozstvi UM odhadovala bez vazeni stylem radsi vic jak min. V 5 mesicich zacal ze dne na den bojkotovat prso - pres den s k nemu nechtel vubec prisat, chtel jen flasku. Takze jsem ho kojila v noci a pres den jsem odsavala. Vydrzela jsem to do jeho 1/2 roka a pak jsem s kojenim uplne skoncila.

Druheho syna dokrmuji od 14 dni veku. Nejdriv jsem mu po kojeni davala mlicko strikackou podel prstu (asi 14 dni). Pak jsem presla na krmeni flaskou po kojeni. Zase jsem ho chvilku vazila a ted uz to jen odhaduji. Bude mit 2 mesice a prso zatim neodmita.

Ale na dokrm flaskou pozor, kamaradce zacalo dite bojkotovat prso uz po tydnu dokrmu. Pokud mas sanci, ze se jeste plne rozkojis, tak zkus umele mlicko podavat nejakym alternativnim zpusobem. Mrkni na
http://kojeni.net/

helcenka
20. čer 2011

Ahoj, tak my jsme u syna přišli s dokrmem již z porodnice, dělalo se mi málo mlíčka. Takže jsme kojili a dokrmovali cca 4 měsíce, pak jsem i o to málo mlíčka přišla, protože malej začal spát celou noc a já ho nebudila, sice jsem odsávala, ale nebylo to nic platné. Ze začátku jsme dokrmovali stříkačkou, ale pak už normálně z lahvičky. Takže když to shrnu, dokrmovali jsme a kojili zároveň 4 měsíce.
Teď u dcery od začátku jen kojíme a doufám, že budeme i dál.

cerstvamama
20. čer 2011

Dokrmovat jsem začala ve 3 týdnech a vydrželi jsme to půl roku. Pak jsem šla na operaci a po ní už se nekojilo. Taky jsem vždycky dala prso a potom lahev. S odmítáním prsa problém nebyl, ale byla to spíš citová záležitost a pořádně se Adélka nadlábla až z té flašky. Zkoušela jsem všechno, ale plně kojit prostě nešlo. Adélka plakala hlady a nepřibírala. Teď jí byly tři roky a je krásná zdravá holčička, takže nezoufej že dáváš UM.

bledulka
20. čer 2011

ahoj,
u prvního syna se po týdnu plného kojení objevila ve stoličce dost krve, takže jsem musela přestat na cca 14 dní kojit a krmila jen spec.mlíkem. Mezitím jsem odstříkávala,odsávala a mléko vylévala (něco v mém mléce mu vadilo) Držela jsem u toho dietu s omezením alergenů a mohla potom pokračovat v kojení.Ale už to nebylo plné kojení,potřeboval párkrát denně i UM. Byla jsem ráda,že jsem se vůbec rozkojila,vypadalo to,že mlíko už tvořit nebudu-ale nakonec se povedlo a v pohodě jsem vydržela s tímto částečným kojením do roku a 4 měsíců,kdy jsem otěhotněla podruhé a začala odstavovat.. 😉

jasekd
20. čer 2011

@ewcik U nas uplne stejne jako u @helcenka , dokrm zacal teda asi na 5ti tydnech a jeli jsme takto do 4 mesicu kluka, kdy jsem znova otehotnela a mliko se definit. ztratilo... Technika stejna, strikacka, pozdeji flaska, umel oboje 🙂 Dceru zatim tez plne kojim, snad to vydrzi... Kojeni Martinka byo ke konci spis citova zalezitost, jak pise
@cerstvamama

svatule
20. čer 2011

tak u nás jsme vydrželi do uk. 3. měsíce, prvních skoro 6 týdnů jsem plně kojila, malá sice přibývala, ale málo, hodně plakala, mysleli jsme, že má prdíky, ale bylo to nejspíš hlady, pak jsem začala dokrmovat a od toho 4. měsíce byla malá na UM, my měly s kojením problémy, byla plánovaným císařem, přiložili ji po dlouhé době, tak jsem byla ráda aspoň za tu chvilku kojení.Jinak po UM nepozoruji žádné problémy, malá je v klidu a spokojená...

majatob
20. čer 2011

ja jsem u prostredni vydrzela 3 mesice a u nejmladsiho 2 mesice, od te doby jsou plne na UM a jsme vsichni spokojenejsi a klidnejsi 😅 prostredni se uplne odstavila kdyz jsem otehotnela, nejmensimu jsem to ukoncila ja pote, co po hodine kojeni vypil 20ml a ja mu musela dalsich 100ml dokrmit UM, to uz mi prislo fakt jako zbytecny trapeni nas obou 😖

ustarana
20. čer 2011

Ahoj, pridávam sa k vám. Po cisárkom reze som nemala mlieko, takže malý už z porodnice bol na UM. Keď sa konečne mlieko spravilo, tak mi bolo oznámené, že syn má vrodenú srdečnú vadu, takže nemám kojiť, aby som ho neunavovala viac, ako je nezbytne nutné. Od tej doby pravidelne odsávam, ale nemám dostatok mlieka, takže každý druhý deň musím dávať dve dávky UM. Malému je 10 týždňov, takže uvidím dokedy to vydržím, pretože to je na budku. Neustále prebaľovať, krmiť a odsávať. Ešte som nebola vonku, pokiaľ nepočítam doktorov a povinný nákup v najbližšej večierke ☹ .

pusolamy
20. čer 2011

ahoj my jsme nutrilon vyfasovali v 1tydnu protoze mala jeste po prichodu z porodnice ubyla tak nam nase dr. rekla at dokrmujem.dokrmovali jsme strikackou po prste necelych 14 dni pak uz se rozpila ode me a ten nutrilon zacla vyhazovat ven protoze byla sprominutim prezrana 😀 tak jsme ho prestaly davat a od te doby pekne pribirame

deny3
20. čer 2011

mne malého začali ešte v pôrodnici dokrmovať um, takže po príchode domov som najprv vyše pol hodiny kojila a potom fľaša s um, takto sme vydržali 11 mesiacov, možno by to bolo aj dlhšie, ale otehotnela som a malý prsník odmietol. Nikdy nebol problém, že malý má aj prsník aj fľašu, neviem prečo musel mať aj to aj to, časom dokonca v noci stačilo len kojiť, čo bolo super, aspoň som nemusela vstávať a robiť um.

miona
20. čer 2011

Váhu vyhoď, akorát vás to stresuje. Mladší dcerku jsem kojila ani ne dva měsíce, pak jsem musela začít dokrmovat - tu kombinaci jsme vydržely týden - pak jsem chtěla normálně žít a hlavně mít spokojený dítě, který se nemusí stresovat u prsa, který stejně nechce a rovnou jsme plně přešly na UM.
Dneska je to spíš i otázka toho, co všechno je maminka ochotná udělat pro kojení. U prvního bych to řešila určitě víc a víc bych vydržela, ale tam nebyl důvod. U druhýho už na tohle není síla, ani čas. Nám se vlastně po tom přechodu na plný UM všem hrozně ulevilo.

handm
21. čer 2011

@ewcik Ahoj, tak my vyfasovali dokrm asi po 14 dnech až 3 nedělích,protože malej vůbec nepřibíral a řval hlady, spát přes den vůbec nemohl asi jak byl hladovej, nevim... vydržela jsem do jeho 7 měsíců, asi bych to dala i dál, ale doufala jsem, že se mu odstavením od prsa konečně zlepší spaní v noci (do té doby vstával furt dva až třikrát na jídlo). Ale zlepšilo se to asi na týden, vstává v noci furt a to je mu už přes devět měsíců.
Jinak zvládnout se to dá, mě to až takový problém nedělalo. Blbý jsou noci, kdy mu stejně MM nestačilo a to přitom byla jediná doba, kdy krásně sál, jinak přes den se hrozně vztekal, tak jít dělat UM bylo na palici. Ale jinak mi to fakt bylo celkem jedno, že dělám dvě věci 🙂

lumat
22. čer 2011

Ahoj, tak u nás jsme na tom stejně. Prvního syna jsem kojila bezproblémů 10 měsíců, pak se odstavil ze dne na den sám. Druhá dítě - dcera pila krásně už od porodnice, ale v 5-7dmi týdnech plakala a plakala, nepřibrala 3 týdny nic, naopak zhubla, tak jsem ač nerada musela začít dávat příkrm. Nejdřív jsme měli tak 3-4 příkrmy za den UM, ale teď a to jí jsou akorád 4 měsíce máme max 2 příkrmy ( někdy i jeden) za těch 24 hodin. Jinak odstříkávám, dávám do lahviček a krmím z lahve MM. Je to šílený opruz, hrozně to omezuje, jak mě, tak celou rodinu - znamená to žádný výlet na déle než 3 hodiny, žádná ZOO, dovolená, výlet na hrad či dětské hřiště. Doma mě sice podporují a i na nich vidím, že je to časově omezuje. Musím být fut na dosahu lednice a sporáku, abych mohla ve vodní lázni to MM ohřát. Když jsem v těch 7dmi týdnech začali, tak jsem se modlila, aby jsme to vydrželi alespoň do 3 měsíců, teď už měsíc přetahujem, což jsem hrozně ráda. Chtěla bych to takto vydržet do ukončeného 5-tého měsíce (ideálně do 6tého - ale to nevím, jestli ěm už rodina neukamenuje - přece jen máme ještě druhého syna a tech chce výlety a zábavu a začínají prázdniny, tak se mu taky chci věnovat). No uvidíme, jak dlouho to ještě vydržím, ale ten měsíc ještě minimálně 🙂.

smecka
22. čer 2011

U dcery 6 měsíců - kojení plus příkrm ze stříkačky už od porodnice. Na lahvičku jsem přešla až když začala odmítat prso v tom půl roce.
U syna to vypadalo nadějně, ale po 14 dnech stejný scénář. Takže už 4,5 měs nakojíme, pak dám UM ze stříkačky.
Nevýhoda je, že na krmení (co 3-4h) musíme být doma. 😖
Ale jsem ráda, že alespoň něco nakojím. 😉