Jak koordinujete péči o miminko a práci v domácnosti?

holly1
31. črc 2009

Ahoj, zajímalo by mě, do jaké míry dokážete oddělit hraní s miminkem a péči o něj s běžnými domácími pracemi (žehlení, úklid, vaření...). Mně se zdá, že péče o domácnost je docela časově náročná, resp. pořád je co dělat. Přitom bych si ráda víc hrála s malou a věnovala se jí, ale pořád někam odbíhám - pověsit prádlo, udělat něco v kuchyni, setřít tohle a támhle atd... Dokážete si "jen" hrát s miminkem a děláte vše doma když mimi spí nebo jak to máte?

berenika39
31. črc 2009

hm, švábi jsou teprve to pravý ořechový.....

schwarzovka
31. črc 2009

jj, pavouci neradi vysavač...taky si to hodně rozmýšlejí, zda přijít na návštěvu nebo ne...s těma jsem slitování neměla 😅
švábi jsme měli k večeři...hezky křupou...je jich tu plno, dáte si taky 😀 😀 😀

soanpe
31. črc 2009

kinsen
základ je, všechny parapety nastříkat biolitem 😀
raid ne, ten je dlouho cejtit 😝

berenika39
31. črc 2009

švábi....smažený, s tatarkou.....joooo

holky, vy taky pijete červený jako já?

...zamknou nás..... 🙄 🙄 🙄

schwarzovka
31. črc 2009

soanpe až tak si na ně zlá? tak teď nevím, jestli k nám nelezou kvůli tomu vysavači nebo něčemu jinýmu...jestli oni tu nemají nějakýho predátora....hmm...to by vše vysvětlovalo...co baští pavouky? 😀
berenika...ne, já jsem nabuzená díky manželovi...pssss 😀 😀 😀

soanpe
31. črc 2009

berenika, kafe
nějak po orodu nemám odvahu pouštět se do něčeho tvrdšího 😕
když byly Sofí 3měsíce, tak jsem si dala asi decku růžovýho. ty kráááso, mně bylo 😝
v noci jsem ji šla do koupelny přebalit, jenže mi nějak zahaproval tlak a já šla k zemi. SOfi na pračce na přebalováku.
stihla jsem ješte zařvat na MP a už jsme se vezla po zdi k zemi
ten jak prudce vstal, tak se mu zamotala palice a taky sebou seknul 😀 😀 😀
chudinka Sofinka. já to naštěstí rozdejchala hned
volala jsem doktorce, že omdlívám, tak mi udělala rozbor krve a ten byl na hranici. se divila, že vůbec funguju 😀

schwarzovka
31. črc 2009

soanpe.. 😅 ....ještě že tak

dont_speak
31. črc 2009

Jé, to je super téma... Mě uklízet nebaví, ale vadí mi nepořádek, takže stejně během dne pořád něco šůruju nebo přerovnávám. Většinou vařím a věším prádlo když děti spí, ale dneska se jim zrovna moc nechtělo 😅 , tak až se vrátí MM možná se přerazí hned v předsíni o nějakou hračku. .. Breberky nám tu zatím nelezou 😀

soanpe
31. črc 2009

schwarz
všimla sis, že obě debaty,kam píšeme, se zvrtly k alkoholu 😅

schwarzovka
31. črc 2009

soanpe...jestli to náhodou o nás něco nevypovídá 😀 😀 😀
ale už půjdu do hajan...za nedlouho se probudí Hnojík, že chce mlíko... 😀 😀 😀 tak se mějte a ráno budeme mít takovej srandovní zámeček na názvu 😀

soanpe
31. črc 2009

schwarz
tak založíme novou diskusi 😅

dobrou 🙂

berenika39
31. črc 2009

no se úplně bojím, jak budem moct ještě něco seriozně zodpovědět.......

schwarzovka
31. črc 2009

berenika...vážně máš pravdu, naše rady jsou k nezaplacení... 😀

soanpe
31. črc 2009

není nad náš názor
neříká se , že ve vínu je pravda? 😀 😀 😀

schwarzovka
31. črc 2009

a furt bude krafat...já jsem pak zvědavá a nedokážu jít spát 😀 😀 dobrou

soanpe
31. črc 2009

no jo
končííím 😝

romous
1. srp 2009

Suprový téma musím hooodně souhlasit s Berenikou záleží na prckovi,takže u nás den vypada takto.Ráno vstanu když je křik z postýlky nezvladnu se převlíknout nic nesnídám jediný co musím se jít umýt a vyčůrat 😀 pak mám naše klíště na hrbu 16 hodin,když jdu odpo ven tak teprve sundavám ze sebe pyžamo a je to tím jakmile jí položím řve jak pavián,takže sem jak nosič,ale už sem zvyklá.Vwčer usne a já začnu fungovat vařit kolikrát jíme jídlo i 3 dny to manžovi naštěstií nevadí,pak prach 1 tydně a denně vytírat a mýt nádobí než pouklidím je pulnoc takže sem deně utahaná,ale ne z uklidu,ale z nošení našeho mazánka.Jo a žehlení tak to sem nežehlila už rok co máme malou vždy vyperu najede mamka a vyžehlí za to sem štastná. 😝

luucia
1. srp 2009

Holky, když mě to uklízení baví...nedělám to kvůli manžovi nebo někomu jinýmu 😅 prostě vidím na zemi smítko a musím ho hned jít sebrat, jinak jsem nervozní 😅 máme to v rodině, moje mamka je to samý 😉

schwarzovka
1. srp 2009

luucia...mě zas baví neuklízet...když je to pro tebe zábava, tak o tom žádná...když to neděláš z donucení, tak je to v pořádku...kamarádka nesnáší uklízení, ale manžel si to vyžaduje...se mnou by ale nepochodil, já bych mu řekla, ať si to uklízí sám, když to chce 🙂

anitta
1. srp 2009

holčiny já uklízm taky spíš večer a víkendy kdy se klíštatka ujme na pár hodin manža 😀
taky nesnesu bordel a prach ale nekdy musím přivřít očka no. protě někdy je den kdy se fakt sotva najím i já natož ukízet nebo vyvařovat záleží jak je naložen Davídek 😅

evinkaa
1. srp 2009

Mamky, vy se teda máte, že vám takhle pomáhají chlapi. 😉 Ten můj fakt doma nic nedělá, ale to hlavně z toho důvodu, že máme velikou zahradu a opravujeme celý dům, od podlah, omítek až po stropy. 😒 Ono taky záleží, kdo kde bydlí. Navíc nemám rodiče a na všechno jsem sama, ale vždycky mě potěší, když přijde návštěva a řeknou: "Tyyy jo, Ty máš uklizeno, jak to zvládáš?" 😀 Když máme ty dva pejsky, tak to holt jinak nejde. Nádobí umývám ručně, žehlení mi nevadí a přes týden navařím vždycky na dva dny. Natálka je ale ještě malinká, až začne lozit a rozhazovat hračky, tak to teprve začne. 🙂 Teď ráda kouká, jak vysávám nebo utírám prach. Je hrozně hodná, nemůžu si stěžovat. 😎

soanpe
1. srp 2009

tak nevím, čim to je, ale opět chlap vytáh paty z baráku a já stihla vygruntovat barák,vyprat 2 pračky, Sofí odpol.vycachtat v bazénu, pokropit zahradu a uvařit na zejtra 😎 😅
s chlapem doma mi to nějak nejde 😝

benjik
3. srp 2009

soanpe: ty to máš jak já,já taky nic neudělám,když je chlap doma 😀

misicka85
3. srp 2009

Tak já mám relativně hodné dítko, takže s ní stíhám udělat opravdu všechno co dřív. Ono záleží hodně na dítěti a pak taky jaké kdo má nároky na úklid 😀
Takže u nás to vypadá asi takto:
6h budíček,malou nakojím a ona pak ještě většinou usne do té 9h. Já mezitím vstanu,upravím se, nasnídám se, nachystám potraviny na vaření a trochu pouklízím (takové ty činnosti u kterých nenadělám moc kravál - utřu prach, umyju koupelnu a wc, pomyju a utřu nádobí, vytřu podlahu.)
Pak se malá vzbudí a jdem ven. To si s ní vyříím takové ty záležitosti - zajdu na poštu, do obchodu nebo na úřad. CHodím skoro všude pěšky takže nám to zabere asi 3h. Domů příjdem kolem poledne, udělám malé zeleninku, dokojím a jde spinkat. Odpoledne mi spí tak 2h. Já mezitím uvařím. Vařím tak na 2 dny, polívka nám vydrží tak 3dny. Pokud třeba zrovna vařit nemusím tak třeba žehlím, myju okna atd... prostě co je třeba. Když je malá vzhůru tak rychle povysávám. No a odpoledne jdeme ještě tak na 2h ven, v 17h dostane kaši,pak se jde okoupat, dokojím a kolem 19-20h jde spinkat. A já sednu k telce a mám veget 😀

blandik
3. srp 2009

Tak já taky dělám průběžně, nejsem ani pu'nta ani bordelář. Vysávám cca každý druhý den, máme plovoučky. Vytírám tak 1x za 14 dní, prach 1 - 2 týdny. Vařím, peru, když je malý vzhůru nebo když spí. Žehlím malého věci všechny, naše - většinu, ale občas se na to vybodnu a pověsím na ramínko. Podle toho, jak je daný den samostatný. Myslím si, že není správné trávit 100% času s miminkem. Měly by se učit samostatnosti a pokud se dokáží samy zabavit - tj. hrají si s něčím a jsou spokojené, pak nevím, proč bych u nich měla sedět a rušit jejich pohroužení do hraní. Četla jsem, že ve druhém roce života dítěte by se mělo dítě načit si půl hodinu hrát samo v pokojíčku. Zatím máme 10M, takže jsem s ním pořád v jedné místnosti, ale dělám si i své věci. Tím nechci říct, že si nehrajem, ale prostě se snažím dělat i něco jiného, když je vzhůru. Když spí, tak jdu na net, čtu si, odpočívám.

helcah
3. srp 2009

Blandik - vytíráš tak jednou za 14dní? Tak to máš asi spořádanýho prcka viď? Já jí občas dám kousek rohlíku nebo ovoce když si hraje na zemi a to pak můžu vytírat donekonečna....Jinak taky uklízím klidně i když si hraje, protože mi spí přes den tak 2x po půl hodině, někdy ani to ne. A večer když usne tak se stačím akorát tak osprchovat a hurá spát, protože se v noci tak 4x budí.

hupcza
3. srp 2009

tak já dělám spoustu úklidu s prckem v šátku a u toho mu vykládám, co dělám - mytí nádobí, utírání prachu, zalívání kytek se tak dají v poho zvládnout
vysávání taky tak - jen bez toho povídání 😀
vytíráma a koupelny uklízím, když spí a nebo když si hraje
no a žehlím obvykle večer u tv a nebo když si sám hraje na dece
truhíky taky v poho obhospodařuju se šátkem
jiná práce na zahradě obvykle s ondorou v kočárku (což moc nerad) a nebo na dece
vaření - sedí v sedačce a hraje si a k tomu na něj občas houknu
no a práci (ve smyslu vydělávání peněz) po večerech a nebo když ukecám manžu aby hlídal

nedovedu si představit,že bych dělala práci jen když spí - spí přes den málo no a světe div se v noci spím i já 🙂
děti potřebují vědět, že jsou v domácnosti i povinnosti a nemohou být pořád středem pozornosti jen ony
nakonec časem se do těch povinností musí začít i samy zapojovat a jak vbych je zapojila, kdyby o nich ani nevěděly, že 🙂
takže intenzivně si hrajeme, zpívám mu atd. - ale tohle stejně nezvládnu celou dobu, co je bdělý - raději ho nesu v šátku a popisuju činnosti - je to dle mého lepší než nad ním mávat nějakou elektornickou cvrlikající obludkou

kinsen
3. srp 2009

Já malého nosila v klokance u některých činností jenže teď už má přes osm kilo a mě z něj hrozně bolí záda, tak má prcek po nošení. Takže poklízím tak průběžně, když to dovolí 😀