Jak ho naučit jíst rohlíky, sušenky, chleba, keksy?

azzina21
19. zář 2011

ahoj chtěla bych se zepat.. Mám 17 měsíčního syna a odmítá veškerý sušenky, rohlíky,chleba, keksy.. jakmile mu dám rohlík tak ho zahodí.. když mu dám dětskou sušenku tak jí nabízí všem okolo ale sám si nevezme a když si nikdo od něj nekousne tak jí zahodí... měl jste někdo taky takový problém.. můžete mi poradit.. prosím ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jop
19. zář 2011

@azzina21 to přece není žádná tragédie. Můj syn má období, kdy nejí pečivo, za dva měsíce má období, kdy nejí jogurty a pečivo zas jo... Moje rada zní - nenutit, nějakou dobu ani nenabízet a po čase zapomene, že mu to vlastně nechutnalo a dá si 😉

azzina21
autor
19. zář 2011

jenze on to jeste ani neochutnal.. ze začátku to vsechno házel na zem.. ted je uspech ze to v tý rucicce alespon drzi

teerka
19. zář 2011

A takový ty kukuřičký suchary mu nechutnají? Ty milují snad všechny děti. Ono to bílý pečivo není úplně nejzdravější, můj syn, taky 17m. to taky moc nemusí, ale občas si chleba dá. Rohlíky vůbec. Rád má corn flakes třeba k snídani a dnes jsem zjistila, že i vánočku. Já bych mu zkoušela nabízet, třeba, když budu sama snídat. Jo a rodinném centru nám doporučovali, že když dítě něco nechce jíst, tak mu to jídlo nechat připravit. Ať si chleba sám namaže a dá si na něj rajčátko 🙂 A uvidíš. Já to nezkoušela, ale prý je to osvědčený. 😀

jop
19. zář 2011

@azzina21 neochutnal doteď, ochutná později. Prostě se mu na tom rohlíku atd. něco nezdá. Mám zkušenosti s tím, že čím víc děcku cpu nějaké jídlo, tím vehementněji ho odmítá. Fakt bych si s tím nedělala hlavu a nechala to vyloženě na něm.

azzina21
autor
19. zář 2011

ty suchary taky neochutnal ale všem je nabízí.. zatím to nechám.. popravdě já bych to tolik taky neřešila ale tlačí na mě babičky a prababičky takový ty řeči: a jak je možný že nic nejí.. a s tím by si měla něco dělat.. atd atd.. můzou mě tím dohnat k šílenství ☹ ☹

jop
19. zář 2011

@azzina21 no jo, kašli na babičky, nenech se rozhodit. To přece není žádný závod. Já na takové řeči vždycky s úsměvem odpovím, že do smrti to takto mít určitě nebude a že hlady taky určitě nezemře 😉

monivo
19. zář 2011

@azzina21 to znám, že podléháš tlaku tchýně apod., je to náročné se obrnit a neposlouchat je. Ale dítě prostě nedonutíš, pokud něco nechce. Prostě jsou děti, které mají velký apetit a snědí vše (aspoň tak je to u nás - my spíš musíme jídlo schovávat 😀 ) a pak jsou děti přesně opačné. Ony hlady neumřou. Určitě mu dáváš jiné jídlo, které jí, ne? Určitě ho nenecháváš o hladu, že? 😀 Takže bych to taky neřešila. Prostě to občas zkus, jestli po nějakém čase mu to již zachutná. Ale je pravda, že neznám dítě, které by nechtělo aspoň kukuřičné křupky 😉

azzina21
autor
19. zář 2011

To jsem říkávala taky.. díky moc za rady... 😉 😉

azzina21
autor
19. zář 2011

monivo : tak už jedno znáš jmenuje se Davídek 😀 😀 no o hladu ho nenechávám.. moc sice nejí ale asi mu to stačí když přibírá a je spokojený

jpetraa
21. zář 2011

ahoj holky..jsem tu dnes poprvé, nebo tea pročítám to tu už snad od narození dcery, ale až dnes jsem se zaregistrovala. bojujeme s jídlem..dceři je 9 měsíců a skoro nic nejí. kojená není,byla částečně, od 5.měsíce dáváme příkrmy..ale j to boj, za poslední měsíc jsem už úplně vycucaná,pořád unavená a nic mě nebaví..máme za sebou všechny vyšetření kdterý snad existují, nikde nic...dostanu do ní ráno tak 60 ml nutrilonu,pak když to dobře jde 200ml kaše sinlac, oběd tak 100 ml masozeleniny, na svačinu většinou ani nic, jindy pár lžiček ovoce a večer zase tak 200 kaše. každý jídlo je ale šílenej boj, mjusím hrát divadlo,abch do ní vůbec něco dostala, vše háže na zem a čeká až to podám..a já to podám:O( ..je to strašně vyčerpávající, plínek má počuraných málo, vypije tak v průměru 100ml čaje za den..máte to některá taky tak?

hamma
22. zář 2011

@jpetraa Ahoj, náš Jojo na tom byl podobně (teda je kojenej ještě pořád) - jednu dobu nechtěl jíst skoro nic, dokonce i teď ještě má dny, kdy se skoro jenom kojí. Ale nejvíc mi fungovalo, když jsem obměňovala konzistenci - jeden den chtěl kousky, které si sám dával do pusy, druhý den kašička, třetí den kousky, které jsem mu dávala do pusy já...Dělala jsem to tak, že jsem část jídla rozmixovala a část nechala na kousky a podle jeho nálady jedl to, na co měl zrovna chuť. Asi týden třeba jedl jenom pastinák. Teď tak poslední tři týdny už jí hezky, ale nikdy toho nesní moc (obvykle asi takto: snídaně - půlka jogurtu, svačinka - půlka ovocné výživy, oběd - menší mistička zeleniny s přílohou (maso mu moc nejede), svačina - půlka banánu nebo broskve nebo ovocné výživy, večeře - asi půlka rohlíku s lučinou nebo tak 100ml kašičky). Jo a na pití - zkoušela jsi různé druhy nápojů? Jojo třeba čaj nesnáší a pije jenom vodu.
Já myslím, že čím větší divadlo se kolem jídla dělá, tím je to horší. Podle mě je nejlepší nabízet pořád dokola, ale když nechce - nenutit. Klidně zkusit nabídnou za 15, 20 minut znovu.
A přibírá tvoje holčička?

aljuska
22. zář 2011

@azzina21 ty tlaky od babiček znám 😝 teda hlavně od mojí mamky a taky jí říkám, že to jednou jíst bude, že si k tomu prostě musí dojít sám, ale mrzí mě to 😒 Ke svačině sní celý jogurt a i trošku ovoce ze skleničky, ale prý už by měl jíst chleba s žervé a sám, že já to tak jedla, ale když to zkusim tak si s tím akorát hraje 😀
Mareček teda rohlíky i křupky může, to miluje, ale když mu dám do pusy mini kousíček jablka, melounu, broskve, tak to poválí na jazyku a plive, zkoušela sem víckrát, ale prostě nechce, byla bych ráda, kdyby jedl to ovoce tahle více sám po kouskách, ale co nadělám, že 😅 Jinak ovoce ve skleničkách nebo mnou povařený a rozmačkaný jí. A pokud jde o kousky, jednou jídlo s kousky sní a jindy to po mě plive 😀 ale protože přibírá hezky a celkově jí hezky neřešim a občas zkoušim, jestli už mu to třeba nezachutnalo 🙂 a jak už tu psaly holky, však oni si na to přijdou co mají a nemají rádi a naučí se to 🙂

@jpetraa nepřijde mi, že by tvoje holčička jedla tak málo a jestli přibírá, tak je to v pohodě. Ale chápu, že když je to jídlo boj, že je to o nervy. U nás se jí 5x denně a musí být většinou mezi jídlem mezera aspoň 3,5h aby jedl, jinak nemá hlad, i když on nikdy nedává najevo, že má hlad kromě ranního mlíčka po noci, kdy mu vyhládne 🙂 A možná bych dávala večer místo kaše mlíčko, protože toho by podle mě v těch 9měsících měla pít více než jen ráno těch 60ml. A v noci dáváš ještě UM? A pokud jde o to pití, tak to chce určitě zkoušet, co jí zachutná, mi zkoušeli nejdřív jen vodu, ale tu nechtěl, různé čaje, granulované, sáčky a pak i šťávy a teď pije naředěnou šťávu, kde je větší poměr vody, ale nejlépe musí být "červená" aby to mělo chuť 😀 Každému chutná něco jiného 🙂 A přeju pevné nervy, neboj ono se to s tím jídlem určitě časem zlepší 🙂

jop
22. zář 2011

@jpetraa ahoj, je to dřina s těma děckama 🙂 Náš je to samé, akorát do 9 měsíců jedl pěkně a pak se to hrozně zhoršilo a byly dny, kdy kromě mléka nechtěl NIC. Hrozně mu pomohl sirup PIKOVIT, ale ten je až od 1 roku - jsou to nějaké vitamínky, možná existuje i něco pro menší děti. Do té doby jedl tak špatně, že jsem kolikrát i brečela, že prostě nic nejí, i když mu vyvařuju všechno možné. Takže Pikovit je pro mě jako zázrak a modlím se, aby nepřestal fungovat 😀 Ale přijde mi, že tvoje holčička nejí zas tak málo, i když dobře vím, kolik to dá práce do děcka aspoň něco dostat, takže s tebou cítím. Pokud jde o pití, chce to zase zkoušet. Náš malý chtěl jenom vodu, ale pak si oblíbil i čaj, protože jsem mu koupila nový hrníček a hrozně ho bavilo z toho pít. Pak jsem koupila nějaké pití v těch spešl pet láhvích pro děti a to mu taky nějakou dobu vydrželo. Chutnají mu příšerné věci - např. voda s citronem (čím víc citronu, tím líp) bez cukru - pro mě hnus, pro něho nejlepší pití 🙂 Děcka mají fakt divné chutě - náš jí např. samotnou syrovou cibuli nebo dokonce i česnek. Jinak u nás taky u jídla musí být divadlo, poslední dobou jsme teda naštěstí přešli na pohádky z PC, to je pohodlnější, i když vím, že by se to nemělo, nervy mám jenom jedny.

kammka
22. zář 2011

@azzina21 a on je v rohlíkách a td nějaký životně důležitý vitamín, nebo stopový prvek, že z toho dělaj babičky a tetičky trágu????? vždyť jsou to jenom polysacharidy... jo, kdyby ti mrňous nejed nic od mlíka, vůbec žádnou zeleninu a ani ovoce, tak bych to možná řešila, ale s rohlíkama ať si klíďo hází. už bych mu to nedávala, časem se sám příjde kouknout, co to žvejkáte..

jpetraa
22. zář 2011

ahoj holky, díky, člověku je hned líp, když si o tom může pokecat:o) no malá nepřibírá právě, ted teda jsem s ní už nebyla asi 3 týdny u doktorky na vážení, ona totiž tu váhu šíleně řeší a když malá minule "zhubla" ani ne 10 gramů, hnala nás málem do nemocnice...mlíko do ní nedostanu..lžičku do ní přece jen narvu, ale dudel od flašky ne, ten prostě vytlačí jazykem a hotovo:O( poslední 3 dny už vypije ráno jen tak 40-50ml, jinak nic, pak až za 2 hodiny jí kaši, to do ní prostě cpu,aby to bylo těch 200ml, protože naposledy jí večer kolem půl 8 a přijde mi, že musí být vyprahlá:O( kousky nesnese vůbec, i když už je i jedla, te´d to drží v puse třeba 10 minut, takže raději zatím vše mixuju a děsím se, že to tak budu dělat do její puberty:O) dnes vypila 130ml čaje, tak sláva aspoň to...

azzina21
autor
22. zář 2011

kammka: to já vim ale kdo to má furt poslouchat.. nejradsi bych jim neco řekla.. ale radci to spolknu... strasne myho malýho srovnávaj s ostatníma dětma( a ten jí tohle a ta takhle mluví).. je to nazbláznění 😒 😒

kammka
23. zář 2011

@azzina21 tak pokud si chceš zachovat duševní zdraví alespoň na stávající úrovni, tak příště nic "nepolykej"
a budeš mít klid.taky je důležitý, jak se k těm kecům staví tvůj muž. pokud jde o jeho příbuzné, měl by to řešit raději i on.

jop
25. zář 2011

@azzina21 přesně jak říká kammka, příbuzné tvého muže by si rozhodně měl usměrňovat tvůj muž! Musí dát najevo, že vy dva jako rodiče máte stejný názor a oba chcete totéž. Jinak si babičky budou myslet, že ty jsi ta fůrie a koho že si to ten jejich synáček vzal...

jop
25. zář 2011

@jpetraa děti někdy za měsíc nepřiberou vůbec a za další měsíc přiberou 0,5 kg, takže bych se tou váhou až tak neznepokojovala, pokud jde o jedno nepřibrání za jeden měsíc. S tím jejím nejezením prostě nic moc nenaděláš, hlavně nebuď nervózní, to děti hned poznají a pak už nechcou vůbec nic. Zkus se příště u dr. zeptat na ty vitamínky na podporu chuti k jídlu. Kdyby nepřibrala ani na příštím vážení, tak vás stejně asi dr. pošle na nějaká vyšetření, takže zjistíš, jestli třeba holčička nemá nějaký problém a pokud ne, tak jako spousta dalších malých dětí "jenom" prostě nechce jíst, ale nebude to trvat věčně a hlady taky neumře, neboj 😉 Chce to prostě opravdu hodně pevné nervy 🙂

fim
25. zář 2011

Holky, já todle neznám. Když jsem četla nadpis, nejdřív jsem se smála, že to se přece učit nemusí - malej sotva hnu pantem, tak ječí, že chce taky něco. A je přitom po ranním mlíku, příp. i dalším jídle..... Totéž jsme měli u staršího. Ale chápu, že zas taková legrace to není, když prckové nepřibírají.
Mě teda dost napadá, jak moc jste v dětském kolektivu, kde by viděly vaše děcka jíst i ostatní dětičky. Protože u nich opravdu hodně platí, že "příklady táhnou" - jak v nejedění, tak v jedění. Podle mě. Co to zkusit vzít za tenhle konec? Nenutit, jen vyhledávat společnost jědících dětí a jen tam mmch mít na stole, po jejich ručičce, nějakou tu křupku, chlebík, jablíčko? 😕 😉
Na bábrdle nedejte - ty to vědí vždycky nejlíp a když dojde na činy, tak skutek utek. 😝