Jak mejete dětem vlásky?

vendeta
7. črc 2009

ahojky
jak mejete dětem vlasky. Naše malá když jí oplachujem vlasky tak horzně brečí, přitom jsme chodili na palvčo, byla na vodu v obličeji zvykllá, ale najednou ji to začlo vadit.

marka
7. črc 2009

Ahoj vende,
mám úplně stejný problém...a koukám, máme stejně staré slečny 😉
Dříve jsme hlavu normálně polévaly kelímkem, nebo ve sprše jsem normálně sprchovala i s hlavou a v pohodě a teď poslední dobou vždy s křikem, začne vylézat z vany, vzteká se atd...ráda si poslechnu rady 🙂

lenkazdenek
7. črc 2009

Ahoj my donedávna měli stejnej problém,na plavčo sme teda nikdy nechodily takže ani neměla nácvik,už sem si říkala,že asi seženu takovej ten ochranej kšilt,ale nakonec sme to zvládly bez něj,máme pastelky do vody a malá s nima maluje nahoře na dlažičkách takže má hlavinku zakloněnou dozadu a já to v pohodě můžu spláchnout navíc poslední dobou si začla vlásky splachoivat kelímkem sama a ani jí nevadí,že jí to teče do očiček 😕

kacka.va
8. črc 2009

U nás je stejný problém. Nikdy jí to nevadilo, až poslední dobou. Na plavání taky nechodíme.
lenko, jaký máte šampon, že jí to nevadí na oči? My myjeme Bubchenem a ten pálí.

kijonkova.k
8. črc 2009

Ahoj,tak se taky hlásím,jsem ráda,že je tu tohle téma.Malá se taky hrozně bojí,když ji splachuju vlásky,když je myju,tak v pohodě,ale jakmile začnu sprchovat,tak řev a leze z vany.Taky si před nějakou dobou vůbec nechtěla sednout do vany,takže jsem asi přes měsíc jen sprchovali,teď už si zase sedne,ale umýt vlasy...navíc teď,když chodíme na písek,je věčně špinavá.Taky jí říkám,ať kouká nahoru,ale to ona se jen podívá a pak hlavičku zase předkloní.Máme ve vaně i malou kanvičku,ale toho už se taky bojí.Je to boj.My myjeme Johnson baby,ten neštípe.

lenkazdenek
8. črc 2009

My sme nejprv umývali Niveou a teď máme taky Johnson

kacka79
8. črc 2009

Holky my chodíme na plavčo, malej má pořád hlavu pod vodou, ale mytí hlavy mu taky vadí... no na šamponu nezáleží, vadí mu asi ta procedura... no je to naše citlivka 😵

many
8. črc 2009

ahojky holky 🙂 tak my na plavčo nechodíme a nikdy mu to taky nevadilo a teď taky začalo vadit, řve jak šílenej,když ho chci položit a položím a řevvv no tak mu je umývám v sedě žíňkou, ale přitom mu teče voda do očiček a neřve 😒 ale jak ho chci položit tak řev jako blázen jo a používáte už šampónek 😉 my teda zatím ne,četla jsem kdesi,že se ještě u tak malých dětí nemusí, ale nevík od kdy teda 😒 díky předem taky za rady

iloha
8. črc 2009

šampon používáme od necelého roka a myjeme podle potřeby, když chodíme na písek tak třebas i denně....řev jsme vyřešily tak, že jsme se asi 2-3x vykoupaly spolu a myly si a sprchovaly vlasy navzájem a pak i foukaly a od té doby je to v pohodě. Dokonce si i klidně do vody lehne, ale nejdříve jí začneme upouštět,aby neměla uši ve vodě, to jí vadí...jinak žádný dětský šampon by neměl štípat do očí 😉

many
8. črc 2009

iloha - díky 😉

iloha
8. črc 2009

nemáš vůbec zač, ještě si pamatuju, jak jsem si já držívala na očích žínku, aby mi to tam neteklo 🙂
ono se to podá, neboj 😵

kacka.va
8. črc 2009

iloha: no, to jsem si myslela taky, že by neměl štípat, ale jednou se jí při splachování omylem dostal do očí a řev jak blázen, tak se manžel obětoval a zkusit si to dát do oka taky a nestačil se divit. I když na tom šamponu je, že nepálí a něco ve smyslu "už žádné slzy". Takže jsme se dost divili.

kijonkova.k
8. črc 2009

many,já myslím,že šampon není třeba,já někdy umyju jen sprcháčem,co mám pro malou,ten je jak na tělo,tak na vlásky.Ale šampony jsem měla jako dárky ještě,když se malá narodila,tak je babrám,ať se nezkazí 😉

katuska85
10. črc 2009

ahojky.Taky přidám trošku do mlýna.Když byla bublinka menší a koupali jsme jí v dětské vaničce tak ze splachováním vlásků problém nebyl.Ale co jsme poprvé koupali ve velké vaně a pokusili se jí vlásky spláchnou sprchou bylo zle.Nakonec jsme to vyřešili tak že jí hlavičku splachujeme plastovým hrnkem.Zakloní hlavu,dělám na ní blbiny a je po problému.Jinak taky nepoužívám přímo šampon ale myju jí je sprcháčem co má na tělíčko.Nějčastěji taky používáme johnson

susik77
10. črc 2009

Ahoj, moji male je 23 mesicu, ma huste polodlhe kudrnate vlasky, myju ji asi 1x za 4 dnu. Pouzivame sampon Weleda, je jemny, nestipe. Mala myti dobre snasi, vubec neplace, jen je trochu nespokojena kdyz to trva moc dlouho. Snazim se ji trochu zaklonit hlavicku-kdyz je ve vane a vlasky ji z cela odhrnuji dozadum, aby ji voda netekla do oci.

marketamodra
10. črc 2009

verunce začlo mytí hlavy vadit taky asi v roce a osmi měs., do té doby pohoda, trvalo to skoro rok a nepomáhalo vůbec nic☹ ted je to celkem v pohodě, ale zjistili jsme, že víc, než oči, jí vadila voda v ušich☹

timbouctou
10. črc 2009

Ahoj, my myjeme teda malému vlásky ve vaně, sprchu si vůbec nemůžu dovolit 😀 I když samozřejmě pokud si sám nacáká do obličeje tak je to veliká legrace. A používáme šampon a taky mycí pěnu od Cannadermu Robátko, máme potíže se suchou kůží a tohle je super, ani do očí neštípe. Ty pastelky do vody chci taky zkusit.

berunda
11. črc 2009

ahoj našla sjem tento kryt na čelo, ale zda prckům nebude vadit...
http://www.babyshopstonozka.cz/ostatni-1-2-3/25...

timbouctou
11. črc 2009

Moc pěkný, ale asi by u nás neprošel 😀 My vedli veliký boj i o kšiltovku proti slunci

krista
14. únor 2010

haninka • 1d • 31. leden 2010 ve 20:04
Ahoj maminy,
potřebovala bych poradit. Naše malá nesnáší mytí vlásků. Ve vaničce si hraje, cákání vody ji nevadí, ale jakmile ji chci namáčet hlavičku, nedej bože sprchovat, propukne strašnej křik, hysterie..vůbec nevim jak tohle odstranit, aby byla v pohodě..jako miminku ji mytí vlásků nevadilo. Co začala ve vaničce sedět, tak si nelehne a vlásky musím mýt v sedě

Prosím, prosím potaďte
Díky.

sheherazada • 1d • 31. leden 2010 ve 20:16
řešila sem stejný problém, jako malá vodu měla ráda, pak sem jí ani do vany nemohla dostat, snažila sem se jí vlasy mejt minimálně, aby vůbec do tý vany šla. Dneska vodu ve vaně miluje, ale stále nesnáší vodu přes obličej, ale už pochopila, že na povel zaklonit, tak jí to na obličej až tak nejde. Jednou se mi i ve vaně poblila jak řvala. Ty vlásky sem jí nejdřív jen omejvala žínkou, takže hlava byla mokrá, ale přes obličej nic. No dneska sice zahejká když se jí dostane voda na čumec, ale do vany se těší, takže dobrý. Chce to jen trpělivost a pár měsíců počkat až tu hlavu zakloní. Verča většinou stojí)) Tak jí nesprchuj hlavu, ale jen otírej a až bude tohle tolerovat, zkus polejvat a až pak sprchovat. A nevadí jí třeba voda do uší?

haninka • 1d • 31. leden 2010 ve 20:31
Sehrezada, díky, je hezké vědět že v tom nejsem sama
Bála bych se, že otíráním neodstranim všechen šampon a bude ji to pak štípat..

berenika39 • 2d • 31. leden 2010 ve 22:36
http://www.babymoov.cz/index.php?pg=product& ko...

kutcher • 1d • 31. leden 2010 ve 23:00
hele bude to znit blbe, ale svagrova to resila taky - holka si nenechala na hlavu sahnout a svaru ten krik uz tak s.al, ze druhej den prinesl domu bouchacky do vody, jednu holce a druhou pro sebe - tu naplnil vodou s nestipacim samponem, vlezl si k ni a zacli po sobe strikat. To byste holky cucely jak ji tohle myti vlasu bavilo, holt chlapska logika no.

sheherazada • 1d • 1. únor 2010 v 07:24
haninka, nejsi v tom sama, neboj)) i když u nás už dobrý) tak jí vlásky nemej šamponem, ono to opravdu stačí umejt vodou, jen jak je zpocená a tak. Mastný je děti moc nemaj. Znám pár mamin, co děri mejou jen vodou a mejdelm a šamponem jen občas a dobrý) není potřeba je pořád mydlit, naopak tím vysušuješ kůži) takhle si to můžeš krásně odůvodnit. Prostě mej jen vodou, bez čehokoli.Až si zvykne a nebude řvát, přidej šampon-)) Ale jestli řádí jen když má šampon, zkuz ho vyzkoušet na sobě, jestli opravdu neštípe
kutcher tak to by u nás nezabralo, nemá ráda vodu na obličeji a je jedno jak se jí tam dostane))

haninka • 1d • 1. únor 2010 ve 13:46
holky díky za rady. Zkusím to jen vodou, to ji tak neva..když je jakoby náhodou politá
kutcher, taky dobrej nápad!

robi • 1d • 1. únor 2010 ve 20:26
Ahoj,
taky s tím máme problém, teď už částečně vyřešený Trošku nám pomohla konvička, polívaly jsme pupíček, ramínko, zádečka, vzadu hlavičku a nakonec vepředu, ještě bez šamponu, pomalu si zvykla na vodu přes obličej. sice to pořád není ideální, ale aspoň neřve. Na povel umí zavřit oči a zaklonit, ale jakmile začnu sprchovat, otevře oči a předkloní se
Taky se začala sama polívat kyblíkem, někdy si to hodí i na hlavu takže doporučuji to zkusit

peta.cz • 2d • 1. únor 2010 ve 20:46
U nás zabralo něco hledat na stropě (jéé hele pavouček - nebo jsme na věšák na prádlo pověsili nějakou hračku - máme takový vysunovací věšák nad vanou) a polít zakloněnou hlavu konvičkou, taky suchá žínka přes očička, aby mu tam neteklo...a je pravda, že za pár měsíců z toho řvaní vyrostou, Míša si teď nejraději myje hlavu sám

rencata • 1d • 2. únor 2010 ve 14:41
Ahoj holky!!

Měla jsem stejný problém. Naštěstí Maruška strašně ráda napodobuje maminku, takže jsem to začala dělat tak, že se koukala na mě, jak se myju ve vaně a pomáhala mi mít moji hlavu. Strašně moc se jí líbilo, když jsem si pak vlasy oplachovala tím způsobem, že jsem do vany lehla. Od té doby chce mít taky hlavu jako maminka a nemáme žádný problém. Lehne si do vany, namočíme vlásky, pak jí je umyju šamponem a při oplachování si zase lehne.... pohoda.Podotýkám, že jí tu hlavu vždycky jednou rukou držím, aby jí nenatekla voda do uší a aby se moc nepotopila, když dáme vody víc. Líbí se jí to a každý den se mě ptá, jestli umyjeme i vlásky. Oplachuji opatrně, aby se jí voda nedostala do očí, nechci jí to zošklivit. A když v té vaně leží, tak říká, že je jako maminka.

rewq • 4. únor 2010 ve 21:34
Ahoj holky, my máme podobný "polovičatý" problém. S malou chodíme na bazének, tak jí potápění vůbec nevadí, moc se jí to líbí. Voda na obličej v pohodě. Ale jakmile jí chci umýt hlavu, tak taky vyvádí. Dřív naprosto v pohodě, ale tak od 18m začala stávkovat. Není to šamponem, ten je furt stejný. Protestuje, i když zakloní hlavu a voda jí nejde na obličej. Když jsme ve sprchách po bazénku, tak tam není čas na přemlouvání,takže jí tu hlavu prostě i přes protest opláchnu. Ale všimla jsem si, že to dělá víc dětí, tak jsme s maminama na to téma daly řeč a u všech to má podobný průběh. Tak nevím.

lukinkowa • 5. únor 2010 v 17:44
a kolko má malinká? keby si wyskúšala sa okúpať s ňou, umyla si wlasy a potom jej, možno by zistila,že je to normálne a nechala by si umyť wlásky..A časom by potom akože umýwala wlasy Tebe,keď už bude staršia. Ja som to zawiedla pri synowi, ktorý sa tiež strašne bál sprchy a nechcel si ani umýwať wlásky a potom si zwykol

haninka • 1d • 5. únor 2010 v 19:44
Rencata, to je moc milé..časem to zkusím

marky29 • 2d • 5. únor 2010 v 19:59 | Change | 81.90.165.211
Ahoj holky, nemám Vás pročtené,tak možná se budu opakovat,mám skoro 18. měsíční dceru, a dnes už je to čtvrtý den co mi bojkotuje koupání,od malinka vodu milovala,ještě před týdnem dělala ve vodě jak ďáblík,teĎ je to hrůza,když jí posadím do vany tak to ještě jde ,ale jakmile ji položím abych ji umyla zadeček,přirození a vlásky,je konec začne hystericky řvát a drží se mě jak klíště,vyskočí na nohy a už se mi jí znovu ani posadit nepodaří,jsem z toho docela hotová,najednou takovej zlom a do teď nebyl jediný problém ,koupání si užívala.
Mám staršího syna a u toho jsem takový problém neměla,od začátku vodu miloval a má jí rád pořád.

listicka20 • 1d • 10. únor 2010 v 01:20
Ahojky, vlásky mejeme tak jednou za tři týdny, častějš ani není potřeba, nemastí se. Ale je to zážitek pro otrlé (bojím se, že na nás jednou někdo zavolá sociálku, jak to dítě řve).
Taky polejvám kyblíkem, záklon hlavy nehrozí, tak prostě holčička stojí a já ji držím (v pokleku) kolem tělíčka. Chce to "pracovní" oblečení, lebo je po aktu člověk celej mokrej.
Zajímavý je, že malá si teď často hraje, jako že myje vlasy panenkám a různým plyšákům. Ráda je "jako" myje i mně a "jako" si je nechá i umýt sama. Ale v reálu jen vidí šampon a už vříská: "Vlasy ne!"

Marky - měly jsme takový období taky, zase to brzy přešlo, zkus si s ní lehnout do vany taky a koupejte se spolu, nebo ji zkus namotivovat kachničkou (u nás zabíralo, když jsem Katrince zahrála divadlo s kachnou a želvou, ať si jde s nima hrát, že bude legrace)

kacka.va • 1d • 10. únor 2010 v 08:38
my teď myjeme tak jednou za týden, vlásky vzadu jsou v pohodě, to se dá normálně kelímkem smýt, i když sedí ale vlasy nahoře jsou problém. tak od té doby, co sledujeme letadla na obloze, tak ji oblbnu a ukážu na strop, že je tam letadlo nebo moucha a ona chvíli kouká na strop a hledá letadlo.
Jinak šamponu dávám hodně málo, protože když byla malá, tak se jí dostalo trochu s vodou do očí a i když na něm bylo psané, že už ani slzu a že nedráží oči, tak manžel to pak zkusil a pálilo to jak čert. Takže nevím, na základě čeho to výrobce napsal, ale byla jsem dost naštvaná.

mikulka • 1d • 10. únor 2010 ve 21:02
Tak náš malý od narození nesnáší mytí hlavy. Nepláče skoro nikdy, ale mytí hlavy (a ještě stříhání nehtů) je horor. Já orostě vlasy myji i se řevem. AKorát je blbý, že se pak bojí jít do vany. A to má šampon, který nepálí. ON pláče i když myji jen vodou. Teď to dělám tak, že myji namočenou žínkou, to je lepší.

ronecek • 10. únor 2010 ve 21:19
mikulka, my jsme na tom stejně s mytím vlásků a byli jsme i se stříháním nehtů. Zkoušela jsem jak holky psaly použít konvičku, ale plakal taky. Většinou mu jako Ty hlavičku myju žínkou. Sice se mu to taky nelíbí, ale nedělá takový kravál. Mu vlastně ani nevadí mytí vlásků, ale voda na obličeji. Na nehtíky jsem vymyslela trik s pohádkama. Vždycky si sedneme k počítači nebo televizi a pouštím mu jeho oblíbené pohádky. Nehtíky v pohodě ostříháme.

sisi.v • 1d, 28tt • 10. únor 2010 ve 21:43
u nás se to zlepšilo někdy v roce a půl, když jsem začala u mytí vyprávět vymyšlené pohádky o zvířátkách, tak se do toho zaposlouchala, že si vůbec nevšimla, že myjeme vlasy... ale předtím to byl horor, tak jsem myla co nejméně často a rychle opláchla pod sprchou, sice vždy s jekotem, ale co se dalo dělat...

ronecek • 10. únor 2010 ve 21:45
sisi.v jak často za týden prosím myješ vlásky?

teessa • 2d • 10. únor 2010 ve 23:11
ahojte přidávám se k vám..se synem sme tohle řešili odjakživa koupání hraní si ve vodě -pohoda ale jakmile se mu dostane kapička na obličej dostane pomalu histerák ted už je to teda lepší ale nic z toho co tu popisujete nám nepomohlo prostě doted umývat hlavu je boj.... a malá ted začíná taky stávkovat říkala sem si že když budeme mít druhý mimčo tak budu každej den tu hlavu máčet aby si odmala zvykla, bylo to celkem v pohodě do té doby než začla sedět, položit ji ted je nemožný a začíná dělat čímdál větší vyrvál tak su zvědavá kam se dopracujem

ronecek s nechtama to řešíme uplně stejně

sisi.v • 1d, 28tt • 11. únor 2010 v 10:29
ronecek - tak 2x za týden, protože je má dlouhé, a nelíbí se mi, když jsou špinavé a protože už to zvládáme bez scén, ale když byla menší tak tak 1x za 10 dní, měla vlásků vždy málo a krátké, tak to stačilo. když byla mimino tak vůbec, někdy do roku jsem jen omývala žinkou.

nehty byl taky děs, hlavně nožičky...ale už to jde.

sisi.v • 1d, 28tt • 11. únor 2010 v 10:33
jinak u těch vlásků ještě máme mini ručníček s obrázky kačenek - jeho učel je pouze být držen na očičkách a obličeji při splachování šamponu...to taky pomohlo, že si ho může sama vyždímat a držet, a voda jí tak neteče na obličej. jak vytáhnu tenhle, je jasný, že jdeme na vlásky...

ronecek • 11. únor 2010 ve 21:45
sisi.v, já Dominičkovi myju od narození vlasy jednou za týden. Někdy výjmečně se stane, že víckrát, ale to jen pokud si zajede se špinavýma ručkama do vlasů. Hlavně při jídle. Říkala jsem si, jestli to není málo jen jednou týdně.
S tím ručníčkem to taky vyzkoušíme. Nebo aspoň se žínkou. I když si myslím, že časem se to spraví. Jak byl mimčo, tak mu mytí vlásků vůbec nevadilo.

mikulka • 1d • Dnes v 11:03
roneček: já myju jednou týdně. Nebo prostě když vidím, že to potřebuje, Ale víc to většinou není.
To pouštění pohádek dělám taky. Ale někdy musím nehty stříhat na etapy i několik dní.

sisi: takhle myli naši vlasy mně s žínkou na očích, ale malého to zatí neuším, myslím, že je brzo, a že by se mu to nelíbilo. Ale je to dobrý nápad.