Jak hřešíte ve výchově? Pochlubte se

floowy
19. led 2007

Ahojky, založila jsem toto téma ze zvědavosti a taky abychom se poučili z chyb jiných...Každý chceme toho naše "špunta" vychovat podle svého nejlepšího svědomí, je mi jasné, že velkou roli v tom hraje i módní trend...🙂 Ale ruku na srdce mamky...která z vás malé (malému) něco dovolila - jednou, dvakrát a malý kuliferda teď na to hřeší? Případně řekli jste si, že příště něco uděláte jinak nebo to už nedovolíte???

Tak já bych začala asi s tím, že naše malá je "závislák" na počítači! 😒 Stalo se to tak, že když jsem byla na pár dní u rodičů a vařila taťkovi-dědovi oběd, tak měl za úkol malou pohlídat. A aby si to udělal co nejsnadnější, tak si jí vzal na klín a pracoval na počítači. Od té doby se malá naučila, že vždycky, když někdo u počítače sedí, tak tam musí být taky, tahá nás za nohu a řve jak tur a žádné "ne" opravdu nefunguje. Proto vždycky musíme počítač řešit, když malá spí nebo až večer.

A co vy, máte taky nějaký ten "vroubek" ve výchově??? 😕 Pochlub te se! Díky za příspěvky. 🙂

gedren
19. led 2007

Ahoj,

ja jsem uplne neplanovala, ze budu mit malou v jednom kuse u sebe (v noci v posteli, ve dne na kline u pocitace nebo v satku), ale tak nejak to vyplynulo (jinde plakala) a doufam, ze postupne sama vyroste k samostatnosti a nebudeme to "odstavovani" muset resit nejak drasticky 🙂

jita2
19. led 2007

Ahoj,
malá má zatím půl roku, tak to ještě nemusím řešit, výhoda je to, že je samostatná, i když ne, že bych toho zneužívala, ale moc si vyhraje se svýma hračkama a já si udělám spoustu věcí, každopádně nechtěla bych se dožít toho, že si mě děti omotají kolem prstu a budou si něco vydupávat...chtěla bych se tomu vyvarovat, jak jen to jde...snad se mi to nějakou přirozenou autoritou povede...

jita2
19. led 2007

floowy,
s tím počítačem opatrně, i když máš malé dítě, závislost na počítači vzniká velmi rychle... ☹

kachna23
20. led 2007

Ahoj, já se musím přiznat, že si malou taky bereme k počítači. ☹ A dovolujeme jí sledovat v televizi pohádky, zvlášť u krmení, jinak jsou totiž zajímavější jiné věci např.šroubky na židličce, záclona, procházející táta, vzorek na koberci, obrázek na bryndáčku atd. Asi taky chyba, ale já na to jinak nemám nervy, takhle ji aspoň na deset vteřin zaujme nějaký zvuk a já jí tam stihnu rychle šoupnout dvě lžičky. 😅 Ale zatím si to sama nevyžaduje. Pokud má kolem sebe dost hraček, tak jí ani nevadí, že sledujeme televizi nebo sedíme u počítače, ale je jí teprve sedm měsíců, tak uvidíme časem. 😉

schnek
28. lis 2007

Tak my jsme teď Ondru tak nějak naučili, že u večerního mlíka se dělají opičárny s hračkama - prostě jeden ho krmí a někdo další mu ukazuje hračku, jinak nepije. Když má taťka odpolední, tak mi chybí jedna ruka 😀

dendisa
28. lis 2007

já si hraju s malou před televizí, a ona se prostě chce taky dívat, schválně ji natočím tak, aby neviděla na bednu, ale ona se klidně prohne jak luk a čumí za sebe nahoru. No, je mi z toho blbě po těle. Já bych to i přežila bez puštěné TV, ale manžel se dívá na history channel a Discovery a prostě nemám šanci mu to vypnout.
Jo, a taky ji občas šoupnu do lehátka, aby viděla kolem. Nebaví ji ležet samotná.... Jsem strašná matka a ničím jí oči i páteř 😖

apricots
28. lis 2007

ale di, jaká strašná matka?to rozhodně nééé 😉 My hřešíme obdobně - malej bude 7 měsíců a miluje pohádky pro nejmenší v telce - vždycky kouká z lehátka (v něm teda leží) a kouká vždycky 20 minut ráno po probuzení a 10 minut před večerním koupáním, krásně se zklidní, baví jí to a má to moc ráda...nemyslím si, že by jí to nějak strašně ublížilo - a zatím to samozřejmě nevyžaduje, jen je ráda, když jí tam dám...tak uvidíme co a jak dál...

natalien
28. lis 2007

Dendi, tak to já taky hřeším s tím lehátkem, ale to mě ani nenapadlo 😅 A to že koukne na telku, tak mi taky šíleně vadí. A když ji manžel hlídá, tak většinou spolu koukají na tel. Jinak já teda hřeším tím, jak jsem si plánovala, že nebudu dávat Nell k nám do postele (občas si ji tam vezmu ráno), že nebudu používat odsávačku na rýmu abch ji nepoškodila sliznici (máme doma i odsávačku na vysač a zrovna je aktualní), dáme Nell do pokojíčku až bude hotový (tak hotový je zhruba dva týdny a Nell si dál chrupe v ložnici). Takže hřeším já...(a i manža teda... 😀 )

jitka83
28. lis 2007

Ahoj holky.
Já se taky přidám. Já mám holčinu (4 roky) a ta se pěkně naučila na telku. Teď když je ze školky doma, tak u ní vydrží až do večera. A klučík (4 a půl měsíce) se díky sledovanosti telky naučil ve třech měsících otáčet na bříško, protože z polohy, na kterou sem ho dala, vždy špatně viděl. Ale tomu se hold člověk neubrání. Nemám ráda ticho a rádio nemám při ruce. 😅

r123
28. lis 2007

tak s tou televizí taky hřešíme.snažím se ji pouštět co nejmíň pravda,ale taky u pohádek obědvá či slyším jak neustále opakuje slogany z reklam atd...!taky chyba!!!nebo stále spí s námi v postely a to ještě dostává na noc flašku s čajem!nebo jsem kolikrát lenivá pohlídat jestly snídá a on se pak nepozorovaně nacpe kokinkama který tatínek zapomene na stole!!je toho dost.ale holky klid!!sme dobrý mámy sme!!!!nějak závratně jim neubližujeme tak co!!!!snažíme se seč nám síli stačí !!!no ne? 😀

aniska
29. lis 2007

moj 2 a pol mesacny maty je zavisly na prse. Naucila sm ho to este vtedy ked sm dost dobre nechapala co vlastne chce tze aj ked chcel bars prebalit tak sm mu dala cicu mysliac si ze aha ma hlad. No a teraz sa ttez musi obcas pobavkat aj ked podla casu hlad nema

chechta
29. lis 2007

Tak u nás toho je dost- spí s náma v posteli, pořád se chce chvat(to už od porodnice). U počítače ho máme taky dost často - no co stejně generace našich dětiček více méně bez počítače nebude moct přežít tak co - počítač nás živý a tatínek u něj sedí pořád když nespí - takže počítám, že aspon tak 12-16hodin denně. Jsem smířená s tím, že Tedík bude po něm. Jo a malej usíná akorát u prsu a nebo v náručí na baloně a musím mu zpívat 😀 😀 😀

Aniska - malej taky co hodinu a půl pije, ale myslím, že je to pořád ok - je přeci jen malej.

alcatko.j
29. lis 2007

Holky 😀

mam seznam dlouhej asi jak most 😀 😀 😀

1)V zadnem pripade jem nechtela, aby se mala divala na telviz...a mame to jak dendisa, nelinka se diva 😔 Je schopna si hlavu vykroutit, aby aspon kousek toho pohybujiciho se obrazku uvidela, takzenpro zachranu jejich krcnich a nevim jakych svalu ji nebranime...Horsi je, ze jsem si ted precetla jeden clanek(a i kdyz si rikam, ze nemuzu veris vsemu, tohle me nahlodalo) a v nem psi, ze takhle male dite neni schopno v zadnem pripade chapat, co v te TV je, nechapou pribeh, postavy , a nemuzou se zeptat maminky, aby jim to vysvetlila, takze nevi, tapou a muze jim to udelat v makovicce paseku 😔

2)v zadnem pripade jsem nechtela, at neli spinka s nama ve velke posteli 😔 Od 1 mesice do 6 mesicu tam s nama noc co noc spala, dokonce pod jednou perinou...vyvinulo se to ze situace, nez se kazdy vecer a noc nervovat s urvanym deckem, ktery se zalyka ve vse vlastni postylce, radsi jsem ji vzala k nam...ted uz teda spinka ve sve, a v pohode, ale musela k tomu sama dospet 😅

3) v zadnem pripade jsem nechtela uspavat u prsa...od 0 do 6 mesicu jsem tak delala, opet, abych se ja nezblaznila, radsi jsem tu kozu vytahla, v klidu uspala a pak prenesla 😅 Opet si Nelinka sama rekla, ze uz NEE a nakojime a jde spat do postylky 😵

4)Vzdy jsem chtela, abych dite poloziola do postylky a ono samo usnulo 😀 taky NEE, do nedavna to byla utopie a trosku scifi, ted jsme bliz a bliz nasemu snu 😀
Ted uz staci, abychom broucka polozili do postylky, prikryli a chytli za rukou, ona nas pevne chyti, abychom ji neutekli a drzi se a drzi a ocicka se ji zaviraji am zaviraji a spnka a spinka a my odchazime a odchazime 😀 😀 😀

5)Chtela jsem chodit aspon 2x denne na cerstvy vzduch, na prochazky, dlouhe 😅 Chodime 1x denne a to se musim sakra premlouvat, abych na to sve line tluste telo navlikla schopnej ochoz a vyrazila 😀

6) vzdy jsem chtela kupovat minimum hracek a vsechny vzdelavaci 😀 Mame asi tri biliony hracek a nektery uplne na hovno 😀 jsem se vsemu blikajicimu a mame doma volant, co troubi a blika po zapnuti asi 48 hodin 😀

mam toho desne moc, ja si jeste vzpomenu, zatim cauuuu 😀

terezkaaa
29. lis 2007

no, u nás zatím hřeší(naštěstí 😀 )je náš tatínek.Malej totiž, když vidí tatínka, tak chce od něj POŘÁD chovat-u mě ví, že nepochodí, ale tatínek má tak dobré srdce...a malej už samozřejmě ví 🙂

paolin
29. lis 2007

tak ctu, ze koukani na telku, spani v jedne posteli a uspavani patri k oblibenych hriskum 🙂 ano, i ja se ke vsem pridavam 🙂
krome toho se nemuzeme zbavit zavislosti na dudliku a piti v noci. mam v tom hodne prsty, protoze kolikrat nevydrzim byt tvrda, ustoupim a supnu dudlik do pusy. tedy ted uz nastesti jen na spinkani. obcas ustoupim pri nakupovani a dovolim brouckovi nejakou tu sladkost nebo hracku.
co by clovek pro ty nase zlaticka neudelal 😀

honzina
29. lis 2007

Možná jsem měla být důslednější v naučení Toníčka se přicucnout a sát... těžko říct, jestli jsme měli šanci normálně kojit... 😒
Takže odsávám, odsávám, odsávám, odsávám... 🙄 😉