Jak jste zabezpečily kliku domovních dveří před dětmi?

syraell
8. únor 2009

Ahoj, náš synáček dneska poprvé zvládnul kliku od dveří a pochopitelně se teď otevírání dveří stalo hitem č.1 😀 Jenže zajímají ho i domovní dveře, které vedou na ulici, prakticky rovnou do silnice. Dveře stačí pochopitelně zamknout ale můj drahý choť má problém s pamětí, jako většina chlapů, takže se bojím, že bude zapomínat. Rozhodně bych to ještě nějak posichrovala...Nevíte o nějakém zámku dveří, který by se na ně přidal. Myslím něco jako je pojistka oken apod. V Ikei nic speciálně na dveře nemají...
Moc díky za typy!!!

pipisek
8. únor 2009

syraell...co klasický řetízek třeba z OBI? jednu část dáš na dveře a druhá se navrtá do zdi vedle dveří....i když prcek otevřem je tam škvíra tak 10cm...myslím, že je to jednoduché, levné a účinné...doma to tak máme.

garfieldmail1
8. únor 2009

Ahoj, my máme třeba jednoduše zabezpečené dveře do sklepa tak, že přítel otočil kliku o 45 stupňů směrem nahoru, takto na ni dítě ještě nějakou dobu nedosáhne, mohlo by to jít i u kliky domovních dveří. Jinak použij ten řetízek. 😉
Jo, a co se týká domovních dveří, taky se třeba zabezpečují proti zabouchnutí upilováním, což znamená, že dveře zvenčí, kde je jen koule, zavřeš leda zamknutím klíčem 😵 Takže nemáš šanci zapomenout je zamknout a taky si je nikdy nezabouchneš s tím, že klíče zůstanou doma, v horším případě v zámku z druhé strany 😖

aponchie
8. únor 2009

syr tohle vsecko preci taky muze zapomenout udelat 😀 at se nauci to zamykat a bude klid.. 😎

pipisek
8. únor 2009

no ten řetízek nezapomene dát manžel,bo zvenčí to jde blbě 😀 ale leda syraell, protože bude zevnitř....

syrael
8. únor 2009

Moc dik, holky! No, ono je to asi ve skutecnosti tak, ze by to mela byt zabrana ne proti diteti, ale proti zapomnetlivemu manzelovi 😀 Nicmene do retizku asi pujdem a ten figl s otocenou klikou je taky uzasnej!

aponchie
8. únor 2009

kurna sme to ale nevipilovana rodina 😀 sme jen zamykali nic jineho 😎

kacka79
8. únor 2009

ahojky, tak náš Fíla je taky "útěkář" a nám nezbývá nic než zamykat...člověk si časem zvykne a manžela stejně pořád kontroluju 😀

slunicko552
8. únor 2009

Ahoj prdoš taky zdrhá 😀 Jedině zamykat.Chlap někdy ráno zapomene a prcek,když se vzbudí hned letí ke dveřím a zkouší. 🙄 Když není zamknuto,hned mlátí sousedce do dveří 😅 😕

luckahr
8. únor 2009

no syrael a když budeš muset dát ten řetízek, tak už můžeš rovnou zamknout, ne🙂? Stejně k těm dveřím musíš teda jít. Možná si to myslela tak, že tatínek nezamkne, když příjde domů? No tak to ale zapomene třeba i na řetízek. My teda máme obojí, ale zamykáme, začala jsem s tím já a manžel si na to postupně taky zvyknul, přijde a zamkne. Tak možná když do něj budeš týden hučet a připomínat, bude problém vyřešen 😉

luckahr
8. únor 2009

já nějak v tom řetízku nevidim vyřešení problému 😉

sarinkam
8. únor 2009

Ale když bude na řetizek, tak bude misek chlap zazvonit a to uz je sance ze mama nezapomene. Jinak dekuju za oznameni, ze nejen ten muj je v tomto na baterky, ale u nas nehrozi unik decka, ale psů 😀 Ja se vzdycky zlobim, že bych po nem mela zavirat 😀

garfieldmail1
8. únor 2009

Hlavně ten řetízek dejte co nejvýše. Švagrová, když měl synovec něco přes 2 roky, chtěla jen vysypat smetí. Synovec zrovna spal, oni bydleli v prvním patře, popelnice před barákem, takže za 2 minuty byla zpátky... Ovšem šikulka se vzbudil a nenapadlo ho za tu chvilku nic lepšího, než si přitáhnout židličku ke dveřím a řetízek zasunout. Samozřejmě nebyl schopný ho pak vytáhnout ☹ Tak musel soused k nim přes balkon, takže to dopadlo naštěstí dobře! 🙂

ina.b
13. únor 2009

U dveřích na balkón máme řetízek - hodně nahoře, takže tam dosáhneme jen my dospělí. Je dobrý, že můžeme mít pootevřený balkón, když větráme a malá tam nemůže. A u vchodových dveří máme v horní části přídavný zámek - z venku na klíč, ze vnitř stačí jen otočit takové plastové kolečko a dveře se zamknou. Také to mají v Obi či Baumaxu... Na oknech (především v pokojíčku) jsou plastové zarážky, na které se malá nedostane.

pipet
13. únor 2009

My měli doma taky tu otočenou kliku, přijde mi to nejjednodušší, než dosáhne i na tu 😎 I když i potom je "složitější" otevřít, než se jenom na kliku pověsit, což zmákne každý prcek. Utíkal můj malý brácha, jednou ho babička našla, jak si v bílých punčocháčkách hraje na dvorku v kaluži 😀