Jak je to s cestovaním s vlaky RegioJet s kočárkem?

vafle
28. říj 2011

Jeli jste někdo s kočárkem žlutým vlakem, potřebovala bych vědět kde nejlépe si zarezervovat místo (na jakém místě ve vlaku) zda můžu mít kořárek v kupéčku.... a jak to celkově šlo...potřebuji absolvovat trasu Ostrava Praha. Děkuji za postřehy.....oficiální vyjádření od nich mám. Jde mi o ryze praktické rady.
Děkuji

kamusek
30. říj 2011

Já přímo nejela, ale jel s nimi můj brácha a říkal, že s nima jela v kupéčku paní s kočárkem a úplně v pohodě. Že je tam oproti ČD o hodně víc místa. Takže klidně v kupéčku. A v každém vagónu je průvodčí, kteří vystupují na každé zastávce ven z vlaku, takže ti určitě i pomůžou s kočárkem. Vůbec bych se toho teda nebála... 🙂 Šťastnou cestu 🙂

saronka
30. říj 2011

já jela jen pendolínem a super, to byla dcera ještě hodně malá, ty máš už větší dítko tak to půjde určitě v pohodě..kočárek můžeš i složit 🙂

doldol
29. lis 2011

Ja zasadne nedoporucuji!! Cestovala jsem s nimi cca 2 mesice zpatky a uz nikdy. Pred tim jsem volala na jejich zakaznickou linku a jasne se ptala, jestli je to tam prizpusobene pro kocarky a jejich schopny operator nevedel ktera bije.Preci sme to ale riskli,ale nikdy vic. Malo mista, lidem v kupe to tam prekazelo,kdyz chtel nekdo na WC tak problem,pani naproti si nemohla chudak ani natahnout nohy,taky to davala celou cestu najevo.Steward mi skoro nevynadal proc tam s kocarem vubec lezu,ze maji nekde napsano ze se tam smi jen s golfovyma holema... neni jak cestovani s CD.. Je tam kupe pro vozickare,ktere je ovsem vozickari malo kdy obsazene,takze tam vzdy sedim s kocarkem sama,mimi tam muzu dokonce trochu vozit,je tam misto na houpani,takze mi celou cestu spi,nikoho nerusi,no za tu jejich vodu zdarma a klimatizovany vlak to teda nestalo.. na kazdy vagon 1 steward ale vsichni neschopni az to boli,,, byl tam hrozny zmatek protoze tam pak prisla jeste jedna pani s kocarkem,nahodou do naseho kupe,ale s tim si oni vubec neumeli poradit,.. pani pak SAMA musela jit do jineho kupe a prosit cizi lidi,jestli by si s ni nekdo nevymenil misto,pritom to byla chyba SA a ne jeji! Myslim,ze toto by meli delat stewardi. Celkove tam byl chaos,lidi meli vice problemu,treba se tam dohadovali o sedadlo,protoze meli 2 lidi stejne sedadlo, no dost SLABOTA , u me regiojet zklamal na plne care...

petrklicenka
7. pro 2011

odkaz, kde najdete odpověd:
http://www.mojebrisko.cz/?p=3727

ivaavi
14. srp 2018

Hezke odpoledne, obnovuji diskuzi. Chystam se jet Regiojetem na trase Praha-Brno s rocnim ditetem. Potrebovala bych s sebou mit i kocarek. Pochopila jsem, ze sportak mi mozna ani nenalozi, neni tam zadna zaruka, ze se vejde. Tak povezu golfky, ale i tak me zajima, kam se tam vejdou? Rada bych si rezervovala dve mista v detskem kupe (ja a syn) - lze golfky mit primo u sebe? Podle fotek tam na to misto je. Nebo slozit a dat nekam k sedacce/pod sedacku? Mate zkusenost?

myjusiatko
14. srp 2018

@kamusek jako mit v kupecku kocarek, tak nejsem jako spolucestujici vubec nadsena. Na to tam vubec neni misto. Mozna v detskem kupe, ale to mi taky vzdy vadilo, kdyz ho tam nekdo mel. Ja s nimi cestuji casto a nosim si nositko a kdyz nahodou kocarek, tak golfky a poskladanr nahoru.

myjusiatko
14. srp 2018

@ivaavi muzes je dat nahoru. S poskladanymi neni problem.

ivaavi
14. srp 2018

Diky. Nemam v umyslu obtezovat spolucestujici. Pokud bych je mela rozlozene, tak jedine pred synovym sedadlem - v tom detskem kupe neni naproti zadne dalsi sedadlo, kde by to prekazelo treba v pruchodu nebo natazeni nohou.

misa1106
14. srp 2018

Já teď jela Vídeň-Praha v dětském kupé a buď jsme tam byli sami nebo s jednou rodinkou a golfky jsem měla normálně na naší straně a žádný problém. Syn tam v nich i spal 🙂

ivaavi
14. srp 2018

Tak to je idealni varianta! ;)

pavla555
15. srp 2018

@ivaavi ahoj, ja teda jela o Vanocich 2017 a to Praha- Olomouc a chtela jsem mit kocar u sebe a s Regiojetem to neslo, Pendolino uz obsazeny a tak se mi to povedlo s Leo expres a musim rict, ze jsem byla spokojena. Maji tam na to primo misto (ale asi v celem vlaku jen 2, tak na kocar to chce asi radeji vcas rezervacku). Mela jsem 2 sedacky a kocarek u sebe (normalni sportak).Jela jsem ja se synem 1,5 roku. Kocar mit u sebe bylo super, protoze v nem mohl pohodlne spat a i ty veci, ze mel clovek u sebe pod kocarem. Tak stastnou cestu ☺