Jak mám změřit teplotu u miminka?

lenkahermankova
21. dub 2013

Zdrvím jaký mám koupit teploměr pro malé mimčo.
Kde se vlastně měří mimču teplota nějaký postup prosím jak se to dělá
nikdy jsem to ještě nedělala
hned ráno nějaký v lékárně koupím.

jana21278
21. dub 2013

@lenkahermankova já mám digitální s ohebnou špičkou. a jsem spokojená. zavádí se do zadečku a odečítá se 0,5 stupně.

brusinka30
21. dub 2013

@lenkahermankova Ideální je digitální, můžeš s takovu měkkou špičkou, ale nemusí být. Teploměr zasuneš miminku do zadečku, asi zhruba po konec stříbrné části, která je na konci teploměru. Po změření odečti pět a to je výsledná teplota. 37,8 - 5 = 37,3 Konec teploměru můžeš natřít vazelínou, ale také to nemusí být. To spíš u většího dítka. Ničeho se neboj🙂). Nadzvihni nožičky, zasuň🙂)

ustarana
21. dub 2013

@lenkahermankova Ahoj, u syna som nerala teplotu v zadečku a neskor som kúpila infra teplomer a merala teplotu na čele. Teraz nás v porodnici učili merať miminkám teplotu v podpaží.

berenika39
21. dub 2013

opatrně - tohle nemusí být otázka od maminky☹
pokud je - ideální je infra - jen se přiloží k čelu a na dálku se teplota změří. ideální na noc.

martinka24
21. dub 2013

@berenika39 a od koho by mela byt?

berenika39
21. dub 2013
jana21278
21. dub 2013

@berenika39 taky nechápu

aneta0707
21. dub 2013

@berenika39 si taky myslim, kdyz ma nekdo mimco, tak musi merit prece v porodnici... a jestli ne, tak si pani vybrala velice spatnou porodnici

berenika39
21. dub 2013

tak veřejně 😉
jsou lidé, kteří se popisem podobných věcí baví, nebo ještě hůř...prostě zneužívají podobné diskuse. nedávno byl zablokovaný nick, který psal přesně takhle - ne souvisle, ale krátké odtržky textu pod sebe, a všechno se týkalo stolice miminka, otírání, omývání, jak dát vyčůrat chlapečka, bla bla bla. byl to prostě úchyl. stačí napsat co a jak, ale bez konkértních popisů🙂.

jana21278
21. dub 2013

@berenika39 aha. no já jsem úplně nevzdělaná ☹ . budu si dávat pozor, dík.

gabien
21. dub 2013

jestli je to psáno nákym uchylákem tak to je hnus je mi zle od toho tu mají být admin. A rovnou to hlásit na prověření
Jinak ideální je infra - jen se přiloží k čelu a na dálku se teplota změří jak píse berenika 39

martinka24
21. dub 2013

až se mi udělalo špatně....z té představy, první příspěvek značí taky dost....

berenika39
21. dub 2013

@martinka24 nechci, aby to vypadalo, že se to tu hemží praštěnými lidmi, to určitě ne, naopak, je tu milion fajn ženských a jeden prevít, ale je dobré o tom vědět. i na takovou otázku se dá odpovědět tak, aby člověk nepodpořil případný nekalý úmysl🙂. tož šířím osvětu🙂))

gabien
21. dub 2013

ubožaci takový by měli rovnou střílet prasata je mi z toho vázně zle. všem takovím a jim podobným ufiknout a vymejt mozek.

lenkahermankova
autor
21. dub 2013

V porodnici mi to nikdo neukázal já nechci miminku ublížit je to špatně když se vás zeptám?

berenika39
21. dub 2013

@lenkahermankova v porodnici, v běžné, se měří teplota denně, sestřičky to ukazují. nevadí. teploměr můžeš nejlépe koupit infra, který měří bezdotykově.

lenkahermankova
autor
21. dub 2013

Vždy to měřila sestřička nikoliv já sama hrozně moc informací kolem mrněte

naomi6
22. dub 2013

V každé porodnici by si měly maminky měřit svoje miminko samy a sestřičky to určitě ukazují. My jsme používali digitální teploměr, později bezdotykový

jancip
22. dub 2013

No, mě by celkem zajímalo, jak změřit teplotu ročnímu aktivnímu dítěti. A to nyní nemyslím ironicky. I ve dvou máme problém dítě udržet v klidu jak pro měření v zadečku, tak proměření na čele infra teploměrem. Při spaní ho zase budí ten pípací zvuk.

jancip
22. dub 2013

Jinak v porodnici nám nikdo měření teploty neukazoval, ani jsme teplotu neměřily. Nejsem si jista, zda dětem měřily sestřičky, to si už nevybavuji.

anina32
22. dub 2013

Mě v porodnici taky nikdo neučil měřit teplotu, sestry si dítě vždycky na chvilku odvezli a pak vrátili. Teď i před devíti lety. Jinak souhlasím, jisté věci by se neměli rozebírat dopodrobna, zvlášť když je nick nově založený. A infra teploměr mi přijde jako super věc😉

blahova_andrea
22. dub 2013

mě teda v porodnici taky nic neukázali a vzhledem k tomu, že mám dost neklidné dítě a tam měření v zadečku nedoporučují, tak měřím jen v podpaží. ale rychloměrku mám poslední, takže jak "zařve", tak půjdu asi taky do infra. klasickým digitálním vůbec nevěřím.

jancip
22. dub 2013

@anina32
@blahova_andrea
Já tedy infra mám a vůbec s ním teplotu změřit nemůžu, jak jsem už psala v minulém příspěvku.

blahova_andrea
22. dub 2013

@jancip my máme nějaký ten obyč na čelo nebo do ucha, ale spokojená nejsem, tak jsem sázela do budoucna na to infra. mám taky divocha.

lenkahermankova
autor
22. dub 2013

Ahoj koupila jsem Digitální teploměr Microlife MT 16C2 za 300 Kč
Zasunula jsem mu ho do zadečku změřila vyndala a on se pokakal
je to vpořádku nevím stalo se vám to.

gabien
22. dub 2013

Bude se to tu probírat asi dlouho než to pochopíte! Paní zeptejte se u doktora až pujdete na kontrolu at vám poradí ....
Nechci bejt nějak hrubá ale opravdu vám nevěřím to že miminkum se v porodnici teplota neměří je to blbost jinak jste rodila asi nekde ve ...........
Je to jednoduché teplota se měří v podpaží miminka a je to ! když budete mít nejasno tak jděte k lékaři.

berenika39
22. dub 2013

tak doufám, že další otázka autorky potvrdila moje slova.

llluckaaa
23. dub 2013

No, něco na tom je.... Mně to taky ukázaly jednou v porodnici a pak už jsem musela pokaždé měřit sama 😒 Doma máme ten s ohebnou špičkou a jsme spokojení, kámoška má infra a hrozně si ho chválí. Kdybych kupovala znovu, tak vezmu radši infra.

jtinacz
10. čer 2013

Ahoj holky, já mám s teploměry bohaté zkušenosti, zkusila jsem fakt asi všechno 🙂 Od klasické rychloběžky s prvním synem (do zadečku), přes takový ten s ohebným plastovým koncem (tam mě štvalo, že to obvykle dost dlouho trvalo, ale zas to bylo šetrné k té dětské prdýlce 😎 ) přes digitální teploměr do ucha a na čelo. Ten dosloužil nedávno a kamarádka mi doporučila infračervený teploměr Thermoval Duo Scan. Chce to trochu cvik, ale jinak strašná spokojenost, zvlášť když potřebuju své malé princezně změřit teplotu třeba v noci. Zaplaťpánbu, že takové vymoženosti pro naše miláčky existují 🙂

jtinacz
10. čer 2013

@lenkahermankova
vůbec se neboj ničeho nic, to je uplně normální, že se mimčo pokadí, prostě tam lehce podráždíš konečník a je to. My jsme třeba u syna čas od času použili rektální rourku, protože měl hodně bolení a nemohl se vykakat no a ten teploměr vlastně funguje na stejném principu....pomůže mu 🙂