Jak dlouho necháváte dítě sedět. Má 7,5 měsíce

koira
2. zář 2011

Ahojte všichni, mám doma princeznu starou 7,5 měsíce. včera si poprvé sedla a dneska začla lozit po čtyřech.Jsem moc ráda,ale nevím jak dlouho ji můžu nechat denně sedět,třeba v kočárku, nebo i tak doma.Je to trochu lenoch, takže ona chvilinku leze ale pak si sedne k hračkám a sedí.Když jí je oddělám tak sice přeleze k nim ale zas esi sedne a hraje si. Sice mám ted celkem volno protože si vyhraje ale mám strach aby to nemělo špatný vliv na zádička. Nemáte náhodou někdo nějakou informaci o tomhle?díky moc

imzadi
2. zář 2011

jo tak to me taky zajima🙂 Kuba teda jeste nesedi sam, ale hrozne rad sedi v jidelni zidlicce, kde ikdyz ho dam do lehu, tak se pritahne za stolecek a sedi....

jop
2. zář 2011

Podle mě je zásadní, jestli si sedne sám/a nebo ne. Když ano, tak ať si sedí, jak dlouho chce. Když ne, tak posazovat fakt minimálně, jenom třeba na to krmení v židličce. Tak mi to říkala naše pediatra. Já jsem na samostatné posazení mého syna čekala do jeho 12 měsíců, takže jsem se o to zajímala 😉
@koira

dlabinecka
2. zář 2011

@koira
@imzadi Pokud si mimi nesedne samo, tak ideálně nenchávat sedět ani vteřinu, když si ale sedne samo, jeho tělíčko je na to připravené, takže at si sedí, dle libosti...

jop
2. zář 2011

@imzadi náš malý se zase přitahoval za okraje v kočárku, aby se posadil - sám ještě neseděl, ale ležet ho nebavilo. Podle dr. jsem ho neměla nechávat sedět ani v tom kočárku, ale to nebylo reálné, protože ho nešlo pořád pokládat, když se přitahoval 😉 Každopádně když to nebylo vyloženě nutné, tak jsem ho neposazovala vůbec.

naty
2. zář 2011

@koira souhlasím s @jop , v židličce na nezbytně nutnou dobu, a pokud si jinde sedne sama, nechat sedět, jak dlouho chce, ale zbytečně neposazovat... 😉

koira
autor
2. zář 2011

holky díky moc, malá si právě už sedla sama a tak se jí to zalíbilo že ted sedí furt...běda jak ji chci třeba na přebalení položit to hned spusti a začne zuřit🙂)jsou to ale potvůrky malé..jinak jsem ji taky neposazovala..aji na krmení byla v autosedačce....takže jsem ráda že už to zvládla a ted je konečně spokojená

jajina.c
2. zář 2011

Holky, nám doktor vždycky říkal, že to, co děti udělají sami, je o.k. Pokud se tedy posadí a sedí, tak je to o.k., ale musí samy, nesmíte je do toho moc nutit, to by pak tělíčko trpělo. 😉

boruuvka
2. zář 2011

@koira pokud si sama sedne a má rovná zádíčka, tak ať hačá. Je to šikulka u nás to bylo, že až po lezení po 4 si sedla (v 9 měsících).