Jak dlouho trvá hojení uší po píchnutí náušniček?

jitaportova
23. dub 2014

ahojky ženy - maminky dnes jsem byla s malou na píchnutí oušek a náš pan doktor nám je nasadil obráceně ☹ kamínkama za ouškem navíte jak dlouho trvá hojení nebo za jak dlouho to budu moct zkusit sundat a otočit ? moc děkuji :*

zyoma
23. dub 2014

ahoj, to mě mrzi, že jste narazili na takového doktora. Asi mu nedošlo, že jde o dětské naušničky, nouma 🙂
Jinak, co vim, tak by se neměli sundavat alespoň 3 měsice.

zazana81
23. dub 2014

No to musel být teda šikula. Hojení je myslím individuální, určitě to sama poznáš, kdy to bude OK.

betelgeuzz
23. dub 2014

@jitaportova no to je smůla. A on vám neřekl, kdy se to může sundat? Nám dr řekla, že nechat to 6 týdnů.

veruska007
23. dub 2014

@jitaportova Podle toho, jestli byly píchnuté jehlou nebo nastřelené. Nastřelené se nemají nějakou dobu vyndávat. Píchnuté lze vyndat (a doporučuje se to) hned jak se vpich zahojí. My vyndávali cca po 3 týdnech a udělali jsme dobře.

jitaportova
autor
23. dub 2014

máme píchnuté ouška né nastřelené

hanyzka11
23. dub 2014

nám doktor řekl, že hojení bude trvat tak 14 dní, mě to přišlo i rychlejší, ale to opravdu poznáš, až ta dírka bude úplně čistá a nebudou na naušnicích takové ty zaschlé "slepence". takže, za ty 3 týdny bych neměla strach. dobře umýt ruce a hurá do toho 🙂

jitaportova
autor
25. dub 2014

holky moc děkuji

konidana
25. dub 2014

Dcerka si nechala nastřelit náušnice asi před půl rokem. Vyměnit jsme je mohly(bylo nám doporučeno) asi za měsíc. Dcerce ale dlouho (asi dva nebo tři měsíce) dírka v jednom uchu hnisala a pomohlo právě až otočení náušničky kamínkem dozadu - je menší než ta přídržná placka a líp ke vpichu mohl vzduch. Pak se vše za týden zlepšilo, i když úplné a rychlé zhojení nastalo až po výměně náušnic za zlaté bez plošek kolem dírky v uchu.