Jak koupat mimino? Aby voda nebyla horká/studená

jaruskaaaa
28. pro 2007

Zakládám další diskuzi..jestli tady taková byla tak mi prosím skopčete text nebo pošlete odkaz na tu diskuzi hledat vám tady neumím,jinač nevím jak koupat správně..bojím se že bude voda horká nebo studená a když u toho holky jěště řvou tak vypadá jako byjim to vážně vadi¨lo..

kachne23
28. pro 2007

ahoj, na teplotu vody si můžeš koupit teploměr, já osobně to odhaduju - příjemně teplá, ale nesmí pálit na loket... A to ti neukazovali v porodnici??

sokolka
28. pro 2007

Jaru buď v klidu. U nás to trvalo asi 3 týdny než si Kubík na koupání zvykl a začalo se mu to líbit. Jinak ze začátku jsem taky používala teploměr. Voda má mít 37 stupňů 😉

eva265
28. pro 2007

Jaru, me syn pri koupani v porodnici taky hrozne rval. Kdyz jsem ho ale doma dala do kybliku, tak se mu to libilo a vubec neplakal. Byla jsem pripravena, ze cele koupani zase hystericky prorve a uplne me prekvapilo, jak byl potichu a jen prekvapene koukal.

Ze zacatku miminka nemaji taky moc radi, kdyz jsou nahaty. Zkus je svlikat prikryte plenkou. Syn take ze zacatku plakal jen co jsem ho svlikla (zima mu nebyla) a plenka pomohla, i kdyz ji skopaval dolu.

honzina
28. pro 2007

Tak příklad z koupání v porodnici bych si rozhodně nebrala - v průchozí místnosti (docela tam táhlo), ve vaničce tak dva centimetry vody... nedívím se, že to Toníček celý hystericky prořval.

Doma dáváme hodně plnou vaničku, aby byl potopený až po ramínka a nebylo mu zima. Pro správnou teplotu vody používáme teploměr, na něm je naznačené rozmezí pro správnou teplotu koupele pro miminko (asi 36 stupňů).
Teď teda dáváme spíše "chladnější" vodu (tak 34 stupňů), protože chodíme na plavání kojenců do bazénu, kde ta voda má tak 33 stupňů, tak aby to pro něj nebyl takový teplotní šok.

listicka20
28. pro 2007

U nás to taky v porodnici nebylo nic moc, do vaničky tam neměli podložku, a sestra v ní to mimino máchala jak prádlo. Podložka je příjemná, že z ní mimísek neskllouzává, taky dáváme víc vody, ale jak je myška na té podložce, tak bříško potopené nemá. Ale dáváme jí na něj žínku namočenou do teplé vody, to je jí příjemné, není jí zima. A napadá mě taky otázka, holky, jak často dětem čistíte uši? Slyšela jsem totiž, že častý čištění těma tyčinkama vede k náchylnosti na zánět středního ucha, že jako to ucho zchoulostiví.

sakura77
28. pro 2007

my sme tiez kupali s teplomerom,na 37 stupnov,casom to uz budes mat"v ruke" aj bez.nas v porodnici ucili sprchovat-na jednej ruke som si ho drzala a druhou sprchovala,ale ked uz bol vacsi a tazsi presli sme na kupanie-na podlozke.tiez trvalo chvilu kym sa mu to zapacilo,ale potom uz pohoda.

chechta
28. pro 2007

tak teplotu jsme nejdřív měřili teploměrem mezi 35-37stupni jak se zadařilo a ted mispadl teploměr za pračkua nějak nejsou lidi kdo by ho vytáhl 😀 tak odhaduju loktem a už to mám v "loktě" 😉
Jinak nám se strašně moc líbí koupání od začátku,a le ze začátku byly histerie při mydlení žínkoua pak u utírání - pak si zvyknul - ted už koupeme v evelké vaně takže mydlíme a vše přímo ve vodě a utírání se nám už taky zalíbilo - jen to oblíkání pořát nesnášíme 😝

kachne23
28. pro 2007

já teda z porodnice taky nepřebrala všechno - místo umyvadla mám kyblík a vynechávám mejdlo, meju jen vodou a natřu olejíčkem, ale je fakt, že Matěj vodu miluje a pokud řve, tak ve vodě zaručeně přestane a jen vyvalí voči 🙂 Uši mi připadá, že má zatim čistý, tak to nijak extra neřešim.. 😉

akcul
28. pro 2007

jarusko:
Nám malá ze začátku při koupání taky strašně řvala, holt některým dětěm se to zalíbí až později. Teplotu jsem ze začátku měřila teploměrem do vody, ale brzo jsem přešla na "loket". Když je mi to příjemné, je voda akorát. 😀 😉

navi
28. pro 2007

jaruško neboj, holkám se voda zalíbí, chce to jen čas 🙂 Nám Luky taky šíleně ječel, už když jsme ho vyslíkali a teď úplný opak, koupání miluje, když ho položím v koupelně na přebalovák, tak se okamžitě začne tlemit 😀
A vodu jsme měřili teploměrem ,ale mě už dávno stačí loket, manžel poctivě dál měří 😉

kacerka
28. pro 2007

Tak koupání v porodnici bylo dost drastické, když jsem doma předvedla manžovi, co nás naučili, tak práhlásil, že toho se účastnit nebude 😉 😠 😕 Takže jsme si udělali svůj postup. Koupeme obden taky v kyblíčku a musím říct, že Karlíkovi se to moc líbí. Nemydlím ho každý den, mýdlo používám tak jednou do týdne a určitě ho nemydlíme nasucho na podložce, jak nám ukazovali právě v té porodnici. Karlíka necháme vyblbnout a podle nálady si řádí 5-10 minut. Potom ho osuším a namažu olejíčkem - mám doma dva od Salusu - mandlový a meruňkový a jsem s nimi nad míru spokojená 😉

janickabez
28. pro 2007

my jsme naštstí vodníčci a koupání nám problém nedělá, ale voda musí být 38-39, taky máme teploměr do vaničky... v 37 a míň malá plakala 😢

v porodnici nám ukazovali jen mytí pod tekoucí vodou (což bych si v paneláku vubec nedovolila , protože tam se mění telota vody když ó 4 patra níž spláchne někdo wc) 😝 o vaničce a lehátku v porodnici asi nikdy neslyšeli 😎

Děláme to jako lištička že dáme vaničku plnou, tak aby na lehátku měli uši nad vodou 😎 😀 a na bříško dáváme taky žíňku kterou několikrát ještě v pruběhu koupání poliju rukou teplou vodičkou ve které se cákáme, aby nám nebylo zima na bříško a ruce.....

taky máme do koupelny teplozvdušný fukar, teda máme ho i u přebalování, na koupání si ho dávám do koupelny, a tak si nejdřív v koupelně udělám 25°C vzduch a pak jdu teprve koupat....

chechta
29. pro 2007

no u nás v porodnici taky lehátko nepoužívali, ale já jsem ho ani v malé vaničce nepoužívala - strašně se nám líbilo ,když jsem ho měla na ruce a on si tam ploval 🙂 - ted ve velky vaně je to něco jinýho - tam už lehátko máme - bych si asi jinak zničila záda 😝

jaruskaaaa
autor
29. pro 2007

Tak z porodnice si já příklad neberu,zaprvý jsem byla po císaři a myslela jsem že sestra bude brát ohledy že mě to břicho bolí a že nebudu pořádně k vaničce ohýbat prostě jsem to musela zkoušet..jenže ležela jsem jěště s jednou paní a bylo hodně miminek a musela obejít dost pokojl takže na nás čas neměla..o lehátku ani nemluvě žádné lehátko...navíc vzala jedno mímo namydlila opláchla,vzala druhý namydlila opláchla bez lehátka a všechno strašně rychle doma lehátko mám ale nějak nestíhám musím čekat asi do 9 než přijde manžekl pak můžem koupat od jedno dítko drží já koupu ale pokaždé řvou obě...zatím jsou maličké to zase musím brát v ohledu ale neí možný aby pořád řvali....jinač koupeme s lehátkem obyčejným ale viděla jsem už i takový pěknový mohlo by být lepší snad má někdo skušenost..

chechta
29. pro 2007

tak u nás v porodnici sice bylo dost mimin, ale jeden den přišla sestra miminka umyla sama jen dávala komentář a druhý den jsme to za její pomoci dělali my. Takže to bylo ok - byla to strašně hodná sestřička - akorát jsem slyšela, že ji vyhodily kvůli těm vyměněným miminkám 😒

majka07
29. pro 2007

My máme teploměr kde je ok, to vyhovuje Maju nejlíp. Koupala jsem bez lehátka, byla jsem naučená z porodky, jednou jsem zkusila lehátko, ale nevyhovovalo ani mě ani Maju a tak jsme bez lehátka stále, teď už ve vaničce sedíme, tak je to ještě lepší.

chechti, jj přišla na ranní, už byly vyměněný, ale pro dobrotu na žebrotu, každý tuhle sestřičku chválil, ale pár lidem se to holt nelíbí, co vím od jedné paní doktorky a ona sestřička to nese hodně špatně 😒

jaruskaaaa
autor
29. pro 2007

já si lehátko zatím chválím holky my nesjíždějí,a když přidrřžím jendou rukou jednu ve vance tak mlžu třeba dát druhý cumel..nemám obě ruce v pohybu...

sokolka
29. pro 2007

Jaru my jsme měli také to klasické lehátko a nemohla jsem si stěžovat. Dokud se malej nezačal otáčet tak to bylo v klidu. 😉

bubli07
29. pro 2007

jarusko-někde jsem četla, že když jsou dvojčátka, tak se nemusí koupat každý den, prostě jeden den jedno mrně a druhý den druhé mrně. Aby nebyl takový fofr a ještě je možné, než si děti zvyknou na koupání, tak je vlastně jen omývat mokrou žínkou. Jinak rad tady máš až až, tak doufám, že to brzy zvládnete a holky budou ve vodičce rády a spokojené 🙂 .

alcatko.j
29. pro 2007

Koupani v porodnici..radsi nevzpominat..pri takovem koupani bych rvala i ja a to jsem velka holka 😅

Novorozence jsme koupali ve vanicce, s molitanovym lehatkem, ruzovym 😅 Voda 37 stupnu peclive merena teplomerem 😅 Vody tolik aby bylo telicko ponoreno(kvuli zime)ale hlava ne, aby se nelus neutopila 😅
Koupali jsme oba zaraz, oba jsme priteplene na Nelouse mluvili, at ma jako super pocit... 😅 Do vody jsem pridavala nejakou emulzi, nazev uz nevim...Voda v mistnosti 24 stupnu.

Ted koupem ve vanicce od sprchoveho koutu, nelus otuzujem, takze voda ma tak 5 stupnu 😀 Samo ze ne, ale odhaduju a nekdy mi to ujede, jak tam vlezu, namrzne mi pipka 😅 Koupem jen cistou vodou, hooodne se cabrame a blbneme, na zaver umyju ksichtik a zinkou otru telicko a nazdar 😅

marrha
29. pro 2007

Jaruskaaa gratuluju k dvojčátkům 😵

já je mám taky a ze začátku to byl boj 😀 😀 ve vaničce řvali a řvali.....

koupala jsem je postupně,první jedno a pak druhé......

Ve 3 měsících jsem je dala do velké vany na takové to plátěné lehátko a je klííííd 😀 😀 koupou se už rádi a nevypadá to u nás jako by jsme jim ubližovali 😀 😀

jo a vodu měřím teploměrem,je tam čárka OK,tak se podle ní řídím 😀

nasesara
29. pro 2007

Ahoj,tak v první řadě gratuluji ke dvojčátkům a máš můj obdiv,že budeš muset zvládnout tolik věcí dvakrát.Já si to vůbec nedovedu předtsavit,musí to být maganáročné.
A teď k tomu koupání,Sára nám v porodnici přestala plakat jen když jsme ji začli koupat...ukázalo se,že vodu miluje a tak od osmi týdnů k nám dochází instruktorka a plaveme od začátku ve velké vaně.Doteď používám teploměr.Už tu teplotu na těch 37st asi poznám,ale když leží na vaně,tak ho tam stejně hodím.
Pěnové lehátko jsme používali jen v šestinedělí,pak nám přišlo,že se tam malá už nějak moc nevejde a jak jsme začli plavat,tak jí myjeme rovnou při plavání. 🙂

vendy01
29. pro 2007

Ahoj, píšu pod nickem mý přítelkyně.. 🙂 My koupeme ve vaničce na lehátku a vodu vždy připravím na 37 stupňů..prckovi se to líbí nebrečí a sleduje co se děje. Vody tam moc nemáme, aby nám to nenateklo do ušiček. Ale vezmu si hrníček a furt ho polejvám vodou a to se mu líbí. Ale když ho vyndáme, tak začne brečet..ale zase se mu líbí když ho pomazáváme krémem. Olejíček dostatečně nepromastil pokožku a měl ji suchou. Tak zatím maminy 😎

rosanela
29. pro 2007

Ahoj maminy!
Zrovna řeším, jaké koupit lehátko do vany? Naše Terezka bude mít 5.1. 6 měsíců a vzhledem k tomu, že nám v malé vaničce vycáká vždycky tak půl vaničky (ve stylu a po nás potopa..), chceme přejít do vany.
Poradíte nám, jaké lehátko vybrat? Které se vám osvědčilo? Dívala jsem se na ty pěnové a pak na ty plastové - takové ty do šikma, kde je rozptyl na délku..)
Předem díky za rady.

januskaababoo
1. led 2008

rosanela...muj nazor a zkusenost (nejlepcejsi) je s tim klasickym textilovym co pak i muzes vyprat na 90 stupnu, kdyz ho svliknes z te konstrukce...vis, ktery myslim, ne??? 😀

Ja nevim, bych to nejak neresila, prcek stejne rychle prijde na to, ze je srandovnejsi sedet a placat do vody a vytahovat spunt...penovy (nehygienycke), plastove nevim...

Kamaradka mi pujcila takovy sedatko do vany, s pricucama vespod, ale to uz jak prdolka sedi...no nic moc, Elinka nadsena, ale mi to prislo takove omezene hodne...myslim pohybove...stejnak musim u ni byt, davat pozor,takze radsi to textilkove...takze tak nejak...no. 😉

honzina
1. led 2008

Pěnové lehátka prý špatně schnou a proto se v nich dobře daří plísním a bakteriím. To anatomicky tvarované umělohmotné měla kamarádka a radila mi, ať si ho nekupuju, že sice v tom malá pěkně "leží", ale jak je v tom zapadlá, tak je takřka nemožné ji umýt (hlavně prďolu, že).

Takže taky máme to látkové s železnou konstrukcí a jsme spokojení všichni. 😉

Toť moje zkušenosti, ale rozhodnutí je na tobě. 😉

vivian
1. led 2008

Já koupu malou od začátku ve velké vaně na lehátku, koupila jsem si to s látkovým potahem, české výroby (značku asi uvést nemůžu😕), stálo tuším asi sto padesát korun i s poštovným... a je naprosto v pohodě 🙂 Vždycky po koupání ho hodím na prádelní šňůry, je to bavlna a je to za chvíli suché. Eventuelně se to dá i stáhnout a vyprat.

Voda má mít teplotu lidského těla, já nemám teploměr, ale asi dávám o trošku teplejší, protože ono to na té velké ploše rychle chladne, tak aby jí nebyla zima... Ale to koupání stejně netrvá dlouho, tak 5-10 minut maximálně. A malá ho snáší dobře, nikdy nebrečela, vždycky jen kouká s očima navrch hlavy 😀 Dělám to s tou mokrou žínkou jako lištička, taky jí dávám na bříško mokrou žínku, aby jí nebyla zima (povrch těla se odpařováním vody ochlazuje).

Důležité je, aby v koupelně nebyla zima, aby nahaté mimčo neprochladlo, hlavně po vytažení z vody. Já buď zapnu na chvilku infrazářič nebo napouštím vanu sprchou a tím se ta naše malá koupelnička taky ohřeje 🙂

V porodnici (Apolinář) bylo koupání taky v pohodě. Jen se tam koupalo dopoledne, já koupu večer. Koupu 2x týdně, doporučovala nám to i staniční z dětského, když jsme měli tu závěrečnou přednášku, že stačí koupat 2-3x týdně, a já jsem to už i mockrát četla, že není dobré mimi koupat denně, že se tím zbytečně často narušuje ochranná vrstva té jemné a citlivé pokožky... Tak máme koupací středy a soboty 😀 Jinak ji jen dle potřeby otírám mokrou žínkou. A úplně to stačí, je to čisťoučký voňavý miminko 😵 No ona se vlastně ani nemá kde umazat 😀
Z kosmetiky používáme klasický dětský šampón, na tělíčko buď jen vodu nebo sprchový gel Neutral a po koupání měsíčkové tělové mléko od Weledy. Malá snáší všechno naprosto bez problémů.

Čištění uší - čistím podle potřeby, každý den se jí tam kouknu... A používám ty speciální bezpečnostní štětičky pro kojence, které se nedají strčit moc hluboko do ucha, to je nebezpečné. Čistí se akorát ústí zevního zvukovodu, dovnitř se nic strkat nemá, tím se ten maz akorát zastrčí hluběji do ouška a navíc může dojít k poranění bubínku, když sebou mimčo třeba škubne nebo když maminka neodhadne hloubku... Sama jsem ty dětské štětičky začala taky používat, jsou bezva 🙂 A nestojí myslím o moc víc než ty obyčejné.

vivian
1. led 2008

ježiš, to je přednáška 😀 sorry, nějak jsem se rozepsala 😀