Jak koupete své děti?

konik88
6. led 2011

Mám půlroční holčičku. Koupání miluje, ale na lehátku nevydrží. Pořád kope, kroutí sebou, obrací se na stranu a z lehátka by hned vypadla. Proto ji mám jen na podložce. Ale protože nemá hlavičku víš, má namočená ouška a bojím se, že dostane zánět středního ucha. Jak koupete svá miminka vy?

terak
6. led 2011

Hlavičku položenou na předloktí a rukou fixuju pod paží. Myslím ale, že půlroční dítko už se může koupat klidně i s taťkou ne?

lucenek
6. led 2011

ehm a kdo ti řekl, že když bude mít uši pod vodou bude mít zánět???děti se normálně potápí plavou, jen je důležité ouška řádně vysušit, ale je blbost, že když se ouška ponoří rovná se zánět.....
klidně bych si malou položila na ruku v látkové plíně měla ponořenou po ouška a jezdila s ní ve vaně sem a tam pomalinku, jako na plavču....při koupání se dítka nemusí denně mydlit, pěnit, nebo jánevím co všechno...když to vezmeš formou hry, budete obě spokojené..... 😉

lenkabu
6. led 2011

Obě děti jsem koupala a koupu s ponořenýma ušima,pak vysuším. Půlroční leží ve vaně na bříšku a já podpírám jen bradu.

romisek77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
weri1
6. led 2011

normálně na lehátku ve vaně a vody co nejvíc to jde. Ouška má ponořené. Chodili jsme na vaničky a tam byl potopenej tak že mu byla vidět jen tvář. Poté ouška vysušíme buničinou.
Není nikde psané, že dítě musí dostat zánět. Ano jsou háklivější děti, ale to nezjistíš předem. Takže klidně koupej i s ouškama a pak smotej buničinu a dej ji to do ouška.

to.nejde
6. led 2011

Nám lehátko přestalo vyhovovat poměrně brzy ze stejného důvodu jako vám. Pak jsme vždycky napustili skoro plnou vanu a drželi Terezku na rukách, ale z toho dost bolela záda, protože se vydrží cachtat dlouho. Tak teď se koupeme s s ní, na střídačku já nebo manžel. Ouška normálně ponořujeme, koupeme večer a pak už nechodíme ven nebo tak, tak se toho nebojím... Jinak tady na těch stránkách jsme okoukali pár úchopů, jak miminko ve vaně držet: http://www.plavacek-deti.cz/clanky/clanky-kateg....

k.ate
6. led 2011

koupali jsme v kyblíku, dokud se tam vešel a jak začal sedět (v cca 6 měsících nebo i o něco dřív), šel do velké vany, kde se koupe doted v sedě. na záda si ve vodě nelehne ani omylem, jinak uši normálně utřu ručníkem a vyčistím, nijak zvlášť neřeším 🙂

treperenda
6. led 2011

Co se zánětu uší týká, tak to bude nejspíš určitý pozůstatek z našeho mimi období, protože babičky, když viděli naši Eli ve vodě s ouškama pod vodou, tak reagovaly úplně stejně, ale jak již holky zmiňovaly, vycházela jsem z vaničkování a následného plavání, kde se nějaké uši vůbec neřeší. Jinak nám se nejvíc osvědčila ta molitanová podložka, jak zmiňovala romisek 77. Eli se tak zalibila, že už máme druhou a teď ji používáme jako prevenci proti uklouzávání prdelky ve vaničče - prostě příjemnější a bezpečnějši posezení.

jeudi
6. led 2011

já neřešim uši. od malinka malýho koupu i s hlavičkou i jsem ho sprchovala vzala sprchou i hlavu uši mu pořádně vytřela a nikdy neměl zánět v oušku.

aleachim
6. led 2011

souhlasím s holkama, že ponoření uší vůbec neznamená zánět. Konzultovala jsem to i s doktorem na ORL a říkal, že ucho si s vodou poradí, takže není třeba ani vytírat, ale pro klid rodičů je dobré smotat buněčinový čtverečet a na chvilku dát do ucha, buněčina krásně nasákne vodu z ucha a je to v suchu 😉

luciebx
6. led 2011

my mame pul rocku a zatim malyho mam v tomhle lehatku .. ale v tydnu kupuji toto sedatko takze si mimi pri koupani muze i hrat.. jejda neulozila sem to lehatko.. mam ho v albicku.. koupani s tatkou.. je to z mothercare..

evatk
6. led 2011

malou jsme v malé vaničce koupali tak, že jsme ji drželi jakoby pod krkem a hlavičkou, aby ji neměla zakloněnou, uši teda neměla pod vodou, ale na kurzu nám porodní asistentka říkala, že pod vodou mají/můžou být i uši, vyloženě má čouhat jen obličej
teď už normálně ve velké vaně vsedě

petasa
7. led 2011

Ahoj,my koupeme ob den a drzime rukou pod hlavickou vedenou na podpazi ktere jakoby drzime stiskem.Zpocatku jsem koupala ze jsem drzela jen pod zadicky a hlavinkou ale to se s pribyvajici obratnosti me dcerky jiz neda zvladnout.

hannah23
10. led 2011

My jsme měli taky jenom na podložce a měl ponořené ouška nic.Měli jsme takovou tu pěnovou podložku, i když použili jsme ji snad je párkrát, jinak ležel jen tak ve vaně

mkr
10. led 2011

my jsme měli to sedátko, ale to malou moc nebavilo, od mala jsem ji koupala v ruce, takže i v půl roce jsme to nějak řešili přidržováním 🙂

romana29
10. led 2011

voda v uších nevadí - podle moji pediatričky. Vadila by pouze, kdyby jste šli hned po koupání někam ven

slavicky
10. led 2011

My koupeme ve velké vaně na molitanové podložce a malá je štastná jak blecha 🙂

estrellita
10. led 2011

My koupeme v kybliku 🙂 a kdyz si dava manzel vanu, tak tam s nim jde nejdriv maly, ja si ho pak vezmu, osusim , obliknu a voda v ouskach nevadi 🙂

jucy693
25. črc 2022

@konik88 nemusíte se bát zánětu středouší. To nevzniká vodou v uchu, ale rýmou, nachlazením či narušením prostředí zvukovodu. Ouška normálně můžete mít ponořená, děti tak na plavání se normálně i potápí. Uvnitř u já je to jiné než u dospělého. Bubínek je díky sacímu reflexu celistvý. Důležité je pak vždy ouška řádně vysušit ( v žádném případě nic nestrkat dovnitř ouška). Stačí odličovací tampony stočit do ruličky ouško z venku osušit, nejlépe při tom hlavičku otáčet plně na jednu a na druhou stranu, když leží aby případná přebytečná voda vytekla ven. 😉

jane46
25. črc 2022

U prvniho mi jedna luxusni sestra v porodnici rekla, krome jinych uzasnych rad (byla fakt bajecna), ze at mimco prave poradne komplet namocim i s usima. Nikdy nebyl problem, ouska cista... Co potrebovalo z ouska ven vyteklo s vodou a hotovo. Stejne i u mladsi.
A lehatko jsme taky pro molitan 👍