Jak dlouho jste vydržely kombinovat mateřské + umělé m.?

pusolamy
30. črc 2011

Jsou nám tři měsíce pryč do středy jsme plně kojily, po čtvrteční poradně jsme vyfasovaly nutrilon kvuli malemu vahovemu přirustku,vysušené pokožce atd atd. Mudr mi řekla nejdřív nakojit a pak dokrmit,zatim to tak praktikujem ale mam obavu ze za chvili skoncime plne na UM.

anetka1701
30. črc 2011

bohužel tak 14 dní, víc ne :o( ale u mně to bylo o tom, že jsem měla málo mlíka a malá odmítala pít z prsa, protože tam toho moc neteklo - narozdíl od flašky... Doporučila bych dokrmovat stříkačkou... Je to dřina, ale stojí to zato - rozhodně to hodně prodlouží kojení...

pe.martina
30. črc 2011

Nechci Tě strašit, ale malá se mi tímhle odstavila. Taky jsem kojila + dokrm UM a postupně během asi 3 týdnů vynechávala kojení stále víc a teď už jen krmíme UM, vydržely jsme 4 měsíce jen s kojením a zítra už začínáme s první mrkvičkou 🙂 Ale zas bych se tím zbytečně netrápila 😉

daee
30. črc 2011

my zhruba měsíc....moc mlíčka jsem neměla, malý flašku vzal bez problémů...prso mi po měsíci začal úplně odmítat....

honzulka
30. črc 2011

U nás to bylo taky rychlý...a nezkoušela jsi třeba víc v noci přikládat nebo odstříkávat?POkud máš málo mlíka,tak co zkusit homeopatika,kojící čaje apod.?

ladybugie
30. črc 2011

já se s tím nemazila, ani jsem nemohla. V dceřiným pátým měsíci jsem dostala mononukleozu a silná ATB, takže kojení šlo do háje. Během horeček, které trvaly týden, jsem neměla sílu ani odstříkávat, takže po týdnu bylo po laktaci. O malou se staral manžel a moje máma, takže nasadili Nutrilon a bylo. Výhodou je, že dcerka není mlsná, takže sice chvilku koukala, ale bumbala bez probémů.

amallie
30. črc 2011

My od porodu do trech mesicu, se strikackou a odsavackou a uz bych to nikdy nepodstoupila, byl to hrozny stres pro nas obe a stejne na houby, ja osobne bych nakojila jednou dvakrat denne a zbytek UM, misto kojo+dokrm, vim, ze prijdes rychleji o mliko, ale ono je to nakonec jedno, 14 dni sem tam

gabour
30. črc 2011

Pět měsíců.

evaviki
30. črc 2011

prve dva tyzdne papal MM, ale z mliecnej banky, potom som zacala kojit, plne vydrzala do 5.teho mesiaca, s dokrmovanim a UM este dalsie tri mesiace..

benjik
30. črc 2011

Od narození do 5.měsíců,pak se mi s UM sekla a chtěla jen kojit(značku jsme neměnili,prostě ji už nechutnalo). No a ve výsledku jsme kojila do dvou let.

pettule
30. črc 2011

Já jsem prcka kojila cca do 5 měsíců, ale již od 6-ti týdnů jsem dávala jeden příkrm za den. Také jsem měla dokrmovat, ale zdálo se mi lepší zkusit přes den vydržet jen na kojení a na noc dát nutrilon. A musím říct, že to opravdu do těch pěti měsíců fungovalo. Pak bohužel malý onemocněl, pak já a bylo po kojení.

lucy222
30. črc 2011

Dám jeden pozitivní příběh. Měla jsem ted 14 dní vysoké horečky - kolikrát jsem nebyla schopna k malé vstát,tak dal manžel bud rozmražené moje mlíčko a nebo UM (když potřeboval rychle nakrmit). I díky horečkám mi mlíka začalo rapidně ubývat - nicméně když to šlo,ta jsem stále přikládala. Tento čtvrtek začaly teploty konečně lézt dolů a já když viděla,že můžu k malé zase vstávat (kolikrát to fakt nešlo-i když mi ji manžel přinesl-měla jsem zimnice, motala se mi hlava..),tak jsem 'nasadila' kojící čaje, meltu, homeo a malou už jsem dnes zase celý den kojila 😵
takže nevěš hlavu-stále přikládej a pokus se si zvýšit laktaci-pokud Ti vyloženě nepláče hlady,tak bych než dokrm raději přiložila častěji. Pokud dokrmuješ málo (tak do těch 50 ml),tak je fajn stříkačka... A pokud se Ti laktace nezvýší,tak nevěš hlavu - udělala jsi pro kojení maximum a pokud to nejde,nemá cenu se tím trápit. Hlavní jsou spokojená mami i mimi 😉

lidiab
30. črc 2011

5 mesicu. Mlika jsem mela malo, objevilo se az treti den po porodu a to uz nam doktorka naordinovala Nutrilon protoze malemu zacala stoupat teplota a byl dehydratovany. Poradne se rozkojit se mi nepodarilo.

alushka
30. črc 2011

Mě malý řval hlady, měla jsem málo mlíka☹ Snažila jsmem se rozkojit, ale nepomáhalo to, tak jsme dokrmovala tak, že jsem kojila a tak 1x max2 x denně jsme dávala nutrilon, o vydrželo měsíc a pů (od 3,5 měsíce do 5 měsíce), pak už jsem měla mlíka tak málo, že se malýnechtěl přisávat a řval a řval, že jsme přešli na Um a byla to pohoda, spal, byl hodňoučký a já byla v klidu, to mně smířilo s tím, že nekojím (obrečela jsem to☹

kooblich
30. črc 2011

14 dní ☹ ☹

sussanah
30. črc 2011

Kolem 3m maleho jsem byla na operaci, takze potom byl castecne na UM. Dokrmovali jsme asi 2tydny. Nejprve nakojit, docela jsem ho "nutila", potom dokrmit. Po 1,5h jsem ja odstrikavala a po dalsi 1,5h (tj. 3h od predchoziho kojo) opet nakojit a dokrmit (nekdy se dalo dokrmit tim odstrikanym MM, ale vetsinou toho bylo jen par kapek). Po 10dnech to zacalo byt lepsi, snizovala jsem dokrm a najeli jsme zpatky na plne kojeni. Dulezite je podle me dat konkretni mnozstvi dokrmu. Me dr rekla, ze mam pripravit 100ml a co vypije, to vypije, ale on by vypil vzdycky vsechno, takze ja jsem byla tyran a proste dala treba jen 60-80ml. Proste jakmile se zdalo, ze mu staci, tak jsem mu tu flasku vzala. Ono jakmile nebude mala dostatecne sat z prsu, tak se ti mliko zacne postupne ztracet. Pokud chces opravdu kojit, tak vrele doporucuju navstevu laktacni poradkyne, at vam zkontroluje prikladani a to, jestli pije efektive.
Pak jsem dokrmovala cca 50ml mezi 4,5m a 5,5m jen vecer pred spanim, potom jsme zacali prikrmy a ja presla opet uz jen na kojeni. Kojila jsem nakonec do jeho 20m.

aljuska
30. črc 2011

ahoj,
my jsme byli na MM+UM od začátku. Syn byl strašně spavý a pořádně se mi nepovedlo se rozkojit, po příchodu z porodky sem si pozvala laktační poradkyni a pořídila sem si speciální lahvičku - Calma od Medely pro kojené děti, aby syn "nezlenivěl" a pořád sál z prsu. Dělala sem vše možné, ale prostě sem mlíčka měla pořád málo, takže po každém koju sem ještě dávala dokrm z té lahvičky - i suplementor jsem zkoušela, ale u nás bez úspěchu. Měla sem teda i zdravotní potíže a po jejich odstranění se mi laktace trošku zvýšila, ale už to prostě nebylo ono. Ale jednu dobu jsem více kojila než byla UM (tak 1/3 UM a 2/3 MM) a s příkrmama od 6. měsíce jsem pak ráno jen kojila a večer po koju dávala ještě tak 100ml UM. A synovi bude příští týden 10. měsíců a kojim pořád + UM (mlíčko už má jen ráno a večer). Takže se dá i s kombinací UM kojit dlouho 🙂
Ale jak psala sussanah, zkus si pozvat tu laktační poradkyni a zkus častěji přikládat a pít opravdu hodně kojícího čaje, melty a nahřívat prsa před kojením a v mezidobě odsávat, aby se ti zvýšila laktace. Adélka je ještě malá a třeba máte ten 3-měsíční spurt a malá potřebuje více mlíčka, ale to se při tom kojení upraví 😉 A jak málo ti Adélka přibrala, co je podle tvé Dr.malý váhový přírustek? Pro každého Dr. je to jiné 😒 A pláče ti Adélka hlady?
I tady na diskuzi jsou nějaké holčiny laktační poradkyně, tak se můžeš třeba zatím zkusit poradit s nima 😉

hojda
30. črc 2011

Zkus ještě zabojovat, já taky začala přikrmovat ve 4 měsících, ale kojila jsem až do 11. měsíců, pak se malý sám odstavil. Doporučuju ten speciální dudlík, co připomína sání z bradavky, já ho měla od Farlinu. Určitě bych zkusila laktační poradkyni na netu najdeš kontakt na nějakou v okolí.

smardik
30. črc 2011

do 7měsíců kdy jsme byli v nemocnici a kojit jsem nemohla a potom už viděl prso a měl hysterák,odstavil se.kdyby to šlo kombinovala bych to tak dála, u nás to byl zdravotní důvod že malý neměl sílu si vytáhnout co potřeboval takže jsem kojila a pak dostal z flašky odstříkané MM a někdy také UM protože jsem nestíhala odsát potřebné množství MM

jasekd
30. črc 2011

1.dite plne kojen cca 5 tydnu (zloutenka, GER, vahovy "prirustek" od propusteni 5.den do kontroly u Dr. 10.den cca 30g 😅 ), snazila jsem se, odstrikavat, prikladat, nepribejval. Takze Nutrilon AR. Nakojit (prevazovala jsem) a pak dokrmit UM, ze zacatku strikackou,ale je to celkem rasovina. Pokud mas jen jedno dite, jde to, ale prakticky nedelas nic jinyho, takze kdyz uz jsem nemohla, tak jsem stridala kojeni a UM, z flasky, tim se teda laktace snizuje, ale aspon jsem byla vic v pohode ja i on. Kdyz jsme se dali do kupy, tak jsem se jeste pokusila rozkojit a kojit casto a z obou prsu a pak malinko dokrmit, ale uz se nezadarilo, a kdyz mu byly 3,5 mesice, otehotnela jsem znova a mliko ztratila definitivne.
2.dite, dcera, plne kojena. Je zdrava, daleko aktivnejsi uz od narozeni, v noci vstavala i po hodine ze zacatku (synka jsem se snazila i budit, ale kvuli zloutence skoro nepil), ja jsem vic v pohode. Jo a beru Ricinus communis 5ch, jakmile mam pocit, ze je nejaka krize. Je stara stejne jako tvoje dcera a ted jsme mely krizi, zhubla, mlika malo... Proste spurt. Prikladala jsem k oboum prsum, snazila se pit, homeopatika zas vzit, a vypada, ze uz je to lepsi, neco nabrala. Zkus to jeste. Mne se tedy ze slova piti uz dela zle, ale nutim se do toho. Mam doma vahu, prevazuju si ji sama a k doktorce moc nechodime, ja jsem taky Dr a mame dohodu, ze si ji ohlidam a pokud se mi nebude libit, prijdu, chodime jen na ty predepsane kontroly, to se synatorem jsem tam kvuli jeho problemum byla furt... Mala je v pohode, kdyby mi nejak brecela vic nez jindy apod, tak tam taky nabehnu a treba i UM dam, ale zatim se snazim. Protoze to dokrmovani bylo dost unavne a nemam na to ted tolik casu, trpelivosti a sil, takze bysme skoncily brzo jen na flasce. No a pokud skoncite, jsou horsi veci, hlavne kdyz at je zdrava a ty spokojena 🙂

jaa
30. črc 2011

Zkus koupit implementor a dokrmuj přes něj spolu s kojením.Mimi si bude pořád myslet,že pije z prsa a navíc začne přibírat.Dokup ještě Ricinus comunis CH5,CARO a čaje.Mělo by to zabrat.. 😉
Pokud budeš střídat kojo a UM z lahve,tak brzy s kojením skončíš... 😒 Což by byla škoda.

sabatko
30. črc 2011

Plně jsem kojila 6 neděl - ale celou dobu přibíral dost špatně, pak s dokrmem UM další 3 měsíce - pokaždé jsem nakojila, převážila (měla jsem od Mudr. půjčenou domů váhu - malý se narodil sice v termínu, ale vážil jen 2,28 a z porodky jsme šli 2,1 kg) a dokrmila nutrilonem HA. Je pravda, že to byl trochu blázinec. No a pak měl manžel vážný úraz a bylo po mléku, jinak bychom určo ještě vydrželi. Jo a zrovna u nás nebyl naprosto žádný problém se střídáním pití z prsu a z lahvičky, přisával se úplně v pohodě.

jimmy1
31. črc 2011

@pusolamy zkus lahvičku medela CALMA viz: http://www.medela.cz/produkty/calma.php a místo UM odstříkat MM 😉
ta lahvička by neměla narušit techniku sání při kojení!! Pokud budu mít další mimi, taksi ji koupím už předem, protože Martínek se vůbec nepřisál a odsávala jsem mu MM do 15 měsíců 😨

jankadudova
31. črc 2011

Dulezite je to, co vlastne sama chces. Pokud za kazdou cenu zachranit kojeni, tak si nech poradit ruzne alternativy. Ale jestli to tolik neresis - a rozhodne nejsi proto spatna matka ( jak napriklad me tady parkrat nekdo naznacoval) - tak to nech prirozene. To "nejhorsi" co se casem stane, je to, ze budete mit UM a taky jiste budete stastni a spokojeni🙂

veruska007
31. črc 2011

Do 11 měsíců, pak kojení začal odmítat. Byla to teda strašná piplačka, teď čekáme druhé a po pravdě, už bych na to neměla čas.

verka12
31. črc 2011

Ahoj,já když jsme začala v 7 měsích přikrmovat UM tak jsmevydrželai dva měsíce pak se sám téměř ze dne na den odstavil. Ale celou dobu jsme používala dudlík od farlinu je podpbný bradavce, tak vyzkoušej . 🙂

romana29
1. srp 2011

Od 3-6. měsíce, pak jsem se na odsávání s prominutím vykašlala.

med
1. srp 2011

Ahoj, dceru jsem kojila 6 týdnů, jako nezkušená matka jsem kojení tenkrát vzdala zbytečně brzy...
Syna jsem dokrmovala hned od začátku, měl žloutenku, byl spavý, nepřibíral, děs. Kojili a dokrmovali jsme 5 měsíců, oběma nám to vyhovovalo a o to jde...malý dokonce jinak než u prsu neusnul a měla jsem pocit, že prso má rád... a před 14 dny najednou ráno nechtěl nakojit, pak v poledne zase ne, a pak už se nikdy nepřisál... vůbec nevím, co se mu stalo, ale jsem ráda, že prso neodmítnul dřív.

vrana
1. srp 2011

2,5 měsíce. Pak se malá u kojení začala vztekat, trhat se od prsa a už jsem na to neměla nervy, tak zůstala jen na UM a neuvěřitelně se mi ulevilo.

anieanne
1. srp 2011

Necelý měsíc. Od narození byl na MM a dokrmován UM, a zhruba v měsíci už jen UM.

luciebx
1. srp 2011

my sme to tak delali aspon do pul roku ...