Jak dostat dítě na kolínka - Vojtova metoda

janall30
22. čer 2018

Je nějaká rada, cvičení jak dostat 11m dítě na kolínka? Vojtovka nám nejde, je to peklo. Cvičení s ručníkem nefunguje, protože "plave (plachtí)" i ve vzduchu. Když ji zkouším dát na kolínka, tak vždy napne nohy a rozplácne se.

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
janall30
autor
22. čer 2018

taky bych to tak viděla, ale už mě nebaví ty kontroly u doktorů, rehabilitace, tabulky.

bledulka84
22. čer 2018

A plazí se nebo je to lenoch?

janall30
autor
22. čer 2018

plazí, ale divně, rehab říkala, že to ještě neviděla🙂
odraží se na špičce pravé nohy a hlava dáva k zemi, takto střídá strany

janall30
autor
22. čer 2018

tedy hlavu vlastně položí na levou stranu i s částí těla

bledulka84
22. čer 2018

@janall30 takze nevydrzi ani na rukach nebo koniky past zvlada a peruje na 4? Malej mel ruce silny, jen po kolinkach nechtel, pomohlo davat lozit venku na trave (neklouzalo mu to jako doma na podlaze a pichalo do bricha). Jinak jsem slysela, ze nektere maminky davaly nejakou hracku, co tlacila, na brisko, pokud se prcek plazil, tak si na ty kolinka radeji klekl.

pucmelinka
22. čer 2018

Mezi dvere namotat deky, aby ditko prelezalo...a porodit koberce, pokud mas plovoucky... meli jsme to same

martinakosnerova
22. čer 2018

Ja jsem do bodycka na brisko dala micek. Za par dni byl syn na kolinkach

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
janall30
autor
22. čer 2018

mě se taky začala přetáček v 8m a koberce teda máme. vyzkouším to s tím balonkem do body. s tou dekou do dveří jsem to nějak nepochopila.

wampzee
22. čer 2018

@janall30 srolovat deky a dát je jako zábranu do dveří... 🙂 ať se je snaží přelézat.. 🙂 a vůbec plno takových překážek.. 🙂

dora13
22. čer 2018

Taky jsem dala do bodycka micek, mekky, molitanovy (aby si nekdo nepredstavoval nejake muceni😅) a melo to temer okamzity efekt, bylo videt, ze uz jen potreboval trochu postrcit.

pucmelinka
22. čer 2018

@janall30 vetsina lidi v dnesni dobe nema prahy,takze ditko nema co prelezat... nam na fyziu doporucila dat tam deky a ty pak prelezal a tim se naucil lezt po kolinkach...

mku
22. čer 2018

Mam to samy a stejne stary dite... podle detske je uplne v poradku, ale chodime ke zname na vojtovku a ta jen krouti hlavou... cvicit nepomaha... proste asi preskoci fazi lezeni a bude lezt az po chozeni... nas se plazi jak pidalka, ale silenou rychlosti... dostane se vsude... uz i stoji a zacina chodit kolem nabytku ale lezt nebude... na kolinkach peruje jen ve spani... jeste me rehabilitacni radila nechat ho prelezat casto me nohy, kdyz s nim sedit a hrajeme si, a to celkem funguje... neves hlavu, proste neeee vsechna mimina lezou...

anavi29
22. čer 2018

Dobrý večer, syn byl na tom obdobně. Zpočátku jsme cvičili Vojtu a poté Bobata.Vojta byl hrůza, malý hrozně plakal, Bobat byl o něco lepší, spousta cvičení bylo formou hry,ale i tak byl často nerudný. No,myslim,ze ty rehabilitace byly k ničemu... Sama jsem fyzio,ale pracuji s dospělýma,takze jsem se kolegům do toho nechtěla plést.. Syn byl prostě lenivejsi a měl své tempo vývoje... Nikdy nepasl koníky na propnutych loktech ( tzv. druhé vzpřímeni) . Syn se rozlezl po čtyřech až poté co jsme se prestehovali,a to díky schodum-chtel na ně vylezt,a díky sprchovemu koutu.... Takže každé dítko má své tempo a ještě k tomu potřebuje nějakou zajímavou motivaci.. 🙂)

absintka19
22. čer 2018

@janall30 neni na to zrale. Jsou deti jak nase ze v 10m uz sama chodila. Cim vic pomahas tak vic zpomalujes pm vyvoj-viz moje prispevky v profilu.

cery26
22. čer 2018

Dcerka taky dlouho nelezla. Zkus dat malou na travu, u nas to melo okamzity efekt. Bylo ji to neprijemne, tak sla velmi rychle na vsechny ctyri a pomoci motivace na hracku se rozlezla prakticky ihned.

ladyhacek
22. čer 2018

syn s přelézáním neměl problém už neívm zd aúmyslně nebo jen tak jsem měla nohy na zemi a přelézal mě 🙂 ten nápad z dekma je super 🙂

ariadna12
22. čer 2018

Co zkusit posilit nohy tim, ze bude do neceho kopat? U nas to byly visaci hracky v urovni nozicek a pri prebalovani moje bricho (jako na potvoru se prckovi nejlepe kopalo kolem jizvy po cisari😊) nebo overball drzeny nad nozickama. Nebo jak uz bylo psano, dat na travu nebo penove puzzle a pred nej nejakou super lakavou vec, at leze k ni. Nebo jsem dite dala na zada, nohama k sobe, a rikala jsem "tak kam pojedeme" a vymyslela ruzna mesta a napinave mu rikala, co tam je, treba "do Trebone, tam maj hodne kapru" a pritom jsem mu s nozickama pohybovala jakoby trochu bezel (vzala za kotniky a davala od tela a k telu). Omlouvam se za popis, lip to neumim. Pokud je ale dite v poradku zdravotne, podle mne je to vec vyvoje a osobniho tempa. Nas prcek zacina teprve velmi pomalu lezt, resp. plazit se, a je mu 9 mesicu, rehab. sestra v tom pomalu vidi tragedii - pritom je zdravy jako ripa, jen o par mesicu mu to jde pomaleji, ja nebyla jina.

dominikaromanova
23. čer 2018

Asi bych si z toho nelamala hlavu, jestli je dite zdravé. Malá třeba nelezla vůbec, jen se plazila jako pidalka a pak se rovnou postavila a začala chodit. Každé dite je jiné, nad nějaké tabulky a různé hloupé řeči se povznes.

Syn zase lezl celkem dlouho a nechtěl chodit, byl pohodlný. Jak jsem již psala, dcera nelezla vůbec a teď třetí dite 5 měsíců vypadá, ze bude lézt brzo, už peruje na čtyřech. Takže zde je krásné vidět, ze se děti nemají srovnávat a mají se nechat jejich přirozenému vývoji. Má osobní zkušenost a názor. 😉

janall30
autor
23. čer 2018

mně připapadá naprostro zdravá, nějak vývojově postupuje i když pomalu a osobně mi to je jedno jestli poleze nebo ne, spíš jsem se chtěla dostat ze spárů těch doktorů

absintka19
23. čer 2018

@janall30 ver sobe a holcicce. Driv nebo pozdeji to urcite zvladne. Kasli na doktory. Pokrok je i kdyz pomalejsi no a co? Nemuzeme byt vsichni stejni. Preji krasny den s vasim slunickem 🍀

dadamatysek
23. čer 2018

@absintka19 Souhlas s absintkou. Vůbec bych to nehrotila. Zvládne to, až bude připravená. Četla jsem pěkný článek od renomované, dětské fyzioterapeutky, že my rodiče vývoj našich dětí nemáme nijak uměle urychlovat. Hrát s nimi, motivovat, ano. Ale nechat je, až na určité fáze budou připravené. Tak jsme naší holčince max dávali oblíbenou hračku kousek z dosahu, aby měla potřebu se pro ni nějak dostat. A též jsme nakoupili po bytě kusové koberce, aby ji to na podlaze neprokluzovalo, když se začala snažit na kolínka dostat.

janall30
autor
18. črc 2018

Ona se plazí už v pohodě, takže motivace za hračkou je k ničemu, prostě se tam doplazí, ale kolínka nepoužívá

alebo67
18. črc 2018

Jsme na tom stejne.
Mala ma 10 měsíců,plazi se,ale na kolinka se ji vůbec nechce. Ani neperuje..

ariadna12
18. črc 2018

Jeste mne napadlo, co nam rekla pediatricka- dat na podlahu prekazky - perinu, polstare, at pres to leze.

janall30
autor
18. črc 2018

@ariadna12 mam takovy zdravotni tuhy polstar a pred to dam kostky do vysky a preleza,je to makacka,mozna to zabere