Jak manipulovat s miminkem?

redcarmina
4. čer 2014

Ahoj, zdravim.vsechny. chtela bych vas poprosit o radu - nevim jak spravne manipulovat s novorozencem. Mame predcasne narozena dvojcatka,takze jsou zatim v inkubatoru a nemela jsem zatim moznost je poradne pochovat, vzit do ruky. Ale napriklad pri klokankovani, kdyz mi sjedou niz, nevim jak je mam posunout zase vys na prsa...nevim jak vzit spravne hlavicku abych jim.neublizila nebo mi nevyklouzly...pripadam.si jako totalni blbec a neschopna matka.. mely jste to podobne? Je to jen o praxi nebo by to mela matka umet intuitivne? Naučí me to v porodnici az tam budu pred propustenim deticek? Moc dekuji za pomoc-potrebuji jen trochu uklidnit,ze v tom treba nejsem.sama 🙂

wendy_
4. čer 2014

Doporucuji "Nezna naruc rodicu" od Evy Kiedronove a i jeji dalsi kniha "Rozvijej se, detatko" je super. Nevim, jak se to s predcasne narozenymi miminky, to by meli vedet v nemocnici.

Jinak knihu jsem objevila az pri druhem mimcu, takze to prvni jsme nenosili uplne spravne, ale nastesti zadne velke prohresky jsme neudelali. Mozna,ze nektere maminky to zvladaji intuitivne a mozna,ze si to jen mysli. Knizka je super, vse vysvetluje, proc se co jak dela, aby miminku bylo prijemne a nepretezovaly se treba nejake svaliky.

adelaslaba
5. čer 2014

Také jsme měli knihu a DVD "Něžná náruč rodičů". Mohu jen doporučit, to DVD je skvělé.

madulinka
5. čer 2014

Žádnou knížku jsem neměla, brala jsem to intiutivně. Důležité pro mě bylo, aby ji nespadla dozadu hlava, takže podpra hlavičky a aby se nějak šíleně neprohnula v zádech. Takže jsem ji vzala za jednu ručičku, podsunula moji ruku pod její záda (částečně i plínku) a druhou rukou podebrala hlavičku a přitiskla si ji k sobě. Ale neboj, až budeš na rooming-in s dětma tak si to tam vyzkoušíš a než půjdete domů, budeš v tom profík 🙂 A nedonošenci jsou fakt malinkatí, takže já měla vždycky záchytný bod tu buclatou plínku, kterou měla na sobě.. Nahatou jsem se odvážila ji pochovat snad po dvou měsících doma.. Vůbec mi nedocházelo, že ji můžu mazlit i bez té plínky a že ji nikdo než já nahatou mazlit nebude. Pak mě to zpětně bylo líto, že jsem ji takhle nemazlila dřív 😀 no, ty hormony 🙂

kajalka
5. čer 2014

Něžná náruč rodičů se dá určitě stáhnout na "uloztu". Na intuici bych se rozhodně nespoléhala, zatím jsem nepotkala snad jedinou maminku, co by dítě držela za většiny okolností správně. Viz. třebas odříhávání ve vzpřímený poloze.

betelgeuzz
5. čer 2014

Také jsem četla obě knížky Něžná náruč i Rozvíjej se, děťátko a taky doporučuju. Někdo to možná zvládne intuitivně, ale většina matek, co potkávám, ne. Zvedají miminko tak, že má hlavu v záklonu, nosí ho v náručí a opět má hlavu zakloněnou a ono kolikrát stačí tu ruku víc zvednout, dítě si na ni položit o kousek výš a už je to pro něj pohodlnější pozice. Knížky obsahují spoustu obrázků, Něžná náruč i DVD. Zkus se podívat na youtube, jestli tam to video není.

ninive211
5. čer 2014

Taky mám staženou z uloz.to knížku Něžnou náruč rodičů a hodlám ji před porodem přelouskat 🙂

smaug
5. čer 2014

taky se toho obávám, ale doufám, že v porodnici se to neučim 🙂 Našla jsem na youtube tohle video

https://www.youtube.com/watch?v=asrKC421bgU

, možná je tam toho víc, ale tak aspoň pro začátek. Tu něžnou náruč chci koupit.

samasa
5. čer 2014

neboj..všechno zvládneš... každá maminka má strach..ale pak se osmelí a pujde to 🙂 ještě nikdy žádna maminka učená z nebe nespadla... 🙂 držím palečky..ať jste brzo fit 🙂

llluckaaa
5. čer 2014

Taky doporučuji Něžnou náruč rodičů, mně hodně pomohla. Ta paní, co tu knížku napsala, byla i několikrát v Sama doma, takže kdyby šly najít nějaké díly, kde zrovna byla, tak bys ses mohla podívat na manipulace s mimčem na živo 😉

herminka
5. čer 2014

Souhlasím s výše uvedeným, knihy od Kiedroňové jsou skvělé. Hlavně si, holky, nemyslete, že něco odkoukáte od sester v porodnici, některé drží děti jak prase kost 😝

terezapetrova
5. čer 2014

Ja mam třeba sebevedomi docela nizke a v tomto jsem dala jen na svůj rozum a intuici a myslim, ze jsem nic "nepo" 🙂 viz ta hlava v zaklonu a pod. Ale ta mnohokrat tady zminovana kniha zni dobře.

monivo
5. čer 2014

Také mám doma "Něžná náruč rodičů". Ale....je dobré si někde něco přečíst - kdekoliv na internetu, v knížkách apod., ale rozhodně bych to nebrala tak doslova a vážně a spolehla bych se i trochu na svou intuici. Něžná náruč rodičů mi přijde přehnaná. Prvorodička z toho může být docela vyjukaná, když to bude brát smrtelně vážně. Je toho tam popsáno opravdu hodně a myslím, že až zbytečně. Dcera se narodila ve 28tt, takže s nedonošeným miminkem mám také zkušenosti a žádný návod jsem nikde předem neštudovala.

mafeska
8. čer 2014

žádnou knížku jsem na to neměla a přiznám se že mě ani nenapadlo že bych měla naštudovat nějaký návody jak s miminkem manipulovat, prostě to přišlo intuitivně, s dcerkou jsem manipulovala úplně stejně jako @madulinka

lyras
21. zář 2016

@ninive211
Ahojky chci se s dovolenim zeptat,jestli jeste nemas to pff a jestli by jsi se nepodelila😉 Dekuji

moniq2
22. zář 2016

Tiez mam zaujem si precitat tuto knihu este pred porodom, ale neviem sa k nej nijako dostat... V knihkupectvach beznadejne vypredana, a na bazare tiez nic.... Mate niekto pdf? Dakujem velmi velmi pekne🙂

gnozka
22. zář 2016

Jako uz bylo řečeno stokrát nejlépsi je nezna naruc rodicu !!!! Jw to úžasná kniha . Od te doby co jsme dceru zacali spravne nosit a manipulovat s ni mame doma úžasné miminko . Uz ji je teda 11 mes . Ale jeste v 6 neděli jak jsme to zacali praktikovat tak z uplakaneho nespaveho miminka jsme najednou meli úžasné klidne a spinkajici miminko !!! Takže za me super kniha !

zborilova1989
27. zář 2016

@ninive211 můžu se zaptat jak jste to stáhla? na ulozto jsem to našla pouze zaheslované.

zborilova1989
27. zář 2016

@moniq2 mám stejný problém, v pdf tu knihu nemůžu sehnat

lyras
6. říj 2016

A koukám, že asi ani nenajadem :D

olgyta
5. lis 2016

@ninive211 je tam ale heslo ... poznáš ho?

ninive211
5. lis 2016

@olgyta Když jsem to stahovala kdysi, já tak tam heslo nebylo. není to jen zazipované?

cvete
7. pro 2016

@ninive211bohužel - jde o pdf soubory (a jeden zip), které jsou zaheslované :/ Po hesle jsem na netu pátrala, ale nikde není zveřejněné.

kacenka115
7. pro 2016

já tu včera narazila na toto, je to jen takový základ, ale může se hodit 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=asrKC421bgU
cvete
7. pro 2016

@kacenka115 Jo, to jsem už viděla 🙂 Pěkné video. Jinak jsem dneska narazila na:

Film ke knížce Něžná náruč rodičů -

https://www.youtube.com/watch?v=vr2rEAkTXq0

A "manipulační" kurz od autorky -

https://www.youtube.com/watch?v=slDgt2QK1BI
kacenka115
7. pro 2016

@cvete super, díky moc! 🙂 něžnou náruč rodičů si ukládám, u toho druhého mě brutálně dráždí slovní projev paní, zatím mám času hafec, tak do porodu toho ještě pohledám. 😉

veronikahappy
8. pro 2016

než jsem sehnala knihu učila jsem se zde :

https://www.youtube.com/watch?v=quICm1C9sa4
laurinka2016
8. pro 2016

Určitě je normální ten strach ze nevis jak s kuliskem zacházet také jsme si tím prošli a určitě by v nemocnici měla být fyzioterapeutka která vysvětlí jak s miminkem zacházet aspoň mě to předvedla a učila pár dní před tím než jsme odcházeli domu z intermediaru, pamatuji si terapeutické oblékání miminka 🙂 určitě se zeptej na tu fyzio 😉

popelka1984
8. pro 2016

Co se knížky tyče tak jsem si pořídila Velká kniha o matce a dítěti. Mam to ve dvou formách od českých i cizích autorů a je skvěla,poutavá a plna fotek, zacházení s miminkem a správne chování je tam taktéž. Jinak před porodem jsem mela taky obavy ale jak se narodil tak ještě v porodnici jsem najednou nabyla na jistotě jako bych mela už nekolikate miminko, šlo to samo. V porodnici ti jistě poradi, za sebe jen říkám dávat pozor na hlavičku ať ji moc nezmacknes když neni srostla lebka jako třeba nahoře nad obličejem, tam je i vidět jak to pod tou blankou pulsuje. A nosit je na ležato a ne kolmo na stojáka ať se jim neborti zadicka. Hlavně v klidu žádnou paniku, půjde to samo, jsme mámy máme to v sobě.