Jak mám naučit dceru smrkat?

koblichzek
12. čer 2012

Mám 2 letou dcerku a bojujeme se smrkáním Nejsme často nemocné, tak se to učíme obtížně. Ani pořádně nevím jak. Vysvětleno má, že musí nudličky vyfouknout ven z nosíku, hrály jsme na slony, zkoušely nosem foukat do pampelišky apod. , ale stále mi nudličky vtahuje dovnitř. Jenže odsávat se už nenechá a ani já nechci. TAk Vás moc prosím o radu. Děkujíííí

dana3262
12. čer 2012

Syn uměl smrkat kdyz mu byl asi rok a pak najednou zase přestal a nechtel. U nas to bylo tak, ze věděl jak, ale nechtel. Myslíš, ze dcera neví jak? Pak zabralo az to, ze pochopil, ze kdyz bude smrkat, nemusime odsavat odsavackou. To mu opakuji téměř u každého smrkani.

2hanah
12. čer 2012

U nás pomohla opakovaná názorná ukázka maminky, ale musíte smrkat ze všech sil a pořádně nahlas, protože takhle přeci troubí i sloni🙂 Nebo zkoušejte funět nosíkem jako jiná zvířátka - kamarádka používá králíčka.

anatanka
12. čer 2012

Tak Miri byla zaseknuta az donedavna, smrkat se naucila az v podstate ve 4,5 letech a to jen proto, ze byla na vysetreni nosni mandle a doktorka ji tam rekla, ze se ma vysmrkat. Do ty doby nudle porad jen vtahovala a moje nalehani, predvadeni a vysvetlovani, jak ma smrkat, melo za nasledek vzdycky jen vztekani a brek, cimz si akorat privodila nudli mnohem vic...
Ted zase po vyndani nosni mandle nechce opet smrkat, protoze se boji, ze ji potece krev...
Neverila bych, jak da takova prirozena vec, jakou je smrkani, nekomu zabrat... 😝

ined77
12. čer 2012

ahoj 🙂 ,
moje obě děti smrkají od roku, opravdu silně, pěkně.
učila jsem je nejdřív dělat ježka (nakrčit nosík) a pak fouknout nosíkem, nejdřív jednou dírkou(druhou zacpat) a naopak 😉 .oba to pochopili celkem rychle a menší rýmu jsme ustáli bez odsávačky.větší rýmu byla potřeba maličko odsávat, ale u staršího jsem použila naposled odsávačku snad v necelých 2 letech.

jijitka
12. čer 2012

U nás pomohlo (kromě už zmíněných slonů 🙂 ) to, že jsem mu řekla, že musí smrkat hodně nahlas, aby ho slyšel i např. tatínek, dědeček, momentálně i bagry zaparkované pod okny.. 😀, prostě něco nebo někdo o čem pořád mluví a co má rád. Mimochodem bagry pomohly i na čištění zubů 😉

ivett
12. čer 2012

moje dcera má rok a půl a smrkat umí tak od roka, učila jsem ji to jak tu někdo psal, nejdřív dělat ježečka (nakrčit nosík a funět) a pak jsem jí to ukazovala já, co dělám, nejdřív když jsem řekla, ať udělá "frk" tak jen prskala pusou, ale pak jsem jí říkala ať dělá ježečka a pochopila, takže když přiložím kapesník a řeknu ať udělá ježečka nebo frk, tak pořádně smrkne a je to, naštěstí rýma se jí celkem úspěšně vyhýbá, tak to není často, ale když třeba pláče nebo tak, tak má plný nos a učím ji to i na tom...hodně zdaru přeju...

dlabinecka
12. čer 2012

Tak moje dcera to prostě odkoukala, ted zrovna byla nemocná a prostě, aby mohla dýchat, tak to vyfoukla.

coxa
12. čer 2012

Funěli jsme jako ježci a když už to udělal tak nejdřív hrané hrozné leknutí všech okolo toho troubení (včetně hraček, aut apod.) a když už věděl jak na to ale nechtěl, tak jsme vyhrožovali odsáváním. 😅

ladenka
12. čer 2012

Naše malá to umí zhruba od 1,5 roku a naučila se to tak, že nás napodobovala. Prostě dělala jako že smrká až se opravdu naučila smrkat, takže radou asi neporadím.

tobisacek
18. čer 2012

zdravím🙂 náš syn má teď dva a půl roku a smrkat neumí, ale před rokem uměl☹ myslím, že je to vina dsávačky! hrozit mu s ní ale nemá cenu, protože si sní v pohodě nosánek vysává sám🙂 takže uvidíme, ale ukazovali jsme mu to všichni a vysvětlovali, ale on se nadechne, místo toho, aby vyfoukl☹

cuma
18. čer 2012

U nás stejně jako @ivett: dělaly jsme ježečka a pak k tomu dali kapesník, umí to od 9.měsíců a od té doby neodsáváme

camelinka
18. čer 2012

u nas zabral taky "jezecek" uz kolem 10.mesice to umela a doufam ze to dopilujeme k tomu aby to netahala dovnitr