Jak donutit dítě k napití?

petasa
25. kvě 2011

Ahoj mamci,mam osmi mesicni holcicku a prave nam zacaly rust zoubky,celkove ma nechut k jidlu ale lzickou to jde.Njehorsi je ze zacala odmitat flasku takze jednou rano mlicko a vic z lahve nic,ani z hrnicku na piti,proste cokoli jineho uplne odmita,Njehorsi je ze jsme po operaci ledviny musime hodne pit navic k tem zubum mame zvysene taploty a ted ty horka...nemate nekdo figl jak donutit k piti???nejde to ani strikackou,proste to pousti koutkem ven nebo plive.Diky moc za kazdou radu

anieanne
25. kvě 2011

A zkusili jste různé druhy pití ? Vodu, různé čaje, ale třeba i čerstvě vymačkané ( odšťavněné ) ovoce.. Malý taky nechtěl pít, ale čerstvou jablečnou šťávu nedal z ruky, dokuď ji nevypil.. A teď jsem koupila od Hippu čaj broskev + mango, a to taky žbrundá jak o život. Přitom třeba vody si lokne a hned prská.

kackark
25. kvě 2011

Nám pomohl až hrneček s brčkem. A z toho pil i obyčejnou vodu. Vyzkoušela bych nejen různé druhy pití, ale i pítek (hrnečků) 😉

zdezli
25. kvě 2011

U nas jablecna stava riznuta vodou taky vzdy zafunguje. Pokud mala nechtela moc pit, tak jsem ji oblozila pri hrani ruznymi pitky a ona si casem neco z toho vybrala treba na hrani, okusovani a casem i pila.

Kdyz mela horecky k nemoci a do toho ji rostly zoubky a nechtela cely den vubec nic pit, tak jsem ji dala dokonce kostky ledu v kelimku "na hrani" - ona si je ocucala a tim do sebe dostala i trochu tekutin a zaroven si zchladila pusinku. Podotykam, ze bylo teplo, stejne jako ted...

kach82
25. kvě 2011

Zkoušej, zkoušej, zkoušej. 🙂 Něco jí určitě zachutná. U nás je to tak, že čaj si jen trošku cucne a víc ho nechce, ale když jí dam šťávu(kupuju tu granulovanou Sunárek), tak to jí chutná. A pak ještě zkoušej různé způsoby pití. Když jí dám šťávu do hrníčku, tak taky pije méně. Ale naučila se pít brčkem a to chlemtá, že musím dolejvat. 😀

coxa
25. kvě 2011

A co jí zkusit dát namočenou žínku ve vodě, v čaji nebo tak v něčem, ať si to saje z toho a zároveň chladí zoubky?

amallie
25. kvě 2011

U nas se osvedcilo koupit snaz vsechny hrnecky na trhu a i pitka s brckem a stridat, nabizet a nabizet, vzdycky z neceho noveho chtela pit hodne, pak ji to zacalo nudit, tak prostridat hrnecky. Nejvic chutna voda. Ale jak psano vyse, zkusit i ruzny druhy piti.

mifinka
25. kvě 2011

No, nevím jak je na tom malá motoricky, ale pokud udrží v ruce hrnííček, zkus jí dát vodu do panáka.. A at pije sama jako velká holka a navíc pomalu ze stejné lahve jako ty... aspon malej mi tak vypije i půl litra naráz... stačí prostě větší půlka a čistá voda... pokud neudrží, tak opravdu zkoušej.. Malej mi taky loni málo pil, bylo mi jedno co, hlavně že něco.. jako že colu nebo tak jsem do něho nelila, ale ledové čaje, kupované džusy, cokoliv.. a zrovna ledové čaje broskovové měly obrovský úspěch..

laska.nezna.hranic
25. kvě 2011

náš malý začal jakž takž pít až kolem roku. už jsem z toho byla nervózní, protože hezky papal, ale pití nic. mlíčko si dal v devíti měsících jen na snídani a na večeři (kaše mu moc nejely), ale po pár týdnech byl ochoten vychutnat si ho jen ráno v postýlce při pohádce a to mu zůstalo dodnes. ale zase začal pít, dokonce dával přednost vodě před čajíkem.. teď tam pošle cokoli a je to hrozný dojan. dokud má před sebou cokoli, co teče, tak pije 🙂 takže za mě nenutit, děti si samy určí. ale chápu, že u vás je to horší o ty ledviny... třeba je to u vás jen přechodný stav k těm zoubkům... ale myslím, že vynutit se to nedá... holčička je ještě malá, ale některé druhy ovoce může, tak bych to zkoušela dohnat takhle. přikrmovat na léto je lepší, máš větší výběr. ovoce je nasládlé, to by pro začátek mohlo zabrat. pak můžeš odšťavňovat a ředit vodou a postupně určitě zabere. ale nebude to asi ze dne na den... nám pak zachutnaly zmíněné čaje Hipp. jsou sice dražší, ale oproti Sunárku chutnější.

palma111
26. kvě 2011

fildu jsem nenutila, ale pořád zkoušela nabízet... nejvíc mu chutná čajík od hipp - bylinkový, na ostatní mi dlabe - včetně vody. sám se rozhodl, kdy začne pít. furt jsem měla pocit, že pije málo, ale doktorka mi vypočítala, kolik toho za den vypije v mlíce (ještě částečně kojím - fildovi je 9,5 měsíce) a různých polívčičkách a prý to vůbec nepotřebuje. jak ale teď začaly ty vedra, tak sám začal ten čajík sosat 🙂. máme nekapající hrníček od aventu, ale když třeba vidí mě, jak piju, tak chce i můj čaj normálka z hrnečku - sice je zacintanej úplně všude, ale chutná mu 🙂