Jak dlouho nosilo vaše dítko plenky určitých velikostí?

holino
28. pro 2012

Ahoj maminky,
zajímalo by mě jak dlouho nosilo vaše dítko jednorázové plenky určitých velikosti?? ...Je mě jasné že je to hodně indivindy ale i tak by mě zajímalo na jak dlouho bych si třeba měla udělat zásobu plenek č. 3 pro naše sluníčko 🙂 ....kor teď kdy nám od ledna trošku zdraží 🙂 ...uvažuji o nějaké té zásobě 🙂 ....ale kolik balíku asi zajímalo by mě jak jste na tom vy a vaše dítko a vůbec jak často přebalujete ( př. 5 plenek denně 🙂)
Děkuji

pehaka
28. pro 2012

jedničky jsem nepoužila nikdy..🙂 dvojky 4 balíky 3 asi tak 5-6 balíků a pak už 4 ale já mám obříka my máme 4 od 4 měsíců 😀 on v tom tak obr velkej rozdíl není 😉

baris
28. pro 2012

ahoj, obě holky měly velikost 3 tak cca do 8-9měsíců. Pak jsme přešly na 4. Já jsem totiž nikdy se neřídila váhovým rozpětím u svých holek (jsou hooodně hubené), ale spíše výškou (jsou na druhou stranu hooodně vysoké) a plínky 5cm pod pupek vypadaly srandovně a navíc byly naprd 😀

A počet na den - já jsem vždycky měla tak cca 8-10plínek za den. hlavně v létě je velká spotřeba - dítě více pije a pak je jak průtokáč, to pak nebyl problém se vyšplhat i na číslo 15plínek za den.

Být tebou vezmu co nejvíce 3, ale i pár ve velikosti 4. Určitě se ti časem budou hodit.

lv
28. pro 2012

vel1 - 1x, vel2 -3x, 3 do 4měsíců, takže tak 4-5balíků, a od 4měs jsme na 4vel...ty budou dlouho, protože jsou do 18kg, to snad i ta moje malá pažrava mít tak honem nebude..a spotřeba když kaká 1x denně 5-6plínek.

vendulka
28. pro 2012

my máme 13m a trojky nosíme pořád a ještě dlouho budeme, máme 8kg a je hubená v pase tajže se mi stále daří dávat ty gumky přes sebe...
jinak jedničky nosila asi do dvou měsíců a ty dvojky už ani nevím, ty moc dlouho ne, docela rychle sme přešly na ty trojky

mirusak1
28. pro 2012

To je fakt hodne individualni. Nas Luky je velikej, takze 3 mame ted a myslim, ze nebude dlouho trvat a budem prechazet na 4. Mame ctyri mesice, ale jak rikam, neni to drobecek, oba jsme s manzelem vysoci, takze nema byt po kom malej 🙂 Spotrebu mame celkem vysokou, 10 plinek denne urco.

andelka
28. pro 2012

Jedničky 2-5kg jsme měli tak na prvních 14dní asi..měla jsem tuším jeden balík Pampers Premium Care a jedny Huggies. Dvojky 3-6kg jsme měli do konce šestinedělí, Pampersky AB myslím že dvě ty megabalení. Od prvního měsíce jsem i látkovala, takže ta spotřeba nebyla až taková. Trojky 4-9kg jsme měli od 6týdnů do 4měsíců a od té doby jsme na čtyřkách 7-18kg. Miminko jsem přebalovala minimálně 8x denně. Teďka pokud je náhodou celý den v jednorázovkách tak asi 5x za den a 1 na noc.
Jedinček a dvojek bych velkou zásobu nedělala. Trojky se obvykle užijí dýl, pokud z drobného 3kilového miminka není ve 3měsících skoro 7kilový buřtík 😅 Na čtyřkách možná vydržíme do konce plínkového období. Má je i starší syn na denní spaní, na noc má pětky, ne kvůli velikosti, on je štíhlý, ale kvůli savosti. Mladšímu by savostí na den i trojky určitě stačily, ale bohužel velikostně už byly malé.

karotky
28. pro 2012

Tak pokud jde o kupování do zásoby,tak já jsem si s č.3 vystačila se 3.balíky,než se zopakovala výhodná akce.Když kluci nechodili přes den na nočník(do cca 20.měsíců),tak jsem vypotřebovala na jednoho 5 plenek-pak už jen 2 denně.Kupovala jsem hodně savé pleny(Happy Bella,Pampers Active Baby a Tesco baby essentials),takže to šlo a většinou mě 1ks vyšel na 3-4kč. 😉

mochenkaa
28. pro 2012

Vel 1 nosil 8 týdnů, vel 2 nosil 11 týdnů a vel 3 nevím, v průběhu vel 3 přecházím na látkové plínky 🙂
Ale spotřebu jsme měli velkou, mám paranoiu 😀 a malého přebaluju po každém! počurání. Takže plínek fakt moc

aneta0707
28. pro 2012

ahoj, v nejaky akci jsem si taky udelala zasoby a myslela si, jak jsem to vyhrala 🙂 po par balicich (asi ve 4 nebo 5 mesich) se objevila alergie na pampers a vsechny napousteny pliny. dala bych si na to pozor, protoze clovek nevi co se stane a pak sem je musela levne prodat a za novy pliny sem stejne priplacela. jinak sem mela asi 10 plinek na den a postupne se to snizuje. ted ve 22 mesicich mam 1 plinu na noc a vyhazuju ji suchou. je dobry ucit co nejdriv na nocnik, davala sem od 15 mesicu 😉 vzdycky maji nekde akci, nebo se daji pouzit kupony do dm. vcera mi prisly a je tam na pampers 80kc sleva za megapack 😉

rychetkami
28. pro 2012

je to individuální, ale už teď by mohlo jít poznat, jak tvůj drobeček poroste. Já mám dvojčátka, chlapeček je veliký, už má přes 8 kg v 5 a půl měsících, tak mám pro něj 4ky a doufám, že budou stačit do konce našeho plenkování. Ovšem naše slečna je dlouhá žížalka vážící o dvě kila méně, tak má 3ky a tipuju ještě tak 2 měsíce 4ky dávat nebudu.

zvalentova
28. pro 2012

je to naprosto individuální; za sebe můžu říct, že spotřeba pro jedno mi přijde skoro žádná, u dvojčat balík 100ks je hned pryč. Nyní jim je 9 měs. a stále mají vel. 3.
Extra zásoby nedělám, v akci se vždycky nějaké objeví a nemusím si rvát vlasy, že mi nějaké pleny zůstaly ve skříni.

augustka
28. pro 2012

Jedničky nosila cca do dvou měsíců. Teď nosí 2 a jsou jí 3 měsíce. Jak píšou holky, je to individuální

lucifereeek
28. pro 2012

jedničky jsme nosili do 3 měsíců, dvojky jen asi měsíc a půl, trojky nosíme doteď a počítám, že minimálně do 8-9m nosit budeme, žádné extra velké zásoby nedělám, koupím jak je kde něco v akci, postupně chci přejít stejně na látkovky.

ja.muza
16. led 2013

My jsme měli jedničky asi tak do 2 měsíců (Tomík měl jen 3 kg když se narodil. No ale teď to rychle dohání🙂 ) Spotřeba velká asi tak 10 - 12 plínek za den, někdy i víc. Pak dvojky to asi jen tak dvě balení a teď asi od 3 měsíců máme trojky. Rychle rosteme a přibíráme takže už kupuju zásobu čtyřek a to nám byly 4. měsíce a máme zhruba 7 a půl kila🙂 Teď spotřeba trochu klesla cca 7-8 plen denně.

stellamax
16. led 2013

Dcerka měla jedničky do čtyř měsíců. Nejdřív Pampers premium a pak Babylove, protože jí víc seděly tvarem. Jsou trochu větší. Pak dvojky Babylove do pátého měsíce a od začátku šestého měsíce jakékoliv trojky. Přibrala, tak už jí sedí všechny. Porodní váhu měla 3330g, ale měla dlouhý hubený nohy, tak proto ty plínky vyšly takhle.

olusenka
16. led 2013

"Trojky" používáme pořád, stáří aktuálně 1 rok a týden. Dneska jsme museli další balíky dokoupit. "Čtyřek" máme asi 10 balíků, z toho 4 jsou po těch asi 150ks. Další "4" zatím kupovat nehodlám. Plínek momentálně použije denně dost, kyblík stačí na asi 2 dny a kousek. Poměrně často totiž kaká.