Jak docílit toho, aby dítě nemlátilo psa?

rennca
4. dub 2011

ahojky..mám 14 chlapečka a 3 roční fenku francouzského buldočka. Je to takový jelítko malý co si nechá všechno líbit 🙂 Náš malej toho ale využívá a začíná ji mlátit. tím myslím že si veme například lopatičku na písek a tloukne ji do hlavy a pod. už jsem zkoušela plácat mu přes ruce, na zadek a řikat razantně NE, TO NESMÍŠ.... vždycky je ale minutu šílený řev a pak to jde udělat znovu a ještě se směj..Vůbec nevím jak na něj. Poradíte někdo jak na něj aby to nedělal?

marcinek
4. dub 2011

zkus je oddelit, at si hraje jinde nez je pejsek. Jde jen o urcite obdobi, pak ho to omrzi. My to mame podobne, dceri je 15 mesicu a mame fenecku yorksira, ktera je ted v brezi, tak potrebuje klid. Mala se snazi samozrejme dostat co nejvic do jeji blizkosti a taha ji za chlupy, apod. Fenka na ni pak vyjede, protoze si uz chrani svoje budouci maly. Musim ji vzdycky necim zabavit a odlakat, placnuti jsem taky zkousela, ale jeste to nefunguje, mala z toho jeste nema rozum a smeje se.

esterka610
4. dub 2011

Ahoj, já tohle taky zažila ,bohužel. 😠 Tak jsem čubinu několikrát za den pohladila, volala jsem k ní děti,aby udělali pejskovi "malá", povídali jsme si o ní,prohlíželi pacičky, drápky, prostě kdykoli byla příležitost, dřepli jsme na zem k psovi a hladili a hladili. 🙂
Chce to jít příkladem, když malýho plácneš, vůbec to nepomůže,spíš naopak. Ale nejde to hned,chce to trpělivost. Zkoušeli jsme to i na plyšácích. 😉 a ted když jdou dvojky kolem pejskový , tak už jí samovolně pohladí. 😉

neu.sona
4. dub 2011

Ahojky,

my máme doma šest psů 😉 . Teda né všechny doma, doma jen tři. Prostě je to tak, že dítě fakt musí dostat na zadek a musíš docílit toho, aby jí respektoval. Je to těžký, náš je taky pěkný kvítko. Na psy si občas sedá, sem tam je bouchne. Naštěstí máme nekonfliktní psy. Ale to neznamená, že mu nic neudělají. Takže jsem pořád ve střehu.
Oni si ho taky nevšímají a jsou to zlatíčka. Ale když by jim dítě ublížilo, tak nikdy nemůžu říct, že ho třeba nekousnou.
Psi stejně jako děti musí mít svou hranici v tom, co můžou a co ne.
S dětmi je to složitější, vím, že mě tady spousta maminek ukamenuje, ale jinak to nejde. Pokud dítě pořád toho psa mlátí, tak prostě musí dostat na zadek a hotovo.
Spoustu lidí, co má psa a domů si přivede dítě z porodnice si vůbec neuvědomuje, že dítě je podřadný člen smečky (je nejmladší) a labilnější pes při jakémkoli náznaku to dítě prostě bude chtít dostat pod sebe (jako vůdcovsky). A jak to dělají psi jinak než, že ho napadnou.Takže né, jak si naivně myslí, že pes mu nesmí nic udělat.
Ano, pak jsou vyrovnaní psi, kteří si nechají líbit spoustu věcí, ale taky ta trpělivost někdy přeteče (miska, jídlo, tahání za uši, srst, bouchání)
Je to trať na dlouhou běh, ale prostě musíš docílit toho, že dítě toho psa musí aspoň trochu respektovat. Ze začátku to bude těžký, ale uvidíš, že když na tom budete důsledně trvat, tak se to bude zlepšovat.
Ještě chci dodat, že se normálně s Matýskem na všem domluvím.Vše mu vysvětluji. Normálně pomáhá jen slovo a vysvětlení. Tady ale ne.

mkr
4. dub 2011

asi bych zkusila co píše esterka, jít dětem příkladem, my s tím nikdy neměli problémy máme fenku retrívra, takže tam byl asi respekt z její výšky, ale zase jsme to zažili se sousedovic dětmi, fenka už je zvyklá, že jim dá najevo, co si můžou dovolit a kde už je ta hranice, chce to spíš vysvětlovat, že si s ním nebude hrát, že by se mu taky nelíbilo, kdyby ho kousala 🙂

mircka
4. dub 2011

Už jednou jsme něco takového řešili - malý tahal psa za ocas, chlupy apod. Dodnes se divím, že pes ten ocas ještě má. A jsem ráda, že naše psisko je dobrák od kosti, který si nechá vše líbit (i když bych se na to nikdy nespoléhala - i u psa může pohár trpělivosti přetéci a pak je neštěstí hned). Za toto opravdu dostával výprasky. Zároveň i vysvětlení, že pejska to bolí a učila jsem ho, dělat pejskovi "malá". Trvalo to nějakou dobu a pak přestal. Už teď ochraňuju psa před dalším tyranem a tento kolotoč mě čeká znovu. 😝

romcovaklarka
4. dub 2011

Já bych chtěla dodat, že když malé dítě bije psa nebo mu jinak ubližuje, že je důležité z hlediska toho psa a z hlediska budoucích vztahů psa a dítěte, aspoň symbolicky "vynadat" tomu dítěti, plácnout apod. I kdyby pes zareagoval, ohnal se apod., je třeba !vynadat" oběma, nejn psovi. Píšu to z vlastní zkušenosti toho dítěte 😅 Naši měli psa - jezevčíka a já jako asi dvouletá jsem ho občas provokovala. Jednou jsem mu šlápla nožkou přímo do misky se žrádlem, když žral. To ho naštvalo a za nožičku ě chatil - nekousl, jen chytil a zavrčel, aby dal najevo, že mám vypadnout. Bohužel byla poblíž jen prababička, která to viděla, psa okřikla (to by bylo v pořádku), ale mě začala mazlit a utěšovat. Pes to považoval za velkou nespravedlonost a do konce jeho života, tj. dalších asi 7 let, jsem se k němu nesměla ani přiblížit, buď na mě vrčel nebo se mi klidil z cesty. Měl prostě špatnou zkušenost, že já ho budu zlobit a on za to ještě dostane vynadáno.

pehaka
4. dub 2011

náš malej našho ríšu taky pořád mučí 😀 ale spíš že ho chce pořád mazlit a nedáá mu pokoj zkoušel ho i tahat za uši a píchat do oko to jsem mu vysvětlila že ne že to pejska bolí tak už to nedělá - aleneboj dostal i zadek.......máme vcelku velký plemeno ,ale na děti je fakt zlatej..... díky bohu jinak by ho už minimálnětak 3 krát sežral... 😀

lamarika
4. dub 2011

Ahoj, máme doma taky psa a malýho raubíře. Já myslím, že to chce jen trpělivost a pořád dokola zakazovat a cíleně "nutit" hladit. Nemá cenu dítěti plácat po rukách. Spíš mi přijde, že jak tohle uděláš, tak si to to děcko přebere ve svý hlavičce, že je to normální "bacat" a o to víc to pak dělá právě tomu psovi. Je to takový období, kterým si projde každý dítě než dostane trošku rozum aby mu došlo, že pejskovi ubližuje. Časem to přejde, jen na ně teď musíš víc dohlížet. Náš malej by teď pro změnu psa pořád objímal a věř mi, že to taky není status ideál. Takže zase musím být trpělivá a pořád mu vysvětlovat, že tohle se pejskovi nelíbí a dohlížet na ně.
Zatím přeji hodně sil 😉

k.jolanka
4. dub 2011

máme úplně to samé, stejně staré dítě i stejně starého psa...akorát máme doma trošku větší rasu, takže musim fakt dávat bacha, protože malý je k ní občas hodně zlej 😝 jsou chvíle, kdy k ní sám přijde a pohladí, dá pusinku, řekne malá, jenže fena stejně odchází, protože je z něj už hotová, on se po ní pořád válí, lehá, sedá si na ní, ona mu radši nechá pelíšek a jde do jiné místnosti...dál jí tahá za uši, rve jí chlupy, mlátí jí atd atd..snažim se vždycky když něco takového dělá, tak mu říct aby se pejskovi omluvil - tím se myslí udělal mu malá, tomu už rozumí, tak jde a udělá jí malá..jsou dny, kdy mu řeknu ty ty, aby udělal malá a místo toho psa ještě víc začne bít, nebo mu tahat ocas, pes se několikrát i ohnal, jen teda zavrčel, ale já se jí nedivím, ona snese hodně ale co je moc to je moc, takže pokud se ožene, tak na psa zvýšim hlas, aby věděla, že tohle taky ne, ale hlavně teda se soustředim na malýho a hlavně tohle musí být v moji režii, musim být pořád ve střehu, nenechávat je spolu samotné protože jak říkám máme velkou rasu, nevim co malýho napadne a pes je taky jenom pes žejo.můžu říct že mi už ujely nervy a malý dostal po ruce, ale tohle asi fakt neni řešení..podle mě je to ted ten blbej věk a musí se to hlídat a přetrpět..

nasticka
4. dub 2011

já mám doma 3 psy a tímhle jsme si taky prošli. já jsem to vyřešila vcelku rychle a bez diskuzí: oddělila jsem je od sebe - psi dostali na nějaký čas zákaz vstupu do obývacího pokoje, vstup jsem zavřela bezpečnostními vrátky, aby si je malá sama neotevřela. mohla je přes vrátka pohladit a oni k ní čuchat a mazlit se, ale nedostala se k nim, aby je týrala. teď nás to čeká znovu s malým a určitěš zvolím stejnou metodu.tak malému děcku sotva vysvětlíš, že to psa bolí a že ho může kousnout. pokud to jen trochu jde, zabránit děcku v tom, aby mohlo samovolně psa otravovat. je dobré si třeba jednou za den vyhradit 15 minut, kdy si s děckem sednete na zem ke psovi a navzájem je seznamujete a učíte tomu, jak si spolu hrát, jak se chovat a hlavně jít příkladem a názorně ukázat, jak "ano" a jak "ne" poučování děcka v tomhle věku nemá smysl, bo to podle mne stejně nechápe...vždycky je hlavní zodpovědnost na nás, rodičích, abychom hlídali a eliminovali případná rizika.

pajapoj
4. dub 2011

@rennca taky máme doma 3 letého psa (labradora) a 16ti měsíčního kluka, taky Teodora 😀 a taky psa bije, ale teda jen rukou. Já mu řeknu vždycky že se to nesmí, že pejska to bolí a je to auau a že musíme udělat pejskovi malá, že je hodnej. Tak uděláme pejskovi malá. No a za chvíli ho flákne znovu a tak pořád dokola, ale postupem doby je to čímdál lepší a bije ho čímdál míň.
Spíš ho začíná dost provokovat, bere mu klacky, nebo když je pes za plotem, tak mu donese ukázat kus chleba a než si to pes vezme tak ucukne a to je možná větší nebezpečí než když ho flákne 😒

mordor
4. dub 2011

Rozhodně stále zdůrazňovat, že se to nedělá a jít příkladem, jak už tu někdo psal.

ssassi
4. dub 2011

já bych rozhodně nečekala, až z toho dítě vyroste! jak k tomu přijde ten pes? jestli malej nebo velkej je fuk. pes má právo na svůj pelech, svoji misku, svůj odpočinek. je třeba děcku striktně zakazovat sahat psovi do žrádla a chodit do pelechu. když vidím, že se dítě ke psu nechová hezky, lapnu děcko, strčím ho do jiné místnosti a velmi stručně a důrazně mu vysvětlím, že tohle nesmí. jak tu někdo psal, je správné a velmi milé pro všechny zúčastněné najít si během dne nějakou dobu, kdy si hrajeme se psem a dítětem tak, že dítě učíme správnému zacházení se psem. vysvětlit, že do očí se nešťouchá, chlupy se nervou. hladí se takhle, pamlsek se dává z otevřené dlaně a neucukáváme, takhle se psovi odebírá aport.... uspokojíme tak potřebu dítěte psa kontaktovat a máme jistotu, že je to ku prospěchu. je třeba, aby dítě psa chápalo jako partnera, živou bytost. ne jako hračku, po které se může libovolně válet kdykoli se mu zachce. jasně že jsou psi, co válení milují. ale i ti nejuválenější psi se po čase zvednou, odkráčí na svoje místo a očekávají, že tam budou mít svatej pokoj :o)

petasa
6. dub 2011

Ahoj mam stejny problem ale u nas je to tak ze pes se nasi male boji,celkove se boji i psich stenat nebo cehokoli maleho..krome kocoura...Mala ji taha za kuzi kolem oci a za srst a Besinka ta si to naopaklibit nenecha a ozene se poo ni..ale nekousne,jen tak se rychle otoci a da nejevo ze se ji to nelibi