Jak koupete miminko v malé panelákové koupelně?

eficenka
22. čer 2012

Maminky, co máte byt a klasickou panelákovou koupelnu, jak koupete svoje dětičky?
U nás je problém, že bydlíme na horách, okna tak 30let stará - prolezou jimi i muchy a navíc než na 22C žádný pokoj nevytopíme.
Jedině koupelnu teplometem...
Jenže v koupelně je pidi místo, přemýšlíme jak umístit vaničku na vanu - ale nástavce stojí okolo 3000 kč ☹
Chtěla bych nějaký vyšší nástavec, abych u koupání mohla být narovnaná a nehrbila se...
Díky za rady, tipy a nápady....

katyxq
22. čer 2012

My koupali v kyblíku v kuchyni na stole 😉, v kyblíku voda chladne hodně pomalu, takže to bylo v pohodě, teď už koupem normálně ve vaně nebo sprchou.

mirunda
22. čer 2012

My taky v kyblíku, kdekoliv na zemi - dřepla jsem si k dětem a bylo hotovo, víc místa netřeba 🙂

aajda
22. čer 2012

My též v kyblíku na stolku v obýváku, když začla cákat, tak v kyblíku v koupelně. V kyblíku je mimčo celé zanořené, takže by mu zima být neměla.

janakkk
22. čer 2012

@eficenka já měla vaničku ve vaně....to koupání zas netrvá tak dlouho, aby ses k tomu neohnula, popř. si klekni k vaně nebo dřepni, to je na záda v pohodě.

weri1
22. čer 2012

já si topila v kuchyni troubou....a koupala jsem tam

eficenka
autor
22. čer 2012

@katyxq
@mirunda
@aajda
díky holky za "nápad" ale oba dva jsme s manžou fyzioterapeuti u dětí a kyblík moc neuznáváme, nebudu rozepisovat důvody, ale je to taková deformace povolání 😀
musíme to nějak vymyslet... Moc děkuji a těším se ,až prcek začne sedět ve velké vaně 🙂

herminka
22. čer 2012

A nemáš někoho, kdo by ti nástavec na vaničku vyrobil? Mně ho vyrobil manžel z několika desek a koupala jsem tak dítě do doby, než sedělo. Pak jsme se zrovna přestěhovali a nástavec na novou vanu už nepasoval, tak dávám vaničku do vany a klečím u koupání.

aajda
22. čer 2012

@eficenka Tak tu vaničku na stole v kuchyni... když nebudete koupat zbytečně dlouho a mimi bude zanořené, tak to bude ok.

eficenka
autor
22. čer 2012

@janakkk
možná to tak dopadne.... mám ještě známéího truhláře, tak se zkusím optat co by stál nějaká nástavec z lamina...

eficenka
autor
22. čer 2012

@aajda
máme kuchyň "nudli" mám malou kuchynskou linku a pak vysoký bar u kterého jímě....
ale dobudoucna budeme muset nějak vymyslet jídelní stůl i pro děti... ach jo 😒
Jen mít peníze na rekontrukci 😀
možná rozdělá manža fyzioterapeut. lehátko na něj vanička a pak se zase složí...

jasekd
22. čer 2012

@eficenka ja bych rozhodne nic takoveho nekupovala, treba nebude mit vanicku rado... Jako nas, ve vanicce jecel, takze jsme vanicku vratili, do vany dali obycejne lehatko (latka natazena na dratu) za 100 Kc a sprchovali jemnym proudem vody, u dcery uz jsme to delali rovnou tak. Na pracce jsme mela prebal. nafuk. podlozku z Ikei a tam je susila, mazala a oblikala, ale jen jako novorozence, vetsi deti se spatne na pracku vejdou, mrskaji se... takze jsem je zabalene prenasela do pokoje na tuto podlozku, mela jsem ji na zemi, aspon se otuzili 🙂 Ted se koupou spolu v napustene vane. Suseni a oblikani v pokoji. Ta vanicka neni nadlouho, tak bych moc neutracela. U vany klecim. Kdyz si spolu hraji, jeden z nas sedi na WC mise a hlida je.

aajda
22. čer 2012

@eficenka Ještě mě napadlo, že jsou i vaničky se stojánkem, teda je fakt, že nevím, kolik stojí a jak jsou stabilní, ale třeba by to mělo rozchod akorát do vaší vany a stála by v ní i s podstavcem.

eficenka
autor
22. čer 2012

@aajda
díky je moc i dobrých nápadů, ale o to méně peněz...
kouknu i po bazárku na vaničky se stojánkem, ta by se tam mohla vlézt... Díky!

janakkk
22. čer 2012

@eficenka ještě jsem chtěla podotknout, že jsem ve vaničce koupala tak 2 měsíce, pak jsem dala obyč. látkové lehátko rovnou do vany,je to pohodlnější, ve vaničce je malý prostor na ruce a manipulaci s miminkem...koupu tak 2x týdně, takže bych se na nástavec vykašlala, je to jen na "párkrát"... 😉

eficenka
autor
22. čer 2012

@janakkk
díky... to já zase chci koupat každý den... i třeba bez mýdla, ale takový rituál, vykoupat a spát...
Často se starám o neteř, má teď 6 měsíců a pořád se mi do vaničky vejde a má to ráda a mě to vyhovuje... Respektuji každý názor a děkuji za pomoc 😉

aajda
22. čer 2012

@eficenka My taky koupeme denně, mám úplně strach ten rituál vynechat 😀

fiallinka
22. čer 2012

koupali jsme v obýváku na stole, a ze začátku, když byl malý ještě hodně malý, jsme měli půjčený malý elektrický přímotop, kterým jsme přitápěli na těch 25, pak už to nebylo potřeba. U malé, která byla donošená, jsem už koupala v koupelně, vaničku jsem dala do vany...

lucille85
23. čer 2012

@eficenka Evi a co toto? http://www.ebambino.cz/ebambino/eshop/17-1-Potr...
složíš to vždy jako sušák na prádlo, je to malý a můžeš koupat kdekoli...

katcha21
23. čer 2012

@eficenka Taky jsem řešila něco podobného, máme jen sprcháč a nechtěla jsem se tam každý den ohýbat 😉 Koupala jsem ve vaničce v obýváku, u kamen. Vaničku jsem měla na gauči 😀 A nebo na posleli, krásně jsem si vedle vaničky sedla, ošplouchla novoška, osušku a vše jsem měla hned vedle, přišlo mi to praktický a hlavně tam bylo teplo 😵 Teďka jak už je malá větší a cáká, koupu v koupelně stále ve vaničce na zemi, sedim taky na zemi 😉 ale to už chvilku postojí nebo posedí, takže se tam krásně vejdem 😉

janistr
23. čer 2012

@eficenka My máme taky malinkatou koupelnu se sprcháčem a kuchyň zatím bez pořádného stolu, takže koupu ve vaničce v ložnici na zemi (vždycky si k tomu sednu/kleknu). Koupeme každý den a malá už začíná dost cákat, takže taky momentálně řešíme, jak dál 🙂. U nás to asi vyhraje nějaký ten jídelní stůl 🙂.

ined77
23. čer 2012

@eficenka ...ahoj 🙂 ,
i my máme fakt pidi koupelnu.zpočátku jsem dávala vaničku do velké vany a koupala tak.ono se to miminko zase tak dlouho nerochní, takže záda to vydržely 😀 .a cca okolo 3 měsíce jsem používala jen lehátko do vany a pohoda 😉 .cca od 10 m. mladší se děti koupou společně, takže když to vypadá na delší dobu(pěkně si hrajou), dám si k nim židli a hlídám 🙂 .
po koupání používám neustále i pro staršího pračku s přebal.podložkou.malý na ní teda sedí, ale mladší stále leží a je hodná.usušit, namazat, obléknout a hotovo 🙂 .
opravdu myslím, že kupovat "zbytečnosti"(nástavce, vaničky se stojánkem a pod.) na tak krátkou dobu se nevyplatí 😉 .
teplomet jsem používala snad jen první tři měsíce na přitopení, pak už jsme začali trošku otužovat.v zimě postačilo nechat při napouštění vany zavřené dveře a koupelna se krásně vyteplila 😉 .
a koupeme každý den, děti jsou tak zvyklé od malinka 😉 .

helulela
23. čer 2012

@eficenka my taky dávali vaničku do velké vany. Jestli se nechceš ohýbat, nechala bych si někde u truhláře uříznout desku na vanu, na kterou by sis mohla vaničku postavit.

romcovaklarka
23. čer 2012

Máma koupala ségru ve vaně normálně ve velké, ona teda už z porodnice byla zvyklá spíš ji mýt pod tekoucí vodou. Topila infrékem a sušila a oblíkala na pračce.

mersy
23. čer 2012

koupala jsem v kuchyni. na stole přeb. podložku , vedle 2 židle směrem k sobě a na nich vanička... to vydrželo cca do 7. měsíců, pak v koupelně ve vaně. Jinak přitápěla jsem starým přenosným přímotopem....

freddyq
30. zář 2016
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

Máte přímotop? ten vyhřeje koupelnu na dost stupnů a zapínáš ho před koupáním a pak ho vypneš, takže nespotřebuješ moc energie a budete tam mít teplo http://www.akoupelnyatopeni.cz/elektricka-topidla-primotopy/

Tak jsme to řešili u babičky doma, taky tam nemá úplně teplo.
nebo v te kuchyni s vyhrivanim troubou, ale je to dost nepraktické myslím.