Jak dlouho může být odděleno 10ti měsíční mimi od mámy?

seherezada
11. kvě 2008

Chci se zeptat, jaky je vas nazor, na jakou dobu by melo byt maximalne desetimesicni dite oddeleno od matky.
S manzelem se rozvadime a bere si dcerku temer kazdy den na par hodin odpoledne, ale o vikendu ji chce mit cely den od rana do vecera (cca do osmi hodin vecer). Kdybych nekojila, tak mi ji nevrati ani na noc.
Mne se to nelibi, nikdy beze me tak dlouho nebyla, je na me velice fixovana. Umiram strachy, ze se trapi.
Co si o tom myslite?

seherezada
autor
12. kvě 2008

Mne se stridava pece taky vubec nelibi, ale na druhou stranu jeden vikend za 14 dni u druheho rodice je podle me taky malo. Kompromis je tezky.

Velice by me zajimalo, za jakych podminek se stridava pece soudem urcuje. Vsude pisi jen to, ze za predpokladu, ze oba rodice souhlasi. Co kdyz ale jeden nesouhlasi? Muze to soud i pres to naridit? Asi toho ale o tematice vite stejne tolik, co ja...

jojo1
12. kvě 2008

předpokladem pro schválení střídavé péče je to, že se rodiče dokážou dohodnout. pokud jeden z nich nesouhlasí, ten předpoklad tu není a žádný soud ji nenařídí.

ria80
12. kvě 2008

Tak to se mi ulevilo,když jsem si to přečetla.Jsem myslela,že to soud může nařídit i přes nesouhlas.V tom případě si teda neumím představit,která matka může souhlasit s tím,aby dítě žilo někde jinde. 😲 Podle mě je to trápení dítěte v každém případě,i když mají oba rodiče zázemí a mají ho oba rádi.

nikes
13. kvě 2008

chápu, že otec je taky hodně důležitý, ale já bych mu rozhodně malou na celý den nedávala. Zvláště, když celou dobu neprojevoval o malou zájem. Šeherazádo, ve tvých předchozích příspěvcích jsem četla, že tvůj manžel je cizinec. Chci se zeptat, on chce po rozvodu zůstat v ČR? Docela bych i měla strach, aby mi třeba malou neodvezl do ciziny. Moc ti držím palce, ať se v klidu dohodnete. Já vážně některé chlapy nechápu, tak když mají možnost věnovat se svým dětem, tak to nedělají, ale když začne jít do tuhého, tak najednou se z nich stanou tatínkové, kteří by se chtěli o své děti náramně starat.

ria80
13. kvě 2008

No právě,to chování některých "tatínků" se mi taky nelíbí.Bohužel mezi ně patří i ten náš,ale tam vím,že to hraje.Naštěstí to moc neumí,tak je to poznat.
S tou cizinou ,to mě hned napadlo taky,že by ji mohl odvézt,ale nechtěla jsem Seherezadu strašit.

andrealiskova
3. led 2010

U nás to bylo to samý- manžel se začal starat až těsně před rozvodem, ale zase mu to vydrželo až dodnes, takže pomalu začínáme uvažovat o střídavé péči, aby si Adelka užila i nevlastních sestřiček.