Jak mám změřit teplotu u miminka?

lenkahermankova
21. dub 2013

Zdrvím jaký mám koupit teploměr pro malé mimčo.
Kde se vlastně měří mimču teplota nějaký postup prosím jak se to dělá
nikdy jsem to ještě nedělala
hned ráno nějaký v lékárně koupím.

jtinacz
10. čer 2013

@jancip Jaký teploměr přesně máš? Ono ty infra jsou uplně super, ale člověk se s tím musí naučit zacházet, prostě to neni žádnej obyč teploměr, ale technická vychytávka 😀 Ale my matky šikulky to zvládnem 🙂 Já jsem ten Thermoval Duo kupovala v lekarne, doporučila mi ho kámoška a byla tam strašně báječná ženská lékárnice, která mi to všechno ukázala, asi za sebou měla nějaký produktový školení.
Prostě se fakt vyplatí si to naštudovat, kliďo ráda poradím!

elilly
10. čer 2013

@jancip tiez mam rocneho chlapca a meriam mu infra teplomerom na cele (Thermoval duo scan) .. nam dost pomohlo, ze som mu ten teplomer najskor ukazala a nechala ho, aby zmeral on mna, ja jeho, on mna 😉 no a teraz, ked ho vidi, sam mi nastavi hlavicku a pekne drzi, kym teplomerom prejdem nad ockom az ku spanku, aby som ho zmerala spravne. Meriam aj v noci, teplomer sice vydava zvuk, ale este sa mi nestalo, aby maleho zobudil (pri dcere sme pouzivali Thermofocus a ten ju teda budil 😢 )

jtinacz
10. čer 2013

@elilly Zaplaťpánbu, že dneska existujou takovýhle teploměry! Já když si vzpomenu na prvního prcka a rychloběžku....masakr....protože jsem ho musela v noci vzbudit, rozbalit, strčit mu do zadečku studenou rychloběžku a pak pěkně zabalit a chovat, chovat a uklidnit....se mu ani nedivim, taky bych v noci nejásala 😠 A to měl chuděra v 5 měsících zánět ledvin, takže teploty furt a měřili jsme pořád 🤐
A s tím Thermovalem Duo - měříte jenom na čele nebo i v oušku?

elilly
14. čer 2013

@jtinacz je to fakt, teplomerom do zadku som maleho tak rozculila, ze chudacik sa este zo spanku budil ☹ no s Thermovalom meriam hlavne na cele, nastavec do uska je podla mna pre vacsie deti a dospelych, je dost velky .. ale kedze cela nasa familia ma fobiu zo strkania cohokolvek do ucha, vobec nam to neprekaza, hlavne ked meranie na cele je take rychle a ma vypovedaciu hodnotu 😉

elastiq
7. srp 2013

my jsme měřili v zadečku digitálním těpoměrem /0,5 stupně se ale musí potom odečíst/ anebo také digitálním čelovým, ale bohužel jsem ho neměla nějak moc přesný, asi jsem měla nějaký levnější typ, měřili jsem vždy na více místech hlavy, hlavně na spáncích a ta nejvyšší teplota nakonec seděla, ale pro orientaci to bylo výborné, to noční rozbalování drobečků kvůli měření opravdu hrozné

elilly
22. zář 2013

@elastiq no mne prave pri Thermovale pani v lekarni prizvukovala, ze musim merat pohybom po cele az k spanku .. teda teplomer ma stale kontakt s pokozkou mimi, zacina sa nad nosom a konci az pri spanku a to tak, aby sa chytila tepna - lebo ako pises, tam je teplota najvyssia. A pokial som dodrzala tento postup a pohyb skutocne potiahla od nosa, ponad oko az k tepne na spanku - vzdy mi to nameralo spravne 🙂 je pravda, ze som zo zaciatku dost casto kukala na thermoval.cz, ci to robim spravne 😉 ale vyplatilo sa 😎

silvapokorna
8. srp 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

ahoj. já měla do dvou let digitální s ohebnou špičkou a měřila jsem výlučně v zadečku. pak jsem zkusili klasický rtuťový, ale holky nikdy nevydržely tak dlouho, abych něco pořádně změřila. tak jsme pořídili infračevený Thermoval duo scan a měříme na čele raz dva. dá se i ve spánku. a dá se samozřejmě použít i pro mininko od narození. jen cena je vyšší. ale zase je to investice na několik let. a řekněme si na rovinu, pár stovek za rok ztratíme raz dva, to se naskrblit dá. 🙂

lucyanek
20. srp 2014

A měříte někdo teplotu pod paží? Může se?

silvapokorna
3. zář 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@lucyanek Myslíš klasickým rtuťovým nebo jiným? Digitálním, infračerveným a tak?

lucyanek
8. zář 2014

@silvapokorna Digitálním...

silvapokorna
8. zář 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@lucyanek Ahoj, určitě můžeš měřit digitálním teploměrem v podpaždí, pokud je na to určený. Mělo by to být asi ok. Já, co měla digitální, tak fungoval i v podpaždí. Mně děti nevydrží tak dlouho, aby se to změřilo. Vadí jim to. Proto jsem spokojená s možností měřit na čele s infra červeným. Mám tento: http://teplomery-osobni.heureka.cz/thermoval-duo-scan/

lucyanek
9. zář 2014

@silvapokorna Díky. Mě zatím malej vydrží tak to zatím měřím tak 🙂 My máme ještě taky infračervenej, ale je z Lidlu, tak nevím, zda mu můžu věřit, tak raději používám ten digitální 😝

silvapokorna
30. zář 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@lucyanek Pokus si nejsi jistá, tak si udělej několikrát kontrolu na nečisto. Tedy mimo nemoci. Proměř si několik lidí a budeš mít představu. My taky s Thermovalem trénovali nejdříve mimo nemoci. Holky to brali jako zábavu a hlavně si na to zvykly a v pohodě.

terezap5
16. čer 2015

Ahojky. Holky a s tím Thermoval duo scan jste spokojené? Já se právě děsím toho jak to správně měřit. ☹

liskahana
21. srp 2016

Nám v porodnici měření neukazovali, ani samy sestřičky nikdy neměřily, takže ne všude se to dělá... Rodila jsem v Českých Budějovicích.

mercigb
31. říj 2018

Zdravím, také by mě zajímalo jak změřit teplotu u mimča, v porodnici mi ukazovali měření v podpaždí, že do konečníčku už ne-e , ale všichni v okolí mi radí, že z konečníku je to přesnější tak vůbec nevím. Teď zrovna zápasíme s teplotou po očkování a měřím jí na oba způsoby , ale je v tom docela rozdíl např. Z konečníku 39,1 po odečtení 0,5 a v podpaždí 37,5 tak opravdu třeba nevím jestli ji dát něco na stažení ,nebo ne. Mám klasickej digitalní teploměr s měkkou špičkou