Jak koordinujete péči o miminko a práci v domácnosti?

holly1
31. črc 2009

Ahoj, zajímalo by mě, do jaké míry dokážete oddělit hraní s miminkem a péči o něj s běžnými domácími pracemi (žehlení, úklid, vaření...). Mně se zdá, že péče o domácnost je docela časově náročná, resp. pořád je co dělat. Přitom bych si ráda víc hrála s malou a věnovala se jí, ale pořád někam odbíhám - pověsit prádlo, udělat něco v kuchyni, setřít tohle a támhle atd... Dokážete si "jen" hrát s miminkem a děláte vše doma když mimi spí nebo jak to máte?

kinsen
31. črc 2009

holly1:
to mi povídej když malý usne tak stěží stojím na nohou a když musím ještě uklízet tak je to děs jako dnes už hodinu se přemlouvám že půjdu mít nádobí. 😒

luucia
31. črc 2009

jo a vaření teda nějak extra neřeším..vaříme o víkendu, to občas vaří manža a vaří výborně a v týdnu vařím tak 1-2x 😉

holly1
autor
31. črc 2009

luucia, tak to jsi teda HODNĚ pilná. Holky, a co jíte, když přes týden nevaříte? POřád jen chleba s něčím??

luucia
31. črc 2009

holly, no většinou jo..já takhle jedla už dřív 😝 nic moc strava 😒 ale já nějak přes oběd nemám moc hlad 😝 a tak jednou v týdnu jsme u našich a tam vaří mamka 😵

shaula
31. črc 2009

holly - já o víkendu navařím jako pro regiment vojska a pak to dojídám přes týden. Na konci týdne si dělám rychlovky typu nudle s vajíčkem a salámem atd. Občas mi manža donese oběd na druhý den🙂

schwarzovka
31. črc 2009

já jsem tak ráda, že nemusím vařit...ne že bych neuměla, ale mě to táááák neba... 😀 ...a místo každodenního úklidu si radši pohraju s prckem, nebo když si hraje sám, tak si vemu knížku nebo něco...ale abych uklízela??, brrr...s těma mejma chlapama je to stejně jenom kontraproduktivní...možná kdyby manžel řekl, že by chtěl mít vypíglovaný byteček, tak bych se i snažila, ale když on proti mě neřekne křivý slovo...je to takový moje prasátko, co se rád rochní v bordýlku 😀 😀 ...berte to s nadsázkou, zas takovej binec tu snad není...nebo jo? 😀 😀

kinsen
31. črc 2009

schwarzovka:
tvůj přístup se mi líbí 😀 😀

shaula
31. črc 2009

Jo jo, mně taky🙂

Jinak podobné téma už tu je: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

schwarzovka
31. črc 2009

kinsen...mně taky 😀 😀
neřeším kraviny...hladomor v africe tím utřeným prachem stejně nezastavím 😀 😀

dagina
31. črc 2009

Ahojky, Schwarzovka, už když jsem četla tvůj první příspěvek na předchozí straně, jsem si říkala že jsi celá já 😀 . Co mám malou, na ptákoviny nemám čas ani náladu, užívám si jen té naší treperendy, bo za chvíli mě uteče a pak třeba budu uklízet a vařit 😀 .

kinsen
31. črc 2009

máš naprostou pravdu, prcek je na prvním místě to ostatní je druhořadé 🙂

berenika39
31. črc 2009

😉 😉 dobrý téma, u nás je vrchní koordinátor prcek. Ale je fakt, že všechno můžu dělat s ním, baví ho to, šmejdí se mnou po celým bytě, pomáhá - kartáček na zuby v koši na prádlo a palička na maso v pračce, špinavý ponožky v šuplíku se sušenkama a tak. Je poměrně vtipnej. Dopoledne zvládnem za hodku setřít, poklidit koupelnu, ustlat,někdy lux, někdy pračka,myčka. Nežehlím, z principu, nesnáším to, kupuju nežehlivky. Ale vařím ráda. Ne denně, kluci jedí klidně druhý den ohřáté. A někdy večeře, kterou vtipně nazvala tchyně "COJEKOMUDOTOHO". Prostě co se najde v lednici. Já nejím. Jsem ten typ, co koukne do lednice a tloustne. Takže moje strava je kafe,ovoce, jogurt,sýr.
Uvařím, když spí, moc se s tím nepatlám, zbyde čas i na net a kafčo. Zbytek dne mám pro něj.....pohoda, ale je to hodně o tom, jaký je mimčo. To moje se prostě povedlo 😀 😀

schwarzovka
31. črc 2009

hlavní je, že nás je víc....nejhorší je, že u nás v rodině...a že ta je velmi početná...je uklizený byt na prvním místě...moje máma by třeba neusla, aniž by věděla, že je ve dřezu neumytá sklenička 😅 a jako furt poslouchat, že první co bych měla ráno udělat, je umýt hajzlík....blééé, jak pak snídaj? 😀 😀 prostě kraviny do kravína... 😀 😀

berenika39
31. črc 2009

😀 😀 je to jako se vším, určit si priority....taky jsem si dlouho říkala, jestli ten můj náhodou neřeší, že to tu není úplně vypíglovaný, a on se mě jednou zeptal, jestli to s tím úklidem nepřeháním 😀 😀 no balzám na duši tohle slyšet. hned jsem polevila v aktivitě.....

kinsen
31. črc 2009

syn je hodné miminko jen trošku závisláček a já ho v tom ráda podporuji, takže když je vzhůru tak toho moc neudělám a teď když spinká tak se tu objeví tohle téma a já se nemohu odtrhnout. 🙂 🙂

schwarzovka
31. črc 2009

jj kinsen a za mnou je hromada hraček, co se jen tak válej...bez ladu a skladu 😀 😀

soanpe
31. črc 2009

holly
já když musím, tak na žehlení mám středeční večery.to chlap sportuje a pak jde s chlapama na "pivo" on si dává kafe a colu,páč se v noci nemá jak dostat domů.Bydlíme 1km za Prahou a lišky tu dávají dobrou noc 😀

Jinak vaření mi fakt nevadí.Baví mě.Dokonce peču, dorty oříškový, kakaový, šlehačkový...,bublaniny... to je taky asi úchylka 😅

schwarz.
nerej 😀 😝
se vykakám, spláchnu, nastříkám domestos nechám působit. 😎
kakám v 7, snídám v 11hod 😅

nebo ty nekakáš 😀 ?

holly1
autor
31. črc 2009

berenika, to je super, že máš tak pohodové dítě, které dokonce uklízí s tebou 🙂 😉 🙂 To je značka ideál. Za chvíli třeba bude uklízet sám 😀 Taky ti "závidím" to že nejíš a nevypadáš jak kostra. Já už nevím, co bych snědla a opravdu jako kostra vypadám. I proto vařím.

holly1
autor
31. črc 2009

kinsen, závisláček na prsu nebo na tobě?

soanpe
31. črc 2009

omlouvám se za můj fekální příspěvek 😅 😀 😀 😀

schwarzovka
31. črc 2009

soanpe...já nekakám to dámy nedělají 😀 😀
záchod myje manžel...on ho vždycky zasere...ale ne kákánkama, ale díky svému koníčku jménem akvaristika...když odkaluje a dělá podobný svinstva...takže po ránu by toho bylo na mě moc... 😀 , já totiž musím snídat hned, jinak blinkám... 😀

berenika39
31. črc 2009

schwarzovka, nejsi těhu?

kinsen
31. črc 2009

holly1: na mě

schwarzovka
31. črc 2009

berenika...nejsem, ale z hladu bleju...odjakživa 😝 😨 😝 ...aspoň vím, že nikdy nebudu anorektička 😀 😀

soanpe
31. črc 2009

schwarz
já jsem chlapovi řekla, že když akvárko, tak mořský, páč na údržbu jezdí firma 😀
u nás je největší zvíře Sofí a s dalším do budoucna nepočítám.
zvířátka jsou v zoo a maj se dobře. u nás by trpěla hlady 😅 😕
já neumím obstarat ani křečka, když mi ho ségra dala ke 13. narozeninám,tak mi přes balkon utek k sousedům-asi pud sebezáchovy 😀 😀 😀

berenika39
31. črc 2009

holly, ke kostře mám fakt daleko. ale s léty přicházejí kilogramy. bohužel. takže úměrně tomu je třeba ubrat na příjmu....to prakticky znamená, že v mém věku musím hladovět a ještě k tomu sportovat. jinak jsem přibrala poctivých 17kg s Pétou, a rok mi trvalo, než jsem to sundala. ale to je mimo tééma....nebo vlastně tím, že "šukám po světnici" (to není sprosté slovo, to znamená poklízet), možná hubnu 😀 😀

schwarzovka
31. črc 2009

jedno akvárko...csss....my jich máme asi 50....no nepřála bych ti to vidět 😀 jinak máme hodně dalších zvířátek...štěnice, blechy, svrab...z čeho to může bejt?? 😀 😀 😀

obla
31. črc 2009

😀 Tak hele 😀
Terminátor si pokoj musí uklízet sám, jak hračky, oblečení, tak vysávat a prach.
Vysává mi i zbytek bytu.. 😀 A hadrem ošmrdlá, cokoli..
Na nádobí mám myčku..
Horší je to s pračkou, žehlením a výměnou prázdné ruličky od toaletního papíru.

Po MD se chystám otevřít MAND a jako vedlejšák dělat hajzlbábu 😀

soanpe
31. črc 2009

schwarz, taky koukám,co nám naleze do baráku ze zahrady.moc se u nás líbí těm sviňkám, co se zatočí do koule,když do nich štouchneš.
pavouky jsem přesvědčila,že se jim u nás nepovede a překročení prahu je pro ně jistá smrt. 😀 😝

kinsen
31. črc 2009

soanpe: a na ty pavouky to zabralo, poslouchaj? mě totiž ne a to už jsem jich zabila je mi jich líto, ale při představě že pak po mě polezou je mi zle 😝