Jak jste učili mimi, že ho bude uspávat někdo jiný?

pismenka
26. říj 2008

ahoj maminky,
v únoru 2009 má naše kamarádka maturitní ples a my bychom mooc chtěli jít, ale nevím, zda nám štěpinka vydrží doma s někým jiným. Spíš to uspávání. Do 6měs. jsem kojila, ale ted už jsme na UM, tak že jdeme spát s lahví, ale uspávám jí já a myslím, že je to takový maman 🙂) tak proč taky ne, když je celý den jen se mnou. Nikdo mi přes týden nehlídá, jen v sobotu má mamka. A to jen v kočárku 🙂 proto se chci zeptat, jak jste to dělali, když jste chtěli někam jít. Jak jste své mimi učili na to, že ho také bude ukládat ke spánku někdo jiný. Nebude řvát, jak jste ho na to zvykali. V tom únoru jí bude 11měs.
děkuju moc. Nevím totiž jak na to. Jestli jí mám už ted postupně na někoho zvykat, třeba na dědu, toho má moc ráda, ale nemůže hlídat, protože jsou všichni v práci nebo nemají čas.

ryangi
26. říj 2008

Ahoj, já tedy nemám žádnou zkušenost ale myslím, že třeba postupným zvykáním na nějakou jinou osobu by to mohlo jít, tak ať to zvládnete 😉

pismenka
autor
26. říj 2008

právě potřebuju něčí příspěvěk, kdo s tím má zkušenosti, jak to ostatní maminky dělali.

jakoubka
26. říj 2008

Přesně jak píše ryangi-postupně maličkou zvykej na někoho jiného.dělala jsem to taky tak a teď v pohodě usne i s babičkou.

pismenka
autor
26. říj 2008

tak že večer ho místo tebe uspávala babička? a jak to malému šlo?jak dlouho si zvykal? Vím, každé dítě je jiné............. 😀

jakoubka
26. říj 2008

on je na babi hodně zvyklej už od malinka,pořád byla u nás,to víš první vnouče.Jednou jsme šli s přítelem do kina a babička hlídala a tím pádem i musela uspat a uspala bez problému.dala mlíčko,lehla si s ním do postele,dala malýho lehnout na bok obejmula rukou a usnul.Takovou techniku provozuji od malinka a zafungovalo to i u babičky.po usnutí ho vždy opatrně přendám do postýlky.

pismenka
autor
26. říj 2008

také objímáme 😀
14dní už ale hajá ve své postýlce, vedle mé - tak jí dám lahvinku v postýlce a spí. No právě že u nás nikdo takhle často není. Všichni chodí do práce nebo jen tak na hodinku a to vždy až na večír. Docela mě to štve, všichni než se narodila jak se těší na hlídání a pak...................... 😖

jakoubka
26. říj 2008

Zkus někdy místo tebe poprosit někoho jiného,ať uspí.Třeba to vyjde.a už víš ,kdo bude hlídat v tom únoru?

maakule
26. říj 2008

Ahoj, my řešíme podobný problém, ale ještě částečně kojím a budu to potřebovat už v listopadu. Já bych doporučila naučit dítě usínat samo ( knížka - Každé dítě může dobře spát) a pak nejdřív v přítomnosti a pak samo s babičkou - dědou nebo s kýmkoliv jiným cvičit ukládání. No nevím, jestli to bude fungovat, ale zkusíme to a dáme vědět asi za 3 týdny.

petulka77
26. říj 2008

Ahojky, tak my jsem v srpnu byli na svatbě, malé bylo bez dvou dnů 5 měsíců, plně jsem kojili, ale chtěli jsme mít s mužem jeden večer sami pro sebe, tak jsem tio udělali tak: V tom týdnu jsem jí dala párkrát UM, abych věděla, že když bude s mojí mamkou, tak to vypije a v den D si moji rodiče vyzvedli děti okolo 20h, těsně před předáním jsem ji nakojila, jak přijeli, malou doma přebalili (prostě se ten den nekoupala) a převlékli a dali ji do postýlky, kde usla jako normálně, absolutně žádný problém. A to je jinak zvyklá být také pořád se mnou, nikdo jiný se do té doby o ni večer nestaral (kromě toho, když ji MM vykoupe). V noci jsme přijeli, mléko jsem odstříkala, protože jsem trochu pila a dala jí UM. Žádný problém nenastal, prostě pohoda 😉

ivulinda
26. říj 2008

pismenka naše Adélka je taky semnou pořád od rána do večera a je na mě strašně fixovaná,a jednou asi před 3týdny si ji mamka vzala domů na noc a říkala mi mamka,že jí v§bec nechtěla spát a,že se budila co hodku a doma to přitom neděla!!takže to zkus a uvidíš sama 🙂

binki
27. říj 2008

pismenka: bude jí skoro rok, já mám zkušenost s hlídači velkou,vlastně od jeho 2 týdnů 😀

zuzik03
27. říj 2008

písmenka, u nás jednou týdně koupe a uspává MM (chodím cvičit), chystala jsem se na to tak, že jsme do puntíku dodržovali pevný režim (koupání, kaše, čtení, stejná ukolébavka, spánek) a najeli na metodu 5,10,15, takze si klarka zvykla, ze kazdy vecer je stejny a po cteni nebo pisnicce se usina (MM ji teda urcite nezpiva 😀 ).
kdyz ji bylo pulroku, slavili jsme 3. vyroci svatby a povolali jsme do prahy babicku, ktera zije 300km daleko a klarka ji skoro nezna, mela jsem trochu vycitky, ze ji pravdepodobne vecer prorve, ale tchyne vypadala, ze ji to neva. tehdy jeste klarka na samotne usinani zvykla nebyla, nicmene babicka se osvedcila - opousteli jsme rozdovadene dite a nez jsme dojeli do kina (cca 10 min.), tak volala, ze mala spi 😅 kdyz jsme se vratili, tak sice byla vzhuru, ale nejecela, proste si jen s babickou hrala. takze se toho neboj a uzijte si ples 😉

pismenka
autor
28. říj 2008

tak jo Zuziku. Chci na ten ples určitě jít. Včera jsem dědovi říkala, zda by nepohlídal a byl nadšený. Díky za názory 🙂)