Jak dlouho může být odděleno 10ti měsíční mimi od mámy?

seherezada
11. kvě 2008

Chci se zeptat, jaky je vas nazor, na jakou dobu by melo byt maximalne desetimesicni dite oddeleno od matky.
S manzelem se rozvadime a bere si dcerku temer kazdy den na par hodin odpoledne, ale o vikendu ji chce mit cely den od rana do vecera (cca do osmi hodin vecer). Kdybych nekojila, tak mi ji nevrati ani na noc.
Mne se to nelibi, nikdy beze me tak dlouho nebyla, je na me velice fixovana. Umiram strachy, ze se trapi.
Co si o tom myslite?

jojo1
11. kvě 2008

seherezáda, buď ráda, že má manžel o dcerku zájem. ber to tak, že budeš mít celý den jenom pro sebe, odpočineš si, vyjdeš si s kamarádkami... to všechno samozřejmě za předpokladu, že manžel má dceru rád a umí se o ni postarat.
v deseti měsících bývá období, že děti se bojí kohokoliv kromě mámy a chtějí být jenom s ní. ale to přejde. snaž se jí nedávat najevo, jak bez ní trpíš.
a neboj se, manžel by určitě neudělal nic, co by vaší dceři ublížilo.

jojo1
11. kvě 2008

ať jste si vy dva udělali cokoli, on je její táta a ty jim musíš umožnit, ať si spolu udělají vztah. je to strašně těžké, ale zvládneš to.

berynka
11. kvě 2008

Já si myslím přesně to co Jojo. Nehledě k tomu, že v tomle věku sice děti trpí separační úzkostí, ale vidím to u naší malé, když jsem z dohledu, tak je v pohodě, snese i relativně cizí lidi, nechá se pochovat, zabavit ap. ... jak mě zmerčí, už chce chovat, plazí se po mně a ostatním se schovává 😉

ria80
11. kvě 2008

Ahoj,chápu tě,já jsem v úplně stejné situaci.Jen o to horší,že mám strach mu jí dávat samotnou,nevím,čeho je schopnej.Ještě beze mě nebyla.Ale ted soud rozhodl,že s ní může být každý druhý víkend,každý den 3 hodiny.To je tak normál.Takže doufám,že to nebude problém,ale trápit bych ji samozřejmě nenechala.

A ten tvůj manžel měl i doted hezký vztah k ní a má ji rád,nebo se ti chce jen tímto způsobem mstít?

mikca
11. kvě 2008

seherezada já si myslím že tvému dítěti je dobře..spíš odloučení od maminky prožívají víc matky než ry děti....člověk si myslí jak je jim po tobě smutno, ale opak je pravdou jakmile tě nevidí, tak jsou v klídku..a navíc píšeš že je na tebe hodně fixovaná tak si aspon zvykne být nějaký čas bez tebe a čím dřív s tím začneš tim menší to bude pro ní "zátěž".....jestli tě spíš nevadí to že je takovou dobu z otcemjestli tam není zakopaný pes co??..

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ria80
11. kvě 2008

Mám podobný názor jako gedren,sledovala jsem tvůj příběh tak zběžně taky ti gratujuju k rozhodnutí.jestli má tvgůj manželopravdu s ní hezký vztah,tak bud ráda a věř tomu,že by ji on nechtěl nějak trápit.
Jen bych si dala pozor,jestli on ví,že tím trpíš a nedělá ti to trochu schválně.Jestli mu jde jen o tu malou nebo spíš o to,ti ublížit.
Ale to už nevím,jak to u vás bylo.Jestli je s ním ráda,tak mu v tom nebran.

ria80
11. kvě 2008

Taky záleží na tom,jestli je na něho zvyklá.My s manželem už dlouho spolu nežijeme,takže Michalka na něho zvyklá není.Tak taky na tom záleží.

vivien742
11. kvě 2008

seherezada blahoželám ti k tvojmu rozhodnutiu a v tejto veci by som nechala rozhodnúť súd, ide to, aj keď ešte nie ste rozvedení. Keď maličkú ešte kojíš, tak mu ju podľa mňa nemusíš dávať vôbec, súd pravdepodobne rozhodne, že s ňou môže byť len v tvojej prítomnosti. Drž sa!

seherezada
autor
11. kvě 2008

Dekuju za povzbuzeni. Gedren, Berynko i Jojo... Pokud jsem v dohledu, tak nikoho jineho nechce, ani tatinka, ale treba kdyz zmizim, tak se chova jinak. Snad se netrapi a neprivodime ji tim nejake trauma hned na zacatku.

Nechci jim nijak branit ve styku a ve vytvoreni vztahu, pokud si ji bere na par hodin, tak ani nemuknu, ale cely den je pro me moc. Vsude kolem vidim jen takove pripady, ze je miminko s otcem jen par hodin tydne...
Uznavam, ze nejspis ja bez ni trpim vic nez ona beze me. Tim se porad dokola uklidnuju, ze je ji tam dobre, ze si na me treba ani nevzpomene atd. Ale nevim, kdyby mi to aspon mohla dat nejak najevo, ze je tam stastna a ze si nemusim delat starosti.

Ria: Tvuj pribeh lehce znam. Drzim palce, ale tri hodinky ubehnou jako voda, neboj. Zvyknes si. Taky by mi takovy styk vyhovoval, alespon dokud je dcerka mala.
Na druhou stranu vim, ze ji manzel ma rad a rozhodne mi ji nebere ze msty, to bych asi resila pak jinde nez tady.

Mikca: Ver mi, ze je mi jedno, ze je s manzelem, necitim k nemu zadnou zast. Nechtela bych ji nechat cely den zatim nikomu na svete - ani svoji mamce, i kdyz u te jsem prece jen jistejsi, pokud s ni malou nechavam.

seherezada
autor
11. kvě 2008

Vivien:
Ja vim, ze kdyz vec zacnu resit pres soud a socialku, tak jeji styk s otcem zminimalizuju, zvlast vzhledem ke kojeni, ale nechci zajit tak daleko. Dite je rodicu a ti by meli predevsim rozhodovat o tom, jak a kde bude a teprve v krajni situaci nechat cizi organy naplanovat jakysi povinny rozvrh.

Pro me by to bylo samozrejme mnohem vyhodnejsi, ale nevim, jestli by to bylo vyhodnejsi i pro nasi dcerku. Nehlede na to, ze bych asi i pres rozchod nemela to srdce to manzelovi udelat, protoze vim, jaka je to bolest byt bez ditete.

Jen doufam, ze se mi to jednou nevrati ve zlem (ze strany meho manzela), jak me spousta lidi varuje.

majina
11. kvě 2008

Jako mě přijde celý den docela dost... 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
seherezada
autor
11. kvě 2008

Prave, ze dokud jsme zili spolu, tak tatinka v podstate nemela. Zacal fungovat, az kdyz zacal citit ohrozeni, ze by ji mohl ztratit. Co je doma, to se pocita... Tak nejak to bylo.
Maximalne pet minut pomazleni po ranu.
Ted to myslim vazne, bez nadsazky - ani jednou ji neprebalil, nenakrmil, nevykoupal, neulozil do postylky, nesel s kocarkem na prochazku. Nic, vse byla moje prace. Nepohlidal ji, ani kdyz jsem jela na nakup, pry ze ja za nej do prace taky nechodim.
Takze v dobe, kdy jsme zili spolu, nejen, ze s ni nebyl sam treba cely den, ale 20 minut!!!

O vikendech ji chce na cely den, aby byla s jeho dalsima dvema detma. O ty se ted stara chuva a nebo zenske obsazenstvo jeho rodiny. Cili pocitam do budoucna, ze ani u naseho ditete nebude obstaravat ty "zenske" prace.

seherezada
autor
11. kvě 2008

Oprava: Chtela jsem napsat, ze s ni nebyl sam ani 20 minut!

ria80
11. kvě 2008

Já jen jsem chtěla napsat,u nás taky rozhodnul soud,taky ještě kojim ,a může si ji brát na 3 hodiny sám.Myslím,že to by mohla vydržet.Horší,že není na něho zvyklá,tak to budu muset nějak řešit.Ale strach budu mít hroznej,hlavně teda z něho.
Pokud si ji tvůj manžel nebere ze msty tobě,tak je to v pořádku.
A ráda bych věděla,kde ji celou dobu má a co dělají?Kde třeba spí?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
seherezada
autor
11. kvě 2008

Gedren: Tak jsme to vetsinou praktikovali, ale ted s ni chce byt radsi sam beze me (nehlede na to, ze ted jsme rozhadani, takze se mnou temer nekomunikuje). Pokud by ji vrazil chuve, tak bych silne protestovala, to se zatim nestalo a rodina je zkratka rodina, na to nemuzu namitat nic.

Ria: Nekdy s ni je nekde u znamych, nekdy jen tak nekde jezdi, ani poradne nevim, co celou dobu delaji. Ale hodne casu s ni travi doma, coz je pro ni vyhoda, protoze je to nas baracek, ve kterem jsme zili spolu, takze to prostredi zna.

ria80
11. kvě 2008

Tak to jo,to je výhoda,ten můj nemá ani kde bydlet a nemá kde s ní být.Takže by ani dýl s ní být nemohl.Jen se děsím,aby ji nevezl k příbuzným,protože tam může něco chytit.

jabber
11. kvě 2008

seherezada - taky gratuluju k rozhodnutí 😉

Co se týká oddělení dítěte na celý den od matky, tak my to občas praktikujeme - od té doby co výlučně nekojím jsme dali párkrát malou k našim a jeli jsme na lyže nebo prostě jen tak odpočívali 😀 . A byla prý úplně v pohodě, ani mě nehledala, nebrečela, nic, akorát večer kolem té 19 už musíme být s ní - to začíná večerní saigon před spaním a to už jí nikdo jiný nestačí 🙂. Jo a byla u nich od 7 ráno.

Snad bys na ní poznala, kdyby jí to nějak stresovalo...

aniska
12. kvě 2008

ahoj seherazada, ja mam 8mesacne mimco a pride mi moc malinky na to, aby som ho nechala povarovat cudziemu(napriklad mojej segre, mame) na viac ako hodku, maximalne 2, a to uz je pre mna fakt dost. Moj nazor je ten, ze maminkou som predsa ja, a nikto zatial malemu tak nerozumie ako ja-to je proste fakt. Pomohli k tomu hlavne skusenosti, nie ze by som bola prastena od zaciatku. Proste ked mala maleho napriklad moja segra a dohodli sme sa, ze ked by zacal plakat, zavola mi, a niekolkokrat to nespravila- a maleho mi vratila v takom stave, ze som ho pocula plakat cez 4 ulice, a utisovala este 20 minut(medzitym som jej volala ja a zistila ze ma vypnuty mobil). K tomu len tolko, ze najdlhsie mi plakal RAZ ked mal 39,7 teplotu a to bolo tiez 20 minut. z toho mi vychadza, ze musel byt asi bezo fakt nestastny, ked tak plakal. Tak si maleho mozu povarovat v mojej blizkosti- takej aby som pripadne pocula ci place. A sme v pohode vsetci- ja, segra nasi atd. Proste je pre mna prvorada spokojnost maleho, ostatni su dospeli a mali by to pochopit.
ked zistim, ze to bude inak- ze bude v phode,a ti ludia budu dodrziavat to, na com sme sa dohodli tak budem postupne, pomalicky predlzovat intervaly kolko a s kym ho necham
presne preto ale dovolim mojmu muzovi a mojej svokre a druhej zene jeho otca brat ho na neobmedzene dlho- su uplne spolahlivi. keby ho mali 5 hodin, viem ze bol 5 hodin stastny, ked ho dam nasim, skuseosti vravia, ze pre nich jeho plac nic neznamena- ved deti placu, to vie kazdy. a nenechaju si to vysvetlit..
a aby som ja bola nervna lebo neviem kde je a co s nim je a ze sa mozno trapi - na to je tiez este casu dost 😉
mam s tym problemy, maju ma za blazna, ale zatial som neoblomna, lebo vravim- zle skusenosti

petraluk
12. kvě 2008

Seherezada pokud máš jistotu, že se o ní bez sebemenších problémů postará, tak bych nebyla proti. Aspoň na něj malá nezapomene, vždyť u takhle malých dětí stačí pár týdnů a už je to pro ně cizí člověk 🙂

seherezada
autor
12. kvě 2008

Mala na nej nezapomene, ale co kdyz se mi to potom moje soucasna tolerance a vychazeni mu vstric vymsti?

On totiz chce stridavou peci, to by me asi zabilo a celkove pocita s tim, ze casem bude mala chtit zit s nim a zustane u nej nastalo. Toho se moc bojim.

Ja ji budu moct nabidnout jen lasku, on lasku a k tomu luxus.
Se mnou budem pocitat kazdou korunu, jezdit MHD, zit v malym panelakovym byte spolecne s prarodicema, u nej bude mit na co si vzpomene, koupi ji co bude chtit, prijede pro ni ke skole v nalestene Audine, priveze ji do vily s bazenem, na vikend ji vezme do Parize do Disneylandu atd.
Ja pro ni mam jen tu lasku a to v urcitem veku diteti nestaci...
Je mi z toho moc smutno.

aponchie
12. kvě 2008

ja bych osobne tak male a kojene dite nesverila na celej den nikomu ani manzelovi 🙂 jak to resite s jidlem pres den kdyz hlida?ty odstrikavas?jinak bohuzel s tim nic neudelas kdyz ji to budes omezovat mozna o to vic pozdeji bude chtit k nemu,bude to pro tebe tezke na psychiku ,ale driv nebo pozdeji to dite pozna kdo ma lepsi a racionalnejsi zivotni priority..znam holku co ma ted 20let ..jeji maminka je uspesna sportovkyne ,ktera ji po porodu sverila otci pac ju zkazila prej karieru a tak aby se ji nadale mohla venovat odevzdala svemu muzi malinke miminko a sla...nestarala se jen obcas se podivala ten pan si nasel zenu s ditetem po nejake dobe se vzali pac ta uzasna maminka jim delala peklo ze zivota ikdyz dite nechtela..vzali malou holku vychovavali do dospelosti a ona v 18poznala ,ze jeji maminka je uzasna sportovkyne ma penez ,ze je vidlema prehazuje a naraz byla s ni ej kamoska..a to jen proto,ze "mama"ji ukazala pozlatko zivota..prej nemusi ani skolu dodelat pac at se podiva na ni jak je uspesna i bez skoly..a tak a mala velka Misa se v mamince vzhledla a odeslaod tatinka ,kterej ji daval prvni posledni od tatinka ,kterej nadaval zakazoval usmernoval a proste byl v tom telecim veku ten "spatnej"a odesla k ni..zila u ni par mesicu a realita ji totalne uzemnila..mama po ni chtela najem za bydleni nezehli ji nepere nevari a nuti ji na kazdou blbost dat penize nestara se o ni nijak ani dusevne ani materialne a mala Misa chce zpet k tomu tatinkovi u ktereho zila v "bide"ale trvalo ji to 2roky asi 🙂 ale prisla na to..to je jen mala ukazka ,ze prachy nejsou vsechno

berynka
12. kvě 2008

seherezada: se střídavou péčí bych si na tvém místě hlavu nedělala, musí být pro ni splněny určité podmínky a dětí v této péči je u nás jen kolem 500 😉 .
Jinak pro dítě je důležité, kdo s ním tráví čas a plně se mu věnuje. Předpokládám, že tvůj ex majetek nemá z toho, že celé dny sedí doma na zadku. Takže ať bude dceruška u kohokoli z vás, chce to, aby radosti i starosti prožívala i s druhým rodičem. Problém je, když matka dítě nechce delší dobu půjčovat a ono nemá šanci udělat si názor, otce vidí jen ve "svátek" a tam řadu věcí zakryjí právě drahé dárky a dovolené.
Nevíš, co se kdy může stát a řekněme v pubertě budeš ráda, že má holčička otce, který má o ni zájem a je pro ni třeba autoritou 🙂 .

kyri
12. kvě 2008

celý den je hodně - a ty navíc kojíš. nevim, jak to máte s denním kojením, ale třebas moje dítě se chodí přicucnout i během dne, je mu fuk, jestl je dopoledne nebo večer. dala bych 10měsíční dítě otci na půlden maximálně, je fakt ještě malá... 😨

ria80
12. kvě 2008

A nevíte někdo,jaký podmínky se musí splnovat pro střídavou péči?A v kolika letech dítěte je to možné?

johanda
12. kvě 2008

ria, moje kamarádka se teď v dubnu rozvedla, má 2 děcka a ve střídavé péči je jen starší kluk - je mu asi 13. 7 letá holka je u matky. Exmanžel u soudu prokazoval, kde bude bydlet a jak bude zabezečovat péči o syna po dobu, kdy bude u něj. Dohodli se na 14 dnech u matky, 4 dnech u otce. Ovešm nastal jeden dost důležitý moment - muž si našel novou partnerku z druhého konce města, přestěhoval se k ní a žijí a syn tam tráví těch určených 14 dní taky (s tou ženou a jejími 2 dospívajícími dcerami), což tedy moc dobře nesnáší. Takže - domluva de jure nemusí odpovídat stavu de facto. Jo a alimenty na dítě ve střídavé péči platí oba rodiče - otec matce a naopak.
Být tebou, tak se střídavé péče o kojence neobávám.

johanda
12. kvě 2008

pardon 14 dnech u otce

ria80
12. kvě 2008

ne jasně,to se nebojí,jen si říkám,když už tady takové téma je,at jsem o něco chytřejší,kdyby ho to třeba taky napadlo.V budoucnu.Ale myslím,že ani tak nemá šanci.Ale díky. 🙂
Stejně bych pro to vůbec nebyla,dítě má mít svůj jeden domov a jedno místo,že žít pokaždý jinde jako bezdomovec a pořád se stěhovat.A ještě byt odělený od sourozence.Nechápu,jak to může nějaký úřad tak rozhodnout.Pro dítě to musí být hrozně náročný.A ted,když se u otce tomu klukovi ani nelíbí,tak na místě matky bych s tím něco dělala.