Jak dlouho vydrží vaše děcko (bez plen) v noci nečůrat?

mikulka
31. říj 2011

Ahoj holky, zajímalo by mne, jak dlouho vydrží vaše dítě, které je bez plen, v noci nečůrat.
Když se napije a nenapije.
Můj kluk - čerstvě 3 roky - chodí čůrat cca 2x za noc. Usne cca 20.30, první čůrání v 00.30, druhé čůrání kolem 5 a pak když vstává, to je mezi 7-7.30.

Před spaním většinou nepije hod. a půl až 2, předtím pije dost. Když se vytrhne čůráním, někdy pak těžko usíná a ráno je unavený.
On je dost zodpovědný, tak nevím, zda nejde čůrat proto, že se bojí, aby neměl nehodu?

Co si o tom myslíte? Měla jsem radši počkat a ještě mu pleny na tu noc nechat? Přes den je bez plen víc jak rok, rok a půl, to je v pohodě, tak jsem si říkala, že už je čas i na tu noc. Jak to máte vy?

helcenka
31. říj 2011

Ahojky,
můj syn se odnaučil čůrat do pleny cca ve dvou a čtvrt letech přes den (od roku už kakal do nočníku, později i na wc, do pleny jen čůral) a od dvou a půl byl bez pleny i v noci. Když měl asi týden v noci suchou plenu, tak jsem mu ji přestala dávat. Tenkrát vypil ještě těsně před spaním cca 180ml mléka. Když jsem mu přestala dávat na noc plenu, přestal taky v noci chodit čůrat úplně, čůral těsně před spaní a pak až ráno.
Pak asi po třičtvrtě roce se zase začal budit jednou za noc na čůrání. Není to ale pravidlo. Občas se vzbudí a občas ne. Sám si dojde na záchod a pak jde zase spát. A pak čůrá až ráno. Asi tři měsíce nepije před spaním mléko, ale vypije cca půl skleničky čaje nebo vody než jde spát. Jsou mu tři a třičtvrtě roku.
Čas od času se mu stala nějaká ta "nehoda", ale to jen, když byl nějak psychicky rozhozený - když nastoupil do školky, tak se asi 3x v noci počůral, pak když se narodila malá tak asi taky tak tři noci za sebou a pak to bylo OK a jednou, o Vánocích, kdy byl tak strašně nadšený ze stromečku.
Tvůj prcek to určitě zvládne, je to šikula, podle toho, co píšeš.

pattie
1. lis 2011

Naší holčičce byly tři v záží, bez plen komplet jsme od července a vydrží nečůrat celou noc. Občas se stane, že se vzbudí, má u postýlky nočník, ale většinou vydrží do rána. Pije docela hodně

vojtisek2007
1. lis 2011

mě se obě děti odplenkovaly na den i noc naráz cca v roce a čtvrt - od té doby vydrží i v noci bez čůrání...ještě se nestalo, aby vstávaly v noci na čůrání,ale každé dítě je jiné....a pijou před spaním hodně bych řekla....

bertica.h
1. lis 2011

v tomto máme štastie,že celu noc.Staršia nikdy ešte v noci cikat nebola..spat ide ako kedy,ale okolo 20tej hod.a vstáva niekedy o 8ej,niekedy o 6:30ráno.vydrží.
Mladšia dcéra chodieva spávat okolo 19tej hod.a spí do cca 7ej hod.a vydrží.Odkedy nemá plienky(asi pol roka)tak v noci neciká.

sebestka
1. lis 2011

Ahoj, Kristýnak je bez plen taky skoro zároveň ve dne v noci od 20 měsíců. Pije hodně a nijak ji neomezuji ani před spaním. Chodí spát nejpozději ve 20.hod., před tím se vyčůrá a vydrží celou noc. To už musí být, když ju to vzbudí... většinou, když je nachlazení nebo nemocná. Ale jak už tady bylo psáno, každé dítě je jiné a je lepší se vzbudit, než počůrat.

sylvka
1. lis 2011

ahoj,my jsme bez plen od dubna,tzn. 2r.7měsíců.vydrží celou noc,ukládám v 20,někdy jde ještě než usne třeba ve 21h. a spíme tak do 7 .

gabka32
1. lis 2011

Saša by na noční plínce byla snad ještě doted.... hodně pije i v noci, není problém litr čaje či vody... takže ráno plína podle toho i vážila 🙂 ze dne na den jsem jí to utla, před 3.narozeninami ... prostě plínku na noc nedostala, dala jsem jí vedle postele nočník a od té doby je bez plenek... v noci pořád pije, takže i čůrá, ale probudí se na nočník.. a pokud ho náhodou zapomenu dát k posteli, tak si pro něj dojde do koupelny nebo mě vzbudí... do postele se od té doby nepočůrala, tak max. 2x trochu mokré pyžamku když to nestihla... no a spí od 20h do 6-7.

ined77
1. lis 2011

ahoj 🙂 ,
matyášek je na noc bez plenky od července, v září měl 3.párkrát jsem ho zpočátku v noci posadila na nočník, ale snad opravdu tak 5x a pak už ne a vydrží v pohodě 🙂 .dokonce kolikrát ráno vstane, chvilku si běhá nebo hraje a pak až jde čůrat...a vyčůrá moře 😀 .spávat chodí před 20h a vstáváme zpravidla v 6.15.
a před spaním pije vodu a mléko...dohromady to může dát cca 2 dcl 😉 .
bez plen přes den byl od 22 měsíců a od 2,5r spával bez plenky po obědě.

plenky zpět bych prckovi nedávala...to se určitě upraví 😉 .řekla bych, že je to takové období..určitě přijde noc, kdy vynechá to půlnoční čurkání a pak i to časné ranní.v nemocnici mi paní dr. říkala, že děti čůrají když více procitnou, když se budí....možná se jen vzbudí a není to kvůli tomu, že by se mu chtělo, ale když už vzhůru je, tak prostě jde 🙂 .

coxa
2. lis 2011

Měli jsme ten samý problém, jakmile jsem budili na čůrání tak pak nemohl usnout, strašil třeba hodinu a ráno byl nepoužitelný. Vzdali jsme to, plínku nechali asi další dva měsíce a pak to zkusili znovu a bylo to podstatně lepší. U druhého to udělám stejně - nebudu narušovat spánek pokud nebude umět hned usnout nebo se vyčůrat v polospánku nechám ještě plínu.