Jak měříte teplotu dítěti (1,5-2 r.) a jakým teploměrem?

pismenka
17. lis 2009

ahoj maminky,
nevím zda toto téma tady není, ale máme problém. Dříve jsme Štěpánce měřili teplotu v zadečku,ale v sobotu jsme chtěli změřit-změřili,ale už byl opravdu velký odpor a teď si nechce nechat ani vyčistit pipinku. Jak měříte dětem teplotu?když je dítě staré 1,5-2 roky a hlavně jakým teploměrem.Díky moc za názory🙂)

mjanca
17. lis 2009

ahoj pismenko,
taky jsme mely problem, ale nakonec pomohlo, kdyz rikam, pozor, poslouchej, bude to delat pipip 🙂 a Lucka drzi a ceka a pak jasa, ze uz to pipa 😀 , takze porad v zadku. Jinak s pipinou a mytim mame problem porad, uvitam taky nejake rady.
Jo a myslim, ze tady toto tema uz je.

andnov
17. lis 2009

Taktéž máme digitální a měříme v zadečku a nemáme problém 😉

iloha
17. lis 2009

Téma tu opravdu je, myslím, že ve volné diskuzi. Měříme digitálem v podpaží a teď jsme koupili čelní teploměr a nemáme žádný problém 😉 Sice je dražší, ale určitě se vyplatí. Jen s tou pipinkou, jak píšete máme problém taky 😒

evatk
5. dub 2011

chtěla bych oživit toto téma, dneska nebylo možné ani ve dvou osobách změřit teplotu v konečníku...
minule jsme to nějak zvládly s babičkou, když tu byla na návštěvě, velký odpor, řev, pak ještě dotčeně vzlykala, jako bysme jí dělaly bůhvíco, přitom naposled, asi někdy na podzim kdy byla naposled marod, jsem ji měřila normálně sama a v pohodě
od toho minulého měření se nechce nechat ani pořádně umýt a při přebalování - teda při důkladném utírání - je to taky hrůza
dneska s manželem jsme to vzdali, tak moc vyváděla, jsem si připadala, že ji mučím
chtěla jsem to zkusit v podpaží, zabavila ji foťákem, ale to taky nešlo

připadám si totálně neschopná, že ani neumím dítězi změřit teplotu

uvažuju o koupi toho čelního

k.jolanka
5. dub 2011

@evatk ahoj, mám stejný problém se synem..měřím ho v podpaží, sice taky klade odpor, ale koukáme u toho buď na televizi, nebo mu čtu knížku, prostě se ho snažim zaujmout, silně ho stisknu posadim si ho zádama k sobě na klín a buď se povede nebo ne 😝 a v zadečku měřím když spí, on spí většinou na břiše se zadkem vystrčeným, tak ho ve spánku svléknu i plenku a pak ho změřím 😅 jinak mám fakt smůlu a i kdybychom ho drželi s přítelem ve dvou prostě se změřit v konečníku nenechá, to už mu musí být fakt blbě- teplota nad 39 a podvolí se, jak je unavenej 😒 takže úplně vim o čem mluvíš..navíc ty rychloměrný teploměry měří pokaždé jinak 😕 čelní teploměr si pomatuju že měla moje sestra, nevím jestli se teď vyrábí nějaké lepší,vychytanější 😉 ale ten teploměr jsme jí museli držet na čele, takže musela vklidu ležet, on se tam jakoby přisál, ale pokud se hodně hýbala tak spadnul 😠 a není u vás aktuální ještě dudlík? že by jsi koupila teploměr s dudlíkem, u nás bohužel dudlík nefrčí 🙄

iluss
5. dub 2011

@evatk no tak my měli stejný problém, od roku a půl jsem jí teploměr do zadečku nedostala, strašně u toho vyváděla, že jsem se až bála, že jí nějak ublížím, jak se jí tam budu snažit strčit ten teploměr. Tak jsme koupili ten čelní, kontrétně tento: http://www.docsimon.cz/zbozi/microlife-nc-100-d...
je to fakt úžasný hlavně na noční měření, že dítě vůbec nemusím budit a změřím teplotku během spánku 😉

evatk
5. dub 2011

@k.jolanka dáváme dudlík jen na spaní, jako možná by si ho vzala i během dne nebo při umývání večer, poptám se v lékárně, co je přesnější, jestli ten čelní nebo dudlík

@iluss díky za tip, procházím diskuze, zas někdo píše, že nejsou přesné, ale zkusila bych to na sobě, porovnala s normálním a s digitálním a uvidíme

já si teda myslím, že nijak vysokou teplotu nemá, že snad horečku poznám (teda zatím ji neměla), ale radši bych byla ráda, kdybysme něco doma měli, ať něco nezanedbáme

ona z toho byla tak hotová, že ani nejedla před spaním, pak jsme ji dorazili ještě odsáváním a sprayem do nosu, chudina ☹

ddassik
6. dub 2011

ahojky taky jsme měli ten samý problém, doslova hysterický řev když jsem mu chtěla změřit teplotu v zadečku, taky jsem se bála že mu ublížím a navíc pak se nechtěl ani přebalit, chudák si myslel že mu jdu zas měřit tepolotu ☹ tak jsem to vyřešila že měříme normálně v podpaží, ale musím ho něčím zabavit 😉 mám ušní a čelní teploměr ale podle mě moc přesný nejsou 😒 😠

k.jolanka
6. dub 2011

@iluss to je čelní? aha, tak teda před těmi X lety vypadal čelní jako proužek na něm byly čtverečky a ten proužek jsme museli držet na čele a podle teploty se čverečky zabarvovaly a trvalo to věčnost 😅 tenhle teploměr má moje doktrka, je opravdu super, měření je rychlý, malej v ordinaci ani nespozoroval, že mu někdo měří teplotu 😀

@evatk asi bych koupila ten co uvádí iluss, je opravdu dobrý, sice cena je trošku vyšší, ale opravdu je to chvilička a budeš mít změřeno..
@ddassik ty rychloměrné bohužel moc přesné nejsou, když se zkusíš změřit ty třeba třikrát za sebou, tak ze zkušenosti mi to pokaždé naměřilo jinou teplotu, sice ne o moc vyšší-nižší, ale stejně 😒

ddassik
6. dub 2011

@k.jolanka jj přesně jak píšeš vůbec přesný nejsou a to mi vadí, takže jsem ráda že tu teplotu už změříme v podpaží 😉

evatk
6. dub 2011

já jsem dneska jakž takž změřila digit. v podpaží, včera jsem to na sobě srovnávala s normálním rtuťovým a měřilo mi to stejně, odchylka 0,1 stupně, vlastně jsem jím měřila v zadečku dřív
no cukala se, ale lepší než ji mučit vleže ve dvou, něco jsem naměřila, beru to teda s rezervou, když sebou mlela, ale je to podobné jako u stříhání nehtů, nepřijde mi to tak brutální jako do toho zadečku
jinak ráno se mě držela jak klíště, nechtěla se ani nechat přebalit a pak cca 2 hodiny po tom podpažovém měření jsem ji brala na klín abych jí natřela nožky a oblíkla punčochy a myslela, že zas jdeme měřit, chudina, z měření teploty bude mít trauma 😖 😀
pořád jsem jí to ukazovala na panenkách, na sobě, nechala teploměr ležet na dostupném místě, nechala ho x krát pípat, budu to zkoušet takto, musí se to zlomit
včera jsem toho hafo pročetla a moc se mi do těch čelních apod. nechce, i dražší prý bývají nepřesné a hodně lidí změří v podpaží, musíme také zabojovat, ach jo 🙂

iluss
6. dub 2011

@k.jolanka Ano, je to čelní teploměr. Opravdu jsem s ním spokojená a chválí si ho i moje kamarádky 😉 Do tří vteřin je naměřená teplotka a hlavně se tím teploměrem dítěte vůbec nedotýkám, měří se to ve vzdálenosti cca 3-5cm. A když jsem si zkoušela změřit teplotu 3x po sobě, pokaždé ukazoval stejnou hodnotu.
Je opravdu sice trošku dražší, ale zase je to pohodlnější.

sussanah
6. dub 2011

taky resime jaky teplomer pro maleho. My mame pro sebe skleneny do podpazi, ten je ok, ale 5min ho proste v klidu neudrzim. Digi do zadecku si maly taky nenecha uz moc dat a v podpazi mi ten samy digi meri uplne blbosti (napr 35,1 apod..) Jsou ty usni a celove opravdu tak mimo? Docela se mi libi ten od @iluss

evatk
6. dub 2011

@sussanah já jsem pověřila manžela, ať se dneska poptá v lékárně, jsem zvědavá, s čím dojde

k.jolanka
7. dub 2011

@iluss no já to tenkrát viděla u mé Dr. úplně poprvé, přišla s tím, namířila malému na spánek a během pár sekund zas odešla a teplota změřená aniž bychom oba něco zaregistrovali 😅 přišlo mi to tenkrát jako nějaká vesmírná pistole 😀 myslela jsem že to bude o mnoho dražší a že je to speciálně pro ordinace..já teda malého vždy ve spánku změřím, ale možná koupím i tenhle, přece jen nemůžu pokaždé čekat až usne že 🙂

olii
7. dub 2011

ja uvazuji o koupi tohoto: http://www.malvik.cz/Na-doma/bezpecnost-lekarna... nemate s nim zkusenosti?

olii
2. led 2012

Nakonec jsem sehnala v Lidlu a max spokojenost. 😉

hamma
2. led 2012

Já měřím synovi (má 14 měsíců) normálním digitálním teploměrem v podpaží - vždycky ho posadím na klín a pustím pohádku a tu minutku nebo dvě to vydrží.
Měření v zadečku je dětem skutečně nepříjemné, vždyť si představte, jak by bylo vám, kdyby vám tam někdo něco cpal! Jednak to může být bolestivé, obzvlášť když se dítě brání a zatne svěrač a jednak je to taky dost ponižující, nezdá se vám?

beruska24.9.
4. led 2012

od cca roku v podpaží digitálním teploměrem. dám teploměr, chovám a chodím po bytě.

petronuska
5. led 2012

My merime teplomerem do ucha. Je to hned, bez bolesti a maly to ma i rad 😉

dana3262
5. led 2012

Ja merim rtutovou rychlobezkou v zadecku, ale musi byt nejaka pohadka nebo neco lepsiho. Tim bezdotykovym mu meril doktor v motole a pry mel 37,2'C a rychlobezkou mel asi 39'C, tak nevim..

mars3000
5. led 2012

neni nad rychlobezku, ta zarucene zmeri teplotku poctive

andelka
5. led 2012

Digitálním ohebným v dupce - absolutně mu to nevadí, ještě se u toho usmívá a je to změřené za chviličku. Vršek mažu Infadolanem nebo olejíčkem.

kamussa
5. led 2012

Tak já z digi do čela a do ucha jsem opravdu vyléčená... Koupila jsem v lékárně nějaký za 900kč a měřilo to úplný kraviny ☹ Tak jsem ho šla vrátit ☹ Pan lékárník mi řekl, že nejsou vůbec přený a pokuď chci nějaký kvalitní tak že ten se pohybuje tak okolo 2000kč ... Tak nevím ☹ Zatím měříme digi s ohebnou špičkou v zadečku,ale už se to malýmu nelíbí tak nevím jaký koupit ☹

nikiii
5. led 2012

My máme čelní a naprostá spokojenost, i všichni v mým okolí komu jsme ho doporučili. Chce to jen malinko cviku a pravidel - např. pokud měříte teplotu třeba 3x hned po sobě, tak opravdu měří blbosti. Chce to mezi jednotlivými měřeními 2 minuty odpočinku pro teploměr. Taky neměřit přímo po koupeli apod., ale vše je v návodu a když se to dodržuje, měří super. Obě holky ho milují, když měřím jednu, druhá už stojí ve frontě a chce taky 😀 Když si vzpomenu na řev při měření do zadečku, tak už nikdy více.

jetynka
5. led 2012

My měříme digitálním nebo rtuťovým pod paží, malý ho zapne a čeká na pípání a proto i mi u toho krásně sedí pak si ho z podpaží sám vytáhne a ukáže mi ho a pak až dovolím vypne ho.

kacka1983
5. led 2012

@pismenka Já měřím digitálním teploměrem s ohebnou špičkou v konečníku, měli jsme i čelní teploměr ale ten se musí na čele udržet v klidu docela dlouhou dobu a když se dítko vrtí a máchá rukama je to horší než udržet teploměr v dupce, pod paží nehrozí že by to udržel, kamarádka měla ještě teploměr v dudlíku ale prý nejsou kvalitní a špatně měří, taky už by se děti měly od dudlku odnaučovat, viděla jsem i digitální teploměr jako hodinky na zápěstí, ale nej je teploměr co má naše paní doktorka, uvažuji o jeho koupi protože pochybuju že náš akční syn udrží teploměr v 4-5 letech pod paží a do zadečku už to nebude vhodné, takže ho asi pořídíme, vypadá jako pistole namíří se ke spánku a ve vteřině je znát přesná teplota.Do budoucna plánujeme další dítko takže to už se trápit teploměrem v dupce nebude snad muset a hodí se i pro dospělé, myslím, že je to dobrá investice.

silvapokorna
24. srp 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

ahoj, já to vyřešila pořízením infračerveného teploměru Thermoval duo scan. Měříme na čele tahem, je to raz dva, jenom to pípne. Dítě nemusím svlékat a když spinká budit. Pokud by měl někdo zájem, tak použití je tady na videu, jasná představa. A cena je taky přijatelná.

https://www.youtube.com/watch?v=YOnviZ8iJb4